Viteza la internet!

Discutii generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discutii legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, internetul etc. Orice alte discutii pe teme tehnice sunt binevenite.

Mesajde ajemna21 » 09 Iul 2009, 03:58

Imagine se poate face ceva cu viteaza asta...deci sunt in italia torino dar nu sunt in orash si am numai adsl 7 mb...si 480 kbs pe sec upload...daca e nevoie o sa bag mai multe lini...dar vreo sugestie pt ceva...via satelit la un pret acceptabil si prefereabil...2 way multumesc
ajemna21

Mesajde mgabi » 09 Iul 2009, 17:53

ajemna21 scrie:Imagine se poate face ceva cu viteaza asta...deci sunt in italia torino dar nu sunt in orash si am numai adsl 7 mb...si 480 kbs pe sec upload...daca e nevoie o sa bag mai multe lini...dar vreo sugestie pt ceva...via satelit la un pret acceptabil si prefereabil...2 way multumesc

Viteza asta de upload o poti folosi doar cu un singur site. Din pacate pe satelit nici nu incape vorba din doua motive, latenta e varza (adica timpul pe care il parcurge un pachet de la tine pina la destinatie e prea mare si automat te vei vedea cu un delay - destul de mare) si automat banda mare pe satelit costa citeva mii de usd bune. Mai avantajos pentru tine este montarea unei alte linii ADSL. Boala ADSL-ului este ca are upload mic, maxim 2 mbps.

Stima maxima.
mgabi

Mesajde pck » 10 Iul 2009, 11:54

i-ati broadband, trebuie sa fie vreun operator si in Italia! Cablu, fibra optica.
pck

Mesajde ajemna21 » 16 Iul 2009, 15:12

pck scrie:i-ati broadband, trebuie sa fie vreun operator si in Italia! Cablu, fibra optica.
daca nu era problema asta nu mai postam pe forum...am intrebat cum sa fac deci printrun opertor mobil ar fi o posibilitate dar cand e vreme urata...scade...ia prin satelit cand e vreme nasoala pica...si mie imi tre upload...k download daca e cu 30 40 euro imi iau 100 mb pe extern...
ajemna21

Mesajde grasa_mea20 » 16 Iul 2009, 20:46

ajemna21 scrie:Imagine se poate face ceva cu viteaza asta...deci sunt in italia torino dar nu sunt in orash si am numai adsl 7 mb...si 480 kbs pe sec upload...daca e nevoie o sa bag mai multe lini...dar vreo sugestie pt ceva...via satelit la un pret acceptabil si prefereabil...2 way multumesc

buna....incearca de la fastweb...http://www.fastweb.it/offerte/promozion ... rv_inclusi
....eu am folosit conesiunea asta si e foarte buna..chiar si la pret....
..mult succes
grasa_mea20

Mesajde Melena21 » 30 Ian 2013, 17:12

Viteza de download: 93736 kbps (11717 KB/sec rata de transfer)
Viteza de upload: 77588 kbps (9698.5 KB/sec rata de transfer)
Ping: 5 ms

asta e viteza pe care mi-o arat rds pe siteul lor , l atest viteza...este ok?si cam cate siteuri ar sustine?
multumesc
Melena21

Înapoi la Discutii Tehnice

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj