Merge sa faci video chat pe linux?

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Scrie răspuns
made_k
Mesaje: 17
Membru din: 14 Iun 2005, 09:48
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Salutare... A folosit cineva cu succes Linux pe calculator pentru activitatea de video chat? Ridica dificultati la operare? Cum as putea sa instalez Linux-ul astfel incat sa nu ma mai frustreze problema costurilor pentru licente de Windows...
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
POWER
Mesaje: 24
Membru din: 03 Aug 2005, 01:52
Localitate: BUCHAREST
Has thanked: 0
Been thanked: 0

made_k scrie:Salutare... A folosit cineva cu succes Linux pe calculator pentru activitatea de video chat? Ridica dificultati la operare? Cum as putea sa instalez Linux-ul astfel incat sa nu ma mai frustreze problema costurilor pentru licente de Windows...
hmmm m-am gandit si eu la asta. Dar este cam greu de implementat. O sa ai probleme cu : 1. gasirea driverelor pt webcam/camere video. 2 gasirea unui program gen split facut pt sistem unix. 3 o sa-ti fie imposibil sa rulezi aplicatiile siteurilor (toate sunt facute pt platforma windows). o sa poti folosi doar siteurile unde nu exista un soft special iar logarea si streamingul se face din browser. Folosesti opera, mozila, firefox etc.

Poti folosi pe linux un emulator de windows (win4lin parca se numeste)..adica dai click pe o iconita si buum se deschide windowsul ca o fereastra de browser iar in el poti face orice faci intr-un windows normal...dar si pt el iti trebuie liceenta daca nu ma insel.

Daca ai doar siteuri cu streaming gen FLASH ...DA SE POATE..asta daca ti-ai rezolvat problemele cu driverele si splitul.
ALEX
made_k
Mesaje: 17
Membru din: 14 Iun 2005, 09:48
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Mersi mult ,Power...
Eu deja am inceput sa ma interesez.Ma bucur ca nu sunt singurul care este animat de ideea asta.Daca aflu si alte informatii utile in acest sens, promit sa revin... Pentru bunastare reciproca :)
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”