Vizibilitate

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde Ana33 » 29 Mai 2017, 11:36

Deci sunt plina de draci.
Nu zic site ul public, cine stie ce reprezentant al site ului poate vedea.
Dar e posibil asa ceva , sa nu am vizibilitate deloc ? pe nici o pagina mai ales ca sunt si noua pe ac site.
Aveam banata Romania si m am tot verificat in timpul banarii. Ba ma vedeam pe prima pagina chiar puteam intra si in camera mea sau nu ma vedeam pe nici o pagina.
Mai multe zile am verificat , ba sutn ba nu sunt.
Bun acum debifez Romania, mi s a zis ca din cauza asta nu ma vad, la suport. Astept actualizarea de 24 ore sa avd maine ma voi vedea?
Daca iar se repeta procesu ba ma vad ba nu, renunt.
Daca chiar asa o fi, mi se pare o magarie. Adicu eu Ileana stau si ma chinui pe site si imi fac eu probleme ca nu s destul de buna ( cum am vazut pe multe modele ca isi fac griji) si eu sunt vizibila doar cand vor muschii tai.
Ana33
User Junior+
User Junior+

Mesajde angeline » 29 Mai 2017, 13:08

De ce sa nu zici numele site-ului ? Cu ce te afecteaza mai exact ? De obicei pe site uri chiar daca ai banata Ro , esti vizibila , dar nu se poate accesa room-ul . Daca puteai intra si in chat probabil nu era inca activata optiunea ta .
angeline
User Junior+
User Junior+

Mesajde Ana33 » 29 Mai 2017, 15:01

Buna,

Am eu motivele mele sa nu zic in public siteul.
Stau de o 3 saptamani pe acest site. Chiar daca am avut banata Romania, eu lejer, fara nici un proxy intram de pe laptop si ma vedeam pe prima pagina mai la mijloc, mai jos in fine. Chiar am intrat si in camera mea ca guest.
Problema e ca ma vedeam uneori, gen cateva minute când ma logam, apoi odata la cateva ore cateva minute, in rest eu nu existam pe site .
Am scos banare Romania si astept dupa 24 ore sa vad daca sunt vizibila mereu, nu ma intereseaza pe ce pagina, dar vreau si eu sa fiu acolo daca tot muncesc . Dar daca sunt vizibila in aceleasi condtii, adica odata la cateva ore imi inchid contul. Nu are nici un sens sa lucrez pe el.
Ana33
User Junior+
User Junior+

Mesajde dakota » 29 Mai 2017, 22:35

Ana33 scrie:Buna,

Am eu motivele mele sa nu zic in public siteul.
Stau de o 3 saptamani pe acest site. Chiar daca am avut banata Romania, eu lejer, fara nici un proxy intram de pe laptop si ma vedeam pe prima pagina mai la mijloc, mai jos in fine. Chiar am intrat si in camera mea ca guest.
Problema e ca ma vedeam uneori, gen cateva minute când ma logam, apoi odata la cateva ore cateva minute, in rest eu nu existam pe site .
Am scos banare Romania si astept dupa 24 ore sa vad daca sunt vizibila mereu, nu ma intereseaza pe ce pagina, dar vreau si eu sa fiu acolo daca tot muncesc . Dar daca sunt vizibila in aceleasi condtii, adica odata la cateva ore imi inchid contul. Nu are nici un sens sa lucrez pe el.

Ana tu cand intri sa te cauti pe site,intri de pe alt browser ,nu? iar daca da poate nu te vedeai pentru ca pe anumite site'uri pozitia modelelor pe pagina e in permanenta miscare,data viitoare foloseste functia de search "ctrl +f" apasate simultan si o sa-ti apara un dreptunghi unde poti scrie lucruri si scrie acolo numele tau si cauta asa,vezi daca ai scris pe prima pagina si nu ai gasit nimic,treci pe a doua si scrie din nou,ce ai de cautat indiferent daca ramane scris sau nu.

Daca ai spune si numele site'ului ar fi de mare ajutor.
dakota
User Junior
User Junior

Mesajde Ana33 » 30 Mai 2017, 12:36

Exact asa am cautat dakota cu ctrl+f . Erau momente când eram, altele când nu. In fine . O sa vad cum sta treaba si când voi avea debanata Romania.
Am mai citit ca te poti vedea si ca esti in privat desi nu esti. Mie mi s-a intamplat sa vad si asta, rar, dar s a intamplat . Dar stiu ca nu e nimeni perfect, mai au si probleme de servere, sieturile in general. Uneori mai si pica extrem de rar , dar na conteaza.

Ideea e ca e bine ca fiecare sa si monitorizeze activitatea, caci sunt si cauze care nu tin de noi si de ceea ce facem.
O zi frumoasa !
Ana33
User Junior+
User Junior+

Mesajde Ana33 » 01 Iun 2017, 11:35

Am revenit pentru a lamuri lucrurile.
Dupa ce am debanat RO, ma pot vedea pe siet când ma loghez.
Habar nu am ce s-a intamplat inainte, când aveam banata RO, ba ma vedeam, ba nu.
Acum nu stiu dc au luat masuri pt ca le-am atras atentia sau pu si simplu o fi fost vreo eroare de site.
Mi s-a intamplat in 3 saptamani sa pice siteul de 4 ori, pr tehnice. Intro noapte pr lor tehnice au tinut 7 ore.

O zi buna tuturor
Ana33
User Junior+
User Junior+

Înapoi la Despre video chat - discutii generale