Frauda ca sistem de lucru in Video Chat

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Scrie răspuns
MASTERofSEX
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 191
Membru din: 25 Apr 2005, 03:39
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Discutam despre toate dar nu discutam despre miezul problemelor noastre .....ca se da tot concursul pt noii venitzi in bransa ok dar trebuiesc invatatzi ce ce nu trebuie sa faca .Multi vad afacerea infloritoare mai ales daca cunosc si catziva "baietzi de baietzi" si se pun pe frauda ori accepta frauda ca un sistem de castig .....gresit:
1.Site-urile cu un sistem mai prost de payment da charge-backs mai greu dar da si intr-un final ajungem tot pe lista neagra ca tzara de nu ne mai vrea nimeni pe pagina
2. Au adus atata aparatura cei de la Fraude pe Internet ca se furnica carena pe tine cate au in baza de date iar FBI nu mai cer ancheta la 20-60 zile de la comiterea fraudei ci la 12 ore :))))))) asa ca in genul asta de afacere se risca sa nici nu apuci sa furi bine si ...................

Am deschis subiectul pt ca cunosc o groaza de fete care veneau la angajare cu propunerea:stitzi am un baiat cu care faceam eu bani........... si din spusele lor chiar a mers ....
Asta e unul din motivele pt care acum se lucreaza cum se lucreaza cu Romania [/b]
Parca nu ne-ar deranja ca unii se urca pe umerii nostri ci faptul ca apoi ne mai bat si la cap !
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
Mugur
VIP
VIP
Mesaje: 732
Membru din: 13 Iun 2005, 16:09
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times
Contact:

Din pacate ai perfecta dreptate .. noi chiar am dat afara oameni care au facut asta la noi desi spusesem clar ca nu acceptam ...

Pe de alta parte si unele situri parca sunt conduse de idioti ... vezi Jasmin ...de ani de zile le scriem sa blocheze Romania si degeaba ...

Exemplu pozitiv ar fi Camcontacts ... cine a auzit de chargeback pe CC?
MASTERofSEX
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 191
Membru din: 25 Apr 2005, 03:39
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Svideo scrie:Din pacate ai perfecta dreptate .. noi chiar am dat afara oameni care au facut asta la noi desi spusesem clar ca nu acceptam ...

Pe de alta parte si unele situri parca sunt conduse de idioti ... vezi Jasmin ...de ani de zile le scriem sa blocheze Romania si degeaba ...

Exemplu pozitiv ar fi Camcontacts ... cine a auzit de chargeback pe CC?
lol cu de ani de zile pe jasmin.......acum 2 ani erau max 25 fete on si 12 erau de la mine :)))) iar despre cat de idiotzi sunt eu le-am trimis si add membrului si le aratam ca mi-a facut frauda iar ei nu le inchideau contul ....ma fraudau si a doua oara ..............au sistemul prost
Parca nu ne-ar deranja ca unii se urca pe umerii nostri ci faptul ca apoi ne mai bat si la cap !
Avatar utilizator
Mugur
VIP
VIP
Mesaje: 732
Membru din: 13 Iun 2005, 16:09
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times
Contact:

modestule :D

sa spun si eu ca atunci cand erau 30 de fete pe imlive 10 erau de la noi? :P
MASTERofSEX
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 191
Membru din: 25 Apr 2005, 03:39
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Svideo scrie:modestule :D

sa spun si eu ca atunci cand erau 30 de fete pe imlive 10 erau de la noi? :P

sarumanushitzele gata nu mai fack:)
Parca nu ne-ar deranja ca unii se urca pe umerii nostri ci faptul ca apoi ne mai bat si la cap !
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2713
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 131 times
Been thanked: 83 times
Contact:

La inceput si eu am scris jasminului sa blocheze Romania si chiar au blocat accesul in free chat pe o perioada de cateva luni desi ei nu au vrut niciodata acest lucru, considerau ca nu este fair play, mai ales ca 90% sunt hosturi din Romania, si mai ales ca ne sunt vecini. Totusi dupa cum am spus au blocat accesul Romaniei pe o perioada de 2-3 luni, imi aduc aminte ca erau pe atunci in medie 70 de modele online si continuua sa creasca, in cele 3 luni cat a fost blocat accesul numarul modelelor nu a crescut aproape deloc, deasemenea trafficul a inceput sa scada, randamentul modelelor care cunosteau siteul bine, la fel.
Atunci am inteles si eu de ce au fost ei impotriva blocarii accesului, scapam de un rau dar pe partea cealalta aveam de pierdut si mai mult.
Imediat dupa ce s-a dat din nou acces global, siteul a inceput sa infloreasca, numarul modelelor este acum undeva la 200 in medie, trafficul este ok (pentru cine stie a inteles sistemul de lucru in free-chat), deasemenea calitatea performatelor modelelor creste de la zi la zi pentru ca ele au posibilitatea sa vada alte modele la lucru (cel putin in free). Automat va trage niste concluzii din ceea ce va vedea: Uite ce frumoas este imbracata asta; Uite ce decor interesant; Uite ce bine se vede fata asta; :) uiteo pe asta s-a facut una cu canapeaua, cum draq isi inchipuie ca va intra cineva pe ea; uite ce machiaj oribil are asta; uite ce cearcane are ailalta etc etc etc. Pana si un incepator in urma acestor aprecieri va incerca sa aduca un plus de calitate, automat calitatea creste la nivel general iar siteul nu poate avea decat un trend pozitiv.
Problema romanilor care deranjeaza modelele in free, in realitate nu este chiar atat de grava, in 90% din cazuri este vina modelului ca se baga in seama si apoi nu mai poate scapa de ei.
Daca e sa vorbim de chargebacks, in ultimii 2 ani nivelul lor nu a depasit 3% din realizarile generale. In conditiile in care activitatea s-a desfasurat super corect si intr-o relatie stransa cu siteul, orice suspiciune a fost raportata si rezolvata in no time.
Ca o concluzie finala referitoare la livejasmin. Este siteul modelelor active, pline de viata, care lucreaza din placere mai degraba decat pentru bani, este siteul modelelor care le place sa comunice si sa fie privite in timp ce se joaca, este siteul acelor modele care zilnic se ingrijesc si se pregatesc sa intre la munca ca si cum ar fi prima zi, este situl modelelor care nu se plictisesc sa vorbeasca si sa se joace ore in sir in free chat, pentru ca au inteles ca numai asa vor ajunge sus in genul asta de sistem.
Si pe partea cealalta NU ESTE siteul modelelor obosite si plictisite de viata, care cand intra online zici ca sau dus la taiere si pentru care conteaza doar "banu" dar nu dau 2 bani pe imaginea si prestanta pe care o ofera vizitorilor. nu este siteul modelelor care se deconecteaza din juma in juma de ora din site in speranta disperata ca vor veni altii mai buni, nu este siteul modelor care nu dau nici o para chiara pe relatia cu situl si care ar face orice sa insele intr-un mod sau altul siteul si clientii sitului pentru diverse "bucurii financiare" de scurta durata.

Apreciez si respect foarte mult modul in care au inteles cei de la Jasmin sa isi ghideze pasii in aceasta lume a adult chatului si am curaj sa spun ca in 2 ani de acum inainte va fi una din cele mai puternice retele de chat din lume. Putini stiu ca au deja peste 100 de siteuri proprii de traffic si nu este saptamana sa nu vina cu ceva nou pentru binele tuturor din comunitatea lor. Sunt o echipa de oameni dedicati trup si suflet acestei activitati, oameni pregatiti sa faca fata oricarei bariere.

Mai sunt cateva lucruri importante de spus despre jasmin dar cu alta ocazie, oricum este bine sa stiti ca blocarea unei tari nu este intotdeauna cea mai buna solutie pentru evitarea fraudelor pentru ca poti pierde mult pe alte parti.
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2713
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 131 times
Been thanked: 83 times
Contact:

2. Au adus atata aparatura cei de la Fraude pe Internet ca se furnica carena pe tine cate au in baza de date iar FBI nu mai cer ancheta la 20-60 zile de la comiterea fraudei ci la 12 ore )))))) asa ca in genul asta de afacere se risca sa nici nu apuci sa furi bine si ...................
Citeam ieri pe net ca in State se da amenzi 10.000$ pentru fiecare mp3 care se afla ilegal pe hard si vreo 20.000$ pentru fiecare soft fara licenta, ca FBI a pus geana serios pe toate retelele p2p (in State), si deja a luat ca din oala cateva sute de oameni care nici nu stiau despre ce este vorba.
Ma intreb cat va mai dura pana sa vina si randul RO :)) parca si vad generatia urmatoare cum se vor juca numai Solitaire 3D din Windows 2015 hehhe :))
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
videochat_father
VIP
VIP
Mesaje: 304
Membru din: 16 Mai 2005, 04:59
Localitate: Iasi
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Svideo scrie: Exemplu pozitiv ar fi Camcontacts ... cine a auzit de chargeback pe CC?
lucrez de mult pe cc dar chargeback niciodata doar niste membri mai pretentiosi care isi retrageau cativa dolari acolo nemultumiti.... au un sist de control foarte bun.
de exemplu m-am logat cu cardul unui prieten strain pe site ca membru din romania fara sa accesez nici un chathost si in secunda doi el a primit un mail in care era intrebat: daca se afla in romania?daca aproba logarea din romania? si alte chestii. pot sa spun ca pana nu a trimis replay cu confirmarea nu am avut acces.
Exista lucruri care stim ca sunt imposibil de realizat, pana cand vine cineva care nu stie acest lucru si le realizeaza. Albert Einstein
Avatar utilizator
nmkrxr
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 103
Membru din: 15 Iul 2005, 00:38
Localitate: bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

intradevar cei de la jasmin au inceput sa fie mai vigilenti ..si chiar taranii..a intrat suportul in timp ce un host era in show si spune sa isi schimbe pozele ca stie el ca alea nu sunt pozele ei..sincer alea erau pozele ei..una peste alta ea facea show si el vorbea de poze ca un fraier si nici macar bani pe show nu sa incasat ..am trimis e mail si nimic de 4 zile raspuns unde sunt banii...
MASTERofSEX
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 191
Membru din: 25 Apr 2005, 03:39
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Citeam ieri pe net ca in State se da amenzi 10.000$ pentru fiecare mp3 care se afla ilegal pe hard si vreo 20.000$ pentru fiecare soft fara licenta, ca FBI a pus geana serios pe toate retelele p2p (in State), si deja a luat ca din oala cateva sute de oameni care nici nu stiau despre ce este vorba.
Ma intreb cat va mai dura pana sa vina si randul RO :)) parca si vad generatia urmatoare cum se vor juca numai Solitaire 3D din Windows 2015 hehhe :))

Ro nu prezinta asa mare interes momentan aici au adus baza mai mult pt BOA .....adika pt. pericolul rus , in schimb cu ce au acopera fara probleme si peisajul romanesk
Parca nu ne-ar deranja ca unii se urca pe umerii nostri ci faptul ca apoi ne mai bat si la cap !
MASTERofSEX
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 191
Membru din: 25 Apr 2005, 03:39
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

MASTERofSEX scrie:
SAD^^EYES scrie:La inceput si eu am scris jasminului sa blocheze Romania si chiar au blocat accesul in free chat pe o perioada de cateva luni desi ei nu au vrut niciodata acest lucru, considerau ca nu este fair play, mai ales ca 90% sunt hosturi din Romania, si mai ales ca ne sunt vecini. Totusi dupa cum am spus au blocat accesul Romaniei pe o perioada de 2-3 luni, imi aduc aminte ca erau pe atunci in medie 70 de modele online si continuua sa creasca, in cele 3 luni cat a fost blocat accesul numarul modelelor nu a crescut aproape deloc, deasemenea trafficul a inceput sa scada, randamentul modelelor care cunosteau siteul bine, la fel.
Atunci am inteles si eu de ce au fost ei impotriva blocarii accesului, scapam de un rau dar pe partea cealalta aveam de pierdut si mai mult.
Imediat dupa ce s-a dat din nou acces global, siteul a inceput sa infloreasca, numarul modelelor este acum undeva la 200 in medie, trafficul este ok (pentru cine stie a inteles sistemul de lucru in free-chat), deasemenea calitatea performatelor modelelor creste de la zi la zi pentru ca ele au posibilitatea sa vada alte modele la lucru (cel putin in free). Automat va trage niste concluzii din ceea ce va vedea: Uite ce frumoas este imbracata asta; Uite ce decor interesant; Uite ce bine se vede fata asta; :) uiteo pe asta s-a facut una cu canapeaua, cum draq isi inchipuie ca va intra cineva pe ea; uite ce machiaj oribil are asta; uite ce cearcane are ailalta etc etc etc. Pana si un incepator in urma acestor aprecieri va incerca sa aduca un plus de calitate, automat calitatea creste la nivel general iar siteul nu poate avea decat un trend pozitiv.
Problema romanilor care deranjeaza modelele in free, in realitate nu este chiar atat de grava, in 90% din cazuri este vina modelului ca se baga in seama si apoi nu mai poate scapa de ei.
Daca e sa vorbim de chargebacks, in ultimii 2 ani nivelul lor nu a depasit 3% din realizarile generale. In conditiile in care activitatea s-a desfasurat super corect si intr-o relatie stransa cu siteul, orice suspiciune a fost raportata si rezolvata in no time.
Ca o concluzie finala referitoare la livejasmin. Este siteul modelelor active, pline de viata, care lucreaza din placere mai degraba decat pentru bani, este siteul modelelor care le place sa comunice si sa fie privite in timp ce se joaca, este siteul acelor modele care zilnic se ingrijesc si se pregatesc sa intre la munca ca si cum ar fi prima zi, este situl modelelor care nu se plictisesc sa vorbeasca si sa se joace ore in sir in free chat, pentru ca au inteles ca numai asa vor ajunge sus in genul asta de sistem.
Si pe partea cealalta NU ESTE siteul modelelor obosite si plictisite de viata, care cand intra online zici ca sau dus la taiere si pentru care conteaza doar "banu" dar nu dau 2 bani pe imaginea si prestanta pe care o ofera vizitorilor. nu este siteul modelelor care se deconecteaza din juma in juma de ora din site in speranta disperata ca vor veni altii mai buni, nu este siteul modelor care nu dau nici o para chiara pe relatia cu situl si care ar face orice sa insele intr-un mod sau altul siteul si clientii sitului pentru diverse "bucurii financiare" de scurta durata.

Apreciez si respect foarte mult modul in care au inteles cei de la Jasmin sa isi ghideze pasii in aceasta lume a adult chatului si am curaj sa spun ca in 2 ani de acum inainte va fi una din cele mai puternice retele de chat din lume. Putini stiu ca au deja peste 100 de siteuri proprii de traffic si nu este saptamana sa nu vina cu ceva nou pentru binele tuturor din comunitatea lor. Sunt o echipa de oameni dedicati trup si suflet acestei activitati, oameni pregatiti sa faca fata oricarei bariere.

Mai sunt cateva lucruri importante de spus despre jasmin dar cu alta ocazie, oricum este bine sa stiti ca blocarea unei tari nu este intotdeauna cea mai buna solutie pentru evitarea fraudelor pentru ca poti pierde mult pe alte parti.


Shefuuuuuuuuu lasa-iiiiiiii cu jasu lor ca tot cu noi au inceput cu noi se fac mari si ne f.. ca pe caini.]
INTREBARE:
Daca 5-6 studiouri se asociaza si trantesc un site profy jasminul ramane istorie ??? .............cu un minim de 20 fete on si putzina bataie de cap in 6 luni faci ce a facut jasu in 2 ani :)
Iar daca work numai cu host ROMAN si trimit banu mandat online in 2-3 luni am 500 fete on :))asa ca sunt NATIONALIST .....LOL :)
Parca nu ne-ar deranja ca unii se urca pe umerii nostri ci faptul ca apoi ne mai bat si la cap !
g-host
Mesaje: 8
Membru din: 15 Aug 2005, 01:51
Has thanked: 0
Been thanked: 0

videochat_father scrie:
Svideo scrie: Exemplu pozitiv ar fi Camcontacts ... cine a auzit de chargeback pe CC?
lucrez de mult pe cc dar chargeback niciodata doar niste membri mai pretentiosi care isi retrageau cativa dolari acolo nemultumiti.... au un sist de control foarte bun.
de exemplu m-am logat cu cardul unui prieten strain pe site ca membru din romania fara sa accesez nici un chathost si in secunda doi el a primit un mail in care era intrebat: daca se afla in romania?daca aproba logarea din romania? si alte chestii. pot sa spun ca pana nu a trimis replay cu confirmarea nu am avut acces.
Multumesc de luminare. Nu shtiam cum se poate intra din Romania ca si eu am blocata Ro pe CamContacts si un membru care zicea ca e in Romania imi intra si nu shtiam cum a facut!!
Despre changeback la CamContacts intr-adevar nu exista( doar motive tehnice serioase si asta inseamna 1-2 dolari max) pentru ca ei monitorizeaza foarte bine si shtiu ce se petrece si nu te trezeshti ca ti-a retras unu banii care a stat o ora in video cum de altfel se petrece chiar si pe la Ifriends si mi s-a petrecut si pe Imlive( eu de asta sa nu aud ca unu si-a retras toti banii din toate showurile de care a beneficiat la mine si credeti-ma nu erau putine - asa ca dupa ce am vazut si lista aia neagra am zis ca site-ul ala nu e serios)(intre timp se pare ca s-au mai schimbat lucrurile dar... )
Despre CamContacts numai de bine( englezii oameni seriosi , promti, cu banii vin dupa 2 zile de la afisare). Traficul lasa de dorit insa de prin ianuarie .
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”