Ce webcam splitter imi recomandati?

Discutii generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discutii legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, internetul etc. Orice alte discutii pe teme tehnice sunt binevenite.

Mesajde evaeva1 » 16 Noi 2013, 19:19

Daca vrei sa nu fii deranjata deloc pe LJ in timpul pivatului de acolo, poti apasa si butonul set this room private pe iml, si nu te poate lua nimeni in pvt de acolo!
evaeva1
User Activ
User Activ

Mesajde Isabel69 » 24 Noi 2013, 21:22

evaeva1 scrie:Daca vrei sa nu fii deranjata deloc pe LJ in timpul pivatului de acolo, poti apasa si butonul set this room private pe iml, si nu te poate lua nimeni in pvt de acolo!

Mda...sapt viitoare o sa ma "bat" cu sit-urile, deocamdata ma mut... si e cam deranj.ORicum mi se pare complicat :\
Isabel69

Mesajde Raluca29 » 26 Ian 2014, 12:29

buna :). in primul rand imi cer scuze daca nu postez unde trebuie (acum am facut contul ptr ca aveam nevoie de o lamurire), in al 2lea rand scuze daca intrebarea mea e prosteasca (pentru cei care se pricep la chestii de genul), dar sunt nelamurita. Deci, am nevoie de splitter, stiu ca trebuie sa il cumpar, am ales sa imi iau verysoft bla bla. nelamurirea mea este urmatoarea, in momentul cand fac plata, cum primesc programul/licenta? imi trimite prin mail sa instalez, sau cum? :D
multumesc frumoos
Raluca29

Mesajde northface78 » 26 Ian 2014, 14:08

Licenta iti vine pe mail.
Programul il iei de pe site facand download la el. Il instalezi, iar dupa aceea il activezi cu seril number-ul care ti se trimite pe mail de cei de la Verysoft.
northface78
User Junior
User Junior

Mesajde Raluca29 » 27 Ian 2014, 12:45

multumesc frumos. sunt stresanta, stiu, dar mai am o intrebare :)). cum platesc? am ales prim virament bancar ptr ca nu am cont\card in euro. si mi-au trimis pe mail detalii gen nr. cont, codul swift etc in care sa fac plata. este ok sa fac plata la orice banca din bucuresti? (si respect indicatiile lor in legatura cu contul, detaliile facturii etc). multumeesc
Raluca29

Mesajde GlamourFoto » 27 Ian 2014, 15:52

Raluca29 scrie:multumesc frumos. sunt stresanta, stiu, dar mai am o intrebare :)). cum platesc? am ales prim virament bancar ptr ca nu am cont\card in euro. si mi-au trimis pe mail detalii gen nr. cont, codul swift etc in care sa fac plata. este ok sa fac plata la orice banca din bucuresti? (si respect indicatiile lor in legatura cu contul, detaliile facturii etc). multumeesc

De ce te-ai complicat cu virament bancar?

Trebuia sa platesti online, dureaza 2-3 minute poti folosi chiar contul payoneer ( nu prea recomand ca el sa fie folosit pentru plati online dar daca nu ai alta altarnativa... )Asa cu virament bancar te complici dureaza cateva zile si in aceste zile tu ai fi putut sa folosesti respectivul soft.

Daca nu ai card poti cere de la un cunoscut sa cumpere respectivul soft pentru tine, eu iti sugerez sa te razgandesti si sa platesti online.

Spor acolo
GlamourFoto
VETERAN
VETERAN

Mesajde Isabel69 » 23 Mar 2014, 22:34

e posibil daca cumpar inca un webHD sa trimit pe 2 sit uri, lj si mfc hd ? fara split
Isabel69

Mesajde GlamourFoto » 23 Mar 2014, 23:22

Isabel69 scrie:e posibil daca cumpar inca un webHD sa trimit pe 2 sit uri, lj si mfc hd ? fara split

Da este 100% posibil recomand totusi ca webcamurile hd sa nu fie identice (sa nu fie acelasi model) ca nu cumva sa apara conflicte.

Pentru un website selectezi un webcam iar la celalalt website selectezi celalalt webcam,

Spor acolo
GlamourFoto
VETERAN
VETERAN

Mesajde Dylora » 23 Mar 2014, 23:39

Eu i-am intrebat pe cei de la Jasmin, ce imi recomanda ca sa functioneze bine cu site-ul lor, au zis ca VisitX, mi-au dat si link de download, este free.

Daca ai logitech c920, poti sa dai zoom din el, sa misti camera stanga dreapta.

Cu un mouse wireless, si un monitor mare cu rezolutie mica nu mai ai nevoie de camera cu telecomanda.

E super, merge foarte bine.

Succes
Dylora

Mesajde stefania » 05 Apr 2014, 16:45

eu folosesc manycam-cei de la xlove mi au instalat.. ca aveam probleme cu splitcam si cu flux managerul lor... dar nu stiu cum sa fac poze snapshots cu delay, sa faca singur cu delay de 3, 10 seconde etc

ca sa imif ac poze cu webu eu tot trebuie sa apas acolo butonl de shoot, si evident ca pozele ies cam limitate, eu cu mana intinsa :))

ce imi recomandati? sau are softul asta optinea de a face pzoe cu delay? si na m stiu eu cum sa gasest optiunea?

multumesc
stefania
User Junior+
User Junior+

Mesajde stefania » 05 Apr 2014, 16:56

am scris cam prost, cam scris pe fuga...

ce imi recomandati, sau are softul asta optinea si n am stiut eu sa o gasesc?

stiti de alt soft la liber... care sa paota face snapshoturi cu delay... splitcamul facea,d ar imi face probleme cu xlovul....

poti da te rog linkul de la softul pe care cei de la jasmin ti l-au dat?
stefania
User Junior+
User Junior+

Mesajde stefania » 05 Apr 2014, 17:09

am gasit acum tot cercetand optuinea de delay, au daor de 3 si 5 secunde si tto trebuie sa apesi acolo butonul de shoot.. deci nu iti face intru una poze pana cand opresti tu.. si e cam nasol... stiti voi alt program in afara de splitcam care face asta?
stefania
User Junior+
User Junior+

Mesajde ciupi » 01 Mai 2014, 13:05

A reusit cineva sa conecteze o camera video care transmite prin placa de captura avermedia la webcamsplitter de la Verysoft...Eu nu, nu pot selecta sursa...intrebarea mea este: nu poate splitter-ul sa transmita sau problema e de la mine??
ciupi

Mesajde GlamourFoto » 01 Mai 2014, 13:31

ciupi scrie:A reusit cineva sa conecteze o camera video care transmite prin placa de captura avermedia la webcamsplitter de la Verysoft...Eu nu, nu pot selecta sursa...intrebarea mea este: nu poate splitter-ul sa transmita sau problema e de la mine??

Bineinteles ca se poate incearca sa fi un pic mai explicit...

Nu poti selecta sursa? in sensul ca nu apare placa avermedia sau ca atunci cand o selectezi imaginea este neagra sau purici,

Spor acolo
GlamourFoto
VETERAN
VETERAN

Mesajde ciupi » 01 Mai 2014, 13:58

Deci pe xsplit merge sa selectez sursa, se vede bine, numai ca, cand intru pe lj imaginea se vede alb negru, intr-o parte si rasturnata.....Pe webcamsplitter ca si pe alte 3 instalate nu pot selecta sursa, apare dar nu se poate conecta la ea...pe lj fara splitter imaginea se vede neagra si pe inca un spiltter la fel tot imaginea neagra
ciupi

Mesajde deutzaa » 10 Iun 2014, 15:31

northface78 scrie:Licenta iti vine pe mail.
Programul il iei de pe site facand download la el. Il instalezi, iar dupa aceea il activezi cu seril number-ul care ti se trimite pe mail de cei de la Verysoft.

Deci eu am cumparat webcamsplitter de la verisoft cu licenta , asa este codul cu licenta vine pe email, dar nu imi merge splitterul cand il downloadez de la ei.Dupa ce il instalez imi da nush ce eroaresi nu poate fi deschis.
Unde poate fi problema la ei sau la mine?Mentionesc ca am sistem de operare pe 32 de biti Windows 7 ultimatum.
deutzaa

Anterior

Înapoi la Discutii Tehnice

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj