Schimbari LiveJasmin incepand cu 1 septembrie 2020

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Avatar utilizator
MariaBoroghina
Mesaje: 10
Membru din: 17 Iul 2018, 15:43
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14 times
Been thanked: 4 times
Contact:

Suflul schimbarilor de toamna in videochat

A venit toamna, au venit si schimbarile in videochat. Si cine altcineva sa faca niste schimbari notabile daca nu unul dintre pionerii din industrie #LiveJasmin . Ce au facut? Pai au dat lumea peste cap: au schimbat procentele, au introdus perioadele de 14 zile, avantaje in functie de numarul de ore lucrate si un nou sistem de awards.
Ca de obicei sunt pareri pro si contra, fie ca au revolutionat piata fie ca or sa dea faliment :grinning:
Saptamana trecuta (miercuri, 26 august) am avut o discutie cu unul dintre modelele noastre noi pentru ca, dupa aceste schimbari, isi dorea sa renunte la #LiveJasmin si sa incerce alt site de videochat. Argumentul era: “Aici cu siguranta nu o sa imi mai mearga!”. Am vorbit ce inseamna aceste schimbari in practica - cum o afecteaza pe ea, apoi a decis ca vrea sa ramana pe LiveJasmin.
Astfel, am realizat ca sunt mai multe lucruri complicate asa ca as vrea sa spun cum vad eu aceste schimbari.
Cum intelegem modificarile aduse de LiveJasmin?
Nicio companie nu vrea sa dea faliment! LiveJasmin isi doreste sa ramana un lider pe piata de videochat si, ca orice business, isi doreste castiguri din ce in ce mai mari. Iar ca ei sa aiba bani mai multi si modelele trebuie sa faca mai multi bani :grinning: . LiveJasmin nu poate sa aiba incasari mai mari daca ramane fara modele si, mai ales, daca modelele nu mai fac bani!
De fiecare data cand s-au facut schimbari multi au prezis sfarsitul site-ului de videochat. Dar uite ca operatorul inca este pe piata, ca inca se fac multi bani pe Jasmin, ca inca sunt multe modele pe site, ca sunt multe studiouri care lucreaza exclusiv cu ei, chiar si modele care au ales aceasta optiune.
Sa ne amintim unde era LiveJasmin-ul acum 20 de ani, chiar si acum 10 ani, si sa vedem unde este acum. Am putea spune ca au o super viziune, un management bun, o dezvoltare frumoasa si, mai ales, o perspectiva foarte buna asupra pietii. Nu au ajuns unde sunt pentru ca nu au stiut de capul lor, deci trebuie sa le dam un pic de merit si sa ne gandim ca au mereu un plan pe termen scurt, dar mai ales un super plan pe termen lung.
Este important sa intelegem motivul pentru care au facut aceste schimbari. Ne-au tot zis pe la summituri, pe la Jasmin Academy, ca vor sa mearga foarte mult catre mainstream, iar asta inseamna CALITATE in videochat. Nu poti aduce trafic de mainstream – axat pe conversatie - daca nu ai si ce sa ii oferi, respectiv modele axate pe conversatie in videochat.

Cum a modificat LiveJasmin lucrul in videochat?

A schimbat sistemul de procente pentru incasari. DA, afecteaza foarte tare modelele care au incasari mici, NU influenteaza mai deloc modelele cu incasari medii si sunt rasplatite modelele care muncesc foarte mult si fac bani. Hai sa vedem cum:
- un model care facea sub 1.500$ cam are de pierdut
- un model care face 10.000$ deja incepe sa castige
- pe la 20.000$ deja modelul primeste 30% in plus. Daca ne gandim la norocoasa de pe primul loc care a incasat peste 100.000$ in ultimele 2 perioade, aceasta va primi in plus 30.000$. WOW, felicitari si la cat mai multe perioade cu asemenea incasari!
Am tot auzit: „Pai, pana la urma, ce vor de la noi? Sa ramana fara modele?! Sunt multe dintre noi care facem putini bani si or sa ramana fara foarte multe modele”. Adevarul este ca mai toate siteurile de videochat isi doresc modele care sa faca bani, care sa stie cum sa faca un membru sa investeasca cat mai multi bani. Stiu ca nu ne convine asta, dar site-ul are nevoie de „vanzatori buni”.
Eu chiar cred ca orice model de videochat poate face bani. Da, ai nevoie de ambitie, rabdare, trebuie sa investesti in tine si in imaginea ta, dar mai ales sa intelegi ca acesta este un job deci necesita implicare (nu merge cu „lasa ca merge si asa”). Daca muncesti, faci bani! Acesta este sistemul la videochat: timpul de expunere pe site (orele online) este esential si nu este direct proportional cu incasarile, ci exponential cu castigurile. Asta inseamna ca un model care alege sa lucreze part–time 4 ore nu va obtine jumatate din incasarile modelelor care lucreaza 8 ore zilnic. Intr-un exemplu ipotetic simplu: daca 4h online inseamna 100$, atunci 8h online nu vor insemna 200$ ci mai degraba 350$.
Mie, personal, din acest sistem de procentaje imi place foarte mult faptul ca rasplateste cum trebuie modelele care trag tare. Nu stiu cati intelegem cu adevarat cata munca este in spatele acelor sume fabuloase, mereu le-am apreciat, renunta la multe lucruri pentru a ajunge unde sunt si sunt adevarate campioane! Da, le si invidiez, dar adevarul este ca am fost model si stiu ca nu este usor si ca nu toata lumea este dispusa sa munceasca atat de mult pentru a ajunge unde sunt ele.

Au modificat perioada la 14 zile, deci cu 1 chiar si 2 zile mai putine fata de perioada clasica pentru videochat. Dupa o discutie cu managementul LiveJasmin am inteles logica lor din spatele deciziei. Eu as fi preferat o perioada de 15 zile, dar trebuie sa mergem pe acest sistem.

Bonusul pentru modelele noi care lucreaza minim 100h pe perioada ne arata ca viata unui model de videochat nu este una chiar asa de roz. Povestile spun ca faci chat, te loghezi 5 ore pe zi, zambesti la camera si castigi 10.000$ la perioada. Adevarul este ca la chat se fac bani (nu 10.000$ din prima), dar munca inseamna ore petrecute online mai ales pentru modelele incepatoare. Totusi, 10h pe zi?! Daca suntem realisti, la un job in orice companie lucrezi in jur de 9h pe zi, deci o mare-mare diferenta nu este. In plus, un model de videochat cu 100h pe perioada castiga bani frumosi, eu zic ca aceasta suma depaste cu multtttt salariul mediu pe economie. Daca esti o persoana muncitoare, vezi bonusul pentru modelele noi drept o oportunitate. La cate joburi iti spune seful: “Daca mai bagi inca o ora pe zi in primele 2 sapt iti mai dau un plus de 30% din salariu. Daca mai bagi la fel in urmatoarele 2 saptamani, atunci primesti in buzunar inca 50% din ce ai facut”?!

Noul sistem de awards este o mare bucurie pentru mine! Acum este rasplatit efortul si munca adevarata, nu cersitul de voturi prin free. In noul sistem, primesti puncte pe bune daca te implici. In plus, modelele noi au si ele sectiunea lor, nu se mai iau la bataie cu modelele consacrate.
Eu astept cu nerabdare sezonul de iarna ca sa vedem cum a evoluat site-ul si cine este fericit cu schimbarile de toamna.
Acestea sunt parerile mele, mi le asum . Voi cum vedeti schimbarile ?
P.S. LiveJasmin nu isi doreste sa aibe 30 de modele care fac bani! Daca TOATE modelele lor ar avea incasari de 20.000$ pe perioada, ei ar da petreceri in Loft seara de seara!
SoulCams Models Studios wanted
webcammodel
Mesaje: 18
Membru din: 04 Sep 2019, 21:38
Has thanked: 0
Been thanked: 3 times

Eu cred ca ăștia de la jasmin au prea multe modele și efectiv nu știu ce sa mai facă cu ele!
Niksro2001
Mesaje: 5
Membru din: 01 Sep 2020, 15:57
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Mda.........corect....))).....intrebare rapida ...Studioul tau cumva a facut peste 30 k ...???? de beneficiezi de bonusuri....cate fete ai ?....au depasit vreuna 30 k?......si cea mai grea intrebare.....PLATESTI TAXELE LA ANAF......vezi ca se mai uita si anaful pe aici si poate te trezesti cu vreo vizita de la vreunu ....sau poate ati face vreun bine vreun model si ati da numele pe acolo..Nu mai pupa dosul la astia de la jasmin ca au inchis o gramada de conturi bune si au promovat columbiencele care nici nu stie sa raspunda la un (how are you) , ce crezi ca vor sa faca?!!!???!!...ala e marketing????...lol
Niksro2001
Mesaje: 5
Membru din: 01 Sep 2020, 15:57
Has thanked: 0
Been thanked: 0

)))))))))))

Marketing de nota -1 ......promovarea comumbiecelor care nu stiu nici limba lor sa o vorbeasca ...parca sunt aduse de pe strada si bagate intr o camera .... toate tatuate si :grimacing: (((((((((((((....lol e o vorba la noi trasa prin inel.....nici tate nici cur.....si schimbartile la bani ...llooooolllll
niste tampiti....vor sa asi dai si ultima rasuflare )))
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Niksro2001 scrie: 01 Sep 2020, 16:02 Mda.........corect....))).....intrebare rapida ...Studioul tau cumva a facut peste 30 k ...???? de beneficiezi de bonusuri....cate fete ai ?....au depasit vreuna 30 k?......si cea mai grea intrebare.....PLATESTI TAXELE LA ANAF......vezi ca se mai uita si anaful pe aici si poate te trezesti cu vreo vizita de la vreunu ....sau poate ati face vreun bine vreun model si ati da numele pe acolo..Nu mai pupa dosul la astia de la jasmin ca au inchis o gramada de conturi bune si au promovat columbiencele care nici nu stie sa raspunda la un (how are you) , ce crezi ca vor sa faca?!!!???!!...ala e marketing????...lol

Are you for real? :') :') :')

P.S.SOS, limba romana ;)
These users thanked the author GlamChatStudio for the post (total 3):
WinXPfather (01 Sep 2020, 21:36) • evaeva1 (02 Sep 2020, 13:22) • MariaBoroghina (02 Sep 2020, 18:45)
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Posturi ontopic va rog,, pro aau contra dar cu argumente.

ANAF e ff bine sa se informeze cat mai bine chiar si de aici, sa vina si ei in 2020.

Columbiencele e multe.
These users thanked the author WinXPfather for the post:
GlamChatStudio (01 Sep 2020, 21:56)
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
cucubau2
Mesaje: 2
Membru din: 05 Aug 2020, 01:50
Has thanked: 0
Been thanked: 0

E STRIGATOR LA CER! Unde mai e chestia aia cu vai, esti mama singura sau studenta? Part time job perfect pe livejasmin cu doar un webcam si conexiune la internet. A cui ramanem noi astia independenti care lucram de acasa 3-4 ore pe noapte fara promovare profi si pile? Ca sa depasesti primul prag de 250$ cu 2.99/min iti trebuiesc aproape 4 ore de privat. Nu toti avem un Johnnykhunt sa ne treaca praguri dintr un tip si nici nu sunt genul care sa foloseasca lush ul care e interzis sau sa fucking cersesc tipsuri.Tine membrul cat mai mult in pvt- my ass
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Cand toata lumea se deplaseaza spre Sud si eu ma incapatanez spre Nord, cu siguranta voi ajunge acolo, singur, dar nu am voie sa ma plang ca stau la frig in timp ce restul se prajesc la soare.

S-au schimbat reguli. Nu-mi convin sa zicem. Asa si?! Pot shimba ceva? Singur nu. In grup nu, ca nu exista. Ma adaptez sau doar ma plang in timp ce altii fac. Si fac dupa noile reguli bine atat cat se poate de bine in timp ce altii se lamenreaza. Totul in viata este optiune, alegere, pe ce parte a evenimentelor vrei sa fii. Unde are unul sanse pot avea toti. Dar ce faci pentru asta? Ce calitati ai? Si pila e o oportunitate creata. Stii cam ce sacrificii, munca, compromis, indemanare, talent trebuie sa ai ca sa le obtii? Ai incercat? Toti fug de fatalisti si plangaciisi, nu e solutie la nimic.

PS: Sunt curios daca inaintea extinctiei dinozaurii au simtit-o, si daca s-au plans. Ca timpul a dovedit ca de adaptat nu s-au adaptat.

Da...e bla bla bla....stiu....dar prezentul iii loveste pe toti. IF inchis, Imlive 12%, LJ de la 30%,, unii fac si vor face bani mult mai multi decat antreprenori cu investitii foarte mari sau oameni in posturi forta, iar altii se taraie. E alegere. Dar cand esti blocat mental in niste prejudecati neproductive nu ai nici o sansa. Mi-e si sila sa mai enumar toate stereotipiile pierdante...

Nu impart, mai bine 100% din ce ma fac Doamne, decat un procent din laudat fie Domnul.

Eu nu sunt sclav, cand de fapt exact asta esti camd te chinui mult mai mult pe ora decat facand alta alegere.

Fara jucarica nu se poate. Alea sunt niste sparte, eu nu vreau ca ele. Vine cineva, poate eu, si zic ca se poate decent si fara sa arati pielea, nebunul nu merita nici macar injuraturi ca reply.

Sunt numai blaturi, nimic nu e corect, eu sunt nedreptatita. Va puteti modela viata in capul vostru, perfect dupa cum va doriti. :)

Dar pentru ce sa investesc, ca eu sunt miez. Daca altii o fac, sunt prosti, dar au blaturi. Nu poate fi asta un criteriu de departajare, nu e fair.

Se fute cu sitele. De asta e in fata. L-a luat pe tot in vagin. Se mai intampla ca unii sa-si bage pula :) , dar e ok, e bi-curios.

Si la 20% e bine, ca la Kaufland e de munca pe aceeasi bani. Doar iubi se va enerva mai tare!

E strigator la cer, dar nici asta nu se face sanatos. Capul sus, mainile impreunate la piept, o postura umila, ca poate asa auzi si cerul cum a strigat la tine! Amin!

Chiar daca aparent pare a fi vorba despre LJ, de fapt e vorba despre tine. Despre fiecare din noi. Ce facem noi, cum ne raportam noi la schimbari. Ei au mai facut un pas. Dansezi pe ritm facand pasul cu ei, sau te impiedici in ritmul tau.
These users thanked the author WinXPfather for the post:
MariaBoroghina (02 Sep 2020, 18:48)
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Avatar utilizator
Nord
User Activ
User Activ
Mesaje: 254
Membru din: 25 Aug 2014, 11:22
Localitate: Maramures
Has thanked: 0
Been thanked: 13 times
Contact:

Adica mai pe scurt: adapt or die!
These users thanked the author Nord for the post:
MariaBoroghina (02 Sep 2020, 18:49)
Sfaturi generale pentru webmasteri incepatori/medii :Tips for webmasters | Live Cams
bellydancerx
Mesaje: 18
Membru din: 27 Noi 2019, 21:44
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Model independent sunt si eu am mai spus ceva timp in urma si nu vreau sa scriu prea multe insa..... doresc tuturor colegelor independente si celor :* :* :heart_eyes: de studio mult curaj!!! si fiti voi !! zimbiti nu exista sa nu putem trece peste cu munca si ambitie Romincele sunt frumoase , istete si empatice va pup cu drag pe toate!
These users thanked the author bellydancerx for the post (total 2):
MariaBoroghina (02 Sep 2020, 18:49) • BReal (03 Sep 2020, 06:35)
Memsy
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 139
Membru din: 19 Mar 2019, 03:40
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times

Eu am calculat actually cam cat se pierde - de la cat pana la cat nu se mai castiga procent cat se castiga si mi-a rezultat cam -40$ din 1k si cam -60$ din 1.5k.
Intre 2.5k si 4.k se va castiga cu 10% mai putin ceea ce inseamna -150$.
Nu mi se pare pierdere asa de mare, modelele care fac putini bani oricum cred ca sunt obisnuite sa faca putin.
Indraznesc sa presupun ca mai degraba modelele medii vor fi mai afectate deoarece la sume medii pierderea va fi mai mare, mai exact vor pierde din durata de timp in care pot castiga in procent de 60%. Vor ajunge la 60% dar asta se va intampla mai tarziu in perioada prin urmare le va ramane mai putin timp sa castige in acest procent (mai ales ca au scazut si perioadele la 14 zile).
Pun pariu ca modelele care fac sume mici sunt constiente ca nu pot ajunge la 60% prin urmare vor avea mai putin stress in legatura cu asta.
Cine reuseste sa ajunga la 8k si prin urmare la procent de 65% si sa mai aiba si suficient timp din perioada sa castige in acest procent incepe sa recupereze din sumele pierdute la inceputul perioadei.
Cine reuseste sa ajunga la 10k si in continuare sa aiba suficient timp din perioada incepe sa castige intr-adevar in plus fata de ce s-a castigat pana acum.
In concluzie au de pierdut modelele care fac sume mici dar mai ales cele care fac sume medii si de castigat in plus vor castiga doar modelele de top.
Eu am impresia ca probabil le-au scazut incasarile per total de cand au bagat noile reguli in special regula care interzice tease-ul in free si de asta au scazut procentele.
These users thanked the author Memsy for the post (total 2):
WinXPfather (03 Sep 2020, 16:24) • BReal (04 Sep 2020, 11:36)
Niksro2001
Mesaje: 5
Membru din: 01 Sep 2020, 15:57
Has thanked: 0
Been thanked: 0

lol
Deci care faceau bani ...vor face si mai multi in continuare ))))
Extraordinar
Multumesc draga mai sus ....sunt roman si scriu cum vreau.
Am facut romana la apelul bocancilor...tu daca dai cu corector sa nu crezi ca esti mai smechera..
Bafta si urez succesuri tuturor........sper ca am scris corect de data asta !!!!!!! ca sa nu mai avem reclamatii de la cineva care decat atat stie.....curios sunt daca in viata reala poate sa ami zica in fata )))) ...la butoane toti sunt smecheri ..dar naaaa.)))..Bafta.
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Offtopic: Ti-a zis de la butoane ca de la butoane ai tastat. Daca si in viata reala ai vorbi asa ti-o va zice acolo. Nu e de smecherie, e de alegere.
These users thanked the author WinXPfather for the post:
mnn (05 Sep 2020, 22:28)
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Niksro2001 scrie: 04 Sep 2020, 23:54 lol
Deci care faceau bani ...vor face si mai multi in continuare ))))
Extraordinar
Multumesc draga mai sus ....sunt roman si scriu cum vreau.
Am facut romana la apelul bocancilor...tu daca dai cu corector sa nu crezi ca esti mai smechera..
Bafta si urez succesuri tuturor........sper ca am scris corect de data asta !!!!!!! ca sa nu mai avem reclamatii de la cineva care decat atat stie.....curios sunt daca in viata reala poate sa ami zica in fata )))) ...la butoane toti sunt smecheri ..dar naaaa.)))..Bafta.
You are slaughtering the romanian language even more, I will try to write in english, maybe you will understand like this. You are being disrespectful towards people that have a real professional background within the industry. Talking about and to people that you do not know nothing about. Talking about people and a website that made history. Furthermore you are blaming LiveJasmin that they are promoting colombian models which don't speak proper english...that's quite a statement coming from you ;) I really hope that you know how to use google translate, if you have issues understanding what I wrote. LiveJasmin took business decisions that are not our or YOUR concern. It is like on TV... you don't like it, change the channel, it is called business, it's not Oprah (a popular American TV show) ;). Now coming back to serious matters, a good model that works hard will and always will have high earnings no matter what changes appear. The funny thing is that in life the ones that complain the most are the ones that achieve the less. I know, sad but true : ). Take care!
These users thanked the author GlamChatStudio for the post (total 2):
mnn (05 Sep 2020, 22:27) • MariaBoroghina (07 Sep 2020, 16:40)
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Niksro2001
Mesaje: 5
Membru din: 01 Sep 2020, 15:57
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Esti o o insulta la adresa limbii romane! pe care o scriu eu.....nici nu am ce sa discut cu gurmanda a limbilor straine care le gusta dimineata la pranz si seara,poate chiar si noapte pe 100$ ...
Daca nu ati place cum scriu de ce mai ami raspunzi ...te simti ofensata DRAGA.?!!!
Niksro2001
Mesaje: 5
Membru din: 01 Sep 2020, 15:57
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Esti o sclava ca toti restul.....chiar daca scriu sau nu corect limba romana )))
Avatar utilizator
Mery24
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 16 Dec 2015, 13:02
Has thanked: 98 times
Been thanked: 135 times

:writing_hand:
Niksro2001 scrie: 04 Sep 2020, 23:54 poate sa ami zica in fata
Niksro2001 scrie: 05 Sep 2020, 22:47 Daca nu ati place cum scriu de ce mai ami raspunzi ...
Niksro2001 scrie: 05 Sep 2020, 22:47 Esti o o insulta la adresa limbii romane!
Niksro2001 scrie: 01 Sep 2020, 16:07 ......promovarea comumbiecelor care nu stiu nici limba lor sa o vorbeasca
Niksro2001 scrie: 04 Sep 2020, 23:54 decat atat...Bafta.
:ok_hand:
Salutând nemurirea printre muritori...
Avatar utilizator
BestStudios
Mesaje: 10
Membru din: 22 Iun 2017, 10:11
Localitate: https://www.facebook.com/beststudiosbucuresti/
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Niksro2001 scrie: 01 Sep 2020, 16:02 Mda.........corect....))).....intrebare rapida ...Studioul tau cumva a facut peste 30 k ...???? de beneficiezi de bonusuri....cate fete ai ?....au depasit vreuna 30 k?......si cea mai grea intrebare.....PLATESTI TAXELE LA ANAF......vezi ca se mai uita si anaful pe aici si poate te trezesti cu vreo vizita de la vreunu ....sau poate ati face vreun bine vreun model si ati da numele pe acolo..Nu mai pupa dosul la astia de la jasmin ca au inchis o gramada de conturi bune si au promovat columbiencele care nici nu stie sa raspunda la un (how are you) , ce crezi ca vor sa faca?!!!???!!...ala e marketing????...lol
Best Studios este studio certificat LiveJasmin Gold. Colaboram cu peste 120 de modele. Binenteles ca avem modele care au facut peste 30k pe perioada, mai multe modele, de mai multe ori. Respectand optiunile modelelor privind confidentialitatea, unele dintre aceste informatii sunt publice pe pagina de Facebook si pe canalul de YouTube.

Referitor la ANAF, activitatea noastra este legala – staff-ul are toate salariile declarate si modelele au contracte legale, declarate si pentru care se platesc taxe si impozite conform legislatiei in vigoare din Romania, pentru toata suma incasata de model.

Legat de columbience, noi credem ca este suficient loc pentru toata lumea in aceasta industrie. Toti avem plusuri si minusuri. Respectam industria din Columbia, fiind una la fel de mare precum cea din Romania.
ice999
User Activ
User Activ
Mesaje: 234
Membru din: 06 Feb 2015, 10:28
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

Deci cum, stati..ca mie imi da cu virgula rau de tot. Cum adica o perioada are 14 zile? 14+14=28, deci este contra logicii calendaristice. In cele 2/3 zile ramase din luna, ce se intampla? Nu ne mai putem loga, sau Jasminul se inchide timp de 2 zile, sau cum?? Fara misto, chiar nu are sens. De ce 14 zile? Care este scopul si motivul?

Pe bune, mi se pare ca oamenii astia fac tot ce le sta in putinta sa ne enerveze sau sa ne faca sa renuntam la site. Nu mai stiu ce sa nascoceasca/inventeze. Eu chiar cred ca e o strategie de a scapa de modele pt ca sunt prea multe, cum spunea cineva si nu stiu ce sa faca cu ele. Altfel nu imi explic. La partea cu level share, inteleg, are logica- vor sa castige ei mai mult. Dar partea cu 14 zile??? 😂😂😂😂😂🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️. Cu cele 2 zile ramase, CE SE INTAMPLA??
ice999
User Activ
User Activ
Mesaje: 234
Membru din: 06 Feb 2015, 10:28
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

"Vor ajunge la 60% dar asta se va intampla mai tarziu in perioada prin urmare le va ramane mai putin timp sa castige in acest procent (mai ales ca au scazut si perioadele la 14 zile)"

Bingoo! Citeste ce ai scris in paranteza, de 2 ori.

Deci au scazut timpul in care sa faci bani (in alea 2 zile se puteau face 2000 sau 3000- pt modelele care fac 30k pe perioada), dar Jasmin a ales sa taie din perioada😂😂😂😂😂. Bai ori eu sunt retardata ori nu vad vreo logica in asta; se bat cap in cap. Alta decat ca vor sa descurajeze modelele. Au schimbat level share si au taiat 2 zile din perioada😂😂😂😂. Deci cine are o explicatie logica pt asta?
Avatar utilizator
shadowgrl
Mesaje: 21
Membru din: 10 Mar 2020, 11:47
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

E destul de simplu faza cu perioadele.1-14 sept, 15-29 sept, 30 sept-13 oct., 14 oct.-27 oct si tot asa...
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Simplu dar nu ai lamurit ce se intampla cu cele 2-3 zile din luna ramare. Nu i ai spus ca e la ciclu. Ice nu a luat in cinsiderare si perioada asta.
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”