SplitCamera (SplitCam)

Softuri utile pentru a transmite imaginea video in mai multe siteuri.
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

SplitCamera (SpitCam)

SplitCam virtual video capture driver allows for connecting several applications to a single video capture source. For example, if you have a web-camera connected to your computer you cannot use it in more than one application at the same time - there's no standard Windows options that would make it possible. SplitCam does just what its name says: it splits the video stream coming from the video source and provides it to other client applications. With SplitCam you can connect up to 64 clients to a single video source.
Usually after installing a video capture device, like web-camera, dv-camera, TV-tuner, or a TV-IN video card, you can only connect to it from one Windows application. If you start another application and try to use the same video source you'll get an error message complaining about the device being already in use. In this case you have no choice but to wait for the first application to finish its work, or quit the thought of using the second application at all. Sometimes it may be absolutely necessary or most advisable to use, say, your web-camera in more than one client application at the same time. What if you want to conduct a video conference with several people independently? Or you want to record your video-chat using your favorite video capture software?
That's where SplitCam can become of great help! All you have to do is just install the SplitCam software on your computer, connect it to a video source, and connect other applications to the SplitCam virtual capture device. It will look exactly like you have 64 independent video source plugged in to your computer!
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

SPLITCAMERA SKINS


1. SPLITCAM PINK

Imagine

>> CLICK HERE TO DOWNLOAD PINK SKIN <<
__________________________________________________________

2. SPLITCAM PINK II

Imagine

>> CLICK HERE TO DOWNLOAD PINK II SKIN <<
__________________________________________________________

3. SPLITCAM BLUE

Imagine

>> CLICK HERE TO DOWNLOAD BLUE SKIN <<
__________________________________________________________

4. SPLITCAM ORANGE

Imagine

>> CLICK HERE TO DOWNLOAD ORANGE SKIN <<
__________________________________________________________

5. SPLITCAM MINI

Imagine

>> CLICK HERE TO DOWNLOAD MINI SKIN <<
__________________________________________________________

6. SPLITCAM MINI DEFAULT

Imagine

>> CLICK HERE TO DOWNLOAD MINI DEFAULT SKIN <<


CLICK HERE FOR MORE SKINS
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
realboy
Mesaje: 30
Membru din: 15 Iul 2005, 00:58
Localitate: Barlad
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

merci pentru skyn-uri ,,ma dispera varianta originala
Avatar utilizator
MTX
Mesaje: 9
Membru din: 20 Sep 2005, 14:52
Localitate: Bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

bravo pt skin-uri :D utile si dragutze
stateam de vreo 2 luni cu splitu vechi din cauza celui nou cu skin original:)
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Un nou skin, pentru cei care vor sa se vada in splitcam, la aceeasi rezolutie ca pe siteuri, adica 320x240. La celelalte skinuri, rezolutia ferestrei de video preview in splitcam, este mai mica de 320x240. Din aceasta cauza apare un noise pe imagine, e chestie doar de vizual, in aplicatii se vede ok.
Sunt multe modele obisnuite sa tina splitcam pe ecran, din diverse motive, skinul asta s-ar putea sa le ajute sa se "oglindeasca" mai bine.
Deasemenea am facut barile de reglare culori mai lungi, asta ar putea sa va ajute la un reglaj mai fin al culorilor.

Bafta acolo.


SPLITCAM 320

Imagine

>> CLICK HERE TO DOWNLOAD PINK SKIN <<
__________________________________________________________
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
delishia20
Mesaje: 33
Membru din: 06 Ian 2007, 16:25
Localitate: BRASOV
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

buna,
tocmai am downlodat unul din skin-uri insa nu pot sa-l instalez,am nevoie de un program anume care sa "citeasca" programul?aveam deja instalata versiunea de splitcam in varianta originala de pe site.
thx!
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

In folderul de instalare al SplitCam (instalarea default se face in C:\Program Files\SplitCam ) creeaza un folder "skins" (fara ghilimele) apoi toate skinurile care le downlodezi pe pui in acest folder.
Apoi dupa ce deschizi softul, la Options/Skin iti vor aparea toate skinurile care le ai in acel folder, dai click pe oricare din ele.. si gata ai schimbat interfata.

Daca mai ai nelamuriri poti intreba aici.

Bafta.
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
ionut.tutu.85
Mesaje: 3
Membru din: 31 Aug 2007, 19:41
Localitate: bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

salut am instalat splitcamul dar nu cred ca este compatibil cu web-ul meu...am un philips spc900nc
eduard00
Mesaje: 2
Membru din: 04 Dec 2007, 10:31
Has thanked: 0
Been thanked: 0

am si eu o problema cu splicam. il folosesc de cateva luni bune si nu mi-a facut probleme, dar cand l-am deschis dimineata da o eroare dupa cateva minute! ceva de genu ca trebuie sa il updatez...si dupa ce ii dau cancel, se inchide! help plz?!
iulia25
Mesaje: 1
Membru din: 04 Feb 2008, 23:00
Localitate: Bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna seara, tocmai ce-am primit linkul acestui site si deja am invatat ceva lucruri noi. N-aveti idee ce ma bucur pentru noul skin de spit, cel default era asa de plictisitor. Sunt chathost independent de ceva ani si erau vremuri cand lucrurile mergeau att de bine ca intrasem in rutina, de la zambet la conversatie, show etc. Apoi nu stiu ce s-a intamplat... dar am uitat multe lucruri si e cazul sa le aplic dinnou.
Multam de forumul asta si bafta la banuti :D
sunshine2009
Mesaje: 2
Membru din: 02 Oct 2008, 22:00
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Am instalat splitter camera si nu am deloc o imagine clara,se vede cam in patratele...am un logitech pro 9000...Daca are cineva idee ce ar putea fi de vina,va rog sa-mi spuneti...pupici si bafta!
onutx
User Junior
User Junior
Mesaje: 83
Membru din: 04 Mar 2008, 01:06
Has thanked: 0
Been thanked: 0

daca vrei sa ai camera la rezolutie maxima cauta webcamsplitterul
HDK
User Activ
User Activ
Mesaje: 302
Membru din: 20 Mai 2009, 22:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Splitcam 320 este cel mai bun ..
Avatar utilizator
delishia20
Mesaje: 33
Membru din: 06 Ian 2007, 16:25
Localitate: BRASOV
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Buna, am si eu o intrebare, poate imi da si mie cineva un raspuns, cand deschid splitcamul,si incerc sa dau zoom mi se blocheaza spitcamul si trebuie sa il inchid si apoi sa-l redeschid ca sa functioneze normal. Aveti idee despre ce este vorba si care ar fi solutia, nu inteleg de ce se intampla asta, sa se blocheze mereu ....
splitcamul pe care-l folosesc e luat de pe siteul splitcamera.com, si e ultima versiune.
Merci !
pil
Mesaje: 27
Membru din: 14 Iul 2009, 19:09
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

A inceput sa-mi dea eroare splitcam. Cum il deschid zice ca incearca se se updateze da nu merge...sa verific conexia la internet si sa-l redeschid..culmea..netul merge perfect...antivirusu n-are treaba..
E prima oara cand ma intampin de problema asta....Vreo sugestie?....l-am tot reinstalat dar nimik...am luat si vers mai noi
Avatar utilizator
_missy_
User Junior
User Junior
Mesaje: 57
Membru din: 01 Iul 2007, 20:16
Has thanked: 0
Been thanked: 0

si mie imi face la fel :((
Smile and the world will smile back :P
criscas008
Mesaje: 7
Membru din: 15 Oct 2009, 07:01
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Lumeeeeeeee.... nu merge splitcam-ul!!
Toate bune si frumoase pana aseara, cand a inceput sa-mi dea eroare....Ce e de facut?? :?:
criscas008
Mesaje: 7
Membru din: 15 Oct 2009, 07:01
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Toate bune si frumoase pana aseara, imi da splitcam-ul eroare si nu pot sa-i fac nimic. REinstalat de 5 ori.........nimic. Alte multiplicatoare ..bataie de cap trebuie ajustata camera... ce trebuie sa fac? ajutor!!!
apash_air
Mesaje: 8
Membru din: 08 Apr 2009, 16:40
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Pe cateva statii aceeasi problema cu splitucam-ul, dar pe alta merge fara nici o problema. Pe ultima am un tv tuner leadtek iar pe celelalte cu probleme ceva de la philips. Folositi alt program pt split
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Problema este la ei, folositi alt soft pana isi revine splitcam.

Cand deschideti Splitcam, se conecteaza la un server (zic ei pentru verificare updateuri), daca acel server nu este online, da eroare si nu se poate folosi softul.

Daca blocati Splitcamul cu un firewall (eu de exemplu am testat cu sygate free)

http://www.softpedia.com/progDownload/S ... -6525.html

Click dreapta pe Splitcam din firewall si selectati BLOCK, aveti la dispozitie 1 minut, sa selectati camera si sa reglati culorile, apoi apare eroarea.. o puteti lasa pe ecran, splitul va functiona. (dar nu puteti face zoom, reglari suplimentare etc.. decat inchis si deschis iar)
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
APProduction
Mesaje: 13
Membru din: 01 Feb 2010, 14:48
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

SAD^^EYES scrie:Un nou skin, pentru cei care vor sa se vada in splitcam, la aceeasi rezolutie ca pe siteuri, adica 320x240. La celelalte skinuri, rezolutia ferestrei de video preview in splitcam, este mai mica de 320x240. Din aceasta cauza apare un noise pe imagine, e chestie doar de vizual, in aplicatii se vede ok.
Sunt multe modele obisnuite sa tina splitcam pe ecran, din diverse motive, skinul asta s-ar putea sa le ajute sa se "oglindeasca" mai bine.
Deasemenea am facut barile de reglare culori mai lungi, asta ar putea sa va ajute la un reglaj mai fin al culorilor.

Bafta acolo.


SPLITCAM 320

Imagine

>> CLICK HERE TO DOWNLOAD PINK SKIN <<
__________________________________________________________

Multumesc pentru Skin...l-am instalat, este foarte frumos...

Adrian
Avatar utilizator
Anna21
User Activ
User Activ
Mesaje: 216
Membru din: 18 Oct 2006, 17:58
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Hello:) Am nevoie de un split pt windows 7. Am instalat splitcam si superwebcam dar nu imi merge. Mai stiti vreunul in afara de manycam?

thx:P
Scrie răspuns

Înapoi la “Programe Multi Cam , Webcam Splitter, Camera drivers etc.”