Evitare TVA

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Scrie răspuns
Anita
Mesaje: 5
Membru din: 25 Mai 2022, 19:39
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

As vrea sa stiu cine are mai multe SRL-uri pentru a evita tva-ul. Cum lucrati? Cateva luni pe un srl cateva pe altul? Aveti conturi diferite pe fiecare srl sau folositi acelasi cont de model?
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
Maddy
User Activ
User Activ
Mesaje: 238
Membru din: 28 Sep 2005, 13:51
Localitate: Romania
Has thanked: 4 times
Been thanked: 0

Cei de la ANAF nu au voie sa verifice ce cont ai , unul sau mai multe , sa intrebe de contul de studio , ei stiu , dar legea nu le da voie sa intrebe ( am avut control si ma intrebau de el dar nu mi-au spus imperativ : arata conturile de studio ) asa ca poti lucra linistita cand pe un srl cand pe altul , ei pot intreba doar de fluxul de bani : site - firme .
Danutzza
Mesaje: 4
Membru din: 07 Dec 2022, 17:29
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Maddy scrie: 24 Iun 2022, 10:07 Cei de la ANAF nu au voie sa verifice ce cont ai , unul sau mai multe , sa intrebe de contul de studio , ei stiu , dar legea nu le da voie sa intrebe ( am avut control si ma intrebau de el dar nu mi-au spus imperativ : arata conturile de studio ) asa ca poti lucra linistita cand pe un srl cand pe altul , ei pot intreba doar de fluxul de bani : site - firme .
Am si eu control ANAF, a scăpat cineva cumva de acel TVA 19%?
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”