xHamster ,paxum ..metode de plata ...

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde Abc_xyz » 30 Iun 2015, 11:32

Please help help help .. Sunt addicted to payonner de cand ma stiu .insa dorind sa lucrez cu acest site m-am lovit de problema platii .... mi-am facut cont pe paxum ..insa nu cred ca stiu sa imi trimit si card acasa (oricat m-as chinui .. nu a descurc ..si nu ca sunt prostuta ci pentru ca mi se pare greu ) ..pe langa asta .. le-am dat mail celor de la xHamster ... rugandu-i sa imi explice ei ce trebuie sa fac sa afiliez acel card (pe care nici nu il am dar nah .. treaca faca ... ) iar ei mi-au dat acest email .. pe care il voi relata in continuare ..ideea este daca s-a mai lovit cineva de aceasta problema ...si daca da ..putin ajutor pls pls plsssss

Dear Ms xxxxxxx

To be able to apply for the card you need to receive a payment from a Corporate Entity (business account).

After you receive the mentioned payment you will be associated with the payroll of the company that sends it, regardless of the transfer amount, and you will be able to apply for the Paxum Prepaid Card within the next 24 hours.
Abc_xyz

Mesajde anna94 » 30 Iun 2015, 13:40

Abc_xyz scrie:To be able to apply for the card you need to receive a payment from a Corporate Entity (business account). After you receive the mentioned payment you will be associated with the payroll of the company that sends it, regardless of the transfer amount, and you will be able to apply for the Paxum Prepaid Card within the next 24 hours.

Buna, cum scrie in e-mail, dupa ce vei primi plata de la Xhamster, va trebui sa aplici pentru card (nu e trimis automat ca Payoneerul). Cat dureaza, nu stiu. Costuri:
Prepaid MasterCard®Card Account Maintenance (paid yearly) $44.95
Funds Transfer From Current To Prepaid MasterCard Card Account $0.25
International ATM Withdrawal $2.00
Abc_xyz scrie: mi-am facut cont pe paxum ..

Presupun ca la Status ai: Verified - Active, daca nu, logheza-te in contul Paxum si vezi acolo ce doc trebuie sa le trimiti.

Ca sa setezi pe Xhamster metoda de plata Paxum te duci la My Account->Payment Settings->alegi Paxum->pui e-mailul cu care te-ai inregistrat pe Paxum->Save.

Xhamster are 3 metode de plata: Paxum, Check si Wire
Minimum payments:
Paxum: $50
Check: $50
Wire transfer: $200 Wire transfers are free for models.

Vezi care metoda de plata te avantajeaza! Bafta!
anna94
User Junior
User Junior

Mesajde Abc_xyz » 03 Iul 2015, 10:57

Multumesc foarte mult pentru raspuns ... insa tot nu inteleg si da cu parere de rau sunt grea de cap ... am cont pe paxum .. ins anu stiu cum sa imi fa comanda de card ... cat despre xhamster .. de pe 1 stau destul de mult am depasit limita de 50 ..am vre-o 300 .. si totusi le-am dat mail si i-am intrebat cum pot sa imi comand un card si ei mi-au dat rsp asta

Alpa CG (CGBilling.com)
Jul 3, 05:45

Dear L. Y,

We would like to inform you that our company only validates and processes credit card payments; we are not the website itself.

For this type of request/issue please contact directly the administrator of the website concerned.
Their contact information is available on the website.

Deci ma pierd .. imi place siteul am trafic .. foarte mare ..e f ok ..insa vreau sa imi dau seama cum pot face totul perfect ... pana in ultima faza iar eu ma plafonez la metoda de payment :| ... ma bate deci pleasee help !!!!!!!!!
Abc_xyz

Mesajde anna94 » 03 Iul 2015, 21:07

Abc_xyz scrie: am cont pe paxum ..

In data de 01.08 vei avea in contul Paxum plata de la Xhamster pentru perioada 1.07-15.07.

Abc_xyz scrie: ins anu stiu cum sa imi fa comanda de card

Dupa primirea platii respective (in 24h) vei putea aplica pentru card, pe Paxum. Pana iti va ajunge cardul, banii vor fi in contul Paxum, dupa ce iti ajunge cardul, ii poti retrage de la bancomat/POS.

Abc_xyz scrie: si totusi le-am dat mail si i-am intrebat cum pot sa imi comand un card

Cardul il comanzi de la Paxum, nu de la Xhamster.
anna94
User Junior
User Junior

Mesajde Abc_xyz » 04 Iul 2015, 01:22

Iti multumesc foarte foarte foarte mult ! Am sa revin daca ma mai incurc cu ceva :*
Abc_xyz

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj