Rele practici pe siteurile studiourilor de videochat

Patroni, Acționari, Manageri, Traineri aici este locul Dumneavoastră de discuții pe teme legate de Administrare, Management Studio videochat sau Agenție de Modele! Aici este locul unde puteți face schimb de informații, să vă exprimați opiniile, părerile, cugetările, sarcasmul fin, șimțul umorului și așa mai departe! ✅✅✅
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Smart
VIP
VIP
Mesaje: 369
Membru din: 19 Noi 2013, 19:18
Localitate: Galati
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times
Contact:

Daca tot sau dat niste sfaturi pe un alt topic referitor la cum ar trebui sa fie un site al unui studio de videochat, am zis sa fac si eu topic despre ceva ce m-a deranjat pe 2 site-uri pe care am intrat intamplator. Daca aveti lucruri de adaugat la acest topic, va rog sa o faceti...eu spun doar doua lucruri care m-au deranjat foarte tare.

Cazul 1:

Intru pe un site al unui studio de videochat, vad pe prima pagina ceva de sedinte foto. Pasionat fiind de domeniu intru si ma uit. Un text lung, foarte frumos scris, cu exemple.....exemple foto, inclusiv o poza facuta la noi in studio, pe langa alte exemple luate de la "best of" de pe un anume site de videochat. Acum ce mi se pare mie imoral:
1: Daca zici ca faci poze profesionale pune poze facute de tine sa vada lumea cat de profesionale sunt, nu fa selectie din cele mai bune poze facute de altii....induci lumea in eroare
2: Daca ti se pare normal ca modele de videochat sa apara pe site-ul de prezentare al studioului pune-le pe ale tale nu pune alte modele, poate chiar din acelasi oras.
3: Pe site scrie ca toate informatiile apartin societatii care administraza acel site..Pe bune? Inclusiv amarata mea de poza?

Cazul 2:
Din nou intru pe un site acum mai mult timp si ce vad acolo: Stream-uri de pe un cunoscut site de videochat redirectionate prin alta tara ca sa se vada modelele din romania, si din orasul respectiv. Ca text ceva de genul: "Noi nu lucram cu respectivul site pentru ca oricine poate sa te vada asa cum tu vezi acum fete din Romania". Ce ma deranjat:
1: Pe orice site se poate face treaba asta...este o minciuna ordinara
2: Cat caracter trebuie sa ai sa iti faci reclama, posibil afisand modele din acel oras live?...

Avem pretentia de la modelele care lucreaza in studiouri sa aibe caracter dar unii owneri de studio stiu ce e ala?..

Acest topic se poate continua probabil la nesfarsit pentru ca multi cred ca reclama falsa si "sa moara capra vecinului" sunt singurele metode profitabile de promovare. Imi cer scuze daca am ofensat pe cineva si pentru eventualele greseli de typing. Spor la bani!
www.smartchat.ro - We are not the best...That's why we try harder!
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1566
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 35 times
Been thanked: 56 times

Mai pe scurt,

Esti tare suparat ca unii si-au insusit fara drept poza facuta de tine, ceea ce este intradevar foarte urat ... Nu se poate accepta un asemenea comportament.
Iar despre respectivul streaming nu am mai auzit asa ceva, un link sa vada si ochiul nostru ?
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
Avatar utilizator
Smart
VIP
VIP
Mesaje: 369
Membru din: 19 Noi 2013, 19:18
Localitate: Galati
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times
Contact:

Ma deranjeaza tot ce am scris mai sus...ca au luat tocmai poza mea ma deranjeaza...dar nu atat de tare incat sa ma ostenesc sa le trimit macar un mail sa o scoata...sa fie sanatosi...

P.S. iti trimit pe pvt siteul..nu vreau sa dau nume pe aici...era vorba de principiu nu despre nume...
www.smartchat.ro - We are not the best...That's why we try harder!
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1566
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 35 times
Been thanked: 56 times

Smart scrie:Ma deranjeaza tot ce am scris mai sus...ca au luat tocmai poza mea ma deranjeaza...dar nu atat de tare incat sa ma ostenesc sa le trimit macar un mail sa o scoata...sa fie sanatosi...

Te-a deranjat mai mult decat pretinzi, nu le-ai trimis un email dar ai scris un topic pe forum :) ce sa mai ... poti sa te gandesti cum ca esti "bine" (sau ca modelul e) daca concurenta ti-a "imprumutat" o poza.

Spor acolo
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
Avatar utilizator
Smart
VIP
VIP
Mesaje: 369
Membru din: 19 Noi 2013, 19:18
Localitate: Galati
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times
Contact:

Nu e concurenta, mai ales ca suntem in orase destul de departate...eu sincer am spus ce am avut de spus...mai departe fiecare intelege ce vrea si cum vrea....dar sunt chestii mai importnate acolo decat ca au luat o poza facuta de mine.....cum ar fi partea de confidentialitate...
www.smartchat.ro - We are not the best...That's why we try harder!
Avatar utilizator
Mugur
VIP
VIP
Mesaje: 732
Membru din: 13 Iun 2005, 16:09
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times
Contact:

Cate texte si imagini am vazut furate in decursul anilor ... noi sa fim sanatosi, de obicei oamenii care fura vor fi intotdeauna in trena celor care creaza :)
Omul inteligent nu este rau. Rautatea se naste din prostie, trufie si impotenta.

www.studio20.ro
Avatar utilizator
Smart
VIP
VIP
Mesaje: 369
Membru din: 19 Noi 2013, 19:18
Localitate: Galati
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times
Contact:

Sa speram Svideo :)
www.smartchat.ro - We are not the best...That's why we try harder!
Scrie răspuns

Înapoi la “Administratori de Studio Video Chat”