Sunt la inceput - cateva sfaturi va rog

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Outguesss
Mesaje: 45
Membru din: 29 Mar 2005, 11:11
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Am mai lucrat 5 zile, daca se poate spune asa, am facut vreo 150 partea mea, am plecat din cauza neprofesionalismului de care au dat dovada, m-am hotarat sa fac d-acasa.

Am XP, un Philips 840K si 16KB minim garantat (RDS Business) plus 3 ip-uri, pe contract, cu promisiunea ca pt restul se va rezolva imediat, e o bagatela din cate am inteles.Acum, privind ip-urile, nu stiu, intai si intai sa vad cum le folosesc p-astea, daca o sa ajung aici.

SplitCam nu merge, sau nu mi-a mers mie, CamZoom merge, cred, din moment ce messengerele Yahoo si MSN au acceptat, ambele, sa preia stream-ul.Nu pot incerca cu altele, mai concret, fiindca ImLive-ul ma tine de vreo 3 zile sa verifice bio pic-ul, Streammate s-au facut ca au uitat ca am trimis hartia aia semnata si scanata si reverifica, LiveJasmin-ul pare ok, LiveSeex-ul mai dureaza, si inca 2-3 site-uri cunoscute care ma tin pe tusa.Singurul care-mi merge si de care am vazut ca nu s-a pomenit p-aici e www.worldclassvideochat.com.

Cu CamZoomer-ul (1.6 cracked) pus, aplicatia de la WorldClass se pare ca nu merge, ori mie exact aia imi trebuie, ca am facut ceva pe contul ala si momentan e singurul site care-mi merge.Stiti ceva, trebuie sa mearga, sau e normal sa nu mearga, a mai incercat cineva ?

Si daca imi fac astia conturile, pe cele n site-uri, si o sa incerc si eu pe mai multe simultan, ce fac ? Chiar asa, unele merg sau nu, si altele deasemenea cu SplitCam-ul, da sau nu ?

Vreau sa stiu atunci, ce "splitter" e cel mai potrivit, sau mai bine zis, care e cel mai compatibil cu site-urile de profil ?? Nu conteaza pt mine resurse ocupate, nu conteaza ca e verde sau negru, vreau sa stiu care are mai putine bug-uri si care e cel mai "compatibil", daca poate fi vorba de asa ceva.

Si, daca ar fi sa-mi mearga pe mai multe site-uri simultan, cam cate credeti ca-mi va permite conexiunea de 16K?

Va multumesc mult si astept sugestii, va rog :!:
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
Ericssson
User Activ
User Activ
Mesaje: 266
Membru din: 10 Sep 2004, 06:54
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0
Contact:

Conexiunea de la astral daca este cea de tip bussines, in jur de 100 usd .... este relativ buna .. pt ca ai 16 k min, dar ea merge mai tot timpul intre 128-256 k extern ,si cam 2 mega metropolitan.

E important ca sistemul sa fie instalat cum trebuie -iti recomand winxp cu sp 2, si cu uipdateurile la zi ca sa nua i surprize. Camzoomerul merge fara probleme cu tot ce ai enumerat mai sus, daca nu iti merge e o chestiune de citeva setari, sau din instalarea proasta a sitemului.
Ai grija ca win xp sp 2 nu are instalat java virtual machine si tre sa il pui "de mina" ca sa zic asa.

Ip-urile .. e o chestiune destul de simpla, cind ajungi acolo mai revii cu un mesaj.
Don't worry i haven't lose my mind ... it is backed-up on a CD somewhere
www.joyandvision.com
TENICA
User Junior
User Junior
Mesaje: 80
Membru din: 14 Feb 2005, 23:51
Has thanked: 0
Been thanked: 0

SALUT.ZIMI SI MIE CEVA DESPRE SITE UL ASTA WORLDCLASS. E BUN?ARE TRAFIC?
Avatar utilizator
Outguesss
Mesaje: 45
Membru din: 29 Mar 2005, 11:11
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Nu stiu ce trafic are in comparatie cu altele ; fac asta de o saptamana. Cred totusi ca e "dus", din toate punctele de vedere, mai incerc si am sa vad.

Ericsson, e RDS Business, mda, merge bineinteles peste minimul garantat, si doar 1 Mb metro, dar asta nu conteaza.

Am rezolvat cu CamZoomer-ul, la aplicatiile facute in flash, dai click dreapta, settings, si la ultimul tab iti alegi sursa video, CamZoomer in cazul de fata.

Deci, totul pare ok .. cum ramane cu ip-urile ?

Si, la aplicatiile de la Jasmine si JoyOurSelf, e vreo smecherie, sau exista vreo versiune care nu se blocheaza cand lasi aplicatia in background, sau o faci p-alta activa ?

Ce sfaturi imi puteti da in privinta orelor la care sa "perform" ? Majoritatea site-urilor se adreseaza celor din US, cred, nu ? Ca atare, cele mai bune ore sa fie de la 23-24 in jos ?

Se poate spune ca in ultima vreme merge mai greu ? Sunt prea multe modele, sunt astia in postul Pastelui, care e treaba ? :)) Ca e cam pustiu, cel putin pe WorldClass, pe Jasmine, si chiar pe CamContacts, unde ma asteptam la mai mult.

Va multumesc pentru raspunsuri.
Avatar utilizator
Leeah
Mesaje: 16
Membru din: 26 Feb 2005, 03:17
Localitate: Bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

TENICA scrie:SALUT.ZIMI SI MIE CEVA DESPRE SITE UL ASTA WORLDCLASS. E BUN?ARE TRAFIC?
Worldclass asta care e tot una cu livegirl.tv e o mare porcarie, de la interfatza tembela in flash, softul de video propriu-zis, pana la trafic. Daca au ajuns sa se promoveze in text chat pe imlive sperand sa mai "racoleze" modele e clar si cat de "professional" lucreaza. Nu renteaza, parerea mea.
Leeah
Avatar utilizator
Ericssson
User Activ
User Activ
Mesaje: 266
Membru din: 10 Sep 2004, 06:54
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0
Contact:

Daca vrei ca aplicatiile de livejasmin si joy sa nu se mai blocheze, nu le mai lasa in bara .. alta solutie nu exista momentan, si ai grija sa nu se suprapuna camerele de la aplicatii.
Don't worry i haven't lose my mind ... it is backed-up on a CD somewhere
www.joyandvision.com
Avatar utilizator
Outguesss
Mesaje: 45
Membru din: 29 Mar 2005, 11:11
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Leeah, asa e, ai dreptate.
Prima data am lucrat pe site-ul ala la un studio.Experienta a durat o sapt. Bani .. s-au facut, pt o incepatoare, si cu sperante de mai bine.
Ca atare, de cand am inceput de acasa, am incercat si cu ei, mai bine zis in primul rand cu ei.

Intradevar, dintr-un punct de vedere, profesionalism zero : N-a mai fost nevoie de acte, semnate, scanate, etc, ci doar sa ma vada pe mess, cand l-am intrebat ce sa ii trimit, unde, cand, etc, a zis ca nu mai e nevoie.
Pe de alta parte, o chestie mai marunta si nesemnificativa totusi vis a vis de ce vorbesc eu aici, am incalcat regula si i-am aratat nr de tel pe-o foaie unui membru, dupa alte incercari nereusite de a i-l da pe text chat.
Contul mi-a fost suspendat (cred) pe o luna, dupa zeci de rugaminti, macar sa reduca perioada, nici n-a clipit, si la cati useri sunt acolo .. probabil ca i-ar fi convenit inca unul sa-si faca banii de-o ciorba, nu credeti ?
In fine, sa nu fiu inteleasa gresit, eu nu ii laud, softul e naspa, trafic naspa, multi labagii ce stau p-acolo la vrajeala si recrutat ..

Ericssson .. se blocheaza nu cand le minimizez, ar fi fost ok asa, ca n-a fi facut-o .. ci cand le las inactive.E aiurea .. site-urile astea au trafic mai bun ca imlive ?!

Multumesc de raspunsuri
Avatar utilizator
miruna
User Junior
User Junior
Mesaje: 71
Membru din: 22 Ian 2005, 15:24
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ImLive are trafic nasol de ceva timp, din nenumarate motive, care s-au mai discutat pe aici; Sunt site-uri care merg bine sau rau, depinde de la caz la caz; Dar, daca ai membrii fideli, nu iti pasa, banii ti faci cu ratele lor pe min;
Mie mi-a mers intotdeauna bine pe IFriends, binisor pe CC daca ai membrii fideli, cum s-a mai spus; bine pe Jasmin, traficul e foarte bun, chiar si in private feeds; cam astea sunt , in principal, site-urile pe care ma pot baza, celelalte sunt de umplutura (repet, depinde, de la caz la caz)

Orele pe care stai nu sunt importante, este important sa ai aceleasi ore la care membrii te pot gasi si sa fii frecvent online; De ce spun k orele nu conteaza? Pentru k la orice ora se gasesc membrii gata de un video, in diferite parti ale lumii, dar, trebuie sa pastrezi, in linii mari aceleasi orek acei membrii sa te pot gasi iar si iar, sa ia legatura cu tine, sa intre in video sau sa fixeze un appointment cu tine

Nu sunt sigura daca am fost destul de clara pentru toata lumea, dar, daca aveti intrebari, postati-le, se vor gasi intotdeauna "puisori" inimosi cre sa va raspunda :)
norbert2010
Mesaje: 6
Membru din: 27 Apr 2005, 12:46
Localitate: ro
Has thanked: 0
Been thanked: 0

buna tuturor,

am si eu ceva intrebari, cu riscul ca aceste intrebari sa se mai fi perindat pe aici...

1. voi platiti vreo taxa la stat? ca am vazut niste discutii...

2. ce banca recomandati pt deschiderea unui cont in valuta? bcr?

3. pe ce site-uri va merge cel mai bine (si care nu necesita multa hartogarie?)

merci, bafta celor aflati in bransa
Avatar utilizator
miruna
User Junior
User Junior
Mesaje: 71
Membru din: 22 Ian 2005, 15:24
Has thanked: 0
Been thanked: 0

claviniaus scrie:buna tuturor,

am si eu ceva intrebari, cu riscul ca aceste intrebari sa se mai fi perindat pe aici...

1. voi platiti vreo taxa la stat? ca am vazut niste discutii...

2. ce banca recomandati pt deschiderea unui cont in valuta? bcr?

3. pe ce site-uri va merge cel mai bine (si care nu necesita multa hartogarie?)

merci, bafta celor aflati in bransa
1. Normal ca trebuie sa platesti taxa la stat, ca sa simplific, castigi bani, platesti impozit pe venit --- indiferent de activitatea pe care o desfasori
2. Raiffeisen - merge ca pe roate
3. Incearca cat mai multe ca sa vezi ce iti merge TIE bine ; Ifriends, CamContacts, ImLive, LiveJasmin, , etc,...citeste posturile de pe forum si viziteaza fiecare site metionat, uita-te la fiecare in parte care e procedura de aprobare (dar nu uita de modalitatea de plata, pentru ca degeaba ai cont daca nu iti poti lua banii) si apoi creeaza conturi peste tot unde ti se pare convenabil :-)
norbert2010
Mesaje: 6
Membru din: 27 Apr 2005, 12:46
Localitate: ro
Has thanked: 0
Been thanked: 0

miruna, multumesc pt raspunsuri.

lasa-mi si mie, daca vrei, messengerul tau, ca sa tinem legatura.
norbert2010
Mesaje: 6
Membru din: 27 Apr 2005, 12:46
Localitate: ro
Has thanked: 0
Been thanked: 0

hey, everybody

din cate vad, pe jasmin nu e nevoie neaparat si de pasaport. e ok sa trimiti doar buletinul scanat. did i get it right?

merci
hey, hey, totul e sa vrei!
Avatar utilizator
miruna
User Junior
User Junior
Mesaje: 71
Membru din: 22 Ian 2005, 15:24
Has thanked: 0
Been thanked: 0

norbert2010 scrie:hey, everybody

din cate vad, pe jasmin nu e nevoie neaparat si de pasaport. e ok sa trimiti doar buletinul scanat. did i get it right?

merci
Nu conteaza ce trimiti, buletin, pasaport sau permis de conducere, ei cer doar un singur act de la tine :-)
cosionjohn
Mesaje: 3
Membru din: 21 Mai 2005, 03:22
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Miruna vad ca optezi pentru inregistrarea pe CamContacts. Dupa cate stiu CC nu mai primesc romanani. Se mai pot inregistra romanii pe CC? Stie cineva cum? Multumesc
Avatar utilizator
miruna
User Junior
User Junior
Mesaje: 71
Membru din: 22 Ian 2005, 15:24
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Miruna vad ca optezi pentru inregistrarea pe CamContacts. Dupa cate stiu CC nu mai primesc romanani. Se mai pot inregistra romanii pe CC? Stie cineva cum? Multumesc
Nu inteleg ce vrei sa spui ca eu optez pentru inregistrare pe CC; Recomand acest site la fel ca orice alt site ; Chiar pot sa zic ca IFriends, ImLive si Jasmine sunt mult mai importante de a lucra pe ele decat CC; Daca as face un top, parerea mea PERSONALA este: 1. IFriends 2. ImLive 3.Jasmin 4.CC

Cei de la CC nu vor sa deschida noi conturi pentru romani, singura posibilitate de a lucra pe acest site in momentul de fata e sa inchiriezi un cont de la cineva; Stiu ca mai sunt ceva conturi disponibile la Cristi ( studiolasvegas@yahoo.com - acelasi ID si pentru messenger);

Din cate am vazut sunt multi care ofera conturi pe CC sau alte site-uri; Mare atentie cand inchiriati de la cineva vreun cont; NU LUCRATI CU NIMENI FARA REFERINTE DE LA O A TREIA PARTE; Imaginati-va situatia urmatoare:

Eu, stiu un studio care inchiriaza conturi (nu conteaza pe ce site)
Inchiriez vreo 10 conturi si dau anunturi pe internet ca inchiriez conturi
Se vor gasi intotdeauna "victime" care vor lucra pentru mine, eu imi iau banii de la studio, platesc performerii si raman cu bani curati, din care nu trebuie sa scad costuri (ca electricitate,internet,etc) pentru ca la mine in casa nu e nici un computel, toti performerii lucreaza de la ei de acasa, poate nu platesc nici taxe,ca,de, practic, pentru mine nu lucreaza nimeni,eu sunt un fel de intermediar care face misculatii cu banii ; sau platesc taxe din ceea ce imi ramane mie ca intermediar, ceea ce nu se compara cu suma pe care trebuie sa o plateasca studiourile pentru veniturile lor;

Deci, ATENTIE cu cine lucrati, pentru ca daca nu aveti contact cu propietarul de drept al contului respectiv, automat comisionul vostru e mai mic, faceti buzunarul gros la persoane care nu fac absolut nimik decat sa verifice de 10 ori pe zi ce castiguri au performerii ca sa isi poata calcula comisionul lor , si, riscati sa lucrati la negru cand voi credeti ca lucrati legal, plus ca riscati sa munciti degeaba, nimeni nu este obligat sa va plateasca si nu stiu cum puteti dovedi in cazul unei plangeri ca nu ati primit nici un ban!

Nu va mai avantati spre fiecare anunt de genul "inchiriez conturi pe site care nu mai accepta romani"
So what??? Nu mai sunt site-uri care fac bani decat cele care nu accepta romani????
Sa fiti siguri ca se fac bani mult mai multi pe site-urile vechi, traditionale;
Ce dreaq atata agitatie pentru ceva ce miroase a bullshit de la distanta?
comisione de 40% - SIGUR NU E PROPIETARUL DE DREPT AL CONTULUI RESPECTIV; asta sper ca e clar; daca lucrezi de acasa si inchiriezi cont , nu ti se va opri niciodata 40% comision decat daca ai gasit un intermediar sau propietarul contului e foamea dupa bani pentru ca nu are castiguri;
Sper, si astept, alt reactii pe aceasta tema; Sunt foarte curioasa care este nivelul de credulitate si naivitate al userilor pe acest site;
Avatar utilizator
miruna
User Junior
User Junior
Mesaje: 71
Membru din: 22 Ian 2005, 15:24
Has thanked: 0
Been thanked: 0

As vrea sa mai adaug ceva:

Se face reclama la greu pe acest site dar nu vad de la nimeni sa dea referinte din experienta personala sau interactia cu un anumit site/studio/persoana
Avatar utilizator
onlyme
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 149
Membru din: 14 Apr 2005, 19:17
Localitate: romania
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ai perfecta dreptate miruna...am observat in ultima vreme ca apar tot mai multe anunturi gen''inchiriez cont pt 40% comision....ce bine mere site-ul asta...olanda...belgia...nu mai accepta rom...site-ul asta e nou da' merge super bine''...kkt
fratilor d c va complicati sa da-ti din munca voastra unor profitori cand e super simplu sa facti un cont pa site-urile cum bine a spus miruna ''traditionale'' care merg bine si sa faceti bani frumosi...

subscriu si eu pt TOP SITE:
1)IFRIENDS
2)IMLIVE
3)JASMIN

sper ca nu am stricat vreo ''afacere''... :mrgreen:
Avatar utilizator
Crowley
User Activ
User Activ
Mesaje: 241
Membru din: 02 Feb 2005, 00:23
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Miruna si onlyme aveti perfecta dreptate, e plin forumul de smecherasi care se cred cu 5 minute mai destepti ca altii si probabil ca mai gasesc cate o naiva pe care sa o pacaleasca.Eu nu as da in nici un caz mai mult de 15% pentru inchirierea unui cont.40% este enorm,pei asa mai bine ma duc la un studio unde iau doar 50 la suta dar nu ma doare capul cu problemele legate de echipament,abonament internet performant,conturi si toate celelalte.E o chestie tipic romaneasca sa ceri 40% din ceva fara sa investesti nimic,doar pentru ca ai prins situl x sau y cu ceva timp mai devreme si ai facut ceva conturi acolo.
Cat despre Jasmine,eu am o parere foarte proasta despre acest site.Traficul este mare dar este format in principal din labari lefteri care se bucura de optiunea de free video.Daca mergi doar pe private feed nu intra aproape nimeni iar in free...tot ce pot spune este ca trebuie sa ai nervi de otel pentru asta.Plus ca au acea optiune tembela in care au block zone,dar doar pentru privat,adica te pot vedea oricand copii vecinului(au fost destule cazuri) si nu ai cum sa ii blochezi dar daca se intampla sa apara vreun roman cu credit card pe ala il blocheaza.Idiot sistem.Oricum respect celor care au rabdarea extraordinara de a suporta ore intregi de free video cu toti lefterii urland prin free SHOW US PUSSY,SHOW US ASS si altele,eventual si in romaneste.S-or fi facand si bani dar te imbolnavesti de nervi pe situl asta.
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”