Wide Vs Normal (16:9 vs 4:3)

Discutii generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discutii legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, internetul etc. Orice alte discutii pe teme tehnice sunt binevenite.

Ce format de imagine preferi?

Normal 4:3
5
26%
Wide 16:9
14
74%
Nu stiu
0
Niciun vot

Voturi totale : 19

Mesajde GlamourFoto » 30 Noi 2013, 16:06

Buna,

Deschid acest topic pentru a vedea care sunt reactiile modelelor care lucreaza in acest moment cu siteul LiveJasmin.com Ei tot fac modificari de ani de zile de la beta pro, optimum, dar acum modificarea a fost destul de mare si anume sa trecut de la formatul video folosit de ani de zile si anume 4:3 la cel 16:9 Wide,

Tu ca model de videochat (owner de studio ) cum ti se pare trecerea la formatul Wide?

Te ajuta in vre-un fel sau mai mult te incurca ?

Ar fi foarte interesant sa aflam parerea modelelor de videochat deoarece ele sunt cele care trebuie sa gaseasca noi pozitii si sa vada cum fac sa dea cat mai bine in camera.

Imagine

Spor acolo
GlamourFoto
VETERAN
VETERAN

Mesajde SFG2707 » 30 Noi 2013, 17:18

Cei de la LJ au fost precauti. Inainte de a introduce formatul 16:9 au "fortat" oarecum modelele sa se ocupe putin de background pentru ca in formatul 4:3 imaginea era concentrata doar pe model. In 16:9 se vad si "împrejurimile". Mie imi place 16:9, poate pentru ca nu am nimic de ascuns iar daca am, imi raman alte camere la dispozitie unde sa ascund. Problema e cu fetele care traiesc in garsoniere cu iubitii lor sau pentru cele care nu sunt prietene cu ordinea etc. Am mai citit faze gen: vai, ma face grasa .... Te face grasa doar daca esti ... De ce nu ma face pe mine?
In concluzie, thumbs up for 16:9 !
SFG2707
User Avansat
User Avansat

Mesajde JustModel » 30 Noi 2013, 19:22

din start nu mi-a placut cum ma arata. Daca ma uit din fereastra jasminului, chiar ma dezavantajeaza, dar am incercat sa la vad din FMLE care il tin pentru streamate si m-am obisnuit. Nu a fost destul de greu sa imi gasesc alte pozitii.
Am intrebat unu din membri ce parere are despre acest format. El a zis "My love i like it1 I am so happy that i should not wear my glasses to see your pussy ")))
si daca membru e multumit, ap alticeva nu conteaza.
Despre prieten....poate sunt mai de moda veche, dar n-as putea veci sa lucrez in acelasi apartament cu sotul chiar daca e in camera vecina si usa e inchisa, nemaivorbind de aceeasi camera. :roll: De cind am hotarit sa lucrez ca model independent am un apartament aparte unde o fac si nicicecum nu pot acasa.
JustModel
User Activ
User Activ

Mesajde CamVideo.ro » 30 Noi 2013, 20:39

Trecerea la 16:9 (hd si full hd) este o evolutie normala, pe care cu timpul fiecare site o va implementa cu siguranta.
Asa cum aveti aproape cu totii televizoare si monitoare HD in casa, si sunteti multumiti de imaginea pe ele, acelasi lucru se aplica si pentru membrii care urmaresc modelele.
Si pentru a veni in intampinarea membrilor, si site-urile vor trebui sa creeze si sa aplice aceasta rezolutie.
CamVideo.ro

Mesajde dulcyka_sexy » 01 Dec 2013, 02:24

buna.. mie mi se pare o idee f buna trecerea de la 4:3 la 16:9, imi place cum ma vad , si chiar membrii apreciaza acest lucru.. insa am o nelamurire...cum de exact fetele care aduc cei mai multi bani, nikki, littleredbunny, nu folosesc wide screen? nu e convenabil, nu le place lor, ori? plus ca apar pe prima pagina, unde de fapt, se hotarase, sa apare primele fetele cu 16:9.. insa...nui chiar asa... :)
dulcyka_sexy
User Avansat
User Avansat

Mesajde trompi » 01 Dec 2013, 07:53

sa stii dulcika ca si eu am observat aceeasi chestie, nikki nu foloseste noul format si sta bine meric pe prima pagina....udpa spsuelele lor ar trebuie sa fie la coada dar in opinia mea imbunatatirile astea sunt pentru prostime, ca sa justifice oarecum ca de aiai nu afci bani, ca nu ai format nu stiu de care si camera nu stiu de care etc etc....
trompi
VETERAN
VETERAN

Mesajde dulcyka_sexy » 01 Dec 2013, 10:47

da asa e, dar ia sa vezi ca daca una ca noi sta in 4:3, cum zburam la coada, de nimeni nu mai stie de existenta noastra..aici chiar nus de acord, adica zici ceva, si faci altceva, doar fiindca ele fac bani multi..nar face asa multi daca nu ar fi ajutate...iar cand am fost la suport sa zic ceva despre nikki, cum ar fi un but plug in ass in free chat mai mult de 20 minute, lol, ghici ce iau facut lu saraca nikki...absolut nimic..insa su legat de fundu meu, miau inchis contu de membru...am facut altu insa:P apoi la little red bunny, sta cu sfarcurile pe afara de nai treaba, astea eu nu le pot suporta, deoarece eu am fost penalizata de 2 ori ca din neatentie mia iesit sfarcu nu mai mult de 2 3sec///insa la fel si little nu a fost penalizata, ci din contra tot eu...si littleredbunny a stat asa vreo 30 40 minute fara rusine, nu mai zic cand isi arata pussy naked..e belea..dar nimeni nu le zice nimic ca fac bani..in acest fel, alte fete nu vor avea sansa sa se riddice veci....
dulcyka_sexy
User Avansat
User Avansat

Mesajde tenxam » 10 Dec 2013, 05:17

Mai lasa si tu invidia la o parte :) chiar nu pot sa cred ca pierzi vremea sa te duci sa le raportezi la suport , asta e clar invidie ! Tu sa ai un site de genul si una din modele sa iti faca 40k nu ai fi mai indulgent ? Pe langa asta de unde stii ca nu au dat penalizare pentru sfarcul respectiv ? Ma indoiesc ca Nikkidiamond a stat cu un butplug in fund in free chat dar sa zicem...

scuze pentru offtopic glamour :) dar nu m-am putut abtine
tenxam

Mesajde andromaca_mulge_vaca » 10 Dec 2013, 06:15

intotdeauna am fost de parerea ca lauda de sine la oameni si publicitatea excesiva la firme ascund o mare mizerie, uneori o situatie fix inversa decat situatia laudata.
fetele de 4K or avea contract de publicitate si traficul lor pe cateva modele o fi un sfert din tot traficul pe tot site-ul lol si voi va faceti vise si sperante imposibile.

sigur ca site-ul face bani ( din tips-uri) si sigur ca are si super-trafic ca de ce sa platesti un privat cand poti sa astepti pana vine un prost sa dea un Tip si tu sa faci blatul, sa vezi GRATIS ce vede el pentru Tips-ul lui..........dar ca model sa nu pricepi atunci cand ti se cer 7000 de bareme inseamna ca e ceva in neregula , e trist.

metoda face parte din vechea scoala de partid, principiul ca orice faci nu-i bine ca puterea e la mine , regulile le fac si le schimb eu in fiecare zi , sterg pe jos cu tine cand nu te-astepti , asa ca fugi la munca, ciocu mic si zi mersi de doi banuti cat binevoiesc sa-ti dau ......... EU.

uitati-va la comportamentul Germaniei versus Romania la MCV si Schenghen ( la fel daca nu mai rau ne-au facut si cand vroiam sa aderam ) si cautati sa intelegeti PRINCIPIUL care vi se aplica , altfel nu va puteti apara nici macar PSIHIC.
andromaca_mulge_vaca
VETERAN
VETERAN

Mesajde g300rg3 » 12 Dec 2013, 05:48

ce folosim ca splitter pt restul site urilor??
g300rg3

Mesajde Smart » 12 Dec 2013, 07:24

verysoft....
Smart
User Activ
User Activ

Mesajde g300rg3 » 12 Dec 2013, 08:21

alta varianta nu e? am incercat verysoft,si se vede cam prost calitativ,versiunea pro.
g300rg3

Mesajde tenxam » 12 Dec 2013, 10:36

Eu folosesc xsplit , primești gratuit 3 luni licența cu placa de captura de la avermedia .. E foarte bun ca splitter dar consuma umpic mai multe resurse :) give it a try !
tenxam

Înapoi la Discutii Tehnice

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj