Virus pe stream video ?

Discutii generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discutii legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, internetul etc. Orice alte discutii pe teme tehnice sunt binevenite.

Mesajde Antoine » 20 Feb 2009, 17:01

Uite o intamplare ciudata , poate cineva are mai multe cunostinte despre securitate decat mine .
Zilele trecute m-am logat pe un cont de yahoo mess , si cand deschi cineva imi cerea sa-l introduc in lista . Dau accept si intreb : who are you ? . Imi raspunde in chineza (presupun) si imi da camera . Dau accept la camera , clientul de chat imi da eroare si zice ca "webcam not available " , dupa cateva secunde apare si imaginea . In momentul cand a parut imaginea , antivirusul a inceput sa se zbiere ca a detectat un troian , pe care l-a eliminat imediat .
Care aveti cunostinte despre asa ceva , virusi prin streamul video de pe mess . Am cautat pe net si nu gasesc nimic despre asa ceva . Nu am accepatat nici un link sau download de la persoana respectiva .
Antoine

Mesajde pleasurecum » 22 Feb 2009, 19:43

Nu stiu exact datele problemei dar este bine stiut ca yahoo mess are multe probleme cu securitatea cel mai bun lucru
este sa dezinstalezi yhoo mess si cand mai vrey sa vb pe mess cu cineva foloseste varianta web de mess http://webmessenger.yahoo.com/
si nu mai adauga toti necunoscuti.

bafta
pleasurecum
User Junior
User Junior

Înapoi la Discutii Tehnice

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj