Vreau sa debutez HELP!!!

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde ana22 » 28 Noi 2015, 14:43

Buna tuturor. Stiu despre video chat de ceva timp insa nu am incercat sa fac asa ceva. Acum vreau sa lucrez si eu in acest domeniu. Am inceput sa caut diverse siteuri si sa privesc ce fac fetele acolo. Am observat diferente, in timp ce pe LiveJasmin fetele nu isi dau lenjeria intima jos decat in privat, pe Bongacams sunt nud, ba chiar se masturbeaza ori fac sex (cuplurile) free, si ii poate urmari oricine, lucru care nu se intampla pe LiveJasmin. De ce aceasta diferenta??? Mi-am facut cont aici si incerc sa aflu cat mai multe, nici nu stiu unde sa citesc mai intai, sunt multe subiecte deschise si incerc sa acumulez cat mai multa informatie. Problema ar fi alta, voi sunteti din domeniu iar discutiile dintre voi folosesc anumiti termeni care pentru cineva din exterior sunt greu de inteles, e ca atunci cand eram mica si nu aveam calculator (computer), iar amicii care aveau imi vorbeau despre Mb, Gb, RAMI, si altele iar eu raspundeam cu "da, da" dar habar nu aveam ce imi spuneau. M-am gandit sa o iau usor pe etape:

Activitatea mea vreau sa o desfasor de acasa.

1. trebuie sa-mi cumpar o camera web buna, si din ce am citit aici ar fi ok logitech 920 sau logitech 930e

2. trebuie sa imi fac un cont si un card Payoneer. Presupun ca acestea se fac direct pe site, online si il astept acasa. Mai trebuie sa am vreo legatura si cu bancile din Romania? trebuie sa imi fac cont bancar la o banca de aici? Banii ii pot retrage de pe cardul Payoneer de la orice ATM indiferent de ce banca apartine acesta? Se plateste o taxa initiala pentru acest cont si card Payoneer ? si cam cat ar fi taxa? exista ATM-uri Payoneer in romania si in afara de Bucuresti? nefiindu-mi necesar pana acum asa ceva nu mi-a atras atentiu nici un astfel de ATM. Aici pe forum este pentru prima data cand am auzit de Payoneer, deci nu prea stiu care e treaba cu el....

3. dupa ce am camera web, contul bancar Payoneer, si imi aranjez eu coltisorul de lucru, trebuie sa-mi fac conturi pe siteurile de profil, intrebarea mea e care sunt cele serioase, care sa iti dea banii?, ca ma gandesc ca poate nu imi varsa nimic in cont si muncesc degeaba, na.... la inceput iti faci tot felul de ganduri pana vezi cum stau lucrurile.

4. Am observat ca fetele isi fac conturi pe mai multe site-uri de profil si aceeasi imagine curge simultan pe toate, asta ca sa aiba castiguri din mai multe locuri. Este un lucru bun? pe cate site-uri sa-mi fac cont unde sa tin camera deschisa in acelasi timp?

5. O sa am un calculator cu windows 7 instalat si camera web. Trebuie ca acest calculator sa indeplineasca anumite conditii? ma refer la rami sau altceva, placa video etc? Daca ruleaza windows 7 pe el inseamna ca este suficient de bun calculatorul ca si performante pt a face videochat? Stiu ca exista sisteme facute pentru jocurile pe calculator, sunt persoane care baga foarte multi bani in ele ca sa joace anumite jocuri, cam in acelasi sens intrebam si eu care sunt conditiile necesare ale PC-ului pt a face videochat.

6. Trebuie sa instalez programe speciale in calculator? si care ar fi acelea si la ce folosesc? Am citit aici despre Adobe Encoder. Ce este acest Adobe Encoder ?

Dupa cum vedeti intrebarile mele sunt pe partea tehnica, care sa-mi asigure functionarea, sa rezolv eu toate astea si dupa o sa ma vad pusa si in situatia in care sa cer sfaturi si despre prestatia mea. Imi place sa iau lucrurile pe rand. Poate ca mai sunt lucruri pe care trebuie sa le stiu despre conditiile de functionare si despre care nu am aflat ca sa intreb, asa ca va rog sa completati daca este necesar.

As mai avea o intrebare care intereseaza orice model, care sa fie sumele la care sa se astepte o fata sa le castige? Nu ma refer la sumele incasate de fetele de top care au experienta, dar nici la sumele fetelor care nu aloca timp pentru a activa in domeniu, si o fac doar cand au ele chef. Deci asa un model care isi da cat de cat interesul si nu e nici super siliconata, botoxata, dar nici muma padurii... cat poate castiga lunar in RON ? stiu ca depinde de personalitate, de daruire dar ma refer asa in general. Am vazut niste sume pe aici, 1500, 2000, 2500 dar nu spuneau daca lei, sau dolari, sau euro, daca se referea la net sau la brut(neimpozat).

Multumesc.
ana22

Mesajde readyforyou29 » 28 Noi 2015, 22:25

Debutul mai bine ti-l faci la un studio , daca nu ai pe nimeni pe langa tine care sa fi avut tangenta cu domeniul. Nu o sa stea nimeni sa iti dea mura in gura. Tot ce ai intrebat tu se gaseste pe acest forum.
readyforyou29
User Activ
User Activ

Mesajde googlefun » 29 Noi 2015, 08:27

Bine ai venit pe forum ana22@

Ia-o usor , pas cu pas .Vei gasi toate informatiile care te intereseaza .Foloseste functia "search" si vei incepe sa descoperi fiecare nelamurire pe care o ai acum .Multi ai inceput de la zero citind acest forum , ba unii au luat-o tot de la zero ,cand acest forum nu exista , asa ca tu - acum in 2015- ai un mare avantaj.

Ce ai intrebat , ti le poti nota pe o foaie si te poti apuca de studiat , sa inveti mai intai termenii folositi .

Tu acum nici nu stii ce sa intrebi exact , sau ai prea multe necunoscute , ca sa zic asa .Ca sa-ti raspunda cineva detaliat , ar fi ca si cum s-ar apuca de scris o carte ...

P.S Titlul topicului e frumos ! :) Dar fa-l sa nu ramana la stadiul asta . Te prezinti la "poarta " Hollywoodului si spui unui agent de paza 'vreau sa debutez aici " .Ala daca te intreaba ( evident doar ca sa te mai studieze de sus pana jos , si nu i-ar pasa ) cu cine ai vrea tu sa lucrezi ca regizor ( H.Ford /W.Allen etc ) si face o gluma , ca deja semeni cu M.Monroe , nu este ok sa spui ca nu ai auzit in viata ta de oamenii aia .Si omul ala , te va trimite sa le vezi mai intai filmele...

Asa ca , pune-te pe vizionat filmele acelor oameni si afla cine a fost Marylin Monroe ...

Noi lasam poarta deschisa.Just in case ... :lol:
googlefun
VETERAN
VETERAN

Mesajde AliceW » 30 Noi 2015, 19:16

Informatiile pe care le soliciti tu se afla nu doar aici, pe forum, ci si pe pegina Jasmin Wiki. Ai acolo totul legat de configuratia PC-ului, camera si asa mai departe. Si eu sunt foarte noua, insa am studiat pe indelete acest forum si m-a ajutat enorm; chiar e o mina de aur pentru incepatori :) (multe multumiri celor care au investit timp si rabdare pentru a-i ajuta pe cei lipsiti de experienta!)

Sfatul meu e sa petreci o perioada pe aici si sa absorbi cat mai multa informatie, abia apoi poti face urmatorii pasi. Tot ce trebuie sa faci e sa cauti prin topicuri, unde informatiile sunt din belsug, si sa ai rabdare - calitate esentiala, de altfel, pentru a debuta in acest domeniu. Daca nu te descurci, poate ar fi mai bine sa apelezi la un studio. Imi dau seama ca-ti doresti sa fii independenta, insa asta presupune un minim efort intelectual, pe care tu nu pari dispusa sa-l depui, solicitand "mura-n gura", cum zicea si cineva mai sus. Repet, ai rabdare, cerceteaza forumul, fa-ti notite daca e necesar. Asta daca iti doresti cu adevarat sa fii independenta. Multa bafta si spor la "invatat"!
AliceW

Mesajde ana22 » 01 Dec 2015, 13:06

Multumesc pentru raspunsuri, citesc aici pe forum, si am mai si aflat cateva lucruri pe care nu le stiam.
ana22

Mesajde WebModelMedia » 03 Dec 2015, 18:07

Ana intrebarea pe care ar trebui sa ti-o adresezi este daca vrei sa fii model independent sau sa incepi sa lucrezi intr-un studio.

In functie de raspunsul la intrebare de mai sus, vei stii ce fel de informatii sa cauti.

Drumul usor ar fi sa incepi intr-un studio (legal) si sa incepi sa inveti "alfabetul" industriei.
WebModelMedia
User Junior
User Junior

Mesajde GlamourFoto » 04 Dec 2015, 00:10

Buna Ana, am sa incerc eu sa te lamuresc cat de cat:

Diferentele intre siteuri observate de tine exista datorita faptului ca sunt siteuri cu sistem/ abordare diferita.
Lj - membrul intra in free la model iar daca vrea sa vada xxx trebuie sa intre in pvt si sa plateasca, Bonga/Cb/mfc modelul face show in free vizibil de toata lumea membrii dau tips/cadou sau intra in privat si platesc. Poti studia in continuare dar aceste sisteme sunt total diferite.

Acum revenind la intrebarile tale:

1- DA sunt bune camerele mentionate c930 este un pic mai buna decat 920 depinde si de gusturi.

2 - Poti sa faci singura cont de payoneer si sa il atasezi ca si metoda de plata pe siteurile pe care ai sa lucrezi, sau poti alege ca respectivul cont sa iti fie facut de catre un site pe care lucrezi Ex livejasmin si iti vine acasa fara sa te mai complici tu. poti folosi respectivul card de la orice Atm din lume nu exista special pt payoneer. :)

3 - Da, marea majoritate a siteurilor mari sunt bune, trebuie rabdare perseverenta ambitie + alte mici lucruri care se pot descoperii usor. Primele 10-15 siteuri mentioante sunt siteuri unde se pot face bani: lista-site-uri-adult-video-chat-f9.html

4 - Da ... transmit pe mai multe siteuri odata, poate sa fie un lucru pozitiv daca esti un model mediocru slab si aduni de pe mai multe siteuri pe romaneste pescuiesti unde pica, daca esti un model bun nu ai cum sa faci fata la mai multe siteuri, nu dezvolt e mult de vrb dar la inceput e bine sa incepi cu un site si sa mai adaugi daca vezi ca te plictisesti.

5 - daca ruleaza w7 nu inseama ca este suficient de bun, specificatiile depind in functie de dorintele tale de timpul care vrei sa folosesti respectivul pc si numarul de siteuri pe care intentionezi sa stai. In categoria Discutii tehnice gasesti cateva configuratii date drept exemplu.

6 - Ai nevoie de chestiile obisnuite, driverele update la win flash, sa zicem un soft de split cam daca vrei sa lucrezi pe mai multe siteuri ( este necesar citeste in categoria tehnica ) acel Adobe E ... este cerut de cateva siteuri si atunci cand faci cont si vrei sa transmitii o sa fie specifiat acest lucru.

Sa stii ca partea tehnica este bine sa fie pusa la punct dar nu este cel mai important lucru, este bine ca te intereseaza si ca vrei sa rezolvi dar nu te bloca in acest aspect.

Sumele sunt relative, sunt modele care se chinuie pentru 500-900 $ / perioada ( 2 saptamani ) si sunt modele care fac mii in acelasi timp. Sunt multe modele care se dedica si au facut 5 - 9 $ toata noaptea.

Toate intrebarile isi au raspunsul pe forum dar trebuie sa stii sa culegi informatia, nu este greu trebuie doar sa vrei, poti folosii cu incredere butonul de search si sa te inarmezi cu rabdare, daca mai sunt totusi intrebri la care nu gasesti raspuns poti intreba cu incredere sigur ai sa primesti si raspuns.

Spor acolo in tot ce faci
Adrian.
GlamourFoto
VETERAN
VETERAN

Mesajde ana22 » 04 Dec 2015, 09:51

Multumesc frumos pentru raspunsuri, inteleg din ce in ce mai bine, super....
ana22

Mesajde ana22 » 04 Dec 2015, 09:53

Daca am primit un mesaj privat aici pe forum de ce imi spune: "Nu sunteţi autorizat să citiţi mesaje private." ?
ana22

Mesajde GlamourFoto » 04 Dec 2015, 14:57

ana22 scrie:Daca am primit un mesaj privat aici pe forum de ce imi spune: "Nu sunteţi autorizat să citiţi mesaje private." ?

Ai potential, deja ai primit mesaj de la persoanele dornice sa te ajute pentru procent sau pentru o suma de $$. Tu ca utilizator nou al forumului, nu poti sa vezi mesajele primite de la alti useri.

Spor acolo si daca mai sunt nelamuriri just ask, daca ai intrebari concrete imi poti scrie mie si iti raspund eu in limita timpului disponibil.

Adrian
GlamourFoto
VETERAN
VETERAN

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj