Vreau sa imi fac cont pe siteul Xhamster!

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde wolfverines89 » 21 Aug 2015, 19:42

Vreau sa imi fac si eu cont pe site-ul de videochat xhamster's si nu reusesc , mi-a promis un prieten ca ma ajuta dar vad ca se da lovit acum ....in fine , SPECIFIC ca am card de la payonner si am facut si cont pe paxum ,dar acum intervine problema . Cum se primesc banii din token in dolari , trebuie sa imi fac un fel de studio pe net adik sa figurez ca firma , nu stiu .....Va rog foarte mult sa ma ajutati , MS SI MULTA BAFTA IN TOT CEEA CE FACETI
wolfverines89

Mesajde eldiablo » 21 Aug 2015, 20:32

Bine ai venit ,

Din cate spui tu TI-AI FACUT DEJA cont pe site-ul xhamster si ai facut deja si primii tai tokensi : FELICITARI
Din pacate asta chiar e un site unde nu am avut cont niciodata dar daca le trimiti un mail la adresa lor de support in care le scri doar atat :

"Hello , my name is ....... and i have the account ....on your site , i already made .... tokens and i wish to convert them in cash and reccive my payments on payoneer or paxum , please tell me what are the next steps ?

regards
numele tau - numele de performer

Ai sanse 99% ca in 72 de ore maxim sa primesti raspuns de la ei - nu uita sa folosesti adresa de mail cu care te-ai inregistrat la ei pe site si in mail sa folosesti numele tau real din actul de identitate cu care ti-ai facut contul si numele de performer pe care il ai - NU-TI DA NIMANUI NICIODATA PAROLA NICI DE LA MAIL NICI DE LA CONT

Daca inca nu ti-ai facut cont pur si simplu fa-ti un cont si cand ajungi la informatiile de plata o sa poti sa-ti atasezi contul de payoneer sau de paxum la contul de performer

Sper 1.ca te-am ajutat si 2.ca prietenul tau e ok si pur si simplu te ignora
eldiablo
User Activ
User Activ

Mesajde readyforyou29 » 21 Aug 2015, 21:26

Eldiablo vezi ca omul nu si-a facut inca cont si nici tokeni nu a castigat. El stie doar de tokeni dar nu stie daca se convertesc automat sau trebuie sa ii converteasca el.
Acum ca sa ii raspund celui care a initiat topical. Tokenii se convertesc automat. 1 token este 0.05$. Plata se face cu un decalaj de 2 saptamani dupa inchiderea fiecarei perioade, pe datele de 1 si 16 daca sunt zile lucratoare. Daca ai card si la Paxum si la Payoneer e mai recomandat sa iti pui Paxum datorita taxelor mai mici. Din postarea ta nu se intelege daca ai doar cont Paxum sau si card. Si da ca sa iti faci cont de model la hamster pe site e un pic mai complicat fata de alte siteuri dar daca citesti cu atentie cerintele sigur nu o sa mai ai nevoie de ajutorul prietenului care s-a dat lovit. Cont de studio iti faci doar daca vreti sa activati mai multi.
readyforyou29
User Activ
User Activ

Mesajde wolfverines89 » 21 Aug 2015, 22:29

ms frumos baieti , dar hai sa va explic exact cum sta treaba ...
1. Am facut cont pe paxum , dar nu am si card , contul l-am facut in sectiunea personal . trebuia sa il fac in business ?
2. La payonner am card deja , mi l-au trimis in 4 zile acasa
3. nu mi-am facut cont deja pe xhamster , pentru ca nu stiu exact cum sta treaba cu platile si nu vreau sa fac tokeni si sa raman cu ei acolo , de aceea intreb ca nu stiu si nici nu prea imi place sa risc ,
4. Contul il fac pentru o fata
Deci in concluzie ma pot inregistra cu payonnerul ? Dar ei spun ca lucreaza cu inca 2 banci pe langa paxum .
Ma pot loga cu paxum si dupa paxum sa trimit banii pe cardul de payoner ?

Pe site am inteles ca se primesc tokeni , bun si am mai inteles ca inainte cu o zii pana in data de 16 cand se fac platile , trebuie sa convertesc tokenii in $$$ , banii imi intra automat ?????? Ms ca va bateti capul cu mine , dar eu asa sunt , unde nu stiu intreb si nu fac pe viteazul :D ....bafta
wolfverines89

Mesajde wolfverines89 » 21 Aug 2015, 22:31

voi aveti cont ceva pe xhamster , sau e cineva care are deja sa ma indrume si pe mine ????
wolfverines89

Mesajde wolfverines89 » 21 Aug 2015, 22:35

Inca ceva , trebuie sa imi fac cont de studio sa nu intre fiscul peste mine , sau pur si simplu fac gen persoana fizica ? Gen intru semnez contractul , completez tot si etc ? Asa am inteles dl prietenul meu muist ca trb sa ai un fel de cont de studio care se face pe net ca sa nu ai probleme cu nimeni , sau el a facut cont pe paxum la business si se considera un fel de firma ?????
wolfverines89

Mesajde readyforyou29 » 22 Aug 2015, 02:46

wolfverines89 incep sa imi dau seama de ce amicul tau s-a dat lovit. Tu vrei sa devi un pui de patron de studio si cam pe degeaba asa. Consultatiile in cazurile acestea nu prea sunt gratis, parerea mea. Si cum nu poti primi sau da PM deoarece nu ai numarul suficient de postari pe acest forum mai ai de citit si/sau de scris. Eu unul mi-am lasat datele de contact in postari mai vechi.
readyforyou29
User Activ
User Activ

Mesajde anna94 » 22 Aug 2015, 10:27

wolfverines89 scrie:1. Am facut cont pe paxum , dar nu am si card

Dupa ce vei primi o plata de la o companie in contul Paxum, vei putea aplica pentru cardul Paxum.

The Paxum MasterCard is not automatically sent to you just by opening the account. You have to apply for it. To be able to apply for the card you need to receive a payment from a Corporate Entity (business account).
After you receive the mentioned payment you will be associated with the payroll of the company that sends it, regardless of the transfer amount, and you will be able to apply for the Paxum Prepaid Card within the next 24 hours.

wolfverines89 scrie:pentru ca nu stiu exact cum sta treaba cu platile

X-hamster are 3 metode de plata.
Paxum, Check si Wire
Minimum payments:
Paxum: $50
Check: $50
Wire transfer: $200 Wire transfers are free for models.

wolfverines89 scrie: Contul il fac pentru o fata

ISI POATE FACE SINGURA CONTURILE!

wolfverines89 scrie:Ma pot loga cu paxum si dupa paxum sa trimit banii pe cardul de payoner ?

Nu, verifica in contul Paxum ce poti faci cu banii, in-afara de a-i retrage de pe card, dupa ce il vei primi.

wolfverines89 scrie:trebuie sa imi fac cont de studio sa nu intre fiscul peste mine

Nu, depui declaratia 201 http://www.adultvideochat.ro/forum/legalitatea-piz-t15059-60.html#p93136
anna94
User Junior
User Junior

Mesajde wolfverines89 » 22 Aug 2015, 12:58

Ma anna , eu deja am card dl payonner . La paxum am doar cont , nu am facut si card si nici nu cred ca ma descurc sa fac card la paxum .....am reusit sa aflu cum sa fac totul , mai putin asta cu plata , bun pe xhamster aleg paxum , banii se duc la paxum , dar pe mine ma intereseaza sa ii bag pe card dl payonner ca am vazut ca cei dl paxum trimit cardul intre 3 saptamani si 2 luni si iti dai seama ca nu vreau sa se chinuie atat in fata web-lui si dupa sa nu ia nimic :( ms frumos ca iti bati capul cu mine ......stii cumva pe cineva care are cont pe XHAMSTER CA BANUIESC CA E MULT MAI IN TEMA ???? MS
wolfverines89

Mesajde DarkBOO » 22 Aug 2015, 17:05

wolfverines89 scrie:Ma anna , eu deja am card dl payonner . La paxum am doar cont , nu am facut si card si nici nu cred ca ma descurc sa fac card la paxum .....am reusit sa aflu cum sa fac totul , mai putin asta cu plata , bun pe xhamster aleg paxum , banii se duc la paxum , dar pe mine ma intereseaza sa ii bag pe card dl payonner ca am vazut ca cei dl paxum trimit cardul intre 3 saptamani si 2 luni si iti dai seama ca nu vreau sa se chinuie atat in fata web-lui si dupa sa nu ia nimic :( ms frumos ca iti bati capul cu mine ......stii cumva pe cineva care are cont pe XHAMSTER CA BANUIESC CA E MULT MAI IN TEMA ???? MS

Doaaaamneeee ma inchin cu stanga :roll: :roll: :roll: ce inseamna pentru tine mult mai in tema???????? Tu esti cel care nu are teme nici macar de nota 1! Tu nu ai reusit nimic esti ceva de nu-mi vine sa cred cum reuseste sa respire!!!! Ai card payo si alegi paxum dar tu de fapt vrei payo :shock: da' nu stiu ce si nu stiu cum :evil: :evil: :evil: :evil: Eu cred ca pana si un site ca Xhamster are acolo un wiki ceva, cel mai simplu este sa iti adaugi metoda de plata mai ales daca tu deja ai un card activ... Sau poate Hamsterul nu lucreaza cu payo si atunci nu ai ce face iti comanzi frumos Paxum ca nu iti trage nimeni teapa dar stai ca pentru Paxum iti cam trebe' niste dolari inainte :mrgreen:
DarkBOO
User Activ
User Activ

Mesajde DarkBOO » 22 Aug 2015, 17:15

Da, atat de tare m-am enervat ca am mai citit odata, poate deh am fost prea rea degeaba, dar uitandu-ma mai bine pun pariu ca fata e ''iubita'' ta pe care o prostesti cum vrei tu adica gen esti ''iubi'' ala care le stie pe toate si are impresia ca toate i se cuvin!!!!!! Ce noroc are ea cu tine :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
DarkBOO
User Activ
User Activ

Mesajde eldiablo » 23 Aug 2015, 00:03

wolfverines89 scrie:Ma anna , eu deja am card dl payonner . La paxum am doar cont , nu am facut si card si nici nu cred ca ma descurc sa fac card la paxum .....am reusit sa aflu cum sa fac totul , mai putin asta cu plata , bun pe xhamster aleg paxum , banii se duc la paxum , dar pe mine ma intereseaza sa ii bag pe card dl payonner ca am vazut ca cei dl paxum trimit cardul intre 3 saptamani si 2 luni si iti dai seama ca nu vreau sa se chinuie atat in fata web-lui si dupa sa nu ia nimic :( ms frumos ca iti bati capul cu mine ......stii cumva pe cineva care are cont pe XHAMSTER CA BANUIESC CA E MULT MAI IN TEMA ???? MS

Ma Lupule89 , eu nu vreau sa te incurc asa ca-ti dau cea mai simpla varianta in cazul tau :

Fa-i contul fetei asa cum poti tu si alege la metoda de plata cec , o sa-ti vina la adresa pe care o pui tu acolo o fila cec cu suma facuta ( probabil o sa vina pe numele fetei ) si cu ea mergeti la banca si va spun aia acolo cand si cum incasati banii ( difera de la banca la banca dar pana la urma vi-i dau ) .Nu ai nici cunostintele necesare si nici "timp" sa le acumulezi asa ca cel mai bine daca vrei ca fata aia sa faca niste bani de care sa va folositi cum vreti voi alege plata prin cec si gata , dupa ce face primii tokensi trimite un mail la support-ul celor de la site si te invata ei cum sa-i convertesti ( adica sa-i transformi din tokensi in bani ) , alt sfat este daca ai convins fata sa faca chat o poti recomanda unuia din studiourile care ofera comision pentru recomandare si asa toata lumea castiga si mai sigur , si mai mult si mai repede

sper ca te-am ajutat

o seara placuta si o duminica asemenea
eldiablo
User Activ
User Activ

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj