S-a stricat ikobo ?

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Outguesss
Mesaje: 45
Membru din: 29 Mar 2005, 11:11
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

La iKobo am avut 2 "intrari" in cont, in aceeasi zi in care l-am deschis.

La gottapay.com iti arata imediat dupa ce te loghezi, cine a platit, cat, in ce status e procesarea, etc ; bineinteles, pe langa e-mail-ul de confirmare.

Am crezut ca si la iKobo e la fel si l-am luat la chat-uit pe Fred, intrebandu-l frumos de ce nu imi apar tranzactiile, dc aia se pot razgandi, etc, fiindca erau 60 si vroiam sa stiu daca imi trimit cardul.

Si-am inteles ca ei nu incurajeaza "merchant/business" transactions, ca platforma e pt "personal use" si ca .. poti primi bani la la maxim 4 persoane pe luna !! Eu habar nu am .. asa e ??
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
Chan
User Junior
User Junior
Mesaje: 58
Membru din: 23 Feb 2005, 18:58
Localitate: The Netherlands/USA
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Outguesss scrie:La iKobo am avut 2 "intrari" in cont, in aceeasi zi in care l-am deschis.

La gottapay.com iti arata imediat dupa ce te loghezi, cine a platit, cat, in ce status e procesarea, etc ; bineinteles, pe langa e-mail-ul de confirmare.

Am crezut ca si la iKobo e la fel si l-am luat la chat-uit pe Fred, intrebandu-l frumos de ce nu imi apar tranzactiile, dc aia se pot razgandi, etc, fiindca erau 60 si vroiam sa stiu daca imi trimit cardul.

Si-am inteles ca ei nu incurajeaza "merchant/business" transactions, ca platforma e pt "personal use" si ca .. poti primi bani la la maxim 4 persoane pe luna !! Eu habar nu am .. asa e ??
Ikobo nu mai aproba tranzactii pentru adult business
Avatar utilizator
miruna
User Junior
User Junior
Mesaje: 71
Membru din: 22 Ian 2005, 15:24
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ikobo, PayPal nu mai sunt interesati sa lucreze cu adult merchants, de fapt cu adult content; S-au facut prea multe magarii (k de obicei, asta se intampla cu ceva atat de accesibil)
Fetelor, baieti, daca vin membrii care va propun sa va trimita bani prin PayPal, Ikobo, NU acceptati de nici un fel! Incercati sa propuneti alte modalitati, cum ar fi Western Union, si nu va lasi convinse, convinsi ! Riscati sa faceti show pe gratis ....

Recomand CCBill, este procesor de plata cu care lucreaza marile site-uri de videochat (cum ar fi ImLive) ; Este greu de obtinut un cont la ei datorita restrictiilor (exagerate cateodata) care fac din CCBill cel mai sigur processor de plata pe internet; Ca rezident roman, cea mai reusita sansa de a lucra cu ei este de a lua un subaccount de la altcineva; In acest fel, veti depinde de o alta persoana, bineinteles, de a va lua banii; DAR , avand un subaccount, va puteti verifica oricand contul, tranzactiile efectuate, banii aflati pe numele vostru, etc...
In momentul in care un membru cumpara timp cu voi in video, aveti notificare INSTANTANEE de la CCBill in contul vostru de e-mail cu confirmare sau infirmare a tranzactiei ; Daca stati logati pe messenger cu ID-ul de mail, veti fi notificati de nou e-mail primit

Alte procesoare de plata:
http://www.nochex.com/
https://www.yowcow.com/
http://www.myvirtualcard.com/

Eu cam atat am gasit , atractiv, pe net ca alternative la procesor de plata; sunt sigura k sunt mai multe, dar problema e ca trebuiesc verificate,lucrate cu ele k sa pot fi evaluate

Cine are experienta in lucrul individual cu procesoare de plata online, invit sa mai posteze si alte site-uri
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”