Chirurg plastician in Bucuresti?

Orice subiect care nu se poate incadra la categoriile deja existente!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
isti
Mesaje: 48
Membru din: 05 Dec 2008, 21:43
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Salut tuturor.
Stiu ca s-a mai discutat pe forum subiectul acesta dar nu am gasit informatia necesara mie.Vreau sa-mi fac o operatie pentru marirea sanilor si am nevoie de numele unui doctor bun din Bucuresti.Singur pe care il stiu eu este dr.Marek Valcu dar am reticente cu privire la dumealui.
Persoanele care au trecut deja printr-o operatie de acest gen sa ma ajute si pe mine cu un raspuns.Va multumesc mult inca de pe-acum
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
Zupern
User Activ
User Activ
Mesaje: 226
Membru din: 07 Mai 2006, 09:05
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

nu am nici o recomandare caci nu ma intereseaza o astfel de operatie insa am un sfat. Daca o faci, investeste mult si bine. Pt ca sunt multe care au facut operatii si acum au niste sani cu care mie sincer mi-ar fi rusine sa ma afisez. Sunt f multe in domeniul videochatului cu astfel de operatii nereusite, dar care par f mandre. As putea da exemple negative mai ales ce am vazut pe imlive, dar ma voi abtine. Un exemplu bun insa pot da. Gorgeousluan si-a facut operatie acum cativa ani si sanii ei arata f bine. Nu zici ca-s baloanele aka mingiile altora. Asa ca decat sa-ti faci o operatie aiurea, sa treci prin dureri groaznice si sa "iasa" ceva oribil, mai bine stai in banca ta.
[url=Http://www.adult-webmaster-program.com/ro][img]http://www.adult-webmaster-program.com/logo/1.jpg[/img][/url]
[url=Http://www.cosmetica-naturala.com/ro][img]http://www.cosmetica-naturala.com/banere/logo-avc.png[/img][/url]
Avatar utilizator
Maleficent
Veteran
Veteran
Mesaje: 935
Membru din: 10 Noi 2005, 12:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

medici si cabinete sunt grupa mare.Acum depinde de tine si de rabdarea pe care o ai sa cauti un medic bun.Si eu vroiam in trecut sa fac o operatie,nu la sani si din cate am aflat la vremea respectiva cei mai buni medici erau prin Bacau.Cauta pe net site-uri,forumu-ri afla pareri.Vezi ca au o vrajeala in ei de te conving pe loc sa te operezi.Foamea de bani.Gandeste-te ca faci ceva ce vei "purta" multi ani si e pacat sa iasa un dezastru.Am mai vazut la tv documentare cu sani operati de puneai mana pe ei si ramaneau asa.Oribil."modelino"
Avatar utilizator
SonoCriCri
Mesaje: 7
Membru din: 26 Noi 2008, 01:08
Localitate: Italy
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Buna!
Clinica Medical Service - Dr. STAN
www.cms.ro
Bafta multa!
"The first indication that we are killing our dreams is lack of time."
Avatar utilizator
unknown23
User Activ
User Activ
Mesaje: 320
Membru din: 23 Mar 2007, 18:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

eu una...acu vreo 3 ani...cand aveam eu 18 anishori..aveam sani micuti asa...modesti..ce sa zic...insa am inceput sa iau anticonceptionale,care se num Diane35 cred ca ati mai auzit de ele. mi s-au recomandat pt niste reglari hormonale..si un handicapat de chist pe care il aveam la un ovar... am luat 1 an.....timp in care mi s-au umflat sanii de ziceai ka nu e adevarat....am intrerupt o luna...apoi am luat iar un an si tot asa.. in total am aproape 3 ani de cand le iau...
a nu se intelege ca acu ii am cat doi pepeni....nope... un san imi incape mai mult sau mai putin int-o palma... mai de pe afara de fapt.... ideea e ca sunt umflati si rotunzi asa, si nu atarna absolut deloc,si e o diferenta f mare fata de cum erau inainte.....ka astia de pe siteuri...ma intreaba implants??? le zic ca nu..si ei..¨yeah ..sure....¨ la mine una a functionat super, nu m-am ingrasat nici 5 grame..din contra am slabit la un moment dat aiurea....pt ca nu aveam nevoie. acu verisoara mea le ia...si zice ca si ea pateste la fel..poate s-a mai ingrasat un kg...dar nu mai mult...sa vedem rezultatele...am luat o pauza de vreo 2 luni..si eu una nu vad schimbari....
nu zic acu k ar trebui sa te apuci sa iei pastile pur si simplu va povesteam ce mi s-a intamplat...
happy ending!
angelinna24
Mesaje: 32
Membru din: 04 Apr 2008, 11:08
Has thanked: 0
Been thanked: 0

in Bucuresti nu cunosc medici buni sincer,dar in Bacau stiu ca domnul Constantin Stan face operatii reusite.
Da un telefon si vezi mai multe informatii aici
http://www.cms.ro/index.php
STARSTUDIO
User Junior
User Junior
Mesaje: 54
Membru din: 16 Feb 2008, 15:08
Localitate: oradea
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

isti scrie:Salut tuturor.
Stiu ca s-a mai discutat pe forum subiectul acesta dar nu am gasit informatia necesara mie.Vreau sa-mi fac o operatie pentru marirea sanilor si am nevoie de numele unui doctor bun din Bucuresti.Singur pe care il stiu eu este dr.Marek Valcu dar am reticente cu privire la dumealui.
Persoanele care au trecut deja printr-o operatie de acest gen sa ma ajute si pe mine cu un raspuns.Va multumesc mult inca de pe-acum
Dr. Badea 0744564017-Clinica Appolo.
Lucreaza cu Stan de la Bacau. Este un medic si om exceptional.
Iar raportul calitate/pret >1.
Noi nu suntem ieftini, noi suntem buni
Avatar utilizator
isti
Mesaje: 48
Membru din: 05 Dec 2008, 21:43
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Va multumesc mult pentru raspunsuri ... imi sunt de mare folos.Va pup pe toti si multa bafta.
lacramiore2
User Junior
User Junior
Mesaje: 73
Membru din: 19 Feb 2008, 14:50
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ar fi interesant sa vezi inainte de operatie pe cineva deja operat si vindecat ,de acel doctor care il alegi tu sa te opereze , asa ca sa-iti faci o impresie , eu una mas duce afara , de exemplu in Germania , calitatea serviciilor nu se compara cu ce avem noi in tara .
bubulinaxox
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 146
Membru din: 08 Iul 2007, 11:09
Localitate: usa
Has thanked: 0
Been thanked: 0

eu nu sugerez nimanui sa se duca la s. ,lucreaza bine cand are chef si in special la vedete.foloseste implant matrix care e foarte vechi de acum si neanbunatatit.cunosc doua cazuri la S. de operatie marire sani nasoala:la o tipa nu erau centrati si la cealalta dupa doua luni de purtat bustiera (post operator,ceva normal)a spus ca trebuie sa poarte sutien in continuare ca o sa se lase pt ca sunt mari. fata s-a dus la iasi si si-a scos implanturile.marek valecu e cel mai ieftin si cel mai naspa dupa parerea mea:exemplu tipa de la bambi care are buzele alea ingrozitoare si implanturile ca niste mingi ale zavorancei care a renuntat la ele intr-un final
mitzi
Mesaje: 21
Membru din: 27 Feb 2008, 23:41
Has thanked: 0
Been thanked: 0

bubulinaxox scrie:eu nu sugerez nimanui sa se duca la s.,lucreaza bine cand are chef si in special la vedete.foloseste implant matrix care e foarte vechi de acum si neanbunatatit.cunosc doua cazuri la S. de operatie marire sani nasoala:la o tipa nu erau centrati si la cealalta dupa doua luni de purtat bustiera (post operator,ceva normal)a spus ca trebuie sa poarte sutien in continuare ca o sa se lase pt ca sunt mari. fata s-a dus la iasi si si-a scos implanturile.marek valecu e cel mai ieftin si cel mai naspa dupa parerea mea:exemplu tipa de la bambi care are buzele alea ingrozitoare si implanturile ca niste mingi ale zavorancei care a renuntat la ele intr-un final
Da,chiar ma bucur sa vad topicul asta.Din experienta personala,va sugerez sa l evitati pe dr S........ Bubulinaxox are foarte mare dreptate.Reusita operatiei tale depinde de starea lui de spirit,probabil daca nu si a tras o bine cu sotia noaptea,repercursiunile se vad si se simt pe corpurile noastre...well,cam la fel ca la ambasada cand incerci sa ti iei o viza de SUA.Totul e posibil...Am apelat la serviciile lui,stiind ca este cel mai cautat estetician,in acelasi timp dr cu cele mai mari costuri pt operatie.Intotdeuna am gandit ca ce e scump e si bun,un obicei de care nu pot scapa nici acum:).Cum el insusi se exprima,chirurgia estetica nu e o stiinta exacta,e o arta si prin urmare nu ti poate garanta ca rezultatul obtinut va fi si cel dorit de tine,dar in cazul dr Stan acest rezultat depinde de cheful lui din ziua operatiei.Omul e super solicitat,s a saturat.Asta se simte...Poate sunt carcotasa acum,dar daca decizi sa te operezi intr o clinica privata te astepti la profesionalism din partea intregului personal al clinicii,nu sa asisti la certuri intre dr si asistente,reconstiuiri si sa vezi cum personalul tremura de frica in fata lui-vorbesc la modul cel mai serios.

Si ca sa revin la intrebarea lui isti,incearca proestetica(Dorobanti),dr Dana Jianu-nu este adepta mingilor si a implanturilor huge.Se pare ca popularitatea nu a facut o sa si piarda profesionalismul.Daca nu ma insel,sanii Andreei Raicu sunt operati de catre acest dr.
IgooAna
Mesaje: 5
Membru din: 28 Noi 2009, 18:43
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Marek Valcu, clinica silhouette, Bucuresi. Am asistat la o operatie. Super profi tipul. Mai nou apare si la pro tv in emisiunea "Pe muchie de cutit"
daniele
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 197
Membru din: 27 Feb 2009, 22:01
Localitate: toyland
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Eu am o prietena care lucreaza la euroclinic si din cate am auzit operatiile estetice sunt destul de bune.
winner winner, chicken dinner
raluka
Mesaje: 11
Membru din: 22 Iun 2010, 23:00
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna fetelor,
am observat ca majoritatea isi fac operatii de ronstructie la sani...eu am insa o problema cu nasul meu.As vrea sa fac o operatie de rinoplastie la dr Constantin Stan.Ce parere aveti despre el? S-a operat la nas cineva sau o cunostiinta la el? Multumesc frumos
JustMee
User Junior
User Junior
Mesaje: 58
Membru din: 15 Ian 2014, 16:07
Has thanked: 0
Been thanked: 0

dr. Constantin Stan este unul dintre cei mai buni :) am 5 prietene operatii diferite toate rezultat dorit sau chiar mai bine de atat ...plus cum vb altii doctori despre dansul..poti merge cu incredere...si eu l-am ales tot pentru o operatie la nas..recomandat de un alt chirurg :)
eva braun
Mesaje: 6
Membru din: 08 Iun 2014, 21:38
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Am auzit ca este cam arogant, repezit, nu comunica suficient, nu poti intreba ce vrei tu ca incepe sa te ironizeze. Nu confirm cele de mai sus, informatiile sunt luate de pe net.
Scrie răspuns

Înapoi la “Diverse”