am o problema cu creearea de cont pe iFriends

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Încuiat
Avatar utilizator
Marlboro
User Activ
User Activ
Mesaje: 223
Membru din: 01 Iul 2005, 09:53
Localitate: Neighborhood
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Sunt si eu nou in meserie si am rugamintea de a ma lua ca atare. In legatura cu ifriendsu nu stiu care-i treaba dar am impresia ca ne trateaza pe noi "Studio Owners" si implicit pe performeri intr-un mod mult prea sfidant.
M-am uitat umpic pe site si am constatat cu stupoare ca sunt in jur de 4500 de performeri online in jurul orei zece seara si de aici am tras concluzia ca oamenii isi permit sa fie ignoranti si sa-si permita sa faca unele trieri in randul performerilor.
Mai concret... Ce vreau eu sa spun este ca ma chinui de ceva timp sa deschid unele screanuri pe site-ul lor si sa dea dreacii daca reusesc. Motivele pentru care nu-mi accepta documentele sunt dea dreptul stupide.
EX: am trimis ca prim act de identificare un pasaport nou, facut de doua luni.
Mi-au data reject pe motivul ca acel pasaport nu corespunde cererilor impuse de ei. Scanat bine era, semnatura avea, poza, nu mai zic. Am zis OK si am perseverat deschizand un alt ID card pentru acelasi performer cu acelasi pasaport... SURPRIZA !!! A fost acceptat.
In momentul asta incerc sa deschid un alt ID card si iarasi nu reusesc. Motivul dat de ei este acesta
"Thank you for submitting your iFriends Age Release Form and Documentation Package. We are unable to approve your documents at this time as the Government ID Number that was entered on the Age Release Form that you have submitted is incorrect. Please ensure that the Government ID Number entered on the Age Release Form matches both the Primary ID Number on file for this iFriends ID Card and the Primary ID being submitted before resubmitting your Age Documentation. "

Chestia este ca acel numar care spun ei CNP-ul si care eu l-am pus pe fiecare document cu care am deschis alte 2 ID-uri care le am.
S-a schimbat ceva in legatura cu acel numar sau sunt eu un bou si nu-mi dau dreq seama ce vor astia de fapt de la mine.

Poate sa ma lamureasca si pe mine cineva in legatura cu aceasta problema, i-as fi profund recunoscator.

Multumesc anticipat !!!
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
videochat_father
VIP
VIP
Mesaje: 304
Membru din: 16 Mai 2005, 04:59
Localitate: Iasi
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Marlboro scrie:"Thank you for submitting your iFriends Age Release Form and Documentation Package. We are unable to approve your documents at this time as the Government ID Number that was entered on the Age Release Form that you have submitted is incorrect. Please ensure that the Government ID Number entered on the Age Release Form matches both the Primary ID Number on file for this iFriends ID Card and the Primary ID being submitted before resubmitting your Age Documentation. "

Chestia este ca acel numar care spun ei CNP-ul si care eu l-am pus pe fiecare document cu care am deschis alte 2 ID-uri care le am.
S-a schimbat ceva in legatura cu acel numar sau sunt eu un bou si nu-mi dau dreq seama ce vor astia de fapt de la mine.

Poate sa ma lamureasca si pe mine cineva in legatura cu aceasta problema, i-as fi profund recunoscator.

Multumesc anticipat !!!
fii atent
ei zic clar acolo . tu ai facut un ID card ok.... sunt sigur ca nici pe age release form nu ai scris corect..... uita-te atent pe edit my ID card setings ... vezi ce nr ai pus acolo la primary ID (de obicei e seria de la passport) apoi vezi ce ai scris pe age release form (tre sa fie la alien or another gov ID acelasi numar... adica al pasaportului)
Exista lucruri care stim ca sunt imposibil de realizat, pana cand vine cineva care nu stie acest lucru si le realizeaza. Albert Einstein
Avatar utilizator
Marlboro
User Activ
User Activ
Mesaje: 223
Membru din: 01 Iul 2005, 09:53
Localitate: Neighborhood
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Mersi pentru reply, chestia este ca pana acum eu CNP-ul l-am trecut acolo si nu am avut probleme de genul asta.
O sa incerc si cum spui tu cu seria pasaportului si am sa-ti spun ce s-a'ntamplat.
Avatar utilizator
Marlboro
User Activ
User Activ
Mesaje: 223
Membru din: 01 Iul 2005, 09:53
Localitate: Neighborhood
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Da...Am reusit pana la urma.
Ai avut dreptate, seria pasaportului trebuia trecuta acolo.

Multumesc pt sfat !!!
Încuiat

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”