Vreau sa imi fac cont pentru cuplu

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde tedytzu » 28 Aug 2013, 18:04

Vreau si eu sa imi fac cont pe jasmine dar pentru cuplu dar nu am gasit pe nimeni inca sa imi explice cum sa fac, daca puteti unul dintre voi sa ma ajutati. Specific ca vreau sa il fac pe numele meu deoarece iubita mea nu vrea sa fie cardul pe numele ei, sau sa ii vina acasa.
tedytzu

Mesajde WinXPfather » 28 Aug 2013, 22:26

Tedi, contul nu se face pe numele unuia din voi, ci pentru amandoi ca de asta se cheama cuplu. Modalitatea de plata si pe numele cui sa vina e alta poveste si asta o faci dupa ce ai facut contul. Sincer nu inteleg ce e asa de greu? Ca doar e in limba romana.

Alegi vreau sa devin model, apoi limba romana ca sa-ti fie mai usor.
Sau uite linkul de inregistrare direct: http://registration.livejasmin.com/inde ... rerid=lsfi

Alegi cont simplu ori avansat, in functie de ce doresti sa faci mai departe, din ce zici aici alegi simplu. Apoi alegi numele de scena si parola iar la urmatorul pas alegi cuplu, femeie-barbat. Si gata! Ai apoi 1 No registered person! (male) - Add 1st Person si 2 No registered person! (female) - Add 2st Person si completezi tot ce cer mai departe pentru fiecare persoana in parte.

Nu scriam asta ca mi se pare ... dar am fost curios ce e asa de greu. Ma gandeam ca au facut astia niste chestii de lansat sateliti de acum vreo 8 ani de cand nu am mai intrat eu pe site. Mie mi-a luat maxim 2 minute ca sa fac un cont de cuplu.

Cand am zis ca cel mai bun sfat dat unui incepator e munca si la asta ma refeream. In loc sa intrebati ce si cum e, sa incepeti sa faceti. Pas cu pas. La naiba...

PS: Pentru cine o fi facut interfata in limba romana. Faceti si adaptarea ca parca e limbaj de lemn (nu e traducere de robot). Si "Fi parte Livejasmin..." e "Fii parte... Poate n-o conta ca e vorba de sex dar plm...
WinXPfather
VETERAN
VETERAN

Mesajde tedytzu » 28 Aug 2013, 23:08

Iti multumesc foarte mult pentru ajutor.
tedytzu

Mesajde WinXPfather » 28 Aug 2013, 23:36

Nu ai pentru ce...dar numai apuca-te fara frica si cu incredere ca nu e nimic special. E mai greu de facut un cont de FB si pot paria ca ai...
WinXPfather
VETERAN
VETERAN

Mesajde spydernet » 06 Mai 2014, 10:03

buna, incerc sa fac un cont de cuplu pe jasmin si am ajuns la partea cu poza pentru recunoastere, cine ar trebui sa apara in poza? sau trebuie sa apara ambele persoane?
sau dupa prima poza urmeaza o alta pentru a 2-a persoana ?
spydernet

Mesajde spydernet » 06 Mai 2014, 13:12

mai nou am alta problema...cand sa fac poza de inregistrare la jasmin in loc sa foloseasca c920-ul foloseste camera laptop-ului...cum fac?
spydernet

Mesajde GlamourFoto » 06 Mai 2014, 13:48

spydernet scrie:mai nou am alta problema...cand sa fac poza de inregistrare la jasmin in loc sa foloseasca c920-ul foloseste camera laptop-ului...cum fac?

Selectezi ca sursa C920
GlamourFoto
VETERAN
VETERAN

Mesajde spydernet » 06 Mai 2014, 13:49

si de unde selectez asta ?:D
spydernet

Mesajde GlamourFoto » 06 Mai 2014, 14:35

spydernet scrie:si de unde selectez asta ?:D

Fotografia pe site se face prin flash nu ?

Click dreapta in flash selectezi Settings selectezi camera si acolo selectezi logitech c920

:)
GlamourFoto
VETERAN
VETERAN

Mesajde spydernet » 06 Mai 2014, 15:01

Am gasit ms :D
spydernet

Mesajde GlamourFoto » 06 Mai 2014, 15:15

spydernet scrie:Am gasit ms :D

Ma bucur ca te-am putut ajuta nu a fost nimic greu :)
GlamourFoto
VETERAN
VETERAN

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj