Se merita sa faci showuri pe Yahoo Messenger?

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Scrie răspuns
June
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna. O intrebare. Am cunoscut pe messenger o tipa din Norvegia care face o "mica" smecherie- pe care sunt curioasa daca o practicati si voi.
Concret, tipa agatza pe site-urile specializate doritorii si apoi ii cheama pe yahoo si face acolo "private-ul". Banii ii ia in avans, ce e fain e faptul ca are un cont cu verificare online in maxim doua minute, asa ca vede imediat cati bani i-au intrat. M-am interesat si in Romania nu exista serviciul asta, Banca Romaneasca vrea sa-l implementeze, dar in cateva luni.
Daca voi faceti si show-uri de astea pe yahoo, msn etc, cum va primiti banii?
Pana acum am lucrat prin intermediul ei, adica banii au fost trimisi la ea, mi-a dat ok-ul si...start cam. Dar nu am nici o siguranta ca mi-i va trimite, mai ales ca a zis ca nu se deranjeaza sa trimita decat dupa ce se fac macar 500$ (numai din clientii recomandati de ea). I-am zis sa-mi faca transfer bancar la 100, asa, de verificare, nu au ajuns inca. Cam cat poate dura?

Asa ca m-ar interesa foarte tare daca voi practicati chestia asta cu yahoo-ul, ca mi-am castigat deja niste clienti fideli si as vrea ca plata pentru munca mea sa ajunga la altcineva aiurea.
SoulCams Models Studios wanted
tot eu
Has thanked: 0
Been thanked: 0

la ultima fraza era un "nu" pe care l-am omis. :D
keen
User Junior
User Junior
Mesaje: 95
Membru din: 22 Dec 2004, 04:50
Localitate: bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Western Union.Ceri MTCN-ul si verifici on-line pe site-ul lor oficial .Dar e o problema ca tre' sa sti numele,tara si orasul de unde s-au trimis banii.Dupe ce a pus banii in 2 min poti sa verifici.
June
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Merci. Dar este intr-adevar o problema sa le ceri numele si locatia. Desi si atunci cand ii baga in cont apar aceste date :D, ma intreb daca ei stiu asta.
xallecs1
Mesaje: 1
Membru din: 17 Feb 2005, 22:52
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

INCERCA IKOBO SAU EPASSPORTE








June scrie:Buna. O intrebare. Am cunoscut pe messenger o tipa din Norvegia care face o "mica" smecherie- pe care sunt curioasa daca o practicati si voi.
Concret, tipa agatza pe site-urile specializate doritorii si apoi ii cheama pe yahoo si face acolo "private-ul". Banii ii ia in avans, ce e fain e faptul ca are un cont cu verificare online in maxim doua minute, asa ca vede imediat cati bani i-au intrat. M-am interesat si in Romania nu exista serviciul asta, Banca Romaneasca vrea sa-l implementeze, dar in cateva luni.
Daca voi faceti si show-uri de astea pe yahoo, msn etc, cum va primiti banii?
Pana acum am lucrat prin intermediul ei, adica banii au fost trimisi la ea, mi-a dat ok-ul si...start cam. Dar nu am nici o siguranta ca mi-i va trimite, mai ales ca a zis ca nu se deranjeaza sa trimita decat dupa ce se fac macar 500$ (numai din clientii recomandati de ea). I-am zis sa-mi faca transfer bancar la 100, asa, de verificare, nu au ajuns inca. Cam cat poate dura?

Asa ca m-ar interesa foarte tare daca voi practicati chestia asta cu yahoo-ul, ca mi-am castigat deja niste clienti fideli si as vrea ca plata pentru munca mea sa ajunga la altcineva aiurea.
you and me
keen
User Junior
User Junior
Mesaje: 95
Membru din: 22 Dec 2004, 04:50
Localitate: bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Din cate stiu eu la Epassporte te costa in jur de 40$ pe luna sa iti faci card la ei,iar la Ikobo dureaza ceva pana iti intra banii efectiv in card ca dupa ce se face tranzactia,cel care trimite banii tre sa si confirme tranzactia si poti avea surpriza unei anulari a tranzactiei.Daca cineva stie altfel il rog sa ma contrazica. :)
Avatar utilizator
Ericssson
User Activ
User Activ
Mesaje: 266
Membru din: 10 Sep 2004, 06:54
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0
Contact:

Epassporte costa 40 de dolari emiterea cardului si creearea contlui la ei, apoi o data pe an iti mai ia 20 de doalri pt re-emitrea carduului aceste fiind valabil un an de zile.

Daca ai cont la Livejasmin poti selecta ca metoda de payment epassporte si s-ar putea sa mai prinzi inca gratuit un card epassporte ( a fost un numar de nus tiu cite hosturi care au beneficiat gratuit).

Dezavantajul epassporte este cum spuneam intr-un alt post, comisionul destul de mare ... minim 1500 mai putin ca la cursul oficial ( aici intra cerd si diferenta de curs , si comisonu bancii ).

Acum, nu stiu daca doar mie mi s-a inatamplat, m-a impins pacatul si am platit intr-un magazin cu el :) comisionul a fost de 25 de dolari .... imi venea sa pling pt ceva acre costa 800.000 am platit dublu aproape.
Don't worry i haven't lose my mind ... it is backed-up on a CD somewhere
www.joyandvision.com
Avatar utilizator
miruna
User Junior
User Junior
Mesaje: 71
Membru din: 22 Ian 2005, 15:24
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Hey ericsson,daca ai epassporte "prins" prin jasmine se mai aplica taxa anuala pentru re-emiterea cardului? Il poti folosi independent de jasmine pà net - pentru a primi bani din surse diferite pe acelasi card?
Din cate am citit eu pe jasmine comisionul era 3$ pentru fiecare retragere de la ATM...acum presupun k comisionul difera in functie de locatia si scopul in care il folosesti...ai incercat sa platesti ceva cu el pà net si daca da,a mers si cat comision ti-a luat? :D
Avatar utilizator
Ericssson
User Activ
User Activ
Mesaje: 266
Membru din: 10 Sep 2004, 06:54
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0
Contact:

1. da se aplica taxa anuala pt reemiterea cardului, e pasporte nu are de aface lu live jasmin, este doar un instrument de plata pt ei.
2. o data ce ai un cont pe epassporte poti primi bani pe el din orice alta sursa ca are ca metoda de plata epasporte.
3. Dupa cum spune SadEyes intr-un post din alt thread taxa de extragere este de 2 dolari, pe internet nu platesc cu cardul din motive de securitate 8), in romania am vazut ca cel mai mic comision la extragere il au cei de la Tiriac.
Don't worry i haven't lose my mind ... it is backed-up on a CD somewhere
www.joyandvision.com
Avatar utilizator
Chan
User Junior
User Junior
Mesaje: 58
Membru din: 23 Feb 2005, 18:58
Localitate: The Netherlands/USA
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

June scrie:Buna. O intrebare. Am cunoscut pe messenger o tipa din Norvegia care face o "mica" smecherie- pe care sunt curioasa daca o practicati si voi.
Concret, tipa agatza pe site-urile specializate doritorii si apoi ii cheama pe yahoo si face acolo "private-ul". Banii ii ia in avans, ce e fain e faptul ca are un cont cu verificare online in maxim doua minute, asa ca vede imediat cati bani i-au intrat. M-am interesat si in Romania nu exista serviciul asta, Banca Romaneasca vrea sa-l implementeze, dar in cateva luni.
Daca voi faceti si show-uri de astea pe yahoo, msn etc, cum va primiti banii?
Pana acum am lucrat prin intermediul ei, adica banii au fost trimisi la ea, mi-a dat ok-ul si...start cam. Dar nu am nici o siguranta ca mi-i va trimite, mai ales ca a zis ca nu se deranjeaza sa trimita decat dupa ce se fac macar 500$ (numai din clientii recomandati de ea). I-am zis sa-mi faca transfer bancar la 100, asa, de verificare, nu au ajuns inca. Cam cat poate dura?

Asa ca m-ar interesa foarte tare daca voi practicati chestia asta cu yahoo-ul, ca mi-am castigat deja niste clienti fideli si as vrea ca plata pentru munca mea sa ajunga la altcineva aiurea.
Hello! Dupa cum mi se pare din ceea ce scrii despre tipa din Norvegia, ti-as recomanda sa NU depinzi de ea. $500 minim? Sper sa nu am dreptate, dar asta miroase a bullshit ...Cineva care FURA clienti de pe camsites, nu va sta mult in business si ce garantie ai ca va fi cinstita cu tine, din moment ce stii deja ca se ocupa cu furturi?!?! Sfatul meu cel mai bun: mergi pe cont propriu, adica:
1) cumperi un domeniu, vezi godaddy.com au de multe ori discounted sales.
2) Inveti html sau gasesti pe cineva sa iti faca un website, si sint convinsa ca multi chiar de aici, de pe forum, te vor ajuta sa iti faci un website decent.
3) Link the website: link lists, top lists, banner exchange ca sa primesti trafic. Incearca sa faci link exchange cu alte camgirls ca sa cistigi link popularity.
4) Instaleaza Zone Alarm, fa-ti rost de un program similar cu Spy Sweeper. Niciodata sa nu faci browsing pe Net cu Acive X enabled, sau o sa ai un Trojan in no time.
5) Instaleaza Yahelite pentru multiple chatroom log in.
6) Fa-ti cit mai multe Yahoo profiles, pune keywords in description
7)Adauga-ti "interests" in profilurile de Yahoo, ca sa poti fi gasita prin Yahoo search.
8) Cum ai sa faci billing: Ikobo accepta numai Visa, verifica TOS-urile lor daca mai accepta adult websites. Ikobo NU este solutia, nici pe departe. Contacteaza webmasterul de la girlswhoneedmoney.com , el are un site nou si iti deschide un subaccount cu CCBill imediat, fara NICI UN FEE. Desigur ca in viitor webmasterul nu va mai oferi conturi cu 0% fee, dar acuma isi face faca siteul cunoscut si are nevoie de trafic. Vei fi platita DIRECT de catre CCBill, nu de webmaster, el nu are nici un amestec. CCBill plateste saptaminal.
DACA nu iti poti face un website al tau si doar al tau, atunci vei putea sa folosesti pagina pe care ti-o face webmasterul de la girlswhoneedmoney.com ca sa iti pui poze si the payment links pentru clienti. Ideal este sa ai propriul tau website, ca sa fii in control si sa poti face link exchanges etc etc.
9) Cind vei ajunge sa ai trafic pe website, o sa vrei sa sign up cu un affiliate program, ca sa dirijezi traficul de asemenea natura incit sa poti face bani si cind nu esti online. Cu cit websiteul tau creste in link popularity, page rank with Google, cu atit mai multi $$ vei vrea sa faci cu sponsor programs, pentru ca nu cred ca vei vrea sa iti petreci restul vietii in fata webcamului.
Ca in orice business, daca ii aloci timp, munca si rabdare, o sa te realizezi. Prietenii tai cei mai buni vor fi "munca" si "consistenta".

Good luck si happy trolling!:)
Avatar utilizator
BestStudio
User Junior
User Junior
Mesaje: 73
Membru din: 18 Mar 2005, 21:39
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Mica jmecherie = cheap ass,Western Union iti explic ce se poate intampla ;) Omul dupa ce a avut show-ul da telefon la WU si face cancel la plata sa intamplat.Ikobo pentru cel care a postat pentru Ikobo banii sunt in cont instantaneu.Te duci la ATM si iti iei banii.Dupa aceea prestezi show. Daca iti plac gainariile.O zi placuta.
owner4girls
Mesaje: 5
Membru din: 19 Mar 2005, 22:53
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

IKOBO
Avatar utilizator
miruna
User Junior
User Junior
Mesaje: 71
Membru din: 22 Ian 2005, 15:24
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ikobo nu mai merge iar despre ceea ce a scris Beststudio :

[quote]"Mica jmecherie = cheap ass,Western Union iti explic ce se poate intampla Omul dupa ce a avut show-ul da telefon la WU si face cancel la plata sa intamplat.Ikobo pentru cel care a postat pentru Ikobo banii sunt in cont instantaneu.Te duci la ATM si iti iei banii.Dupa aceea prestezi show. Daca iti plac gainariile.O zi placuta.
"[/quote]

Eu zic k nu conteaza PayPal, Ikobo, Nochek, CCBill, Western Union sau orice tranzactie facuta pe site-urile de videochat in care ati primit bani in contul vostru (virtual) ii puteti pierde!

In orice tranzactie, platitorul are dreptul sa dea refund... indiferent de motiv, banii sun "inghetati" pentru o perioada in care se fac cercetarile de rigoare si apoi , dupa caz, se retrag banii din contul vostru (repet, virtual, asta nu se aplica la banii incasati de voi care sunt in contul vostru de la banca)

Concluzia este (ca in majoritatea posturilor referitoare la videochat) riscul este pe spatele nostru indiferent de modalitatea de plata sau website-ul cu care lucram
vb
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 114
Membru din: 13 Dec 2004, 03:54
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Hello! Dupa cum mi se pare din ceea ce scrii despre tipa din Norvegia, ti-as recomanda sa NU depinzi de ea. $500 minim? Sper sa nu am dreptate, dar asta miroase a bullshit ...Cineva care FURA clienti de pe camsites, nu va sta mult in business si ce garantie ai ca va fi cinstita cu tine, din moment ce stii deja ca se ocupa cu furturi?!?! Sfatul meu cel mai bun: mergi pe cont propriu, adica:
1) cumperi un domeniu, vezi godaddy.com au de multe ori discounted sales.
2) Inveti html sau gasesti pe cineva sa iti faca un website, si sint convinsa ca multi chiar de aici, de pe forum, te vor ajuta sa iti faci un website decent.
3) Link the website: link lists, top lists, banner exchange ca sa primesti trafic. Incearca sa faci link exchange cu alte camgirls ca sa cistigi link popularity.
4) Instaleaza Zone Alarm, fa-ti rost de un program similar cu Spy Sweeper. Niciodata sa nu faci browsing pe Net cu Acive X enabled, sau o sa ai un Trojan in no time.
5) Instaleaza Yahelite pentru multiple chatroom log in.
6) Fa-ti cit mai multe Yahoo profiles, pune keywords in description
7)Adauga-ti "interests" in profilurile de Yahoo, ca sa poti fi gasita prin Yahoo search.
Cum ai sa faci billing: Ikobo accepta numai Visa, verifica TOS-urile lor daca mai accepta adult websites. Ikobo NU este solutia, nici pe departe. Contacteaza webmasterul de la girlswhoneedmoney.com , el are un site nou si iti deschide un subaccount cu CCBill imediat, fara NICI UN FEE. Desigur ca in viitor webmasterul nu va mai oferi conturi cu 0% fee, dar acuma isi face faca siteul cunoscut si are nevoie de trafic. Vei fi platita DIRECT de catre CCBill, nu de webmaster, el nu are nici un amestec. CCBill plateste saptaminal.
DACA nu iti poti face un website al tau si doar al tau, atunci vei putea sa folosesti pagina pe care ti-o face webmasterul de la girlswhoneedmoney.com ca sa iti pui poze si the payment links pentru clienti. Ideal este sa ai propriul tau website, ca sa fii in control si sa poti face link exchanges etc etc.
9) Cind vei ajunge sa ai trafic pe website, o sa vrei sa sign up cu un affiliate program, ca sa dirijezi traficul de asemenea natura incit sa poti face bani si cind nu esti online. Cu cit websiteul tau creste in link popularity, page rank with Google, cu atit mai multi $$ vei vrea sa faci cu sponsor programs, pentru ca nu cred ca vei vrea sa iti petreci restul vietii in fata webcamului.
Ca in orice business, daca ii aloci timp, munca si rabdare, o sa te realizezi. Prietenii tai cei mai buni vor fi "munca" si "consistenta".




Nota 10 pt Chan; informatii pt care multa lume daca stie sa le citeasca poate sa scuteasca multe cheltuieli nedorite, si intr adevar sa si inceapa o afacere pe cinste.
Chan , tot respectul meu!

Numai bine!
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”