Xlove panty off BIG DECEPTION

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde trompi » 02 Ian 2013, 16:43

Spuneam in gluma in posturile precedente ca daca tot fac toples in fiecare luni mai lipseste doar chilotelul sa fie dat jos si tacamul e complet.....Uite ca mi-au preluat ideea si vor face PANTY off
Panty Off
from 07-01-2013 17:00 to 08-01-2013 03:00
We invite you to join the PANTY OFF LIVE PARTY on January, 7th.

Theme: Panty Off
Starts: January, 7th, 4pm (London time)
Ends: January, 8th, 2am (London time)

Dress code: Panty Off on free chat
beside this all the other rules of Xlovecam are in place.
As soon as the party finish and you are no longer appear in the party category, make sure you cover your sex before going back online in the normal categories.
Stau si am gandesc cu stupoare unde o sa se ajunga :shock: Oi fi eu mai de moda veche asa dar parca totusi e prea de tot. Inteleg ca un site trebuie sa-si faca publicitate dar in halul asta.....In situatia de fata desi fac sume detsul de frumoase pe xlove personal imi vine sa-mi iau catrafusele si sa ma mut cu totul pe alt site.....Vorbeste lumea de atragere a cleintilor de privaturi soft de discutii, conversatii, chetsii inteligente, pai cum sa mai ajungi sa faci chestiile astea cand deja lumea o sa fie in pasarica goala...In opinai mea o publicitate IEFTINA nu va atrage decat clienti IEFTINI......
trompi
VETERAN
VETERAN

Mesajde theselby » 02 Ian 2013, 19:05

Opinia ta e buna, trompy... insa a lor e alta.

Din punctul lor de vedere ofera si ei sanse celor care lucreaza pe site-uri gen MFC sa se afirme si pe xlove...

Parerea mea este ca lunea o sa fie declarata oficial "zi libera" pt majoritatea fetelor de pe xlove.
theselby
User Avansat
User Avansat

Mesajde isti » 02 Ian 2013, 22:26

Nu trebuie neaparat zi libera.Pana la 6 se poate lucra absolut normal .Dupa 6 se poate lucra la fel de bine doar ca nu vom avea promovarea de party. Se pot avea pvt-uri si fara promovare..Si fetele care au 2 camere(nu am si sper sa ajunga si camera promisa :( )si se pricep la setari pot folosii 2 camere diferite pe doua site-uri.Pe xlove lasa imaginea normala si pe al doilea site lasa imaginea sa fie pana la panty. Bine ca nu e PARTY NUDE ....sau cine stie poate se lucreza si la ideea asta :shock:

Oricum nici eu nu sunt incantata de ideea party-urilor ... dar s-a intamplat sa fiu toples si membru sa vrea show normal, cu vorbarie , etc....

Eu una voi lucra normal dar nu particip la marele event... poate dupa ce vine camera :roll:
isti

Mesajde trompi » 02 Ian 2013, 22:58

isti eu personal am facut peste 2500 in perioada 15-31 si personal nu-mi mai fac sperante sa-mi vina vreo camera:))))Mi-am facut comanda la un logitech pe internt si astept sa-mi vina, daca prin hazard imi trimit camera astai de la xlove am sa i-o dau soramii cadou^^
Se pot face bani buni si fara sa particpi la party-urile lor, nu e vorba de asta, e vorba ca in loc sa faca o reclama care sa avantajeze un fetish sau o fantezie sau na un scenariu si astfel poti tine omul in privat ei fac o reclama care avantakeaza beggarii si implicit dezavantajeaza modelele.....lumea va veni sa vada putza gratis, ce e asa de greu de inteles? Tu ce castigi daca stai cu tzatzele pe afar in free? NIMIC!Pe myfreecams(nu lucrez) macar primesti un tip daca le arati, dar aici stai moca...
O alta chestie e ca promovate sunt tocmai cele care scot textila :shock: ....dar na, probabil asta e tipul de model agreat de xlove.Asta e, trebuie sa ma adaptez, in viitor ma astept la orice :roll:
trompi
VETERAN
VETERAN

Mesajde isti » 02 Ian 2013, 23:17

Felicitari pt banuti..Bravo!!!!Si eu imi voi face comanda dar numai in cazul in care nu vine. Vreau sa-mi iau monitor si altele dar daca nu ajunge sigur voi comanda.
Sunt de acord cu tine si eu as fi preferat party-uri tematice....dar dupa cum vezi nu depinde de noi.Cred ca actiunea lor este facuta mai mult pentru a promova modelele care nu au un rating asa bun. Modelele cu vechime, rating bun se pot lipsi de party-urile lor pt ca oricum vor avea pvt-uri dar cum am zis sunt de acord cu tine nici pe mine nu ma incanta.....si poate da senzatia de "cheap"dar cui ii pasa de asta cand ei au incasari frumoase de pe urma party-urilor..weekend-ul se prelungeste si luni pt ai lor clienti ca doar e party
isti

Mesajde fetish » 03 Ian 2013, 11:20

in primul rand La multi ANI! ca nu mai vb de anul trecut , in al doilea ransd eu ca si alti multi participanti la forum am citit cu f multa atentie ce a scris Sad ref la xlove si al custumerii francezi , Sad cu tot respectul te contrazic , francezi sunt cheap din natia lor

sunt cheap si cand beau o cafea lala automat , ca daca nu merge automatul si le papa un euro fac un scandaL monstru , sunt cheap si la vdc si al multe alte asopecte din viiata lor , intamplarea face ca eu sa stau in chirie intr 0un apartament ce apartine unor romani plecati , emigrati in franta , de prin 90 , copilul lor mare casatorit cu o frantzuzoica si mi au confirmat ca si alti francezi nativi pe care i- am cunoscut faptul ca sunt zgarciti pana al Dzeu si inapoi pt ei zgarcenia e o religie , si de aiic pleaca si nemultumirea permanenta , cum am zis never ever un francez nu o sa zica wow ci hmmm

deci la asemena popor assemena trend , aasa ca probabail in timp llucrurile vor degenera din ce in ce mai rau , pt ca francezul fara zgarcenie nu e francez
fetish
VETERAN
VETERAN

Mesajde alexandra1234 » 03 Ian 2013, 11:45

fetish are dreptate
sunt si cheap dar si foarte nesimtiti, pana la dzeu de nesimtiti mai sunt si exceptii evident
alexandra1234
User Activ
User Activ

Mesajde adione21 » 04 Ian 2013, 00:29

incet incet toate siteuri or sa adopte astfel de abordare din dorinta de a face bani.....
adione21

Mesajde theselby » 08 Ian 2013, 23:13

Ok dragilor/dragelor ... ieri a fost acest mega party. Ce pareri va impartasiti despre el (cei/cele care ati stat in acest no-panties party)?

Intreb deoarece la noi fetele nu s-au inscris... si-s curios de prima impresie din partea voastra.
theselby
User Avansat
User Avansat

Mesajde trompi » 09 Ian 2013, 00:11

personal eu n-am participat si nici macar n-am fost prezenta pe site....mi-a fost pur si simplu groaza sa ma uit :roll: Eu revin la ideea mea inclusiv la toples nu vin decat beggari cu cat vad ca esti mai slaba si dai sutienul jos cu atat iti cer mai mult profita de slabiciunea ta....
trompi
VETERAN
VETERAN

Mesajde SAD^^EYES » 09 Ian 2013, 00:17

trompi scrie:personal eu n-am participat si nici macar n-am fost prezenta pe site....mi-a fost pur si simplu groaza sa ma uit :roll: Eu revin la ideea mea inclusiv la toples nu vin decat beggari cu cat vad ca esti mai slaba si dai sutienul jos cu atat iti cer mai mult profita de slabiciunea ta....

Am eu antidot :) stai cate 1 ora pe zi timp de 1 sapt si uitate pe chartubate.com, apoi iti garantez ca te vei uita cu cea mai mare placere la Panty Off cand se va tine data viitoare.
SAD^^EYES
Site Admin
Site Admin

Mesajde trompi » 09 Ian 2013, 00:31

LOl m-am uitat o singura data pe chaturbate si concluzia mea a fost ca ala nu e videochat. Dar ma uimeste inca faptul ca sunt oameni care fac totusi bani pe acel site
trompi
VETERAN
VETERAN

Mesajde SAD^^EYES » 09 Ian 2013, 01:31

trompi scrie:LOl m-am uitat o singura data pe chaturbate si concluzia mea a fost ca ala nu e videochat. Dar ma uimeste inca faptul ca sunt oameni care fac totusi bani pe acel site

Asa zicea lumea si de MFC si in prezent are mai multe modele active intr-o luna, decat Livejasmin, in jur de 18-20 de mii, fata de 15-16 mii (unde multe sunt si duplicaturi).
Charturbate in mai putin de 2 ani are deja undeva la 500 de modele online, vreo 10 mii active pe luna? poate mai multe online in unele intervale orare... si sunt destui care fac bani frumosi si acolo

S-a demonstrat deja de ani buni ca nuditatea in free nu afecteaza activitatea, din contra, atrage ca un magnet clientii, cum intelege fiecare model/studio nuditatea asta in free e alta poveste...

Xlovecam nu a fost conceput pe sistem de tipuri cum e MFC si Charturbate, probabil nu va avea hardcore in free permanent multi ani de acum inainte, dar cate un event de genul saptamanal, parerea mea ca nu strica, chiar daca nu participati, nu e problema, vor fi altii care o vor face, iar efectele se vor simti global... deja se simt inca de la Topless event, free chatul este mai aglomerat, trafficul a crescut, numarul de modele la fel etc.. La eventul de ieri a fost si mai mult traffic, aproape dublu fata de zilele normale..

Suntem intr-o activitate ADULT, un model, chiar si dezbracat in free, daca stie sa lucreze, va face bani cu galeata, valabil si pentru cele care stau in "cojoc" in free chat.. este loc pentru toti...

Cel mai aiurea mi se pare, cand un model care nu arata nimic in free, blameaza la greu pe cele cu mai putine limite cand vine vb de nuditate in free ... un fel de "eu sunt mai cu motz ca ma penetrez doar in privat, aia e o "bitch" ca se penetreaza si in free... acum daca va ofera un anumit confort mental genul asta de a vedea lucrurile :) no problem.. dar e bine de stiut ca din afara activitatii suntem vazuti toti cam la fel, pana si cele din NON-Adult

Nu va mai stresati aiurea, dezbracatul in free nu va strica activitatea, cel putin nu pentru cei care o trateaza serios.

Cat despre modele naked in free vs modele "cuminti", repet ce am spus si in trecut, de fiecare data cand un model "cuminte" isi ia paymentul gras la sf fiecarei perioade, ar trebui sa multumeasca si celor care transpira in free, mai scapa o "buza" un "nipple", mai uita siteul deschis cand au privat pe altul, mai fac cate un show naked intentionat etc.. de ce sa multumeasca? .. e simplu.. o mare parte din traffic e convertit de modelele care nu au limite in free, traffic care in alte conditii nu ar fi convertit de modelele "cuminti" (care nu au timp sa se bage cu beggerii in seama, dar uita ca toti membrii au fost guesti la inceput)... o parte din beggerii astia convertiti, dupa ce inteleg mai bine cum e treaba cu video chatul asta, ajung si la modelele "cuminti" unde in multe cazuri cheltuiesc o gramada.. din motivul asta zic ca ar trebui sa le ridicati o mica statuie.. nu sa le blamati...

Acum fiecare vede lucrurile in felul lui, eu sunt cunoscut pentru faptul ca incerc mai mereu sa vad partea plina a paharului ... lucrurile pozitive

Bafta acolo tuturor.
SAD^^EYES
Site Admin
Site Admin

Mesajde angeline » 09 Ian 2013, 02:18

Am stat eu la panty off vreo 2 ore ,trafic cum a zis si Sad ,dublu , aveam cate 150-200 de membri platitori si guesti si aici intervinea problema ,dupa 100 de membri camera mi se bloca groaznic pana cand ajungeam sa nu ma mai misc deloc (ma rugam sa iau pv repede pana nu ajung la peste 100 de membri :)) ) M-am scos de la event si ce -i drept nu am mai avut acelasi trafic de 150 dar fiind trafic pe site treaba a mers oricum :) .Am incercat- o si pe asta :lol: :lol:
angeline
User Junior+
User Junior+

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj