Sfaturi Livejasmin

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Scrie răspuns
Ariadne
Mesaje: 8
Membru din: 05 Mar 2022, 20:15
Has thanked: 5 times
Been thanked: 0

Salut,

Numele meu este Ariadne și sunt un model independent, lucrez pe Livejasmin de aproximativ o luna.
Sa va spun pe scurt, am început ca și model non-adult, încasările erau foarte praf, dintr o medie de 8 ore lucrate 7 erau in free chat povestind de vii și de morții cu mulți membrii, dar foarte rar ma băga vreounul in privat.
Cam de o săptămâna am schimbat categoria pe nude, țin sa Menționez ca momentan nu am deloc jucării, dar cât de repede posibil îmi voi cumpara.
Dilema mea cea mai mare e convertirea membrilor din free-chat in membrii plătitori.
La fel am încercat toate metodele posibile din free chat. Am fost și super friendly, activa, zambareata, am dat o și pe partea de kinky, bitchy și in 2 ore am cam vreo 3 privatului dar și alea scurte. Sa nu mai zic ca privaturile sunt in genul “let me see you naked” 2 min fac o laba si la revedere. :))
Traficul super slab, eu fiind Selected si Exclusive, programul e de la 8-00-17:00, uneori stau si peste.
Ma ajuta și un fost trainer, doar ca el a fost pe secțiunea de gay și membrii sunt foooarte diferiți.
Le trimit mesaje, poze, video-uri de la mulți ani, ma strofoc sa fac tot posibilul.
Ce mi-ați putea recomanda sa fac?
Decorul e Ok, eu sunt mereu aranjata, machiata, camera e logitech brio 4K.

Va mulțumesc pentru timpul acordat citirii, cu siguranța ma va ajuta fiecare informație din partea voastra.😊
SoulCams Models Studios wanted
alexiss
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 27 Ian 2007, 12:00
Has thanked: 0
Been thanked: 11 times
Contact:

In primul rand fii consecventa. Daca o ora esti zambareata si ora urmatoare esti bitchy sau godesa ... nu e ok. Gaseste-ti un stil care crezi ca te reprezinta cel mai bine si dezvolta-l. A schimba cate ceva de la o ora la alta nu o sa dea rezultate.
In al doilea rand multa rabdare , daca lucrurile pe care le spui tu sunt reale si nu subiective, pentru ca fiecare are propriul sau punct de vedere despre ce inseamna decoruri, imagine, accesorii, mesaje nu doar cantitative ci si personalizate si calitative (etc).

Daca cauti documentare si pareri iti recomand si articolul asta
https://www.nightprowl.ro/blog/cine-sun ... idelizezi/

Mult succes !
These users thanked the author alexiss for the post (total 2):
Ariadne (08 Mar 2022, 00:24) • evaeva1 (07 Iul 2022, 15:31)
AW Summit - Cel mai mare summit de videochat din lume
NightProwl - studio partener LiveJasmin :heart_eyes:
Ariadne
Mesaje: 8
Membru din: 05 Mar 2022, 20:15
Has thanked: 5 times
Been thanked: 0

Îți mulțumesc din suflet! ❤️
KendraTorsen
Mesaje: 6
Membru din: 25 Mar 2022, 01:50
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Aceiasi problena si aici .. model independent si trafic foarte slab , sper sa reusim in timp sa crestem traficul .. peste tot unde am auzit livejasmin functioneaza cel mai bine in studio...
alexiss
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 27 Ian 2007, 12:00
Has thanked: 0
Been thanked: 11 times
Contact:

Deloc, sunt foarte multe modele care lucreaza de acasa si au un succes foarte mare pe site. Dar intr-adevar, comparativ cu anumite platforme , in special cele din zona freemium (chaturbate, etc) , sunt anumite criterii tehnice si logistice pe care trebuie sa le indeplinesti, dar mai ales anumite abordari ale membrilor si ale site-ului in general pe care trebuie sa le aplici. Fie le inveti cu rabdare, experimentand pe cont propriu, si mai devreme sau mai tarziu rezultatele financiare vor aparea, fie mergi intr-un studio care te poate ajuta cu adevarat sa progresezi mai rapid.
These users thanked the author alexiss for the post:
evaeva1 (07 Iul 2022, 15:32)
AW Summit - Cel mai mare summit de videochat din lume
NightProwl - studio partener LiveJasmin :heart_eyes:
KendraTorsen
Mesaje: 6
Membru din: 25 Mar 2022, 01:50
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

eu deja incep sa pierd speranta ca model independent incepator..1 luna .nu prea merge deloc
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

KendraTorsen scrie: 31 Mar 2022, 16:23 eu deja incep sa pierd speranta ca model independent incepator..1 luna .nu prea merge deloc
E munca titanica ! Stiu din proprie experienta sute de nopti pierdute dupa ani buni platesti cu sanatatea ... nu stiu daca se merita...pt alea care fac zeci de mii la perioada clar da ..
Avatar utilizator
evaeva1
User Activ
User Activ
Mesaje: 367
Membru din: 20 Apr 2013, 09:05
Has thanked: 23 times
Been thanked: 26 times

Buna Kendra ! Sunt multe alte siteuri pe care se pot face bani la fel ca pe Jasmin sau chiar mai bine. Siteuri pe care membrii nu sugitza si nici nu se vaicaresc cand vad un pret pe 6-7 dolari pe minut si nici nu vor sa fie dumnezeii tai doar pentru ca isi "permit" sa cheltuie cativa dolari amarati . Pentru mine e istorie Jasminul de 4 ani ! M am despartit greu de el , pentru ca aveam impresia ca acolo se fac banii cei mai multi pentru ca au acea schema de procent pentru care se lupta modelele la fiecare perioada . Eu nu pot decat sa ma bucur ca am renuntat la ei . Era o teroare continua sa stiu ca trebuie sa fiu sclava lor cel putin 9 ore pe zic pentru un trafic cat de cat decent . Daca luam vacanta sau aveam o perioada unde nu puteam veni online era jale . Asa ca am schimbat si bine am facut! Multe reguli aiurea atat pt model cat si pt membrii, sclavagism la propriu , cerinte foarte mari pt ceea ce ofera , samd. Se mai fac bani frumosi pe el de modelele veterane . Insa ca si model nou , daca nu esti tipla din toate punctele de vedere , imagine , sunet , poze profi , teasere , decor, toate optiunile lor bifate , ore state ca la balamucpe el si o vointa BETON nu ai sa simti profitul orelor state online . Sucess !
These users thanked the author evaeva1 for the post (total 2):
xdl (10 Iul 2022, 14:09) • NatasaZakina (28 Ian 2023, 19:29)
anabeauty37
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 154
Membru din: 06 Mai 2017, 11:28
Has thanked: 17 times
Been thanked: 46 times

KendraTorsen scrie: 31 Mar 2022, 16:23 eu deja incep sa pierd speranta ca model independent incepator..1 luna .nu prea merge deloc
Buna! daca esti in Bucuresti si vrei sa incerci altceva dar sa faci bani nu sa stai frustrata on cu orele , da-mi pm . Si eu sunt model independent, model de prima pagina pe chaturbate si stripchat , ceea ce aduce garantat bani, din cauza unor probleme la spate nu mai pot sta on mai mult de 3. 4 ore pe zi, asadar restul orelor pe paginile mele poate lucra altcineva. De 3 ani lucreaza o prietena tura de noapte, eu lucrez 21,. cu 1 noaptea. raman libere orele 5 dimineata pana seara la 21 , chiar ma gandesc sa gasesc 2 fete serioase care vor sa faca bani decat sa stea pagina offline. Am firma, banii se primesc legal , ne auzim in privat daca te saturi de asteptat pe jasmin .. hugs!
anabeauty37
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 154
Membru din: 06 Mai 2017, 11:28
Has thanked: 17 times
Been thanked: 46 times

evaeva1 scrie: 07 Iul 2022, 15:29 Buna Kendra ! Sunt multe alte siteuri pe care se pot face bani la fel ca pe Jasmin sau chiar mai bine. Siteuri pe care membrii nu sugitza si nici nu se vaicaresc cand vad un pret pe 6-7 dolari pe minut si nici nu vor sa fie dumnezeii tai doar pentru ca isi "permit" sa cheltuie cativa dolari amarati . Pentru mine e istorie Jasminul de 4 ani ! M am despartit greu de el , pentru ca aveam impresia ca acolo se fac banii cei mai multi pentru ca au acea schema de procent pentru care se lupta modelele la fiecare perioada . Eu nu pot decat sa ma bucur ca am renuntat la ei . Era o teroare continua sa stiu ca trebuie sa fiu sclava lor cel putin 9 ore pe zic pentru un trafic cat de cat decent . Daca luam vacanta sau aveam o perioada unde nu puteam veni online era jale . Asa ca am schimbat si bine am facut! Multe reguli aiurea atat pt model cat si pt membrii, sclavagism la propriu , cerinte foarte mari pt ceea ce ofera , samd. Se mai fac bani frumosi pe el de modelele veterane . Insa ca si model nou , daca nu esti tipla din toate punctele de vedere , imagine , sunet , poze profi , teasere , decor, toate optiunile lor bifate , ore state ca la balamucpe el si o vointa BETON nu ai sa simti profitul orelor state online . Sucess !
Ai perfecta dreptate! am 2 discuri rupte la spate de la munca asta cu dansat pe tocuri si pozitii incomode,, macar a meritat financiar , dar iti distruge sanatatea, daca nu mentala atunci fizica .. :grimacing:
meowmeow
Mesaje: 47
Membru din: 02 Oct 2014, 17:04
Has thanked: 0
Been thanked: 3 times

evaeva1 scrie: 07 Iul 2022, 15:29 Buna Kendra ! Sunt multe alte siteuri pe care se pot face bani la fel ca pe Jasmin sau chiar mai bine. Siteuri pe care membrii nu sugitza si nici nu se vaicaresc cand vad un pret pe 6-7 dolari pe minut si nici nu vor sa fie dumnezeii tai doar pentru ca isi "permit" sa cheltuie cativa dolari amarati . Pentru mine e istorie Jasminul de 4 ani ! M am despartit greu de el , pentru ca aveam impresia ca acolo se fac banii cei mai multi pentru ca au acea schema de procent pentru care se lupta modelele la fiecare perioada . Eu nu pot decat sa ma bucur ca am renuntat la ei . Era o teroare continua sa stiu ca trebuie sa fiu sclava lor cel putin 9 ore pe zic pentru un trafic cat de cat decent . Daca luam vacanta sau aveam o perioada unde nu puteam veni online era jale . Asa ca am schimbat si bine am facut! Multe reguli aiurea atat pt model cat si pt membrii, sclavagism la propriu , cerinte foarte mari pt ceea ce ofera , samd. Se mai fac bani frumosi pe el de modelele veterane . Insa ca si model nou , daca nu esti tipla din toate punctele de vedere , imagine , sunet , poze profi , teasere , decor, toate optiunile lor bifate , ore state ca la balamucpe el si o vointa BETON nu ai sa simti profitul orelor state online . Sucess !
Salutare! Timpurile s-au schimbat, noi ne-am schimbat, LJ-ul s-a schimbat, membrii s-au schimbat. Vorbesc strict din experienta mea. Ei au devenit mofturosi, dornici de mocangeala, eu mi-am pierdut rabdarea cu ei si uite asa nu mai este profitabil pentru mine. Ce este clar este ca trebuie stat online mult spre foarte mult ca sa se adune o suma decenta. Asta comparativ cu vremurile trecute cand banii veneau mai usor. Intrebarea mea este ce alternativa OK ar exista. Am incercat Stream si desi membrii sunt mai buni platitori, sunt foarte creepy. Sau poate asa mi-a fost norocul ':) .
Avatar utilizator
evaeva1
User Activ
User Activ
Mesaje: 367
Membru din: 20 Apr 2013, 09:05
Has thanked: 23 times
Been thanked: 26 times

meowmeow scrie: 08 Iul 2022, 13:41
evaeva1 scrie: 07 Iul 2022, 15:29 Buna Kendra ! Sunt multe alte siteuri pe care se pot face bani la fel ca pe Jasmin sau chiar mai bine. Siteuri pe care membrii nu sugitza si nici nu se vaicaresc cand vad un pret pe 6-7 dolari pe minut si nici nu vor sa fie dumnezeii tai doar pentru ca isi "permit" sa cheltuie cativa dolari amarati . Pentru mine e istorie Jasminul de 4 ani ! M am despartit greu de el , pentru ca aveam impresia ca acolo se fac banii cei mai multi pentru ca au acea schema de procent pentru care se lupta modelele la fiecare perioada . Eu nu pot decat sa ma bucur ca am renuntat la ei . Era o teroare continua sa stiu ca trebuie sa fiu sclava lor cel putin 9 ore pe zic pentru un trafic cat de cat decent . Daca luam vacanta sau aveam o perioada unde nu puteam veni online era jale . Asa ca am schimbat si bine am facut! Multe reguli aiurea atat pt model cat si pt membrii, sclavagism la propriu , cerinte foarte mari pt ceea ce ofera , samd. Se mai fac bani frumosi pe el de modelele veterane . Insa ca si model nou , daca nu esti tipla din toate punctele de vedere , imagine , sunet , poze profi , teasere , decor, toate optiunile lor bifate , ore state ca la balamucpe el si o vointa BETON nu ai sa simti profitul orelor state online . Sucess !
Salutare! Timpurile s-au schimbat, noi ne-am schimbat, LJ-ul s-a schimbat, membrii s-au schimbat. Vorbesc strict din experienta mea. Ei au devenit mofturosi, dornici de mocangeala, eu mi-am pierdut rabdarea cu ei si uite asa nu mai este profitabil pentru mine. Ce este clar este ca trebuie stat online mult spre foarte mult ca sa se adune o suma decenta. Asta comparativ cu vremurile trecute cand banii veneau mai usor. Intrebarea mea este ce alternativa OK ar exista. Am incercat Stream si desi membrii sunt mai buni platitori, sunt foarte creepy. Sau poate asa mi-a fost norocul ':) .
Eu sunt pe streamate de 4 ani si membrii pe care i am intalnit nu au fost creepy deloc chiar din contra, comparativ cu LJ. La fel as putea spune ca sunt si mai ok in ceea ce priveste tipsurile si uin pret mare pe minut . Nu fac tease in free chat deloc , si nu duc lipsa de privat. Tind sa cred ca noi ca si modele influentam major tipul membrilor pe care ii atragem. Gandeste te sa schimbi putin stilul , si fa o de asa natura incat sa atragi ceea ce vrei.Nu dispera daca nu vei avea privat din primul minut online daca vei face ceva diferit fata de cum ai fost obisnuita. Privaturile vor veni , si vei prinde la cu totul alt tip de membrii , dispusi sa stea si de vorba . Din experienta proprie de aproape 10 ani in domeniu , as putea spune ca teaseul in general umple free chat ul de freeloaderi sau de membrii care vor intra in privat doar pentru "a finaliza" pt ca tease-ul din free chat a fost suficient cat sa ii duca in acel punct.
Zambeste , vorbeste cu ei , flirteaza si lasa tot ce tine de tease si show in sine pentru privat. La mine functioneaza de ani de zile si castigurile nu sunt de neglijat, si chiar mai frumoase fata de inceputurile mele ca si model unde ma fataiam si ma bataiam si dansam in free chat. Cu cat esti mai relax si mai naturala si cu cat vei da de inteles ca esti acolo si pentru "human interaction " cu atat membrii tai for fi less creepy and more generous .
Bafta in tot ceea ce faci !:)

PS: as spune ca pe LJ uneori si daca ai tot ce iti trebuie pentru a fi un model de succes de la look, la atitudine, decor , proil , aparatura ultima generatie care sa ofere un streaming impecabil si ore state ca la balamuc tot exista riscul sa nu faci mare branza. Am vazut modele de genul acesta si stiu personal. LJ e mai mult o roata a norocului in ultimii ani pt modelele incepatoare.
meowmeow
Mesaje: 47
Membru din: 02 Oct 2014, 17:04
Has thanked: 0
Been thanked: 3 times

Buna si multam pentru raspuns! Am si eu vreo 9 ani de chat si sunt un model destul de static. Static la modul ca nu imi place mangaiala lasciva in free ori dansul de imperechere lol. Inghit in sec atunci cand vad ca desi sunt pro "human interaction", ajung in camera pe Stream doar oameni ciudatei :)), iar pe LJ milogi ce se plang de bani ori nesimtiti total. Genul asta de atitudine (linistita si friendly) imi aducea oameni buni si pe LJ, doar ca nu stiu de ce acum nu mai merge. Am observat ca sunt mai buni platitori pe Stream si nu asa plangaciosi, doar ca nu am reusit sa gasesc tribul potrivit pentru mine. Caut solutii in continuare. Multumesc pentru incurajare, Eva si succes!
These users thanked the author meowmeow for the post:
evaeva1 (11 Iul 2022, 09:18)
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”