Articol Kudika

Orice subiect care nu se poate incadra la categoriile deja existente!
Scrie răspuns
katypink
User Junior
User Junior
Mesaje: 54
Membru din: 30 Aug 2011, 12:03
Has thanked: 0
Been thanked: 0

http://www.kudika.ro/articol/relatii~po ... anjam.html
M am amuzat teribil azi dimineata... enjoy dragii mei!
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
LolaHighClass
User Junior
User Junior
Mesaje: 64
Membru din: 10 Noi 2012, 00:22
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Din pacate, multe persoane, si asta este realitatea zilei curente in Romania, inteleg activitatea de videochat ca fiind ori hilara ori de joasa speta, insa aceste persoane, nu pot spune in esential, ca vreodata au pus macar putin mintea la contributie sociala ori sa isi bata putin creierii cu putina psihologie, ori sa abordeze chatul si cu "mintea" pentru a afla de fapt ce presupune acest tip de job. (Cred ca ma repet, imi cer scuze, intelegeti voi unde bat). Dar domnisoara Cristina din articolul postat de katypink (multumesc, m-a amuzat si pe mine), desi se considera a fi o oarecare dama de societate, cu un nivel de gandire destul de high end - (supraevoluat), prefera sa isi expuna neplacutele experiente prin care a trecut pe domeniul chatului - saraca a fost pusa pe post de "carne" pe un raft de online pentru a fi cumparata de orice laba care doreste sa aiba orgasm, in loc sa fii inceput sa asimileze informatia faptului ca procesorul ei mintal nu a fost capabil sa se ridice la standarde de chat host profesionist, care poate face bani si cu mintea si nu doar cu ... stiti voi ce. E greu! Mai bine stam sa criticam un domeniu decat sa aprofundam.

Promit sa ii dau reblog la articol si sa il comentez si eu la mine pe blog. Nu de alta, dar intotdeauna mi-a placut dreptul la replica.

Of. Sper ca nu am deranjat pe cineva, insa mi se pare hilar ce scrie Cristinuca acolo.

Cu toata stima,
Alexandra
Echipa l.o.l.a.a. studios
Dream Outstanding!

Mail: manager@lolahighclass.ro
Telefon: 0753.114.479 / 0753.114.469
Website: www.lolahighclass.ro
katypink
User Junior
User Junior
Mesaje: 54
Membru din: 30 Aug 2011, 12:03
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Bine punctat... pur si simplu hilar ... ma minunez si sunt uimita de prostia omeneasca ... Daca nu stii cu ce se mananca ... stai in banca ta draga cristina si nu mai induce lumea in eroare!
chani
User Junior
User Junior
Mesaje: 59
Membru din: 19 Noi 2012, 14:37
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Pe mine acest articol nu m-a amuzat. L-am recitit. Nu. Nu ma amuza. Probabil ma amuz mai greu. Nici nu mi se pare cea care l-a scris o proasta. Sau ma rog, nu e evident acest aspect.
Rezumatul este asta. Ce-avem noi aici? O alta stundenta care vrea sa-si rotunjeasca veniturile se apuca de videochat. Nu are parghiile necesare sa stie ce e videochatul si nici unde ar trebui sa se adreseze ca sa faca jobul asta la un nivel sa spunem profi. Ajunge intr-un apartament meschin, cu o sefa promiscua, are parte de un training pe masura si se apuca de treaba.
Si gaseste fel de fel d oameni cu cereri bizare (cel putin pentru nivelul ei de cunoastere), oameni foarte singuri pe care ii comptatimeste nu atat ca recurg la asta dar poate si pentru ca asta gasesc ei ca ultima solutie de a relationa cu cineva. Gaseste oameni cu bani si oameni fara bani si evident se axeaza pe cei cu bani pentru ca asa e fisa postului. Haine ieftine cum sunt mai toate in comert. Se plange ca jobul este unul istovitor dat fiind ca nu e chiar in firea corpului sa-l intorci pe dos si sa-i servesti noaptea ca fiind zi si invers. Statul atatea ore intr-o boxa vorba ei care banuiesc ca nu semana deloc cu ce ar fi o camera nice si confortabila.
Nimic nou si perfect adevarat. Si pe mine ma omoara programul de noapte, si pe mine m-au ucis toalele sintetice la inceput cand nu aveam bani sa-mi iau numai haine din materiale bune, si pe mine ma intristeaza si darama oamenii care striga cu toata fiinta lor ca-s singuri de aia ii prefer pe cei care vor sa faca laba.
Asta a dus la renuntarea ei si la dorinta de a da delete unui episod ce ii aduce numai amintiri neplacute. Si mai spune ca succesul se cantareste in bani la sfarsit de perioada si nu pe cati i-ai facut sa rada si sa-ti spuna cat de minunata esti. Adevarat.
Si mai spune ca privit la un nivel grosolan modelele sunt privite ca si bucati de carne. Daca nu facem ifose de: "eu Bene Gesserit, diva nativ, absolventa de scoala de spionaj ma aflu aici sa empatizez stelar si plenar cu geniile iesite din laba si inlocuiesc sugerea unui dildo cu citarea din coran, origami si goblen pe etamina." ceea ce a spus ea este in mare parte adevarat.
Pana a stabili (daca se poate) o legatura cu membrul platitor in principiu toate acele profile seamana cu cotletele de porc din vitrinile frigorifice.
Sunt cantarite in priviri, analizate, disecate si apoi unii vor sa vada si ceva sinapse. Dar nu foarte multi. Ca sa nu mai spuneam ca analizarea sinapselor e relativa dat fiind ca fiecare analizeaza dupa putirinte
Donshoara presara in text ceva glume, ceva ironii, mici rautati, ceva regrete dar in final imbraca totul intr-un - am facut-o, n-as mai face-o. Se accepta.
Ce putem pricepe? Putem pricepe ca duduia a nimerit prost si in afara de asta nu e construita sa faca jobul asta. Asa cum nu oricine se poate face chirurg si sa scormoneasca matze (nu mai pun si partea de intelect), nu oricine se poate face prostituata sa suga puli de camionagii, nu oricine se poate face cantareata de opera pentru ca pe langa lipsa de voce mai apare si intrebarea "care dracu e rostul sa ragi pe scena?" asa unele nu sunt facute sa faca videochat. Si au "nesimtirea" si "tupeul" sa spuna - nu mi-a placut, n-as mai face-o.
Asta le va face proaste, cretina, incuiate, tzaranci si le vom dori maini scurte sa nu ajunga cu ele sa se stearga la cur.
Atat!
Am recitit, nimic amuzant la modul de luat in deradere si nici prostesc in ce scrie duduia. Descrie o experienta si viziunea ei despre ce inseamna videochat.
Te-ntreb katypink, ca esti foarte uimita pot pricepe dar cu ce e Cristina mai proasta decat tine, sau mine sau o alta fata de aici? Doar pentru ca ea a ales sa renunte la videochat si tu/eu/alta nu?
Faptul ca poate tu ai beneficiat de o experienta mai buna si te-ai potrivit cu jobul iti da tie mana sa spui ca alta care nu s-a descurcat la fel de bine ca e proasta si o mai si acuzi ca induce lumea in eroare? Unde e eroarea daca nu ti-e cu suparare? Pot pana la a accepta catalogarea ta ca e proasta, e parerea ta dar sunt curioasa cum o argumentezi.
Atansion totusi la deschiderea gurii din pricina de confuzie intre ce intra si ce iese.
"Ma dojeniti ca vesnic sunt beat. Ei bine, sunt! Necredincios ma faceti. Si ce daca-i asa? Puteti orice sa spuneti pe socoteala mea. Îmi apartin. Pricepeti? Si sunt ceea ce sunt!" Omar Khayyam
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

De asta nu o mai plac eu pe Sexy Braileanca. Si Dzeu mi-e martor ca am iubit-o!
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
chani
User Junior
User Junior
Mesaje: 59
Membru din: 19 Noi 2012, 14:37
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

WinXPfather scrie:De asta nu o mai plac eu pe Sexy Braileanca. Si Dzeu mi-e martor ca am iubit-o!


da de ce domle nu o mai iubesti si placi totodata? care e nefericitul motiv?
"Ma dojeniti ca vesnic sunt beat. Ei bine, sunt! Necredincios ma faceti. Si ce daca-i asa? Puteti orice sa spuneti pe socoteala mea. Îmi apartin. Pricepeti? Si sunt ceea ce sunt!" Omar Khayyam
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Nimic nou sub soare,aceasi conceptie,majoritatea celor din domeniu o fac exclusiv pentru bani,cu umilinta recunosc ca,la inceput,am facut-o din acelasi motiv meschin,sfantul benjamin.In timp a inceput sa-mi placa,nu din punct de vedere sexual evident(in cazul meu),nu avea ce sa-mi placa,dar mi-a placut ce puteam sa fac,puterea si the whole shit,cum bine zice un nene mort de multi ani''cunoasterea inseamna putere''.Faza cea mai naspa este negarea si vizualizarea la extreme,am facut videochat pentru ca nu aveam ce manca,am putut sa fac orice pentru bani,mi-e rusine de ce am facut si nu as mai face asta pentru ca am optiuni,dar daca nu as avea as face-o dinou,cam asta urla din rasputeri semnatara articolasului,deci o fiinta destul de abjecta din punctul meu de vedere.Ma intreb daca nu exista vchat,s-ar fi prostituat pe bune,mai mult ca sigur, da.
Toate mironositele astea care fac chat doar pentru ca nu exista alte optiuni,imi fac greata,bineinteles ca exista alte optiuni,se angajeaza femei de servici ,vanzatoare peste tot,ah stai ca nu e optiunea potrivita pentru una cu maini fine,mainile trebuie sa ramana fine,constiinta se spala usor cu cateva mii de dolari dar din pacate nu te lasa sa uiti si daca tot nu poti sa uiti este bine sa te minti ca tu de fapt ai cazut intr-o capcana si ca nu ai vrut si mai ales sa dai vina pe tot absolut infara de propria persoana.Damn shit...Mai mult respect am pentru o prostituata decat pentru femeile de genul asta,care vin in industrie si fac absolut orice pentru bani,care stau mereu cu frica-n san si spera sa nu le vada gigel de la 5 cand isi vara mana pana la cot in strafundul pizdii dar se vor niste mari doamne in fata carora trebuie sa te inclini 5 minute la vre-un ghiseu peste 5 ani ca sa-ti puna o semnatura pe vreo hartie cu care te stergi la cur,la fel ca si cu moralitatea ei.Inerc pe cat posibil sa nu angajez astfel de persoane,pentru a nu fi acuzata subminal peste ceva ani ca i-am stricat viitorul si am oripilat vreo mare lady cu scarboseniile mele.Prefer sa ma prostituez virtual decat sa ma prostituez intelectual si sa ma mint zilnic ca vchatul a fost o mica greseala si ca am facut-o de nevoie.Am facut-o cu voie si perfect constienta,am avut mii de optiuni dar am ales-o pe cea care mi-a convenit mai mult si oricat as nega subconstientul nu ma lasa sa uit,ca un gardian al dracu vine sa-mi aminteasca ca mi-a placut altfel as fi folosit restul optiunilor.Mi-e mila de saraca fata,mai ca i-as face o donatie daca nu as avea multe alte optiuni in care cred...
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

chani scrie:
WinXPfather scrie:De asta nu o mai plac eu pe Sexy Braileanca. Si Dzeu mi-e martor ca am iubit-o!


da de ce domle nu o mai iubesti si placi totodata? care e nefericitul motiv?
Imagineaza-ti frustrarea (asta in cazul in care nu ai si cunoscut-o care cumva) cand comanzi shaorma cu de toate si constati ca exact ingredientul tau preferat nu se afla acolo :).
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
United Studios
Veteran
Veteran
Mesaje: 807
Membru din: 09 Noi 2006, 17:16
Localitate: Bucuresti / Pitesti
Has thanked: 14 times
Been thanked: 0
Contact:

Am citit si eu articolul. Cea care l-a scris are ceva in cap, e evident, dar cred ca s-a situat in mod deliberat in pozitia asta. A celei care are remuscari pentru o perioada de degringolada din viata ei, etc.
Poate chiar gandeste asa, poate e fake. Nici nu prea conteaza, de fapt. Eu, unul, vad aici 3 aspecte.
1. Nu stiu care ar fi fost alternativa domnisoarei in chestiune. Probabil ca, daca n-ar fi fost model, am fi citit acum cum a facut foamea prin camine. Sau cum s-a intins cu un tataie gras (asa, ca mine) pentru o paine si-un pachet de Snagov.
2. Cum ati remarcat si voi, nu a ajuns intr-un studio serios. Pastrand proportiile, ar fi avut niste abordari similare si daca se angaja la un fast-food din Ferentari. Am zis "pastrand proportiile", da?
3. Al treilea aspect, din pacate, e ceva ce intalnim des. Acele modele care se lamenteaza ca "au ajuns ce-au ajuns", numai din cauza ca mor de foame / ca mama e in spital / copilu' are nevoie de ghete la scoala, etc.
Acele modele care vor suferi zilnic ca trebuie sa intre online. Ca au "decazut" atat de tare. Si aici, zau, nu stiu daca e vina lor, sau a societatii care stigmatizeza tot ce nu merge la birou 8 ore pe zi, sta in cur pe un scaun, frecand niste Excell-uri sau niste hartii, pleaca la 5 de la munca, se duce sa se imbete intr-o carciuma, etc, etc, etc. Din pacate, sunt multe astfel de modele. Probabil ca pe forum nu le vom intalni in numar substantial, deoarece asemenea modele nu socializeaza cu "restul curvelor". Sau, in cazul meu, al pestilor.
Am avut o colega care incerca sa ademeneasca un membru in privat. Intr-un mod ne-indemanatic, de acord. Pe vremea aceea, trainingul pe care il ofeream era tare modest. Membrul o intreaba de ce sa intre in privat. Iar ea ii zice (horescoferensis!) ca, daca el intra in privat, e o sa aiba bani sa isi cumpere de mancare, ca ii e foame.

Nu ma pricep la cuvinte mari. Insa simt ca as vrea sa exprim ceva aici. Ca ar trebui spus ceva, care sa contracareze gustul amar pe care il lasa un asemenea articol. Unui ne-initiat i s-ar parea o marturie venita dintr-un iad.
Nu, dragele mele ne-initiate. Voi, cele care nu ati lucrat niciodata in domeniu. Videochatul nu este iadul de pe pamant. Dati-mi voie sa spun ce cred eu despre videochat, in 2 fraze scurte:

1. Videochatul este ce vrei tu sa faci din el.
2. Videochatul este cea mai bine platita munca grea si cea mai prost platita munca usoara.

P.S. Voi cere plata drepturilor de autor celor care imi vor ...aaaa....imprumuta expresiile de mai sus, fara acceptul meu... :P
Videochatul este cea mai bine platita munca grea si cea mai prost platita munca usoara.
http://www.easyvideochat.ro
Scrie răspuns

Înapoi la “Diverse”