Banca nu aproba plati provenite din videochat

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Avatar utilizator
Mery24
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 16 Dec 2015, 13:02
Has thanked: 98 times
Been thanked: 135 times

:writing_hand: Fiecare cu stilul lui. Cât despre recomandări, nu va mai fi nevoie, relax... Mă voi limita la a mă bucura de vremea frumoasă, de strălucirea soarelui din vest care mi-a prăjit mințile. ;) :sunny:
Salutând nemurirea printre muritori...
SoulCams Models Studios wanted
MollyMowes
Mesaje: 1
Membru din: 30 Iul 2020, 21:19
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Bună,și eu am avut acceasi problema,îmi cer scuze sunt noua și în același timp după atâția ani model independent. Transilvnia si ING nu accepta aceasta industrie.In schimb recomand Libra Bank.As vrea vrea sa continui sa încasez banii pe firma dar nu știu cum sa fac...Unde trimit factura?Spre exemplu lucrez pe skyprivate...Ar fi mai indicat sa deschid un Paxum business și de acolo sa transfer in contul firmei in euro? Cu factura ce fac?O fac și o pun în registru?
Avatar utilizator
bogdanxxx
User Junior
User Junior
Mesaje: 91
Membru din: 23 Feb 2011, 18:48
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Tu poti sa o trimiti catre skyprivate daca vrei molly :) desi ei poate nu au nevoie de ea. Tu insa trebuie sa faci factura pentru fiecare plata si sa o tii in registru. Daca ai o contabila iti va explica ea mai bine. La livejasmin este destul de usor pentru ca adaugi tu factura undeva si ei ti-o aproba si abia dupa fac plata (daca e totul ok). Cere site-urilor unde lucrezi niste date despre companie (ce ar trebui sa fie publice anyway) si da - pune facturile la registru. Aa si multumesc pentru sugestie, daca voi avea probleme cu banca actuala voi incerca si Libra. Eu sincer cred ca te complici cu paxum dar daca tote site-urile unde lucrezi au paxum ca modalitate de plata comuna poti face asta si dupa transferi in contul tau bancar.
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Buna! Ce se intampla Nu mai merge cardul paxum sau n am inteles eu bine?!?
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

N-ai inteles bine.
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
FlyHigh
Mesaje: 1
Membru din: 07 Aug 2020, 19:15
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Am avut si eu aceeasi problema cu BT, sa imi fie refuzata incasarea pe persoana fizica.
1. Se pot transfera bani din Paxum pe Revolut? NU am cardul fizic de revolut, as putea transfera din contul virtual catre orice alt card bancar?
2. Am dat livrare expres pentru card paxum, pentru ca nu am. VIne intr-adevar in 2-5 zile lucratoare?
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1565
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 55 times

FlyHigh scrie: 07 Aug 2020, 19:19 Am avut si eu aceeasi problema cu BT, sa imi fie refuzata incasarea pe persoana fizica.

Toata lumea a avut problema !!!
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
sol
Mesaje: 1
Membru din: 14 Aug 2020, 13:51
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna,

Suntem un cuplu incepator. Lucram pe streamate. avem conturi si carduri in unicredit. vom avea probleme daca utilizam paxum? stie cineva cum functioneaza Check via regular mail de la streamate?

multumim,
Avatar utilizator
Cata.Streamate
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 150
Membru din: 04 Ian 2016, 11:31
Has thanked: 30 times
Been thanked: 33 times
Contact:

sol scrie: 14 Aug 2020, 14:03 Buna,

Suntem un cuplu incepator. Lucram pe streamate. avem conturi si carduri in unicredit. vom avea probleme daca utilizam paxum? stie cineva cum functioneaza Check via regular mail de la streamate?

multumim,
Buna,

Nu iti recomand sa folosesti cec deoarece acestea sunt trimise prin posta, iar noi in Romania nu avem servicii postale calitative. Deci probabilitatea ca acesta sa fie pierdut, este mare.

Alta problema este faptul ca nu toate bancile incaseaza cecuri in ziua de azi, iar ca sa incaseze este necesara o suma minima (nu stiu care este aceea).

Toate cele bune,
Catalina
Unicornskaty
Mesaje: 28
Membru din: 31 Ian 2019, 22:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 10 times

Scuze acum vāz acest post, buba mea este ca ING mi a zis pa pa dupa o mie de ani de colaborare . Incotro sa o apuc acum in anul 2021 , o informatie fresh , ce banca este ok pentru wire?!
Sara222
Mesaje: 1
Membru din: 27 Iun 2022, 15:33
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Bună. As dorii sa adresez o întrebare comunității. Am firma și fac
> videochat de acasă. Cei de la Raiffeisen bank in August închid sfera
> de servicii care îmi permiteau sa scot dividente de la ei. Puteți sa
> îmi recomandati o alta banca? Nu libra. ( mi au respins cererea de
> card bussniness pe motiv ca le am spus ca fac videochat deși lucrez
> legal)
Avatar utilizator
evaeva1
User Activ
User Activ
Mesaje: 371
Membru din: 20 Apr 2013, 09:05
Has thanked: 25 times
Been thanked: 27 times

Incearca CEC bank ! Eu sunt la ei de 4 ani fara probleme si intrebari . Bafta !
kiss777
Mesaje: 2
Membru din: 19 Ian 2011, 01:53
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Sara222 scrie: 11 Iul 2022, 06:29 Bună. As dorii sa adresez o întrebare comunității. Am firma și fac
> videochat de acasă. Cei de la Raiffeisen bank in August închid sfera
> de servicii care îmi permiteau sa scot dividente de la ei. Puteți sa
> îmi recomandati o alta banca? Nu libra. ( mi au respins cererea de
> card bussniness pe motiv ca le am spus ca fac videochat deși lucrez
> legal)
Buna, intrebare ... tu la Raiffeisen bank primeai banii din paxum in cont ?sau incasai cecuri la ei? ti au trimis email oficial? si eu am cont la ei si trimit din paxum direct in contul bancar de lei...stii cumva daca acesta optiune va fi afectata?multumesc
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”