Xcams

Lista cu siteurile de video chat plus opinii despre ele

Mesajde classy » 09 Iun 2015, 16:19

PandoraM scrie:Da asa este, m-am convins si eu noaptea e trafic f mare pe el, am avut numai Group private, nici un privat nu am luat, dar am prins peste 50 de minute de group privat.. pt care am primit 9 euro;.....
La 500 de minute de privat cresc de la 25 % la 30%.......sunt curioasa cum se fac 200 de euro pe zi... in ce conditii...
Acum am deja 3 zile pe el ...100 minute de group private si 20 de euro ....vreo 25 de ore state pe el...

ca sa iti raspund : cum fac 200€ pe zi.
Au 10 ani pe acelasi site. Nu lucreaza ca noi pe alte situri. Nu stau mai mult de 6 sau opt ore online.
Vorbesc franceza impecabil :) saul olandeza, dupa caz.
Din ce am remarcat, sit-ul chiar le apreciaza vechimea.... sunt in primele pozitii pe pagina1.

Fetele imi spuneau ieri, ca sunt foarte multumite de veniturile pe care le au pe acest site.... fara alte detalii....
classy

Mesajde Robin » 15 Iun 2015, 18:12

Ma bucur sa vad ca acest topic a reinviat.

In cazul in care aveti intrebari legate de Xcams/Xmodels fie ca sunteti deja modele pe platforma noastra, fie ca nu sunteti, va stau la dispozitie.

Am vazut ca se aduce in discutie Group Private - acest tip de chat este unul cu un pret mai redus pentru membri si este o foarte buna sursa de a atrage regulari cat si vizitatori in camera de Private Chat.
Sfatul meu este sa nu tratati Group Chat-ul ca si Free Chat-ul, daca doriti sa folositi Free chat sunteti libere sa faceti asta, insa nu faceti confuzie in cele doua tipuri de chat.
Group chat-ul este favoritul multor modele si principala sursa de venit pentru un numar insemnat modele, chiar si pentru cele de top.
In ceea ce priveste Private Chat-ul aveti posibilitatea de a va alegere tariful (X2, X3, X4, X5, X6) ceea ce insemna ca numarul minutelor echivalente castigate dintr-un minut de chat (60 de secunde) se va multiplica conform tarifului ales.

Mentionam atragerea membrilor din Group Chat in Private Chat. Numarul celor care vi se va alatura in Private chat depinde de show-ul sau prezenta din Group Chat cat si pretul practicat pentru Private chat. Stand pur si simplu in fata camerei (fara nici macar un zambet) e greu sa convingi un membru sa te ia intr-un Chat privat mult mai scump decat cel pentru care deja plateste sa vada, ceea ce ar putea vedea si in Free Chat ;). Bineinteles aceasta nu este o regula generala si nu se aplica tuturor modelelor insa daca nu as sti de acest lucru nu l-as fi mentionat.

Astept cu interes intrebarile voatre.
Robin

Mesajde classy » 16 Iun 2015, 17:20

Robin scrie:Ma bucur sa vad ca acest topic a reinviat.

In cazul in care aveti intrebari legate de Xcams/Xmodels fie ca sunteti deja modele pe platforma noastra, fie ca nu sunteti, va stau la dispozitie.

Am vazut ca se aduce in discutie Group Private - acest tip de chat este unul cu un pret mai redus pentru membri si este o foarte buna sursa de a atrage regulari cat si vizitatori in camera de Private Chat.
Sfatul meu este sa nu tratati Group Chat-ul ca si Free Chat-ul, daca doriti sa folositi Free chat sunteti libere sa faceti asta, insa nu faceti confuzie in cele doua tipuri de chat.
Group chat-ul este favoritul multor modele si principala sursa de venit pentru un numar insemnat modele, chiar si pentru cele de top.
In ceea ce priveste Private Chat-ul aveti posibilitatea de a va alegere tariful (X2, X3, X4, X5, X6) ceea ce insemna ca numarul minutelor echivalente castigate dintr-un minut de chat (60 de secunde) se va multiplica conform tarifului ales.

Mentionam atragerea membrilor din Group Chat in Private Chat. Numarul celor care vi se va alatura in Private chat depinde de show-ul sau prezenta din Group Chat cat si pretul practicat pentru Private chat. Stand pur si simplu in fata camerei (fara nici macar un zambet) e greu sa convingi un membru sa te ia intr-un Chat privat mult mai scump decat cel pentru care deja plateste sa vada, ceea ce ar putea vedea si in Free Chat ;). Bineinteles aceasta nu este o regula generala si nu se aplica tuturor modelelor insa daca nu as sti de acest lucru nu l-as fi mentionat.

Astept cu interes intrebarile voatre.

Buna Robin,
Ma bucur ca urmaresti posturile :))
Eu sunt un model care iubeste xcams-ul la nebunie.
Clintela este total diferita de toate sit-urile, cu mult bun simt. Mai ales cei cu cereri particulare....
Xcams-ul este dupa parerea mea, sit-ul pe care nu orice model poate face bani.... trebuie multa psihologie, este un site cu o clientela care trebuie inteleasa. Dar si un site cu o rata enorma de conversie de membrii fideli...pentru modele. Este cazul meu.
Mai este si limba franceza (cea mai reprezentativa). Daca nu cunosti jargonul, nu numai sexual, este greu ...
Aveti modele fidele, care lucreaza numai pe un singur site, pe care stiti sa le puneti in valoare. Algoritmul este gandit, in asa fel, in care fiecare model sa castige ceva, fara avantaja explicit un model anume....
Xcams est esit-ul care nu transforma modelul in sclav... 5 ani am fost model exclusiv Imlive.
Mancam, imlive, dormeam Imlive, visam Imlive.... poze, concursuri, video, descriere, HOF, etc.
Inclusiv testele pentru SMS (Franta) s-au facut cu mine pe Vodafone.
Pana intr-o zi.... cand m-am gandit sa iau o pauza, sa ma ragsesc....
Si am ajuns la voi.... nu sunt exclusiv, pentru moment... dar mi-ar placea ....

In orice caz, eu una sunt uimita de traficul pe care il aveti.

Ce nu inteleg :
- de ce streamerul de la voi nu functioneaza cand instalez softul de la xlove
(Multumesc supportului de la voi, care m'a asistat doua ore intr-o zi).
- cum se alege modelul lunii

Voilà,
Classy
classy

Mesajde dulcyka_sexy » 17 Iun 2015, 03:35

buna robin, eu sunt un model relativ nou pe xmodels..deci, multe intrebari...prima dintre ele- cat costa exact private chat pe minut? acei 0,20 centi inmultiti cu x2,3,4? sau cum sta treaba? o sa pun intrebari pe rand, nu toate odata, sa nu iti dau multe teme de facut acasa:) multumesc mult de tot , sunt multumita de acest site asa ca la inceput:) bafta acolo
dulcyka_sexy
User Avansat
User Avansat

Mesajde trompi » 17 Iun 2015, 10:03

buan la toata lumea si buna classy. ma bag si eu in hora deoarece sunt chestii care ma intereseaza.
Acel streamer functioneaza Classy, eu lucrez atat pe xcams cat si pe xlove concomitent si nu am avut probleme cu streamerul, incearca sa detaliez ce problema ai si poate te pot ajuta , my pleasure.
Personal eu folosesc xcams doar tinut in bara de date si chiar si asa se aduna bani, pentru mine e un site secundar,care are trafic, dar nu comparativ xlove spre exemplu. De aceea il folosesc ca site secundar. O alta comparatie ar fi ca pe xcams castigurile maxime nu depasesc 10K pe luna daca nu ma insel, si asta la 12 ore pe zi muncite, va rog corectati-ma daca gresesc. Acuma fiecare cu stilul lui de lucru.
Xcams in opinia mea e un site care se ridica substantial la capitolul trafic, au investit mult in streamer, in sistemul de plati etc etc.
trompi
VETERAN
VETERAN

Mesajde classy » 17 Iun 2015, 14:07

trompi scrie:buan la toata lumea si buna classy. ma bag si eu in hora deoarece sunt chestii care ma intereseaza.
Acel streamer functioneaza Classy, eu lucrez atat pe xcams cat si pe xlove concomitent si nu am avut probleme cu streamerul, incearca sa detaliez ce problema ai si poate te pot ajuta , my pleasure.
Personal eu folosesc xcams doar tinut in bara de date si chiar si asa se aduna bani, pentru mine e un site secundar,care are trafic, dar nu comparativ xlove spre exemplu. De aceea il folosesc ca site secundar. O alta comparatie ar fi ca pe xcams castigurile maxime nu depasesc 10K pe luna daca nu ma insel, si asta la 12 ore pe zi muncite, va rog corectati-ma daca gresesc. Acuma fiecare cu stilul lui de lucru.
Xcams in opinia mea e un site care se ridica substantial la capitolul trafic, au investit mult in streamer, in sistemul de plati etc etc.

Merci Trompi,
Daca suportul de la Xcams nu a reusit sa rezolve problema, intrand in Pc-ul meu....
Din ce am observat eu, cand am reinstalat softul de la Xlove, Streamerul de la Xcams nu mai vrea sa imi trimita video...
Nu-i nimic, lucrez pentru moment din navigateur. Pas de pb :)

Cele doua site-uri sunt foarte complementare. Iar pentru noi cele care vorbim franceza si engleza impecabil, se vede diferenta la incasari.... si la cadouri, nu numai virtuale.
Mai este si chestie de atitudine a modelului.... Guestii mei stiu ca nu le arat nici "un bout de nichon" sans payer. C'est le jeu :), nest pas :))))
Suportul este tot timpul disponibil, comunicarea este usoara....
Imi plac amandoua dar pentru Xcams am ceva special.
Eu nu lucrez niciodata 12 ore pe zi. Maxim 6 ore. Suficient. Viata de famile primeaza.
In rest tot ce am invatat pe Imlive (adica poze, mesage, note clienti, video, etc) aplic pe Xcams.
De catva timp observ trafic american. Deci investitiile facute se resimt.

(cat despre Xlove, am impresia ca va deveni un al doilea Jasmin, parere personala. Trafic este dar nu aceeasi clientela)

Cat despre castiguri, nu stiu cine castiga 10k pe perioada.... Sincer, cel mai mult cred ca se invarte spre 4.5K
Chiar si frantuzoaicele, (le este frica de romance ca de dracu") cele vechi, nu au depasit 3K.
Acum, adevarul nu'l stim noi.... nimeni nu spune ce venituri are :)

a+
classy

Mesajde trompi » 18 Iun 2015, 02:50

Classy, incearca sa te conectez prima oara pe xcams iar apoi te conectezi pe xlove eu asa fac

cel mai mare site cu trafic american livejasmin
cel mai mare site cu trafic european xlove
Unde este si trafic se castiga si mai mult, de aia toata lumea urla aici livejasmin, de aai se bat studiourile in cap cand s eintampla ceva cu softu lu peste...oamenii aia au investit in aparatura in tehnic ain modele, nu o s apuna modelele pe un site unde nu e trafic, normal. Pe xcams este trafic, dar inca nu destul pentru un modele de top, parerea mea. Acum depinde si cat de mult vrea sa castige fiecare si cat de mult investeste etc
trompi
VETERAN
VETERAN

Mesajde Robin » 19 Iun 2015, 10:22

Buna Classy & Dulcyka_Sexy & Trompi,

O sa va raspund pe rand, astfel incep cu tine Classy. In primul rand multumesc pentru feedback, este unul pretios, ma bucur sa vad modele care iubesc platforma Xmodels-Xcams. Avem un respect enorm pentru toate modelele, iar dupa cum si tu mentionai algoritmul de recomandare asigura pe deoparte un flux bun modelelor "veterane" iar pe cealalta parte un flux bun celorlalte modele, astfel fiecare avand sansa de a castiga. Acum in ceea ce priveste veniturile, intr-adevar pot parea ceva mai mici, insa acest lucru este datorat faptului ca ne concentram pe fiecare tara in parte cand vine vorba de atragere de noi membri, astfel pachetele de credite sunt croite special luand in considerare puterea de cumparare din tara respectiva.
Traficul este in crestere, insa strategia noastra nu se concentreaza pe cantitate si irosire de bani aiurea, ci mai degraba pe calitatea traficului. E o strategie care functioneaza bine pentru noi, traficul este in continua crestere.
In ceea ce priveste vizitatorii din US, si aceasta face parte din strategia noastra de a penetra piata americana, la fel cum se intampla si cu Europa de nord. Suntem siguri ca vom reusi, insa este nevoie de timp pentru ca dupa cum toti stim graba strica treaba.
Sa inteleg ca suportul nu a reusit sa rezolve problema? Imi pare rau sa aud asta, cand s-a intamplat mai exact?

@Dulcuka_Sexy. Bun venit pe Xcams, sper sa ai o sedere placuta si indelungata. In ceea ce priveste tariful pentru chat privat, X2, X3, X4, X5, X6 reprezinta minute echivalente X un minute petrecuta de membru incamera de chat.
Mai exact: Daca un vizitator plateste X2 pentru chatul privat cu tine, X2 reprezinta tariful dublu pentru un minut petrecut in camera de chat. Daca un vizitator plateste X3 pentru chatul privat cu tine, X3 reprezinta tariful triplu pentru un minut petrecut in camera de chat.

@Trompi, imi pare rau sa vad ca suntem "roata de rezerva" sper ca in viitorul apropiat sa devenim un site de baza pentru majoritatea modelelor, lucram destul de mult si sper sa reusim asta intr-un timp relativ scurt. In ceea ce priveste castigurile maxime, acestea se invart in zona de 10k pe luna dupa cum ai spus si tu, insa sunt luni in care modelele reusesc sa depaseasca 12k sau 13k.

Daca aveti intrebari va stau la dispozitie. Pentru probleme tehnice ce necesita o rezolvare rapida va recomand cu incredere suportul online, disponibil 24/7.
Robin

Mesajde classy » 14 Aug 2015, 14:03

Buna Robin (Ovidiu)

am vazut ultimele stiri pe platforma. (eu sun in vacanta pana in septembrie)
In sfarsit, free_ul o sa fie moderat !!!!
Modelele veterane vor fi incantate. Mai ales cele care au ales sa ramana exclusiv pe xcams.
Acum se va face o triere in consecinta....
Mai cred de asemenea ca: pentru modelele care lucreaza pe mai multe platforme va fi mai complicat... mai ales in reactivitate.

In orice caz, apreciez "votre travail".

Simpla sugestie : din cand in cand o moderare pe chatul modelelor ar fi bienvenita.

Bon courage à toute votre équipe,
Classy
classy

Mesajde Robin » 28 Aug 2015, 16:53

classy scrie:Buna Robin (Ovidiu)

am vazut ultimele stiri pe platforma. (eu sun in vacanta pana in septembrie)
In sfarsit, free_ul o sa fie moderat !!!!
Modelele veterane vor fi incantate. Mai ales cele care au ales sa ramana exclusiv pe xcams.
Acum se va face o triere in consecinta....
Mai cred de asemenea ca: pentru modelele care lucreaza pe mai multe platforme va fi mai complicat... mai ales in reactivitate.

In orice caz, apreciez "votre travail".

Simpla sugestie : din cand in cand o moderare pe chatul modelelor ar fi bienvenita.

Bon courage à toute votre équipe,
Classy

Buna classy,

Imi cer scuze pentru reply-ul intarziat dar si eu am fost in vacanta. Mersi pentru vorbele frumoase, feedback si pentru sugestie.
Normal de Cammers room pentru Romania eu ma ocup. Cu prilejul asta fac un apel la cei care folosesc aceasta functie sa o foloseasca in consecinta. E menita sa ajute modelele sa comunice intre ele, sa isi dea sfaturi si totodata ne permite noua sa informam rapid atunci cand avem stiri sau atunci cand sunt probleme sa cerem feedback imediat.
Din pacate aceasta functie este inteleasa gresit, nu este nici pentru balacareala in public, nici pentru a atrage modele spre alte site-uri, nici pentru a instiga alte modele la a comite fraude.

Un weekend placut tuturor!
Robin

Mesajde Laura0210 » 20 Ian 2016, 13:31

Xcams este probabil cel mai neprofitabil site pe care am lucrat vreodata. Nu am cum sa explic detaliat acest lucru pentru ca nu poti da detalii despre NIMIC. 0 barat.

Poate unor modele li se potriveste acest site si poate chiar fac bani frumosi de acolo (desi ma indoiesc) dar mie una in nici un caz.
Laura0210
User Junior
User Junior

Mesajde Tania_ce_Mare » 25 Ian 2016, 21:27

Bucura-te. Mie imi apare ca am fost platita si de fapt n-a intrat nimic in cont.
Tania_ce_Mare

Mesajde andra21 » 08 Iul 2016, 23:48

Voiam si eu sa mi fac cont pe Xcams, pana in clipa in care am vazut ca se fac poze din minut in minut, si apar tot felul de parti goale in poze! Nu mi se pare ceva ce sa atraga membri, ba dimpotriva, le dati mura-n gura...daca ar fi fost ca xlove la poze, mi ar fi placut sa lucrez cu el....Pacat!
Poate intr o zi o sa se schimbe...
andra21
User Junior
User Junior

Mesajde Robin » 14 Iul 2016, 10:37

andra21 scrie:Voiam si eu sa mi fac cont pe Xcams, pana in clipa in care am vazut ca se fac poze din minut in minut, si apar tot felul de parti goale in poze! Nu mi se pare ceva ce sa atraga membri, ba dimpotriva, le dati mura-n gura...daca ar fi fost ca xlove la poze, mi ar fi placut sa lucrez cu el....Pacat!
Poate intr o zi o sa se schimbe...

Buna andra21. Snapshot-urile se fac in cadrul Group Chat-ului si doar atunci cand un user platitor este in acel tip de chat. Acest lucru este facut din motive strict legate fie de conversia userilor de la stadiu de guest la user platitor, fie pentru a ajuta modelele sa atraga userii platitori mai usor in camerele lor de chat. Din fericire strategia este construita pe lucruri clare si dupa o analiza complexa iar modul in care promovam modelele atat pe site-urile noastre cat si in afara acestora consideram ca este unul benefic atat pentru modelele noastre cat si pentru noi.
Multumesc pentru feedback si pentru sugestii si te asteptam sa te inregistrezi.
Pentru mai multe detalii poti contacta suportul nostru online, ne poti verifica pagina de Wiki, blogul sau sectiunea de FAQ, deasemeni ma poti contacta si pe mine.

Toate cele bune,

Robin
Robin

Anterior

Înapoi la Lista site-uri Adult Video Chat

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj