Sfaturi pentru a ridica un model!

Patroni, Acționari, Manageri, Traineri aici este locul Dumneavoastră de discuții pe teme legate de Administrare, Management Studio videochat sau Agenție de Modele! Aici este locul unde puteți face schimb de informații, să vă exprimați opiniile, părerile, cugetările, sarcasmul fin, șimțul umorului și așa mai departe! ✅✅✅
Scrie răspuns
Tania
Mesaje: 5
Membru din: 12 Dec 2014, 19:10
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Incep prin a va saluta calduros si a va multumi inca o data pentru raspunsurile la topicul anterior, care m-au ajutat foarte mult ! :)

Pana acum sunt foarte multumita de evolutia modelelor noi, cat si celor cu experienta, iar satisfactia este deplina cand le vad fericite. Este intr-adevar foarte greu, insa cand culegem roadele muncii zi dupa zi, stim ca merita toata munca.

Cum mereu exista nelamuriri, mai ales in acest domeniu, as vrea sa va adresez o noua intrebare :D
Avem un model, cu experienta de 6 luni, care face cam tot ceea ce trebuie sa faca un model; este foarte activa in free, interactioneaza permanent cu membrii, foloseste sunetul, este mereu bine dispusa, engleza la un nivel avansat (scris si vorbit), aspect fizic placut. Site-urile pe care lucreaza momentan sunt Streamate, Imlive si flirt4free.
Cu toate acestea, rezultatele nu prea se vad, in sensul ca oricat de mult s-ar stradui, privaturile sau tipsurile refuza sa apara. Membrii folosesc tot felul de scuze clasice, gen "n-am luat salariul, vine nevasta, etc" Desi in camera ei sunt mereu membrii, sunt absenti, raspund greu sau deloc, desi atmosfera este foarte bine animata.

Am cam epuizat toate cunostintele mele, nu stiu ce pot sa mai fac pentru a depasi acest moment si sa o pot ajuta si pe ea sa isi atinga targetul.
De aceea apelez la voi, daca sunteti dispusi/dispuse sa-mi oferiti orice sfat sau sugestie care ar putea constitui un ajutor.

Va multumesc anticipat si...spor la bani.

O seara cat mai frumoasa!
SoulCams Models Studios wanted
sph
User Junior
User Junior
Mesaje: 94
Membru din: 30 Iul 2013, 18:53
Has thanked: 0
Been thanked: 0

- Pe ce site (sau site-uri) a inceput sa lucreze prima data?

- La cat timp dupa inceperea trainingului i s-au dat mai multe site-uri?

- Se foloseste de metodele puse la dispozitie de fiecare site in parte pentru a isi aduce trafic constant sau aplica stilul "nu fac Gold Show niciodata ca e pierdere de timp"?

- Decorul camerei cum este? Sunt si alte fete care lucreaza in camera respectiva si au rezultate mai bune? I se potriveste decorul cu personalitatea si cu tenul pielii? I se potriveste decorul cu ceea ce este imbracata in general?

- Aparatura si internetul functioneaza in parametrii optimi? Verificati constant calitatea video direct pe site-uri ca sa vedeti daca se imaginea este la fel de clara ca si pe localhost? Pentru ca este o diferenta uriasa intre ce afiseaza site-ul pentru membrii fata de ce vedeti voi in pc-ul fetei in preview.

- Nu am mai avut contact cu ImLive si F4F de ani buni, dar stiu cativa owneri de studio cu vechime care au renuntat in ultimii doi ani la ImLive in favoarea altor site-uri. Daca spui ca este bine dispusa si ii place sa converseze incercati si clasicele LJ sau MFC in paralel cu site-ul care ii merge ei cel mai bine. De exemplu Streamate + LJ sau Streamate + MFC. Dar pe rand, doar pe cate doua site-uri maxim (money site + noul site). Daca incepe sa miste pe LJ sau MFC veti gasi usor solutia cum sa le impartiti.

- Schimbati-i tura daca este posibil pe alt interval orar cu trafic (de dimineata sau de noapte) daca situatia este dezastruoasa. Atentie ca este cu dus si intors pentru ca isi poate pierde si putinii membrii pe care ii are.

- Privaturile pe care le are sunt lungi sau scurte? Daca 90% din private sunt foarte scurte clar exista o problema de abordare.

- Ce inseamna foarte activa in free? Poate este prea activa. Exista si problema asta uneori.

- Daca este foarte comunicativa verbal cu membrii de pe toate site-urile e posibil sa iasa o varza mare. Incercati cu maxim doua site-uri simultan, sau chiar cu unul singur ca a vedeti daca apare o diferenta.

Mai mult ajutor este dificil sa primesti pe un forum public. Nu poate da nimeni sfaturi orbeste fara sa studieze cum se prezinta modelul in fata camerei. Sunt mult prea multi factori la mijloc ca sa poti gasi instant formula perfecta. Cand ajungi in impas cu trainingul singura solutie este sa adopti metoda trial & error. Este mai putin related cu problema voastra dar arunca o privire si aici la privaturi-foarte-scurte-t15125-20.html#p90240 ca poate este ceva din care sa te poti inspira.
Scrie răspuns

Înapoi la “Administratori de Studio Video Chat”