Streamate traffic

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
evaeva1
User Activ
User Activ
Mesaje: 368
Membru din: 20 Apr 2013, 09:05
Has thanked: 23 times
Been thanked: 26 times

Salutare tuturor! Cum va merge in ultima perioada pe SM ? Cumva...nu stiu cum...am ajuns sa fac pe el jumatate din cati bani faceam pana nu demult...si nu stiu daca problema e la mine sau nu....Sunt model independent iar inainte de aceasta perioada care tine la mine de cel putin cateva luni, aveam o medie intre 60$-70$ /ora ,cu o medie de 20..30..potentials si 3..4 membrii platitori in and out constant in free chat. Ultimele 2 luni au devenit foarte dificile dpdv trafic, am o medie de 30..40$/h max,0...10 potentials, iar in free am avut de ex astazi 14 membrii care au intrat si au iesit timp de o ora, unde inainte 14 membrii erau pe parcursul a catorva minute...
Este foarte greu sa imi pastrez constanta in momentul in care sunt doar eu cu camera goala constant...si drept urmare si orele mele au scazut. Imi vine sa iau calculatorul si sa il arunc pe geam!🥺 In contesturi m am calificat de la locul 20 la 100-200 iar acum, in timp de contest este absolut horror! Nici macar nu ma mai calific...😪
Chiar nu stiu daca e din cauza mea sau nu...nu e ca si cum as avea trafic si nu l as fructifica....
Imi puteti spune cum merge la voi ? Sau daca aveti tips and tricks pt SM in ceea ce priveste algoritmul ? Eu inainte cu o medie de 20-25 ore pe saptamana eram pe prima pagina randul 5...6 cu o medie de 60$/h.

Acum cu 15-25h pe saptamana din cauza incasarilor ft scazute per hour de abia sunt pe prima pagina jos de tot , si probabil ca in curand in ritmul asta, voi ajunge la fundul sacului pe SM....😪

Va rog, daca se poate sa impartasiti experientele voastre cu SM ul in ultima perioada si ceva sfaturi sau recomandari.

Afecteaza poate orele online? Desi inainte de ani de zile eu am observat ca ceea ce ma propulsa in pagina pe SM erau in primul rand incasarile per hour.
SoulCams Models Studios wanted
anabeauty37
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 154
Membru din: 06 Mai 2017, 11:28
Has thanked: 17 times
Been thanked: 46 times

buna! nu lucrez pe sm dar daca te ajuta cu ceva din pacate de cateva luni sau cel putin anul asta lumea a saracit, eu am 400.700 users in camera pe cb si fac jumatate din incasarile de inainte de criza asta .. ... si toate fetele pe care le cunosc se plang indiferent de situl pe care lucreaza ... Mai fac bani cele care au onlyfans ,, genul asta, si se promoveaza pe tik tok , instagram unde au multi urmaritori,,. dar pe situri majoritatea sufera ca nu mai cheltuie membrii bani .
These users thanked the author anabeauty37 for the post:
evaeva1 (24 Apr 2024, 14:11)
LuckyGirl
Mesaje: 21
Membru din: 09 Oct 2023, 23:55
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Nici eu nu lucrez pe SM, dar situatia e la fel peste tot. La mine e si mai naspa, ca am inceput cu conturi noi in Ianuarie.
Mi-a mers foarte bine si chiar aveam sperante ca ma ridic, am bagat si multe ore, totul era super...

Ei bine, s-a schimbat situatia in ultimele 2 luni, a picat tot si recunosc ca ma panichez un pic. Dar dublez eforturile si sper sa trec cu bine peste perioada asta.
These users thanked the author LuckyGirl for the post (total 2):
anabeauty37 (25 Apr 2024, 19:13) • evaeva1 (26 Apr 2024, 04:39)
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”