Ajutor

Discuții generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discuții legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, tableta, smartphone-ul, telefonul fie el iPhone sau Android, probleme cu internetul etc. Orice alte discuții pe teme tehnice sunt binevenite. Tutoriale utile din youtube se pot integra în forum! ⚙️⚙️⚙️
Scrie răspuns
ooo_eu
Mesaje: 44
Membru din: 27 Feb 2017, 13:30
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Vreau sa achizionez un calculator nou pentru vdc.Va rog sa ma ajutati cu o configuratie pt acest domeniu .Ma intereseaza ce configuratie cer cei de la livejasmin daca stiti. Multumesc
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1565
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 55 times

ooo_eu scrie: 03 Dec 2018, 10:27 Ma intereseaza ce configuratie cer cei de la livejasmin daca stiti. Multumesc
Intreaba-i pe cei de la jasmin atunci si ai sa fi pe deplin lamurit :)
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
Avatar utilizator
Mery24
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 16 Dec 2015, 13:02
Has thanked: 98 times
Been thanked: 135 times

:writing_hand: Cerințe LiveJasmin.com:

http://wiki.jasmin.com/display/EW/Techn ... quirements.

Observații personale:

Un i5 generația a 8-a, de preferință minim 8GB RAM, nu 4GB RAM, ar merge să ții și 2 sites în HD, rezoluție 1280x720. Ce trebuie să ai tu în vedere este faptul că tehnologia avansează foarte repede, deja a apărut i9 generația a 9-a, vor crește și cerințele site-urilor, iar un i5 o să facă față tot mai greu cu trecerea timpului. De aceea eu recomand măcar un i7, generația a 8-a, minim 8 GB RAM, SSD.

Colega, tu spune-ne dacă mai deschizi și alte sites pe lângă LiveJasmin.com, care sites, bugetul de care dispui, și noi îți recomandăm. Îl poți lua fie gata făcut, fie pe bucăți. Pe bucăți poți ieși mai ieftin, iar eMAG și PC Garage ți-l și asamblează contra unei sume de bani. Avantajul pc-urilor este că li se pot aduce îmbunătățiri, faci upgrade pe cum câștigi bănuți și îți permiți să investești.

Dezavantajul cel mai mare pe care îl văd eu la un pc gata asamblat, îți spun din experiență, este acela că firmele mari Lenovo, Dell, Acer, etc. au propriile dimensiuni la piese/carcase. Și atunci când vrei să faci upgrade, poți avea surpriza că nu îți intră noul procesor în carcasă că e mică și grasă în loc să fie înaltă, nu se potrivesc ștecărele de la sursă cu noile piese, etc, și atunci trebuie să cumperi din nou carcasă, sursă, șamd.
Salutând nemurirea printre muritori...
ooo_eu
Mesaje: 44
Membru din: 27 Feb 2017, 13:30
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Multumesc .De pe emag vreau sa cumpar mi.am facut oricum o idee si din postarile citite aici. Multumesc inca o data .
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Tehnice”