asistenta

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
miruna
User Junior
User Junior
Mesaje: 71
Membru din: 22 Ian 2005, 15:24
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna tuturor :mrgreen:
Mai intai la subiect: as vrea sa propun o rubrica de asistenta pentru cei incepatori sau pentru cei care nu au pretentii de "webmaster" sau chathost cu venituri lunare de zeci de mii de dolari
Am citit absolut tot ceea ce este postat pe acest site;
Am aflat si invatat:
ca ma pot incadra legal datorita unei legi care nu face referinta la videochat,
ca exista nu stiu cate site-uri pe care pot lucra
ca exista softuri pentru a-mi clona camera si a-mi imbunatati rezolutia video
ca exista alte feluri de a te loga, naviga si lucra
s.a.m.d (nu cred ca trebuie sa fac chiar un rezumat la site)

O.k. Ceea ce nu am aflat si invatat
Acest site vrea sa infiinteze o comunitate? Vrea sa ajute (pe bune?) sau sa racoleze noi chathosts sau sa etaleze cunostiinte?
Din "sirul" de site-uri care se merita pentru a face un nou cont? Care este corect cu platile si merge bine? (Nu astept descriere pentru fiecare site in parte,vreau doar sa vad niste recomandari,sau ceva ce se vrea un sfat - "site bun,recomandat" sau "faceti cont acum" sau "nu va apropiati" sau macar un topic in care cei care lucreaza pe diferite site-uri sa afiseze recomandari sau comentarii in legatura cu fiecare site pe care lucreaza astfel incat eu,"mic intreprinzator" sa aflu k este un site nou pe care pot castiga bine
Din lista destul de saraca in softuri,care i se recomanda "micului intreprinzator" sa instaleze mai ales daca nu are in computel nimic din ceea ce apare acolo?

O.K. cred k ar cam trebui sa inchei,nu vreau sincer sa va plictisesc sau nervozez prea mult . Tot ceea ce vreau este sincer sa gasesc un grup care sa fie deschis cu oricine,sa ajute cu un sfat sau o parere , sa formeze o comunitate, oameni cu acelasi interes, vreau sa stiu ca nu sunt singura care lucreaza in videochat nu numai pentru bani...ci pentru ca imi place,ma intereseaza,este ceea cevreau sa fac si vreau sa fac bine!
Vreau sa invat tot ceea ce se poate, sa gasesc un spijin si ajutor [u]neconditionat sau dezinteresat[/u] si mai mult,vreau sa invat ca pot avea incredere intr-un roman pe internet

La sfarsit,vreau sa felicit pentru initiativa si efort,sincer ma bucur enorm ca existati si va doresc din tot sufletul sa cresteti , sa evoluati si sa aratati ce puteti; Stiu ca ceea ce am scris aici ridica cam multe pretentii care cer timp,efort si vointa din partea realizatorilor,dar exprimandu-mi parerea si intrebarile incerc nu numai sa invat,ci si sa ajut

Cam atat...azi....v-am plictisit destul...daca ati citit pana la sfarsit, inseamna ori ca nu aveti ce face,ori ca intr-adevar sunteti interesati :lol:

kisses de la un "mic intreprinzator" :twisted:
SoulCams Models Studios wanted
keen
User Junior
User Junior
Mesaje: 95
Membru din: 22 Dec 2004, 04:50
Localitate: bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Buna Miruna,
In primul rand as vrea sa te intreb ce inseamna mic intreprinzator?Chathost sau mic studio?Tu din Belgia ai alte facilitati fata de un chathost din Romania.EX:exista site-uri care nu lucreaza cu Romania.Mai exact ce te intereseaza?Cu ce site-uri sa lucrezi?Ce soft-uri sa folosesti?Uite,am sa iti insir mai jos site-uri care dupa parerea mea,sunt serioase si cu potential: -www.livejasmin.com
-www.imlive.com
-www.icuchat.com
-www.ifriends.com
Soft-uri de folosit:
-splitcam(free)
-camzoomer 1.6 (39.95$)
Dintre cele doua soft-uri,ti-as recomanda CamZoomer.Dai un ban dar face.
Daca te mai intereseaza si altceva,intreaba :wink:
Good luck!!!
Avatar utilizator
miruna
User Junior
User Junior
Mesaje: 71
Membru din: 22 Ian 2005, 15:24
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna si thx pt reply! :)
Cand am zis "mic intreprinzator" am facut o generalizare pt chathosts; Dupa prima lectura a site-ului am avut impresia k sunt destule informatii aici dar e nevoie de putzina aprofundare a detaliilor pt a ajuta si nu confuziona un chathost care nu are experienta necesara care sa-i permita sa judece singur valoarea unui site sau soft;
Acum,in legatura cu mine,'geaba stau in Belgia,prima incercare la cc a fost nereushita, o sa incerc si alta varianta , dar nu am prea multe sperantze de acces aici; Ce alte site-uri propui sa incerc?
M-ar interesa in schimb nishte site-uri serioase,care merg bine si care platesc wire,western sau prin card,de genul celui de la jasmin ; In momentul de fatza mi-e imposibil sa ma bag la plata prin cecuri
Chiar am citit un post care zicea k te ia la intrebari la banca....eu lucram cu Raiffeisen si nu intreba nimik;acum a trecut aproape un an de atunci...e cineva din constanta care poa' sa-mi confirme sau infirme daca te intreaba de originea banilor la banca? Ei oricum shtiu ce fel de cecuri duci la ei pt k am lucrat cu bancpost acu' 2 ani si la al treilea cec dus la ei mi l-au dat inapoi,k ei nu mai accepta cecuri din videochat :lol:
cam atat pt acum...sa vedem ce mai apare :)
Avatar utilizator
miruna
User Junior
User Junior
Mesaje: 71
Membru din: 22 Ian 2005, 15:24
Has thanked: 0
Been thanked: 0

keen scrie:Buna Miruna,
In primul rand as vrea sa te intreb ce inseamna mic intreprinzator?Chathost sau mic studio?Tu din Belgia ai alte facilitati fata de un chathost din Romania.EX:exista site-uri care nu lucreaza cu Romania.Mai exact ce te intereseaza?Cu ce site-uri sa lucrezi?Ce soft-uri sa folosesti?Uite,am sa iti insir mai jos site-uri care dupa parerea mea,sunt serioase si cu potential: -www.livejasmin.com
-www.imlive.com
-www.icuchat.com
-www.ifriends.com
Soft-uri de folosit:
-splitcam(free)
-camzoomer 1.6 (39.95$)
Dintre cele doua soft-uri,ti-as recomanda CamZoomer.Dai un ban dar face.
Daca te mai intereseaza si altceva,intreaba :wink:
Good luck!!!
Apropo,cu softul am rezolvat,iar pe ifriends si imlive am conturi,dar ma incurca plata prin cec pe moment :(
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”