Xmodels

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde desir3_m3 » 16 Aug 2012, 12:56

Buna,
Astazi mi-am facut cont pe Xmodels, astept sa mi-l aprobe, din ce am citit aici la voi, Xmodels sau Xcams este acelasi lucru, insa vreau mai multe informatii de la fetele care lucreaza de mai mult timp pe el, cum este, trebuie sa stai doar in free chat pana te ia unul in pvt? sau pot sa-l tin in bara, ex Imlive? Cum sunt membrii? Se fac banuti pe site-ul asta? Stiu ca aici depinde de la model la model, insa vreau cateva pareri din partea voastra, ca mai apoi sa-mi fac si eu una :) si cat mai multe detalii care m-ar putea ajuta sa-mi mearga bine acest site, ca pana la urma totul depinde de mine.
Multumesc
desir3_m3

Mesajde SAD^^EYES » 16 Aug 2012, 13:42

Buna,

Verifica sa fie linkul de logare corect si username si parola sa respecti exact litere mari litere mici, si sa nu ai spatii goale inainte sa dupa user sau pass.

Bafta acolo.
SAD^^EYES
Site Admin
Site Admin

Mesajde desir3_m3 » 16 Aug 2012, 19:07

Multumesc de sfat, o sa fiu atenta, dar tot mi-as dori mai multe detalii, am observat ca ei nu platesc decat prin virament bancar, ajung banii destul de repede, ca nu am folosit metoda asta de plata pana acum...si orice alta informatie despre ei este binevenita :)
desir3_m3

Mesajde bianca_andra » 16 Aug 2012, 19:43

desir3_m3 scrie:Stiu ca aici depinde de la model la model, insa vreau cateva pareri din partea voastra, ca mai apoi sa-mi fac si eu una :) si cat mai multe detalii care m-ar putea ajuta sa-mi mearga bine acest site, ca pana la urma totul depinde de mine.

Nu ma pot abtine dar uite ca intrebarea contine si raspunsul... Parerile si experientele altora pe Xmodels sau orice site ar fi el nu te pot ajuta decat sa-ti faci o parere in mare si cel mai probabil nu o sa aiba nici o relevanta pentru tine. O parere proprie ti-o faci lucrand efectiv pe un site si asta necesita timp...
Partea frumoasa la videochat este ca...e ca in viata...pana la urma totul depinde de tine. :lol: :lol:
bianca_andra
User Junior
User Junior

Mesajde desir3_m3 » 16 Aug 2012, 22:46

Asa e...e ca in viata...e frumos cateodata si obositor in acelasi timp si sunt si perioade proaste, dar nu asta vroiam sa stiu...
Mi s-a aprobat contul si am intrat pe el, am stat online ceva timp, am obs ca daca setez sa fiu in pvt imi fac poze astia din min in min, care mai apoi le pun pe pagina pe care le vad membrii, am stat si in free chat si intra doar de aia fara bani, acum intrebare: cum e mai bine sa stau? free chat sau pvt? e site nou pt mn si chiar am nevoie de ''nimicurile'' astea si nu e vb ca vreau mura in gura, dar ma gandesc ca pt asta e forumul asta...sa ne ajutam unii pe altii, nu?
desir3_m3

Mesajde Adely » 22 Aug 2012, 11:35

Daca bifezi optiunea "show me in pvt", membrii care intra nu pot conversa cu tine, doar te pot vedea, fara insa a scrie. Insa trebuie sa folosesti metoda asta atunci cand ai privat pe alt site, dar in rest, nu prea e convenabila.
Si statul in free are partea sa buna pentru ca anumiti membri (cei cu conturi mai noi, din cate am inteles), iti intra direct in privat, nu in group, si mai e si faza ca stand pe free poti bifa optiunea de pvt x6, pe cand daca debifezi free-ul poti alege pvt-ul pana la maxim x 6.
Inca un sfat, daca tot ziceai ca te gandesti sa il tii in bara, ai grija sa nu uiti de el cand ai show pe alt site si sa faci show in free, cum am vazut ca fac din ce in ce mai multe modele noi. Multe dintre ele poate uita, dar multe fac intentionat, daca te duci in free si incerci sa le avertizezi ca nu e ok sa faca show pe free, iti mai iei si kick.
Multa bafta la banuti !
Adely

Mesajde whiteangel » 10 Sep 2012, 01:53

Care e treaba cu "presents"? Am vazut ca pot primi cadouri de la ei direct de pe site, ok si daca nu ma intereseaza acest aspect? Nu vreau cadouri! Daca incerc ca sterg adresa nu ma lasa, la fel si numele! Membrii vad informatiile astea?
whiteangel

Mesajde fetish » 10 Sep 2012, 11:28

daca nu vrei nu vrei present , alea le aleg membrii da nu ti face iluzii ca nu e mare buluc pe membri sa-ti ofere cadouri , in general modelele de top iau asa unu-2 pe luna constant , restul ce pica daca pica

nu poti dezactiva insa optiunea , dar adresa ta nu o vede nimeni asa ca stai linistita

bafta
fetish
VETERAN
VETERAN

Mesajde whiteangel » 10 Sep 2012, 13:55

Super daca nu se vede adresa, ca deja am sechele de cand s-a apucat un destept pe alt site sa-mi de a adresa la toti membrii pe care ii prindea la mine pe room.

Ms tare mult fetish si bafta si tie!
whiteangel

Mesajde lina885 » 18 Sep 2012, 12:50

Buna fetele, am si eu o nelamurire, eu lucrez printr-un studio de acasa si vreau sa ii fac cont unei fete pe xmodels prin mine nu prin studio-ul prin care lucrez eu si sa ii iau comision,si ca sa nu ii fac cont la banca pe numele ei pot sa fac cont de studio pe pfi? poate ulterior o sa am mai vreo fata si sa o trec si pe ea pe contul de studio, nu sa fac alt cont separat la banca. Ma puteti lamuri si pe mn va rog. As vrea sa evit sa fac firma... deaia intreb. Multumiri ! :)
lina885

Mesajde constantina » 18 Sep 2012, 15:05

Sunteti foarte comice fetelor, innebunesc cand va vad cat de lacome puteti fi. Adica studio-ul ala ti-a oferit cateva cunostinte despre cum se lucreaza, si acum parca parca te-ai transforma si tu intr-un manager mai mare, nu ? :))
Uite asa se duce de rapa seriozitatea tuturor modelelor care ar avea un potential urias.
Eu zic sa iti faci un srl, da-le naibii de impozite, si baga tu 50 de fete. Oricum va tropai fiscul si pol. economica pe la tine la un moment dat... asa ca ce sa te mai incurci.
In rest, numai "succesuri" :)
constantina
User Junior
User Junior

Mesajde exunknown23 » 18 Sep 2012, 15:37

categoric toata lumea e pusa pe luat comisioane, nu conteaza pt ce... comision sa fie!!
exunknown23
User Junior+
User Junior+

Mesajde jebyby » 19 Sep 2012, 15:08

1. Site-ul plateste 0,12 eurocenti/minut in primele 7500 de minute de privat, dupa care castigul tau creste...gasesti informatiile pe pagina ta acolo...
2. Iti recomand sa nu stai cu free chat..., dupa parerea mea nu se merita la tariful asta....Gandeste-te ca in 5 minute iei 1 euro....
3. Pt cadouri...membrii le platesc, ele ajung la site, iar site-ul ti le trimite tie. Eu personal nu am primit niciodata, dar nici nu intru pe el decat de 5 ori pe luna.....
4. Plata prin virament bancar,o data pe luna, dar sa ai un minim de 30 euro sau 35, ceva de genul...Cand se termina luna, trebuie sa bifezi acolo invoice nu mai stiu cum, sa ceri banii....
5. Poza....inainte se facea la minut, indiferent daca erai cu un client sau nu....Acum iti fac una la inceput, apoi la minut cat timp ai client in room (platitor, nu free chat!)....Clientul pleaca, ramane la profil ultima poza, pana cand vine altul....Daca ai iesit nasol, faci tu alta manual...(eventual mai sexy sau naked)...Cand esti goala intra puhoi :))
6.Despre membri pot sa-ti spun ca sunt de treaba, mult mai intelegatori decat americanii ...sau poate asta e doar parerea mea...

Daca mai ai si alte intrebari, spune-mi!
Mult succes!
jebyby
User Junior+
User Junior+

Mesajde BLUEflower » 15 Mar 2013, 22:42

hey, mi am fct cont de curand pe xmodels, si am postat optiunea pt plata payment card, insa sunt 3 pasi, primul pas la care scrie order card..am completat ce mi au cerut, al doilea pas scrie pay card...acum :
Cardholder name
Nickname This is an optional creditcard name, for personal reference.
Credit card number
Expiry date
CVC code
si al 3 lea pas scrie receive card
mi au cerut toate astea si nush ce trb sa fac, sa astpt e mailul cu toate necesrae sa completez sau....???
cn cunaoste, rog sa ma ajute, multumesc frumos.
BLUEflower

Mesajde bidap » 30 Noi 2013, 22:21

mi-am facut cont pe xmoels,iar din ce am citi pe site-ul lor ca si metoda de plata se accepta doar cont bancar in euro...?nu se poate cu payoneer?
bidap

Mesajde Maleficent » 02 Dec 2013, 16:04

blue:probabil trebuie sa astepti sa vina cardul pentru a completa tot ce ai scris tu acolo
bidap:nu,nu au payoneer
Maleficent
VETERAN
VETERAN

Mesajde NINA4YOU » 19 Iun 2014, 22:00

Buna seara. Mi-am facut recent cont pe Xmodels...vreau sa-mi mai fac cont pe ceva site-uri si am cateva nelamuriri.
1. Recomandati-mi va rog cateva site-uri de videochat unde nu sunt adminii asa stricti, gen LiveJasmin unde pentru orice nimic iti da penalty.
2. Care e diferenta intre transfer bancar si payoneer, ma refer la dezavantaje...avantaje...comision retinut in umra tranferului...etc
3. Cine ma poate ajuta sa-mi fac cont pe AdultWork?
NINA4YOU

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj