Psihicul si videochatul

Patroni, Acționari, Manageri, Traineri aici este locul Dumneavoastră de discuții pe teme legate de Administrare, Management Studio videochat sau Agenție de Modele! Aici este locul unde puteți face schimb de informații, să vă exprimați opiniile, părerile, cugetările, sarcasmul fin, șimțul umorului și așa mai departe! ✅✅✅
Saraystudio
Mesaje: 5
Membru din: 11 Aug 2013, 22:32
Localitate: Targu Mures
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

am deschis in urma cu cateva luni un studio de videochat. mai exact in urma cu 3 luni.

azi dupa cele cateva sesiuni avute ma uit inca la reclamele studiourilor. asa este decorurile is faine fetele is faine...ofertele is faine; totul e fain.

vreau sa spun ca dupa tot ce am reusit sa fac pana acum din nimic imi dau seama ca toate astea pot insemna nimic.
am ajuns cu fetele la 6000$ pe sesiune per fata; cea care castiga cel mai putin in acest moment face cam 1800$/sesiune

la mine se lucreaza pe un singur sit.

totul.... se bazeaza pe psihologie; nu pe decoruri sedinte foto si piscine...... conteaza si astea dar in mica masura
SoulCams Models Studios wanted
Nikalai
Mesaje: 44
Membru din: 30 Iul 2013, 00:04
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Asa este insa depinde acum si cat de mare este studio-ul tau.Un studio cu 3-4 posturi se poate sa mearga doar pe psihic (cum spui) insa daca vorbim de 20 de post-uri de ex...atunci faci si lucruri de genul decoruri , dotari etc..nu pentru membrii in special cat pentru modele. Un studio mare trebuie sa lucreze si la "brand" si atunci ofera tot ce poate mai bun in primul rand modelelor. E cam diferenta dintre o asociatie familiala si S.A.
Avatar utilizator
fetish
VIP
VIP
Mesaje: 1788
Membru din: 03 Mai 2007, 16:42
Localitate: Acolo unde nu exista Skins !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

care e scopul acestui topic?
"Better to rule in hell than serve in heaven."
-Milton
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

fetish scrie:care e scopul acestui topic?
Mai fetishnu esti deloc subtila...cum care e scopul topicului? Acum iti explic si eu ce se intelege, daca nu ai un psihic bun, cu toate ca nu este amintit acest aspect decat in titlu, nu faci 6000 pe ses, whatever o insemna asta, zi, luna, an etc.
Morala:psihic bun altfel good bye benjamins:)))
Imi vine din cein ce mai greu sa inteleg unele topice dar incerc sa ma obisnuiesc ca traiesc intr-o lume complicata, plina de oameni cu idei revolutionare.Nroc ca sunt in vacanta si am timp de citit,altfel ramaneam o ignoranta. :D
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Avatar utilizator
fetish
VIP
VIP
Mesaje: 1788
Membru din: 03 Mai 2007, 16:42
Localitate: Acolo unde nu exista Skins !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

mai poca io-s blonda si am si sanii mari , am destule scuze sa nu fiu subtila :D :D mmmmm io nu ma prinsesem neam despre cum e treaba cu ganditul
"Better to rule in hell than serve in heaven."
-Milton
troscolina
Mesaje: 15
Membru din: 13 Aug 2013, 15:56
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Din colectia ''Iei bacu nu iei bacu, semintele acelasi gust are'' haideti la noi ca va invatam de pissing pardon psihic.
United Studios
Veteran
Veteran
Mesaje: 807
Membru din: 09 Noi 2006, 17:16
Localitate: Bucuresti / Pitesti
Has thanked: 14 times
Been thanked: 0
Contact:

Nu ma pricep nici eu la psihice care este. Eu tot cu plasticu', manca-ti-as. Si cu satenu' in spatele lu' modelu'.
Asa ca, Poca, nu te pot ajuta cu un raspuns la intrebarea despre rostul topicului asta. Insa, in anii cand culegeam sticle de plastic din tomberoane, am invatat asta:

Cand cineva isi lauda ciocanu', inseamna ca vrea ceva. Mai ales cand dam cifre, etc. Sa fie vreo modalitate mascata de a atrage modele? Nici eu nu stiu daca e vorba de 6k pe zi, pe perioada, pe luna sau pe vreo alta planeta.

Da' pot da un sfat modelelor doritoare: mergeti, mama, acolo. Ca o sa faceti 6.000. In cat timp, daca stam si ne gandim la infinitul universului, nici nu mai conteaza, nu-i asa? Nu conteaza ca n-ai decoruri. Nu conteaza ca n-ai aparatura. Nu conteaza nici macar daca ai calculatoare, sau faci vch de pe telefon, cu camera frontala.
Conteaza un singur lucru: ca cineva spune ca modelu' face 6.000. Daca e nevoie, jura pe cravata lui de pionier.
Pe partea ailalta, vin eu si iti zic asa: NU VENI LA NOI!!! Nu. N-ai ce cauta. Noi suntem unul din acele studiouri, in care, ca sa faci 6.000 pe luna, tre' sa muncesti, fato!
In rest...totul e tacere...:)
Videochatul este cea mai bine platita munca grea si cea mai prost platita munca usoara.
http://www.easyvideochat.ro
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Aoleu, mai United, venisi tu munca sa-i strici omului planurile.Cat timp exista oameni , care cred ca, cu 6 ore pe zi , 5 zile pe saptamana or less si fara chef de munca, intri in top jasmin, videochatul va da inainte livrand pebanda rulanta randurile over 7...cand vor intelege ce ai spus tu va fi prea tarziu sa mai faca ceva si mai ales mult prea plictisite de stat degeaba, se duce dracu si pisicu :lol:
Ecuatia este atat de simpla si la indemana oricui, este atat de simpla incat cei care au priceput-o o tin ascunsa la vedere.....
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1566
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 35 times
Been thanked: 56 times

pocahontas scrie: Ecuatia este atat de simpla si la indemana oricui, este atat de simpla incat cei care au priceput-o o tin ascunsa la vedere.....
Asta e tare :twisted:

Asa se intampla de cele mai multe ori, spui omului adevarul care este atat de banal incat el nu te crede si incepe sa se creada in dosarele X si incearca sa demaste enigma omuletilor verzi cu capul mare.
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
United Studios
Veteran
Veteran
Mesaje: 807
Membru din: 09 Noi 2006, 17:16
Localitate: Bucuresti / Pitesti
Has thanked: 14 times
Been thanked: 0
Contact:

Glamour Foto, imi place despre tine.
Si ce scrii, si cum gandesti, si cum pozezi. In plus, am referinte bune de la unii cu care lucri.
Succes. Tine-o tot asa.
Videochatul este cea mai bine platita munca grea si cea mai prost platita munca usoara.
http://www.easyvideochat.ro
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1566
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 35 times
Been thanked: 56 times

United Studios scrie:Glamour Foto, imi place despre tine.
Si ce scrii, si cum gandesti, si cum pozezi. In plus, am referinte bune de la unii cu care lucri.
Succes. Tine-o tot asa.
Multumesc pentru apreciere Mircea, ehhh fac si io ce pot nici mai mult nici mai putin, acum daca oameni e multumiti io nu ma pot supara 8)

Ai grija acolo si daca te pot ajuta cu ceva, un sfat, o sugestie etc, give me a call,
Sau poate doar sa bem o cafea o bere, ar fi amuzant

P.S. Si tu imi esti simpatic ;)
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
Saraystudio
Mesaje: 5
Membru din: 11 Aug 2013, 22:32
Localitate: Targu Mures
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

United Studios scrie:Nu ma pricep nici eu la psihice care este. Eu tot cu plasticu', manca-ti-as. Si cu satenu' in spatele lu' modelu'.
Asa ca, Poca, nu te pot ajuta cu un raspuns la intrebarea despre rostul topicului asta. Insa, in anii cand culegeam sticle de plastic din tomberoane, am invatat asta:

Cand cineva isi lauda ciocanu', inseamna ca vrea ceva. Mai ales cand dam cifre, etc. Sa fie vreo modalitate mascata de a atrage modele? Nici eu nu stiu daca e vorba de 6k pe zi, pe perioada, pe luna sau pe vreo alta planeta.

Da' pot da un sfat modelelor doritoare: mergeti, mama, acolo. Ca o sa faceti 6.000. In cat timp, daca stam si ne gandim la infinitul universului, nici nu mai conteaza, nu-i asa? Nu conteaza ca n-ai decoruri. Nu conteaza ca n-ai aparatura. Nu conteaza nici macar daca ai calculatoare, sau faci vch de pe telefon, cu camera frontala.
Conteaza un singur lucru: ca cineva spune ca modelu' face 6.000. Daca e nevoie, jura pe cravata lui de pionier.
Pe partea ailalta, vin eu si iti zic asa: NU VENI LA NOI!!! Nu. N-ai ce cauta. Noi suntem unul din acele studiouri, in care, ca sa faci 6.000 pe luna, tre' sa muncesti, fato!
In rest...totul e tacere...:)
o sesiune dureaza doua sapt. nu am nici ciocan nici cravata si sunt prea tanara sa fi facut parte din grupuri de cercetasi. a spus cineva ceva de aparatura? vb de decoruri; de lipsa de echilibru intre tractoare si......
Saraystudio
Mesaje: 5
Membru din: 11 Aug 2013, 22:32
Localitate: Targu Mures
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

United Studios scrie:Nu ma pricep nici eu la psihice care este. Eu tot cu plasticu', manca-ti-as. Si cu satenu' in spatele lu' modelu'.
Asa ca, Poca, nu te pot ajuta cu un raspuns la intrebarea despre rostul topicului asta. Insa, in anii cand culegeam sticle de plastic din tomberoane, am invatat asta:

Cand cineva isi lauda ciocanu', inseamna ca vrea ceva. Mai ales cand dam cifre, etc. Sa fie vreo modalitate mascata de a atrage modele? Nici eu nu stiu daca e vorba de 6k pe zi, pe perioada, pe luna sau pe vreo alta planeta.

Da' pot da un sfat modelelor doritoare: mergeti, mama, acolo. Ca o sa faceti 6.000. In cat timp, daca stam si ne gandim la infinitul universului, nici nu mai conteaza, nu-i asa? Nu conteaza ca n-ai decoruri. Nu conteaza ca n-ai aparatura. Nu conteaza nici macar daca ai calculatoare, sau faci vch de pe telefon, cu camera frontala.
Conteaza un singur lucru: ca cineva spune ca modelu' face 6.000. Daca e nevoie, jura pe cravata lui de pionier.
Pe partea ailalta, vin eu si iti zic asa: NU VENI LA NOI!!! Nu. N-ai ce cauta. Noi suntem unul din acele studiouri, in care, ca sa faci 6.000 pe luna, tre' sa muncesti, fato!
In rest...totul e tacere...:)
si nu; nu caut modele, momentan nu am locuri
Saraystudio
Mesaje: 5
Membru din: 11 Aug 2013, 22:32
Localitate: Targu Mures
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

era un topic si atat. o idee. pe mine ma ajuta. am vrut sa o impartasesc. nu, nu caut modele; nu imi fac reclama; o sesiune tine doua saptamani. si aparatura nu inseamna decor.este un srl nu o adunatura familiala"" .

nu stiu cum sunteti voi; cum va organizati voi. ce reguli aveti ce faceti ce oferiti; cate posturi aveti.
nu mi pasa; nu cer lamuriri; am vrut doar sa spun ceva ce nu gasesc nicaieri. psihicul conteaza enorm in videochat; exteriorizarile si trairile; si wow e destul de important si creierul.

chiar daca nu m-am facut inteleasa, nu trebuie sa fiu nici ofensata nici pusa la zid.
Avatar utilizator
fetish
VIP
VIP
Mesaje: 1788
Membru din: 03 Mai 2007, 16:42
Localitate: Acolo unde nu exista Skins !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

care e scopul unui topic si atat dac e nuami un topic si nimic mai mult hai sa postam si topicuri despre muraturi , anticonceptionale , etamina si tipuri de droguri recreationale

sunt doar topicuri si atat nu ?
"Better to rule in hell than serve in heaven."
-Milton
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2713
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 131 times
Been thanked: 83 times
Contact:

Salut,

Topicul se poate transforma usor in ceva constructiv, dar daca sarim toti cu gura pe noii veniti, chiar si dupa ce a explicat motivele... o sa ajungem in cativa ani de vorbim singuri (daca nu am ajuns deja).. utilizatorii noi vor avea retineri sa mai scrie..

Ca fapt divers sunt aproape 12 000 de vizitatori pe zi, dar pe forum discuta in mod regulat maxim 20 de insi.. sunt 2 posibile motive.. fie forumul are deja foarte multa informatie si nu mai trebuie discutat prea mult...fie celor noi le este lehamite sa deschida topicuri pentru ca stiu deja cam ce ii asteapta... Eu cred ca ambele teorii sunt valide.

Au ajuns sa va irite pana si topicurile simple.. probabil efectul Spaniolul... dar nici sa ne varsam nervii pe fiecare utilizator nou.. ca nu toti pot veni din prima cu super texte genul "chani"

Starea mentala in video chat are super rol.. ea face diferenta dintre un model de succes si altul mediocru..deasemenea starea mentala e responsabila pentru intrecerea limitelor, rezistenta la munca pe termen lung, starea de sanatate etc.. Noi credem ca toti stim deja asta, dar realitatea la fata locului, pe siteuri, e total diferita.. asa ca nu vad de ce acest topic nu poate fi dezvoltat spre directia pozitiva.. chiar daca mai sunt si altele similare etc.. chiar nu conteaza.. fiecare idee noua poate fi de ajutor cuiva..

Poate userul Saray doreste sa extinda putin subiectul cu cateva sfaturi privind modul in care ea isi pregateste mental modelele.

By the way.. Bine ai venit pe forumul AVC

Cu stima, Ionut
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1566
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 35 times
Been thanked: 56 times

Cu toate ca am ceva retineri in a posta in acest topic ( fac referire sa postez referitor la subiect, ca pe langa e foarte usor) am sa fac acest lucru sper sa nu fiu inteles gresit.

Cand am citit prima oara postul, sunt sigur ca l-am citit atunci cand nu avea nici macar un replay am stiut cu siguranta ca va starni reactii de acest gen, nu de alta dar se incadra foarte bine in tiparul zecilor de alte posturi scrise la plesneala si cu intentia vadita de pescuire :) are toate elementele.


Acum eu nu arat cu degetul si nici nu pun la zid, poate nu asta a fost intentia userului SarayStudio, dar cu siguranta asta sa transmis din subiectul mesajului, era si normala o astfel de reactie.

Daca cumva nu asta a fost intentia si sa creat o confuzie nu pot decat sa ma bucur si sa indemn userul saray sa dezvolte subiectul cum pregateste modelele din punct de vedere psihic sa compenseze lipsa celorlalte aspecte care conteaza mai putin.

Astept cu interes sa vad ce turnura va lua acest topic,

Spor acolo
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
Avatar utilizator
Studio20
VIP
VIP
Mesaje: 650
Membru din: 20 Apr 2011, 10:44
Localitate: WorldWide
Has thanked: 22 times
Been thanked: 8 times
Contact:

Saraystudio scrie:era un topic si atat. o idee. pe mine ma ajuta. am vrut sa o impartasesc. nu, nu caut modele; nu imi fac reclama; o sesiune tine doua saptamani. si aparatura nu inseamna decor.este un srl nu o adunatura familiala"" .

nu stiu cum sunteti voi; cum va organizati voi. ce reguli aveti ce faceti ce oferiti; cate posturi aveti.
nu mi pasa; nu cer lamuriri; am vrut doar sa spun ceva ce nu gasesc nicaieri. psihicul conteaza enorm in videochat; exteriorizarile si trairile; si wow e destul de important si creierul.

chiar daca nu m-am facut inteleasa, nu trebuie sa fiu nici ofensata nici pusa la zid.
Fara indoiala psihicul conteaza, dar poate ai inceput prea "uite ce multi bani fac eu in 3 luni doar cu psihicul si voi astia cu piscine nu puteti, sac sac sac" :)

In rest, spor la toata lumea!
Studio 20. Cel mai mare si mai cunoscut studio de videochat din lume. 20 de locatii, 5 tari, 3 continente.

Excelam Impreuna!

http://www.studio-20.ro
elektrabgirl87
Mesaje: 2
Membru din: 19 Aug 2013, 01:30
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Psihicul conteaza.... mai ales cind ma gindesc ca de fiecare data cind intreb modelele cum le-a mers ele mereu imi zic .... mai frate decit asa mai bine ne ducem la piata sa vindem... daca ni-mi vine sa bat mar... mai cum vrei sa faci bani cu pesimizmul asta... ce sa fac eu acu dak n-ai tu succes sa lucrez eu ij locul tau sau cum... ma frate sunte niste lenoase fetele astea ... si cibd le intre bre voua va convibe asa salariu? Imi zic toate ca le ajung si vesnic cer pe imprumut bani hmmmmm... am incercat sa fiu si mai buna si mai prietenoada da vad ca din ce in ce e mai nasol frate... nu mai stiu ce sa fac... macar batele pe toate
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

@elektrabgirl87, in ce limba comunici cu modelele? Poate si asta e o problema...
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
bernardo722
Mesaje: 25
Membru din: 07 Mai 2013, 21:38
Localitate: cluj
Has thanked: 0
Been thanked: 0

WinXPfather scrie:@elektrabgirl87, in ce limba comunici cu modelele? Poate si asta e o problema...
Win....recunosc,mi-a fost greu si mie sa descifrez ce spune doamna ''patroana''....Saracele''modele'' ale Dansei :D
United Studios
Veteran
Veteran
Mesaje: 807
Membru din: 09 Noi 2006, 17:16
Localitate: Bucuresti / Pitesti
Has thanked: 14 times
Been thanked: 0
Contact:

elektrabgirl87 scrie:Psihicul conteaza.... mai ales cind ma gindesc ca de fiecare data cind intreb modelele cum le-a mers ele mereu imi zic .... mai frate decit asa mai bine ne ducem la piata sa vindem... daca ni-mi vine sa bat mar... mai cum vrei sa faci bani cu pesimizmul asta... ce sa fac eu acu dak n-ai tu succes sa lucrez eu ij locul tau sau cum... ma frate sunte niste lenoase fetele astea ... si cibd le intre bre voua va convibe asa salariu? Imi zic toate ca le ajung si vesnic cer pe imprumut bani hmmmmm... am incercat sa fiu si mai buna si mai prietenoada da vad ca din ce in ce e mai nasol frate... nu mai stiu ce sa fac... macar batele pe toate
Cred ca nu modelele ar trebui sa se gandeasca la o reconversie profesionala catre ... piata....
Videochatul este cea mai bine platita munca grea si cea mai prost platita munca usoara.
http://www.easyvideochat.ro
Scrie răspuns

Înapoi la “Administratori de Studio Video Chat”