Cum va merge Streamate ul in ultima perioada

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Avatar utilizator
evaeva1
User Activ
User Activ
Mesaje: 367
Membru din: 20 Apr 2013, 09:05
Has thanked: 23 times
Been thanked: 26 times

Hello ,

Doar vroiam sa stiu daca doar eu resimt o scadere importanta de trafic pe streamate. Inca fac bani frumosi pe el , insa cu mult mai multe ore state online . Media mea pe ora a scazut cu vreo 15-20 de dolari pe ora si o resimt in incasari per total. Fiind model independent imi este greu sa imi dau seama daca este doar cazul meu sau o chestiune generala. Bineinteles ca gandul m a dus mai departe , gandindu ma la efecte financiare produse de pandemie , efecte care din pacate nu au fost financiar benefice pentru multe business-uri. Imi aduc aminte cand a debutat pandemia faceam in cateva ore cat fac acum intr o zi full de munca , in care incerc toate toolurile puse la dispozitie de site. Inainte faceam rar GS insa atingeam targetul de 200 in no time ...acum am vazut ca cu greu...reusesc 150...100 ....sau chiar deloc. Si nu mai vad asa multi membrii in room ca inainte..Sunt momente chiar si fara membrii in camera...Nu stiu ce sa mai cred, asta in conditiile in care sunt de obicei listata in primele 2-3 randuri pe prima pagina . As aprecia enorm daca ati impartasi cu mine felul in care va merge pe el in aceasta perioada. Stiu ca poate nu are relevanta prea mare , insa m ar ajuta sa inteleg daca problema e la mine . Desi nu cred, pentru ca tocmai ce am schimbat decor , camera e 4K , am printre cele mai bune stream uri online , deci ar trebui sa creasca , daca nu , sa ramana macar constant.
SoulCams Models Studios wanted
alexxxandra
Mesaje: 21
Membru din: 28 Ian 2017, 11:40
Has thanked: 7 times
Been thanked: 0

Buna!
Excat in aceeasi situatie ma aflu si eu,tot model independent fiind. In disperarea mea am incercat sa iau legatura si cu suportul, atat pe site, cat si suportul romanesc. Raspunsurile lor sunt aceleasi, ca nu este nimic in neregula cu site-ul, ca membrii se mai plictisesc, in conditiile in care in cei 10 ani de cand lucrez pe Streamate nu am avut niciodata o perioada ca asta. La fel ca si tine, la inceput de pandemie pot sa zic ca imi mergea foarte bine. Si acum fac bani, dar nu cu aceeasi usurinta, nu la fel de repede si nu in fiecare zi. Poate am o zi, 2 bune pe saptamana, iar in rest ma chinui. Mai este si singurul site pe care lucrez de aproximativ 4 ani.
Singura explicatie pe care mi-am gasit-o este aceea ca numarul de modele a crescut foarte mult. Daca inainte erau in jur de 2800 maxim (din cate am vazut eu) acum sunt si 4000.
Deci nu e vina ta, nu faci nimic gresit. Multa vreme am crezut si eu asta pana am dat de un forum cu un topic doar despre Streamate unde discuta fete din toata lumea si se posteaza in fiecare zi. Multe din ele se vaita de acelasi lucru.
Sper ca ti-am fost de ajutor.
Spor!
Avatar utilizator
evaeva1
User Activ
User Activ
Mesaje: 367
Membru din: 20 Apr 2013, 09:05
Has thanked: 23 times
Been thanked: 26 times

evaeva1 scrie: 19 Mar 2021, 06:23
alexxxandra scrie: 18 Mar 2021, 17:22 Buna!
Excat in aceeasi situatie ma aflu si eu,tot model independent fiind. In disperarea mea am incercat sa iau legatura si cu suportul, atat pe site, cat si suportul romanesc. Raspunsurile lor sunt aceleasi, ca nu este nimic in neregula cu site-ul, ca membrii se mai plictisesc, in conditiile in care in cei 10 ani de cand lucrez pe Streamate nu am avut niciodata o perioada ca asta. La fel ca si tine, la inceput de pandemie pot sa zic ca imi mergea foarte bine. Si acum fac bani, dar nu cu aceeasi usurinta, nu la fel de repede si nu in fiecare zi. Poate am o zi, 2 bune pe saptamana, iar in rest ma chinui. Mai este si singurul site pe care lucrez de aproximativ 4 ani.
Singura explicatie pe care mi-am gasit-o este aceea ca numarul de modele a crescut foarte mult. Daca inainte erau in jur de 2800 maxim (din cate am vazut eu) acum sunt si 4000.
Deci nu e vina ta, nu faci nimic gresit. Multa vreme am crezut si eu asta pana am dat de un forum cu un topic doar despre Streamate unde discuta fete din toata lumea si se posteaza in fiecare zi. Multe din ele se vaita de acelasi lucru.
Sper ca ti-am fost de ajutor.
Spor!
Mulțumesc frumos pentru raspuns...Wow 4000 zici ? 🤤 E drept ca nu m-am mai uitat demult. Dr mult însemnând de vreo luna 2 lol de cand a inceput si perioada asta dificilă
Erau atunci 2800 max...În fine..Asta este ...asa cum spuneai si tu bani de fac in continuare diar ca mult mai greu si cu mai mult efort. Din pacate timpul meu este limitat fiind si mama si nu mai vreau sa petrec asa cum am facut o in ultimul timp 8-10 ore online si sa fac banii pe care îi făceam in 6h inainte . Am ajuns la concluzia ca fericirea copilului meu este mai importanta decat banii. Nu sunt model de top so nici nu voi fi pentru ca nu mai am 20 de ani si nici dorinta de a sacrifica timp pt bani, insa chiar si asa fac sume cu mult peste medie. Am sacrificat timp cand copilul era mic si nu mao avea nicio reacție cand veneam sau plecam de acasa.Ma vedea prea putin. În fine...Am.deviat....O sa mai astept o perioadă sa vedem ce se intampla , noi suntem si cu casa in constructie si nu imi permit găuri mari in buget , Dar in cateva luni ne vom.putea muta in casa noua si atunci o sa pot privi și mai relaxat ce se intampla
Si probabil ca ori voi deschide un al 2 lea site ori renunț la asta si incep in alta parte. Consider că inainte de a irosi sansa de a crea un cont nou si a nu profita la maxim de perioada de promo de pe el gresit .Si e normal sa pierzi tjmp sa faci niste research sa vezi ce merge acolo si cum se fac topurile nu doar sa începi acolo ca vezi tu....parerea mea... Success acolo si baftă multă!
These users thanked the author evaeva1 for the post:
SAD^^EYES (19 Mar 2021, 12:51)
gabita
Mesaje: 3
Membru din: 11 Sep 2020, 09:04
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Slabut Streamate-ul ,de la 4.99$ priv si excl 7.99$ acum am setat pretul pt pv 3.99$ si exl 5.99$, foarte putini membrii in acesta perioada.
Bafta si rabdare!
Avatar utilizator
evaeva1
User Activ
User Activ
Mesaje: 367
Membru din: 20 Apr 2013, 09:05
Has thanked: 23 times
Been thanked: 26 times

gabita scrie: 22 Mar 2021, 11:03 Slabut Streamate-ul ,de la 4.99$ priv si excl 7.99$ acum am setat pretul pt pv 3.99$ si exl 5.99$, foarte putini membrii in acesta perioada.
Bafta si rabdare!
Nu stiu daca pretul e problema, sau daca ajuta cu ceva ..cel putin nu in cazul meu . Nu e ca si cum as avea membrii in camera si nu intra in privat datorita pretului. Ieri am fost online vreo 9 ore si cand am dat log off eram pe locul 20 si ceva in concursul lor. Astazi am reusit ca in 4 ore online sa nu fac nici macar un sfer din ceea ce am realizat ieri...Este o enigma totala...nu mai inteleg nimic .. Ma gandesc ca poate vor sa faca ceva modificari pe site si de aici aceste fluctualii importante de trafic. M am uitat azi cate modele erau online , si nu erau 4000 si nici pe aproape cukm mentionase cineva mai sus , ci doar vreo 2000 si ceva ...Cam asta e numarul de modele pe care il stiam si eu ...si totusi...something is fishy ':) Gizas help as ! lol Bafta si multa rabdare acolo! Gandeste te daca sa scazi pretul este o solutie reala.
Avatar utilizator
Cata.Streamate
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 150
Membru din: 04 Ian 2016, 11:31
Has thanked: 30 times
Been thanked: 33 times
Contact:

evaeva1 scrie: 18 Mar 2021, 12:53 Hello ,

Doar vroiam sa stiu daca doar eu resimt o scadere importanta de trafic pe streamate. Inca fac bani frumosi pe el , insa cu mult mai multe ore state online . Media mea pe ora a scazut cu vreo 15-20 de dolari pe ora si o resimt in incasari per total. Fiind model independent imi este greu sa imi dau seama daca este doar cazul meu sau o chestiune generala. Bineinteles ca gandul m a dus mai departe , gandindu ma la efecte financiare produse de pandemie , efecte care din pacate nu au fost financiar benefice pentru multe business-uri. Imi aduc aminte cand a debutat pandemia faceam in cateva ore cat fac acum intr o zi full de munca , in care incerc toate toolurile puse la dispozitie de site. Inainte faceam rar GS insa atingeam targetul de 200 in no time ...acum am vazut ca cu greu...reusesc 150...100 ....sau chiar deloc. Si nu mai vad asa multi membrii in room ca inainte..Sunt momente chiar si fara membrii in camera...Nu stiu ce sa mai cred, asta in conditiile in care sunt de obicei listata in primele 2-3 randuri pe prima pagina . As aprecia enorm daca ati impartasi cu mine felul in care va merge pe el in aceasta perioada. Stiu ca poate nu are relevanta prea mare , insa m ar ajuta sa inteleg daca problema e la mine . Desi nu cred, pentru ca tocmai ce am schimbat decor , camera e 4K , am printre cele mai bune stream uri online , deci ar trebui sa creasca , daca nu , sa ramana macar constant.
Buna Eva,

Scrie-mi te rog pe Skype sau Email. As vrea sa ma uit peste contul tau sa vad daca sunt ceva probleme, ca sa iti pot oferi un feedback.
Avatar utilizator
Cata.Streamate
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 150
Membru din: 04 Ian 2016, 11:31
Has thanked: 30 times
Been thanked: 33 times
Contact:

alexxxandra scrie: 18 Mar 2021, 17:22 Buna!
Excat in aceeasi situatie ma aflu si eu,tot model independent fiind. In disperarea mea am incercat sa iau legatura si cu suportul, atat pe site, cat si suportul romanesc. Raspunsurile lor sunt aceleasi, ca nu este nimic in neregula cu site-ul, ca membrii se mai plictisesc, in conditiile in care in cei 10 ani de cand lucrez pe Streamate nu am avut niciodata o perioada ca asta. La fel ca si tine, la inceput de pandemie pot sa zic ca imi mergea foarte bine. Si acum fac bani, dar nu cu aceeasi usurinta, nu la fel de repede si nu in fiecare zi. Poate am o zi, 2 bune pe saptamana, iar in rest ma chinui. Mai este si singurul site pe care lucrez de aproximativ 4 ani.
Singura explicatie pe care mi-am gasit-o este aceea ca numarul de modele a crescut foarte mult. Daca inainte erau in jur de 2800 maxim (din cate am vazut eu) acum sunt si 4000.
Deci nu e vina ta, nu faci nimic gresit. Multa vreme am crezut si eu asta pana am dat de un forum cu un topic doar despre Streamate unde discuta fete din toata lumea si se posteaza in fiecare zi. Multe din ele se vaita de acelasi lucru.
Sper ca ti-am fost de ajutor.
Spor!
Buna,

Scrie-mi te rog pe Skype sau Email. O sa ma uit peste contul tau sa vad daca este ceva in neregula.
alexxxandra
Mesaje: 21
Membru din: 28 Ian 2017, 11:40
Has thanked: 7 times
Been thanked: 0

Buna!
Nu pot incepe sesiunea de streaming. Imi apare pe ecran mesajul "Please wait. This window will close once we verify your streaming connection", se incarca pentru aproximativ un minut apoi dispare fara a ma conecta.
Am incercat sa ma conectez si de pe telefon si este la fel.
Mai intampina cineva aceasta problema?
Avatar utilizator
evaeva1
User Activ
User Activ
Mesaje: 367
Membru din: 20 Apr 2013, 09:05
Has thanked: 23 times
Been thanked: 26 times

Si eu am patit la fel astazi....timp de o ora am incercat ....am abandonat
These users thanked the author evaeva1 for the post:
alexxxandra (22 Apr 2021, 07:57)
MichelleM
User Activ
User Activ
Mesaje: 236
Membru din: 03 Oct 2015, 20:10
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Se pare ca astazi ,fix la aceeasi ora e la fel cu stremate , a picat din nou . LOADING ...si nimic
These users thanked the author MichelleM for the post:
alexxxandra (22 Apr 2021, 07:58)
betterthansex
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 133
Membru din: 15 Oct 2016, 07:38
Has thanked: 11 times
Been thanked: 36 times

Se mai întâmpla. Acum 2 3 ani s a întâmplat zilnic timp de vreo 2 luni 😅😁
App, mulțam Streamate pt ca mi a apărut România peste noapte, acum vreo săptămână. Chiar nu știam pe ce motiv am primit mesajele alea furioase de la membri.
Avatar utilizator
Cata.Streamate
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 150
Membru din: 04 Ian 2016, 11:31
Has thanked: 30 times
Been thanked: 33 times
Contact:

betterthansex scrie: 25 Apr 2021, 10:01 Se mai întâmpla. Acum 2 3 ani s a întâmplat zilnic timp de vreo 2 luni 😅😁
App, mulțam Streamate pt ca mi a apărut România peste noapte, acum vreo săptămână. Chiar nu știam pe ce motiv am primit mesajele alea furioase de la membri.


Salut! :blush:

Sper ca ati avut un Paste fericit!

Schimbarea slectiei tarilor de profil a fost aplicata pe motiv ca existau prea multe modele care au reusit d'a lungul anilor sa obtina tari pe care nu le aveau in selectie, schimband clasa de IP. Acest lucru nu a fost niciodata acceptat de site, din acest motiv s-a facut aceasta schimbare, care in prezent ofera tara afisata pe buletinul incarcat pe cont, plus selectia de tari (care a fost extinsa) din care se poate alege.
MichelleM
User Activ
User Activ
Mesaje: 236
Membru din: 03 Oct 2015, 20:10
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Buna fetele , cum vi se pare traficul de pe stremate in ultima saptamana?
Stau aceleasi ore si parca e 50% din ce era odata sau chiar mai greu.
La voi e la fel ?sau ...
Avatar utilizator
TwistedAngel
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 145
Membru din: 03 Feb 2011, 11:09
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

da, merge mult mai slabut ca de obicei , si eu sunt tot independenta
sincer cred ca va fi o scadere in trafic tinand cont ca in vest masurile covid se relaxeaza si lumea este mult mai dornica de iesiri intanliri so on.
alexxxandra
Mesaje: 21
Membru din: 28 Ian 2017, 11:40
Has thanked: 7 times
Been thanked: 0

Buna!
As vrea sa imi schimb camera web pentru ca nu mai sunt multumita de ea.
Lucrez exclusiv pe streamate si folosesc un logitech C920. Ca surse de lumina am 3 becuri cu lumina rece in tavan si o lampa cu lumina rece care bate spre mine, din spatele camerei web.
Mi se pare ca am o imagine usor blurata, culori sterse (probabil din cauza surselor de lumina exclusiv rece), iar cand ma misc parca apar mici pixeli pe corp. Cei de la support spun ca acei pixeli ii vad si din cauza monitorului (folosesc un smart tv panasonic pe post de monitor), desi daca ma uit la alte modele nu observ acei pixeli. Totodata parca simt ca nu am suficienta lumina in camera si poate asta este motivul pentru care nu am o imagine pe masura asteptarilor mele.
Ma uit la alte modele care par ca nu folosesc multe surse de lumina si totusi au o imagine asa clara si frumoasa.
Voi ce camere web folositi? Ce mi-ati recomanda?
Multumesc
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1565
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 55 times

alexxxandra scrie: 27 Mai 2021, 17:02 Buna!
As vrea sa imi schimb camera web pentru ca nu mai sunt multumita de ea.
folosesc un logitech C920
Citeste AICI despre camerele 4K .. viewtopic.php?t=17614&p=110422#p110422

Citeste AICI despre camere in general viewtopic.php?f=1&t=13159

alexxxandra scrie: 27 Mai 2021, 17:02 Totodata parca simt ca nu am suficienta lumina in camera si poate asta este motivul pentru care nu am o imagine pe masura asteptarilor mele.
CORECT LUMINA poate imbunatatii semnificativ calitatea VIDEO

Citeste AICI despre setup uri de lumini - umbrele si alte nebunii viewtopic.php?f=29&t=13055

De acum 9 ani se folosesc umbrele si alte surse potrivite de lumina.

alexxxandra scrie: 27 Mai 2021, 17:02 Ma uit la alte modele care par ca nu folosesc multe surse de lumina si totusi au o imagine asa clara si frumoasa.
Un Setup BUN de lumina = o imagine frumoasa si oarecum naturala. Iar TU CA VIEWER nu ai sa vezi sursele de lumina in cadru.

Claritatea imaginii mai este data si de camera folosita. C290 este o camera de acum 9 ANI .... 9 ANI inseamna enorm. Diferentele se fac de la an la an de la luna la luna...

Daca faci upgrade la camera si la sursele de lumina sigur o sa observi o imbunatatire majora in calitatea imagini.

Spor
These users thanked the author Adrian for the post:
alexxxandra (04 Iun 2021, 09:49)
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
alexxxandra
Mesaje: 21
Membru din: 28 Ian 2017, 11:40
Has thanked: 7 times
Been thanked: 0

Multumesc mult, Adrian! Voi lua in considerare sfaturile tale. Mi-a fost putin cam greu sa ma despart de aceasta camera web, dar se pare ca e timpul ':)
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1565
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 55 times

alexxxandra scrie: 28 Mai 2021, 13:08 Multumesc mult, Adrian! Voi lua in considerare sfaturile tale. Mi-a fost putin cam greu sa ma despart de aceasta camera web, dar se pare ca e timpul ':)
Nu ai ce sa faci .... tehnologia avanseaza lumea mizeaza pe calitate si cei care nu se aliniaza raman in urma.

C920 nu am mai folosit de prin 2013 - 2014 ( de cand a aparut c930 ) .

In acest moment multi folosesc Logitech PTZ2 o camera super cu remote si functie de pan tilt
These users thanked the author Adrian for the post:
alexxxandra (04 Iun 2021, 09:49)
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
andromaca_mulge_vaca
VIP
VIP
Mesaje: 907
Membru din: 15 Dec 2008, 18:09
Has thanked: 0
Been thanked: 17 times

In primul si ultimul rand numarul de modele online a crescut exponential fata de "ceea ce era odata".
Pe intervale orare cand erau 1700-1900 modele online acum sunt 3700-3900.
Pe intervale orare cand erau 1200-1400 acum sunt 2700-2900.
Restul , gen tehnica de lupta, pozitionare in lista cu IP occidental sau IP accidental, acestea sunt chestiuni colaterale si personale ale fiecaruia.

Pandemia a creat cohorte de proaspeti someri si firme falimentare executate silit atat in randul femeilor (deci avem mai multe modele) cat si in randul membrilor platitori (deci avem membri mai cheap sau mai lipsa de tot ).

Daca , sa spunem ca , acum doi ani aveam 100 de modele versus 100 de platitori, acum avem 200 de modele versus 75 de platitori.
Cam asta se intampla, proportional vorbind.

Si peste pandemie, mai vine si sufla banii din conturi si jocul piramidal mondial numit Monedele Crypto/Cryptomarket , multi membri vor disparea si din asa ceva, unii poate chiar isi vor taia venele de-a lungul.
https://www.youtube.com/watch?v=E2cwAnIZXXU
alexxxandra
Mesaje: 21
Membru din: 28 Ian 2017, 11:40
Has thanked: 7 times
Been thanked: 0

Multumesc inca o data pentru recomandari, Adrian!
Revin cu o noua problema. Se pare ca de azi s-a schimbat interfata Streamate, iar asta imi afecteaza pozitionarea pe site. Daca inainte ma clasam in primele 4-5 randuri de pe pagina 1, acum ma gasesc rareori pe la sfarsitul primei pagini, sau nu ma gasesc deloc rasfoind chiar 5-6 pagini.
Ne poate explica un reprezentant streamate dupa ce criterii suntem pozitionate acum?
Multumesc!
Avatar utilizator
Cata.Streamate
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 150
Membru din: 04 Ian 2016, 11:31
Has thanked: 30 times
Been thanked: 33 times
Contact:

alexxxandra scrie: 04 Iun 2021, 09:49 Multumesc inca o data pentru recomandari, Adrian!
Revin cu o noua problema. Se pare ca de azi s-a schimbat interfata Streamate, iar asta imi afecteaza pozitionarea pe site. Daca inainte ma clasam in primele 4-5 randuri de pe pagina 1, acum ma gasesc rareori pe la sfarsitul primei pagini, sau nu ma gasesc deloc rasfoind chiar 5-6 pagini.
Ne poate explica un reprezentant streamate dupa ce criterii suntem pozitionate acum?
Multumesc!
Buna,

Am mai primit astfel de mesaje unde quote 's-a schimbat interfata Streamate' si tot nu am reusit sa inteleg despre ce schimbare este vorba.

Interfata Streamate nu s-a schimbat (nici pe partea de model nici pe partea de membru). Este aceeasi interfata de aproape 3 ani (cea pentru membrii), in schimb la plasament se lucreaza destul de des pentru a fi cat mai optimizat si sa ofere sanse la toate modelele.
Algoritmul nu poate fi explicat in pasi ( factor 1, 2 , 3, 4 etc.) nu mai este la fel de simplu. Acesta are la baza milioane de parametrii care pot pozitiona modelele in modalitati diferite.
Insa, explicatia cea mai simpla pe care o pot oferi este urmatoarea: algoritmul de care beneficiaza Netflix, YouTube etc. este acelasi precum cel de pe Streamate. In momentul in care vizionezi ceva pe aceste platforme, la urmatoarea conectare, vei vedea continut similar cu cel vizionat anterior.

Pentru membrii si guesti functioneaza la fel. In functie de click-uri, cautari, cu cine cheltuiesc, ce tip de modele viziteaza, algoritmul se va mula dupa acestia si li se va oferi pe primele pagini modele similare cu cele vizitate anterior. Deci cand intrati pe site sa va verificati, ceea ce vedeti voi, nu este acelasi lucru cu ceea ce vad membrii. Atata timp cat vedeti ca va intra membrii in camera, inseamna ca vizibilitatea pe site este buna.

Ca si model, aspectele de care trebuie sa tii cont, sunt cele uzuale cu care banuiesc, ca o mare parte din voi sunteti familiarizati/familiarizate:
  • Orele online - fixati un program de lucru de care sa va tineti. Recomandarea mea este sa se petreaca intre 6-8h/zi, 5 zile/saptamana
  • Evitati deconectarile dese de pe site - deconectandu-va des, reduce vizibilitatea de pe site, ceea ce ofera sanse putine sa fiti descoperite pe site de membrii
  • Mentineti media de 5 stele pe profil
  • Asigurati-va ca, calitatea la streaming este constant excelenta (recomandat streaming in HD1080p
  • Fiti cat mai interactive/interactivi in fata camerei (membrii va vad in preview si acest lucru ii determina daca vor da click sau nu pe voi)
  • Schimbati cat mai des tipul de snapshot folosit (schimbati de cateva ori pe tura pana gasiti o poza care vizibil aduce mai multa audienta in camera)
  • Folositi microfonul mai des si tastatura mai rar (doar atunci cand chiar este necesar)
  • Tineti legatura cu membrii offline (folositi mesajele de grup sau messenger-ul; le puteti trimite poze prin messenger sau puteti trimite video personalizate folosind optiunea de Media/Give Videos)
  • Luati notite despre membrii - astfel cand va revin in camera sa stiti cum sa ii abordati sa ii puteti determina sa intre din nou in sectiunile platite
  • Folositi-va de toate optiunile puse la dispozitie pe site pentru a oferi sanse mai multe membrilor sa cheltuie cu voi
These users thanked the author Cata.Streamate for the post (total 6):
WinXPfather (17 Iun 2021, 19:34) • Mery24 (17 Iun 2021, 19:43) • SAD^^EYES (17 Iun 2021, 22:20) • SFG2707 (17 Iun 2021, 22:46) • alexxxandra (24 Iun 2021, 12:11) • OneSecret (25 Iul 2022, 13:53)
Bianca92
Mesaje: 1
Membru din: 06 Mar 2022, 01:28
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Bună,
Fetele care au camere web 4K și sunt în România,va merge sa faceți streaming în 4k pe site?😘
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”