Ifriends trimite banii in Romania? Pot lucra independent?

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Scrie răspuns
angelique
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna.Ma gindesc si eu de mult sa incep aceasta activitate,dar independent,ca am tot ce-mi trebuie.Ma gindeam sa incep cu siteul ifriends.Intrebarile mele sint:siteul ifriends trimite bani si in romania?(ca mai demult stiu ca nu trimitea),daca da,cum(ce trebuie sa fac sa primesc banii,adica ce card,la ce banca etc).Lucreaza cineva de aici independent cu ifriends sa-mi spuna si mie mai multe?Sau daca nu merge cu ifriends,puteti sa-mi spuneti cu ce site sa incep sa lucrez ca independent?Va multumesc mult.
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
Ericssson
User Activ
User Activ
Mesaje: 266
Membru din: 10 Sep 2004, 06:54
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0
Contact:

Ifriends nu trimite bani in romania, trimite cecuri :D , cu cecurile mergi frumusel in mina la Raiffeisen bank, unde iti deschizi un cont in USD, dupa care depui cecul, urmand ca banii din incasarea respectivului cec sa se faca in contul respectiv .. in maxim 45 de zile , in medie dureaza 30.
Probleme au mai fost ... dar in trecut, acum de ceva timp a fost bine.

Ideea este daca tot stai .. de ce sa stai doar pe ifriends, impreuna cu el poti sta in acelasi timp si pe alte siteuri si precizez aici, livejasmin, streamray, camcontacts, imlive. Adica daca tot pierzi timpul sa il pierzi cu folos.

Daca mai ai nevoie de informatii nu ezita sa intrebi.
Don't worry i haven't lose my mind ... it is backed-up on a CD somewhere
www.joyandvision.com
Tot gil uratu
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Da,mai am eu o intrebare,daca la depunerea cecului ma intreaba de unde provin banii.Multumesc.
Avatar utilizator
Ericssson
User Activ
User Activ
Mesaje: 266
Membru din: 10 Sep 2004, 06:54
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0
Contact:

Eu nu de depun cecuri ... hostii care de depun poate te pot ajuta cu un raspuns.
Don't worry i haven't lose my mind ... it is backed-up on a CD somewhere
www.joyandvision.com
best-pc
Mesaje: 16
Membru din: 06 Feb 2005, 14:02
Localitate: UK
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

cand depui un cec sau mai multe :
tzi se da 2 harti pe una scri suma de pe cec ,sau cecuri , seria de pe el sau ele.... datele tale ...numarul de cont ...
pe cealalta scri tot asa numele tau suma cecului sau cecurilor... tzara de unde vine cecul (exemplu New York Usa) si cam atat ... mai e o rubrica in care trebuie sa scri ce reprezinta acei bani .. tu normal ar trebui sa scri servici internet ( asa scriam si eu la inceput :oops: ) pana mi-a spus fata de la banca numai scrie asa ceva ca nu e bine .. scrie si tu cheltuieli familiare sau cadou ... ceva de genu asta ....
cam atat ai de scris .. sper ca ai intzeles asa in mare :roll:
gil
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Multumesc mult,Deci sa inteleg ca pot sa scriu ce vreau eu acolo,sper sa nu zica aia de la banca sa scriu mai detaliat sau mai exact ce"cadou" ?Cate cadouri sa primesc de la firme de afara?
Oricum pe cec scrie de la ce firma provin banii.Poate au si ei o lista cu toate firmele care au siteuri de videochat...
Pot sa ii rog sa imi trimita ca si cum ar proveni de la persoana fizica?
Sau puteti sa imi spuneti cateva siteuri care trimit banii direct in cont sau alta metoda fara cec?
best-pc
Mesaje: 16
Membru din: 06 Feb 2005, 14:02
Localitate: UK
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

nu prea ai inteles sau nu am explicat eu cum trebuie.. suma respectiva de pe cec inseamna un cadou pt tine.. banca la care te duci sa depui cecurile nu o intereseaza ca tu duci 50 de cecuri si scri la toata cadou.....
bine acum nu scri si tu la toate cadou .. scri si tu la unu cadou la unu cheltuieli ..
Eu nu prea stiu nici un site care sa trimita bani direct in cont .. decat livejasmin .. care trimite bani printr-un card care acel card tot ei til dau .. si il poti folosi la noi in tara foarte usor ...
Am auzit ca mai sunt site-uri care trimit prin card sau transfer bancar dar nu le stiu site-urile ... imi pare rau :(
Avatar utilizator
miruna
User Junior
User Junior
Mesaje: 71
Membru din: 22 Ian 2005, 15:24
Has thanked: 0
Been thanked: 0

sincera sa fiu,nu shtiu cat de mult sau bine merge sa scrii k este cadou, pentru pentru genul asta de "scuze" ar trebui sa iti trimita o persoana fizica bani, (mama,tata,fratele,"unchiu" iubitul, etc,etc) iar aici este alt caz, e o persoana juridica care a emis cecul sau a trimis bani in cont... e cu dus-intors, k toata povestea videochatului si a legalitatzii videochatului :x
Ca sa dau totusi,un raspuns celei care a postat mesajul original, eu zic sa zici cadou sau ceva de genul asta cat merge dar incearca intre timp sa iti legalizezi situatia, k sa nu ai probleme mai tarziu ... daca esti legal, nu te doare capul si poti sa scrii ce vrei, inclusiv "comision vanzari" sau nu shtiu ce alte minunatzii :lol:
gil
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Multumesc,dar nu vreau sa intru in legalitate.Deocamdata o sa facem de acasa(eu cu prietena mea).Cred ca mai sunt si altii si nu au probleme,nu? :oops:
Avatar utilizator
miruna
User Junior
User Junior
Mesaje: 71
Membru din: 22 Ian 2005, 15:24
Has thanked: 0
Been thanked: 0

intr-adevar,nu au probleme dar trebuie continuu sa se fereasca de toata lumea in plus, nu se shtie cand sare vrabiutza in curtea oficialilor...deci,ai constant un sentiment de nesiguranta...daca poti trai cu asta, atunci da-i inainte k treaba merge mai departe,dar sfatul meu este sa te interesezi ce optiuni ai , ce riscuri iti iei, ce se poate face si incearca sa intri in legalitate - printr-o cale sau alta- k sa te poti concentra la munca ta si nu la cine iti suna la usa sau care se uita la tine pe geam :wink:
mult succes si spersa auzim numai de bine! :)
Avatar utilizator
Leeah
Mesaje: 16
Membru din: 26 Feb 2005, 03:17
Localitate: Bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Treaba cu cadourile e valabila pentru Western Union, pentru Declaratia de Incasare Externa (DIE) sunt niste chestii standard. http://www.bnro.ro/Ro/Statistica/Cercet ... E_DPE1.pdf pt full info.
Cel mai apropiat de adevar ar fi sa scrii "Proiectare si realizare de materiale publicitare". Si cu asta esti webmaster/web designer. :D Oricum cecurile primite pt activitatzi de webdesigner sunt identice cu cele primite pt video chat, (pt imlive/pussycash cel putzin).
Leeah
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”