Xmodels lanseaza plata in USD + optiunea Payoneer

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde Robin » 19 Mar 2015, 17:33

Bună,

Vestea pe care toată lumea o aștepta este în sfârșit aici: Xmodels a lansat plățile în USD și a introdus, de asemenea, Payoneer ca opțiune de plată pentru toate modelele.

Ce se va schimba?

Aceste schimbări au impact asupra mai multor părți ale platformei noastre:

-moneda ce o vom arăta în partea de sus a extranet-ului
- Vizualizare statistici simple
- Vizualizare statistici detaliate
- Metode de plata pe care le oferim
-Crearea şi calcularea facturilor (invoices)

De ce am introdus plățile de dolari?

În primul rând am ascultat la feedback-ul vostru preţios. Vă mulțumim pentru acest lucru.

Xmodels plăteşte modelelor un procent din ceea ce utilizatorul final (membrul) plătește. Desigur puteţi avea vizitatori care plătesc în euro și vizitatori care plătesc în dolari, prin urmare, noi vom arăta veniturile acestor vizitatori separat: suma totală primită de la vizitatori care plătesc în euro și suma totală primită de la vizitatori care plătesc în dolari.
La sfârșitul perioadei alegeți în ce monedă ați dori să fiţi plătit(ă).

Pe decursul perioadei vom arăta câștigul total aproximativ în moneda aleasă, în partea de sus a paginii. Calculul final al câștigului în moneda aleasă făcându-se în momentul în care creați factura (invoice), în baza cursului de schimb valutar din respectiva zi.

Desigur că veţi dori să știţi care este suma câștigată la orice moment din zi sau din noapte, de aceea în tot decursul perioadei, vom arăta o sumă totală estimativă, în baza cursului de schimb valutar zilnic.

Puteți seta moneda ce o vom arata prin intermediul My Account=> Payment Details sau când vă creați factura(invoice).

Modalitati de plată oferite de Xmodels

Odată cu introducerea plăților în dolari introducem, de asemenea şi noi metode de plată:

Payoneer este acum disponibil pentru toate modelele noastre. Puteți conecta acum de contul de Payoneer standard ca pe orice alt site, insă o puteti face fie pentru euro sau dolari, deci nu numai pentru o singură monedă.

Transferurile bancare (dolari și euro) cât şi plățile prin intermediul Syspay (doar euro), rămân de asemenea disponibile.

Puteți conecta contul dvs. Payoneer și să alegeți metoda de plată prin intermediul My Account=> Payment Details

Nu există modificări în ceea ce priveşte datele de plată.
Perioadele de plată noastre sunt aceleaşi: între 1-15 ale lunii și de pe 16 până la sfârșitul lunii.

Plătim tot de 2 ori pe lună (pe data de 5 și 20).
Facturile ce sunt plătite pe data de 5 a lunii trebuiesc create înainte de data de 3 a fiecărei luni, pâna în ora 12:00.
Facturile ce sunt plătite pe data de 20 a lunii trebuiesc create înainte de data de 18 a fiecărei luni, până în ora 12:00.

Pentru detalii complete vă rog să vizitaţi Blogul Xmodels

Respect,

Robin
Robin

Mesajde Erno » 19 Mar 2015, 22:46

Finaly, payoneer :mrgreen:

Ma simteam marginalizat ca cetatean al UE :lol:
Erno

Mesajde Suzzy » 20 Mar 2015, 12:09

Cum merge acest site, merita stat pe el si daca da se poate in paralel cu un site cu free chat?
Suzzy

Mesajde Erno » 20 Mar 2015, 12:53

Hmm, depinde. Au un sistem tare ciudat.
Poti sta in paralel cu freechat daca stai pe xmodels in group chat ( ai permis show ).

Ideea e ca "vechimea" ta se reseteaza la fiecare perioada, deci in group show nu iesi in mare castig.
dar nu ai nimic de pierdut.
Uneori bate vantul, dupa iti intra cineva care te tine, apoi iar bate vantul si tot asa.
Eu dintr-o ora ( fix 60 min ) 20 am fost in group chat cerut de membri. Si tot asa si restul. In rest stau in freechat, sa fiu mai evident :lol: Am impresia ca daca intri direct in group nu intra nimeni...i gonna try it today.

Dar poti intra direct in group chat si sa speri ca intra cineva :)

ps. Si eu m-am apucat recent sa lucrez pe site...
Erno

Mesajde Suzzy » 20 Mar 2015, 16:52

Ah am inteles! Arata destul de bine site-ul si ma bucur ca are optiune Payoneer :D Multumesc pentru raspuns
Suzzy

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj