IP-uri locale/externe???

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Dorian
User Activ
User Activ
Mesaje: 294
Membru din: 08 Aug 2005, 20:19
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Salutare!Sunt la inceputul drumului...adica in faza in care ma conectez la NET.
Intrebarea mea este:Ce IP trebuie sa le cer celor de la RDS sa-mi aloce, pentru a avea posibilitatea fara probleme sa ma inscriu pe site-uri.
Ei de obicei aloca IP local?Trebuie sa precizez ca vreau IP extern?
Daca am sa doresc ulterior o clasa de IP-uri ar fi bine sa le cer de acum, desi nu am sa le folosesc de la inceput, sau e simplu de facut aceasta modificare ulterior?
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
videochat_father
VIP
VIP
Mesaje: 304
Membru din: 16 Mai 2005, 04:59
Localitate: Iasi
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

cere ip real (fix) pt inceput cere o clasa de 8 sau 16 te va costa 20 $ pe un an pana la 128 de ip-uri.
Exista lucruri care stim ca sunt imposibil de realizat, pana cand vine cineva care nu stie acest lucru si le realizeaza. Albert Einstein
Avatar utilizator
Dorian
User Activ
User Activ
Mesaje: 294
Membru din: 08 Aug 2005, 20:19
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Merci in primul rand pentru sfat.Dar tot citind post-uri mai vechi mi-am adus aminte ca tip-ul de la RDS vorbea ceva de alocare dinamica.Intr-un post mai vechi se vorbea ca ar fi probleme...cu aceasta alocare dinamica.
Ca sa va faceti o idee eu am optat pentru un abonament de 130$ cu 256kbps/384kbps , min/max garantat pe fibra.
Deci ....cu alocare dinamica sau fara?
Avatar utilizator
videochat_father
VIP
VIP
Mesaje: 304
Membru din: 16 Mai 2005, 04:59
Localitate: Iasi
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Dorian scrie: Ca sa va faceti o idee eu am optat pentru un abonament de 130$ cu 256kbps/384kbps , min/max garantat pe fibra.
Deci ....cu alocare dinamica sau fara?
alocarea dinamica se referea la banda nu la ip-uri.

Servicii cu alocare dinamică (AD) - Servicii de tipul AD (alocare dinamică a benzii) sunt servicii în cadrul cărora se garantează viteza minimă de acces la Internet; clientul putand atinge viteze de acces pană la limita superioară
Exista lucruri care stim ca sunt imposibil de realizat, pana cand vine cineva care nu stie acest lucru si le realizeaza. Albert Einstein
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”