Suspendata Pe Livejasmin ?

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Avatar utilizator
TheObserver
Mesaje: 31
Membru din: 20 Noi 2014, 18:45
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Melysa scrie: 18 Mai 2020, 00:20 buna seara ! Atentie mare ...jasmin inchide definitiv conturile ..Eu lucrez de 10 ani pe site , de cand cu noile reguli prima data am am avut suspendare pe termen nelimitat .. bun..motivul a fost ca , nu eram in fata webcamului in member chat ...m am dus sa inchid fereastra .. 4 secunde .. bun... dupa 3 zile de stat pe supoort chat sa imi raspunda , mi au deschis contul , iar acum 3 zile mi au inchis contul definitiv fara posibilitatea de a mai lucra vreodata pe acest cont si fara posibilitatea de a imi face vreodata un alt cont !!! Fara nici o explicatie , fara nici un motiv , in conditiile in care dupa suspendare am fost foarte atenta ... imi era frica efectiv sa intru online ... deci nu va jucati.. pt mine e dezastru .. aveam membrii mei , rating mare .. faceam peste medie .. deci nu consumam banda pe site aiurea cum vad ca se intampla cu modelele de pe la studio ,, se bat de musca ... pt ca multe din fete nu stau . cele mai vechi modele suntem noi cele care am lucrat din start pe cont propriu ..nu cred ca exista modele cu mare experienta si vechi ..cu ani in spate de munca la studio.. ,In concluzie aveti grija .. va pot dovedii ca m i s a inchis conturile de pe jasmin fara motiv si fara a mai avea posibilitatea de a mai gasii o solutie sa revin .. ,Daca ma uit pe site cu thor ma sperie .. la mature 12 modele on .. fereasca dzeu .. istorie .. Aveti grija .. mai bn nu lucrati pana nu se actualizeaza wiki page , toate cele bune si doamne ajuta !!
aveam membrii mei , rating mare .. faceam peste medie

Cand spui asta, la ce cifre te referi? Mai bine spus in 6 luni ce suma facturezi total?
SoulCams Models Studios wanted
Melysa
Mesaje: 21
Membru din: 18 Mai 2020, 00:01
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Nu ..
Memsy
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 139
Membru din: 19 Mar 2019, 03:40
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times

OMG, deci nu-mi vine sa creeed! Esti sigura ca indeplineai toate criteriile si dotarile tehnice cerute si totusi te-au inchis fara motiv?

Am in plan sa investesc intr-un calculator mai performant si intr-un nou decor, dar in conditiile astea nu stiu daca se mai merita investitia. Sunt in dubii.. nu stiu ce sa fac.. ca risc sa cheltui o gramada de bani si apoi tot sa ma trezesc cu contul inchis aparent fara motiv, asa cum ti s-a intamplat si tie.
Melysa
Mesaje: 21
Membru din: 18 Mai 2020, 00:01
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

da.. daca nu indeplineam conditiile cu siguranta ma dadeau pe bad .Acum o luna de zile l am avut suspendat doar ca m am dus sa inchid fereastra cateva secunde , nu eram in fata webcamului , 4-5 sec .. deci practic au sarit toti pasii .. warning , deduceri din plati , etc .direct suspended..imediat am simtit o nesiguranta in privinta lor .. mi am dat seama ca au luat o razna siacum cateva zile closed definitiv , fara posibilitatea de a mai revenii nici macar cu un cont nou .Din cate am inteles au mai fosibost inchise definitiv. Nu vreau sa sperii pe nimeni , Inainte de a face investitia , dute la other si explica le ca vreeai sa investesti in decor , haine, etc ..si din cate stii se inchid conturi . si intreaba daca nu cumva e posibil sa fie si al tau inchis .. daca pana in prezent indeplinesti standardele lor .. zic si eu , acuma nu stiu , si daca te poate asigura cumva in privinta asta , ca dupa investitie nu o sa ai surprize ..si de fapt ei triaza dupa alte criterii .. nu doar din motive de decor,Vad pe site ca modelele inca se ating pe corp , etc. nu stiu ce sa spun .. vorbeste cu ei foarte des .. dute la rating des , dute la other des , la tehnical . arata ca esti foarte preocupata de imaginea ta . Succes !!
Avatar utilizator
shadowgrl
Mesaje: 21
Membru din: 10 Mar 2020, 11:47
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Fetelor, imi pare rau sa aud ca treceti prin astfel de situatii dar sa stiti ca orice model e de inlocuit.Pentru ei nu conteaza ca lucrezi de 1 an sau de 10 ,ca le-ai fost fidela si ti-ai dat mereu interesul sa tii pasul cu toate cerintele lor.Ma intreb daca aceste warnings sau accounts permanently banned sunt valabile doar pentru modelele independente sau le vizeaza si pe cele de la studiouri pentru ca momentan nu a iesit nimeni sa vorbeasca si cine stie daca o vor face...
You gotta have some balls to do it :D
Probabil daca intram pe site exista posibilitatea sa gasim modele care inca mai arata chestii prin free chat si nu primesc nici un warning.Who knows? Nu ar fi prima oara ;)
Si cum ai putea sa vorbesti la support mai des cand ei iti raspund abia dupa 4-5 ore, asta in cazul in care ai noroc ':)

Succes si don't give up.
Melysa, eu zic sa insisti cu mail-uri la ei.Poate ,poate reusesti ceva.
webcammodel
Mesaje: 18
Membru din: 04 Sep 2019, 21:38
Has thanked: 0
Been thanked: 3 times

Da, la fel patesc si modelele care lucreaza la studio. Sincer, eu ma simt foarte incordata cand stiu ca nu pot nici macar sa ma misc.Trebuie sa stau cu fata la camera intepenita tot timpul.Nu pot nici macar sa ma aplec sa imi iau de jos sticla cu apa ca sa imi pun in pahar.Trebuie sa ma deloghez de 1000 de ori pe zi. Pentru o secunda. este foarte inuman ce se intampla.
Melysa
Mesaje: 21
Membru din: 18 Mai 2020, 00:01
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

oricum, nu se duc intr o directie buna , asta e clar ....sa vedem ce se mai intampla . prea au frecat o cu modelele , prea mult frecus.. fara modele sunt morti , oare ei constientizeaza ..nu cred , snack peek ul l au luat pe motiv ca vor sa investeasca .. la secunde cand esti in pvt fura ...12..13..14..15..12 ..13 si tot asa si multe alte combinatii de ale lor cu furatul. conversie , etc
Memsy
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 139
Membru din: 19 Mar 2019, 03:40
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times

Melysa scrie: 19 Mai 2020, 09:55 da.. daca nu indeplineam conditiile cu siguranta ma dadeau pe bad .Acum o luna de zile l am avut suspendat doar ca m am dus sa inchid fereastra cateva secunde , nu eram in fata webcamului , 4-5 sec .. deci practic au sarit toti pasii .. warning , deduceri din plati , etc .direct suspended..imediat am simtit o nesiguranta in privinta lor .. mi am dat seama ca au luat o razna siacum cateva zile closed definitiv , fara posibilitatea de a mai revenii nici macar cu un cont nou .Din cate am inteles au mai fosibost inchise definitiv. Nu vreau sa sperii pe nimeni , Inainte de a face investitia , dute la other si explica le ca vreeai sa investesti in decor , haine, etc ..si din cate stii se inchid conturi . si intreaba daca nu cumva e posibil sa fie si al tau inchis .. daca pana in prezent indeplinesti standardele lor .. zic si eu , acuma nu stiu , si daca te poate asigura cumva in privinta asta , ca dupa investitie nu o sa ai surprize ..si de fapt ei triaza dupa alte criterii .. nu doar din motive de decor,Vad pe site ca modelele inca se ating pe corp , etc. nu stiu ce sa spun .. vorbeste cu ei foarte des .. dute la rating des , dute la other des , la tehnical . arata ca esti foarte preocupata de imaginea ta . Succes !!
Pai sincer - chiar m-ai speriat avand in vedere ca ma gandeam sa investesc strict pentru cerintele Jasmin - desi ce am pana acuma este mai mult decat ok (numai tabloul din decor m-a costat peste 2 mii de ron), trebuie sa recunosc ca mobila nu e tocmai pe stilul glam, este mai degraba in stil ikea minimalist si ei prin glam inteleg stilul retro - vintage - elegant - cam asa ceva din ce am observat.
Am internet business, calculator i7. 24g GB RAM (dar acum a iesit i9), panou leduri de la F64 de asemenea peste 2 mii ron, oufits elegante gen axami, outfits latex, leather de la erotica, high heels and so on - deci am investit si pana acuma, dar sa imi schimb mobila si decorul o sa fie o adevarata bataie de cap (daca o sa o fac totusi) si asta cu riscul de a fi inchisa fara motiv tocmai de catre site-ul pentru care fac asta.
Ce e si mai trist e ca pe prima pagina sunt o gramada de tipe care arata tzipla de la studiouri, aparent indeplinesc toate criteriile dar de abia le intra in privat, foarte greu iau private din ce am observat.
De fiecare data cand intru sunt cam aceleasi tipe numai in free. Inainte genul asta de tipe erau mai tot timpul in pvt. Ceva s-a intamplat intre timp dar nu-mi prea dau seama ce... in fine..
De unde trag concluzia ca jasminul nu garanteaza nimic pentru cerintele pe care le are.
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1565
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 55 times

Melysa scrie: 19 Mai 2020, 15:51 .. fara modele sunt morti , oare ei constientizeaza ..nu cred

Nu este stress ei nu vor duce lipsa de modele, sangele e rosu exact ca jasminul. Modelelor carora le curge jasmin in vene nu vor pleca ci vor face toate schimbarile necesare pentru ca fara jasmin nu se poate.

Mai mult decat atat sunt cateva studiouri care au exclusivitate cu jasminul si ele vor asigura o parte din necesarul de modele de care are nevoie siteul.
Iar modelelor noi studioul o sa le bage jasmin in sange si ele nu vor mai pleca de acolo. Deci au asigurat necesarul de modele ;)

Kinda simple - Stupid dar eficient si simplu. ':)
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
Melysa
Mesaje: 21
Membru din: 18 Mai 2020, 00:01
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Asta e doar o presupunere.. hai sa vedem, unde ajung , sunt foarte curioasa
webcammodel
Mesaje: 18
Membru din: 04 Sep 2019, 21:38
Has thanked: 0
Been thanked: 3 times

Așa este,nu vor duce niciodată lipsa de modele,ba chiar din contra. Interesul pentru acest job și implicit numărul de modele au crescut enorm de mult in ultimii ani. Atâta timp cat suntem multe și exista foarte multe studiouri și unele foarte importante in industria asta, in afara de a discuta între noi,prea multe nu avem ce sa facem. Ori rezistam si ne adaptam ori renunțam . Pentru noi astea vechi e mai greu pentru ca ani de zile am lucrat intr-un mod diferit,dar cele noi se vor obișnui așa. Oricum,chestia aia ca ți-au închis contul definitiv ma sperie și pe mine și nu pot sa cred. Eu sper totuși sa se rezolve, dacă mai este vreo șansa . Adică dacă nu erai Glam cum te-au lăsat ani de zile sa lucrezi și acum dintr-i data gata. Ceva motiv trebuie sa fie.
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1565
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 55 times

Melysa scrie: 19 Mai 2020, 20:25 Asta e doar o presupunere.. hai sa vedem, unde ajung , sunt foarte curioasa
Nu este o presupunere este un fapt! tu ai jasmin in sange de asta te zmiorcai pe aici ca ti au inchis contul. Cand ai putea sa intelegi ca un sut in cur poate sa insemne ori un pas inainte ori chiloti intrati adanc in anus.

:upside_down_face:
These users thanked the author Adrian for the post:
Mery24 (20 Mai 2020, 06:05)
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
Avatar utilizator
Mery24
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 16 Dec 2015, 13:02
Has thanked: 98 times
Been thanked: 135 times

:writing_hand: Eh, Adrian! Multe și în zi de azi cred că ele fac bani saitului, că ele sunt spuma, nu că de fapt saitu' respectiv le-a oferit un loc de muncă, o șansă, o oportunitate, și că la un moment dat se poate întâmpla să fie "concediate". Că în toată treaba este și un sâmbure de adevăr, o fi. Dar când eu "îmi dau demisia" de pe un site, și în locul meu vin 10, și poate cu calități mai multe decât am eu, problema nu o mai pot pune așa, că eu fac bani saitului. Că la un moment dat uite că vine vremea ca saitu' să își bage pula fix în banii făcuți de mine! Asta este valoarea noastră pentru sait în condițiile actuale, ne-o demonstrează chiar el, saitu'. Nimeni, dar absolut nimeni în lumea asta nu este de neînlocuit. Să nu uităm asta!

Uite cum se întâmplă în vremuri de criză. Cum era în 2009 când a început criza? Lumea a rămas fără locuri de muncă, companiile încă existente au făcut condițiile, iar angajații au acceptat că nu au avut de ales. Că abuzuri?Taci și înghiți, că multă forță de muncă, angajatori puțini, și ai nevoie de pâine pe masă. De plecat, unde să pleci? Ei bine, prin 2012-2013 piața de desfacere a luat avânt, multe societăți din diverse domenii și-au deschis/redeschis porțile, iar locurile de muncă au înflorit. Și hop, omul de rând are variante. Se schimbă calimera? Se schimbă! Regulile se dictează altfel acum. Și începe: "uite șefu', mie nu îmi place aerul condiționat că bate prea de-a vintrișul, cafeaua e amară, mai pune și tu niște sutici la salar, un bonus ceva, că de nu, eu mă mut la concurență". În 2009 îi putea spune: Pleacă! În 2013 nu mai poate... Și istoria se repetă, în aceste zile trăim vremuri istorice.

Fix așa se întâmplă și în chat. Când sunt mii de modele online zilnic, nu ai cum să te urci pe piedestal și să îți revendici prestigii, merite. Ori te adaptezi ofertei așa cum este ea, ori pleci. Iar în cazul în care ai fost concediată, îți vezi de viață. Un șut în fund este un pas în față. E bine să vezi binele în tot răul. Dacă ei nu te-au vrut pe tine, nici tu nu îi vrei pe ei, este simplu. Sunt oameni care divorțează după 20 de ani, o viață, și reușesc să meargă mai departe, vei reuși și tu să te desprinzi de LiveJasmin. Ai trăit și înainte de LiveJasmin, o vei face și după. Iar uneori schimbările pot fi sexy, bine-venite, chiar necesare.

E bine să introspectăm. Să ne privim cu ochi critic, exigent. Doar așa putem să evoluăm. Nu suntem în competiție cu nimeni, doar cu noi înșine.

Sănătate și înțelepciune să avem! O:-)
These users thanked the author Mery24 for the post:
WinXPfather (20 Mai 2020, 08:36)
Salutând nemurirea printre muritori...
Avatar utilizator
shadowgrl
Mesaje: 21
Membru din: 10 Mar 2020, 11:47
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Ai dreptate Memsy. Exista un site pentru fiecare model,important e sa il gasesti si sa fie pe stilul tau, ca atunci cand intri online sa te simti confortabil ,nu sa stai cu frica sa te misti ca poate te suspenda sau primesti warning.Momentan eu ma simt ok pe Jasmin dar daca voi simti ca nu-mi mai gasesc locul,merg mai departe.Viata nu se incheie cu acest site sau cu oricare altul.Cred ca sunt multe modele care ar avea mai mult potential pe alte site-uri.
Jasmin a avut parte de ceva schimbari in ultimul timp si mi se pare ca incearca sa implice membrii in viata modelului mai mult decat ar trebui.Acum na,fiecare cu stilul ei de lucru.
Melysa
Mesaje: 21
Membru din: 18 Mai 2020, 00:01
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Nu este o presupunere este un fapt! tu ai jasmin in sange de asta te zmiorcai pe aici ca ti au inchis contul. Cand ai putea sa intelegi ca un sut in cur poate sa insemne ori un pas inainte ori chiloti intrati adanc in anus. nu ma smiorcai......e frustrant faptul ca dupa ce te fura site ul la maxim si asta o poate confirma multe modele ..Tu chiar nu intelegi ca unele modele fac mai mult ca cele de la studio cu tot decorul de lux cu mobilier de jdemii de euro pe camera ..ce naiba .. parca suntem copii.. cine naiba nu urmareste pe site .. toate ne urmarim in scop de a mai invata , poate un model e mai istet si le are cu improvizatia , poate un model nu are copii la scoala si are timp sa caute sa tina pasul ,ca orice investitie costa !! Ei s au cacat pe mine nu pe decorul meu ,pt ca puteau intra in pvt ul meu si sa ma atentioneze .. cum de altfel intrau peste tine si cand erai in pvt de iti intrerupea starea si atentia membrului care in momentul acela omul platea si sa zica ..../.heloo vezi ca nu e bun decorul tau.. ai la dispozitie 3 zile sau 24 h sa faci ceva in privinta asta .. nu .. eram efectiv in privat cand mi au inchis contul , deci s a cacat si pe membruu si pe mine ..aici e problema , nu smiorcaiala !!! se caca pe tot !!! si au luat grade si asta e vina societatii in care traim . lumea e disperata sa faca un ban ca ne au disperat astia cu preturile lor .. nu mai stie lumea de unde sa mai scoata .. sunt modele care efectiv nu am crezut in viata mea ca vor ajunge sa lucreze in industria asta , si uite ca o fac ...de cand cu corona au inceput pretentiile , practic sa isi incalge propiile lor reguli intr un mod foarte exagerat , ma refer la jasmin ... Casele de toleranta s au inchis.. studiourile isi freaca mainile .. dar jasmin nu intelege ca usor , usor viata v a revenii la nomal si fetele se intor in case unde pt un blowjob de 30 min fac 100 euro , nu ca pe site unde pt 100 tre sa stai ca la nebuni , ca la sevastopol , mai ceva ca la sevastopol , si atunci sa videm ...Imediat dupa inchiderea caselor de toleranta de pe germania m au contactat fete care ma intrebau .. vaiii cred ca rupe .. merge de rupe acuma cu corona ..hehehe... pai cum sa nu faca jasmin figuri , despre ce vorbim .. cate femei plang acuma dupa ei dar roata e rotunda din pacate
Melysa
Mesaje: 21
Membru din: 18 Mai 2020, 00:01
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Si ce o sa se intample cu Pamela spanac.. o sa intre Pamela spanac peste modele in chat pvt si o sa le zica.. hello i am Pamela spinac ...te rog sa mergi la o clinica sa iti bage sani mai mari .. sanii tai sunt prea mici sau prea moi si vreau sa te vad cu sani noi.. atentie!! daca cand revii nu imi plac iti inchid contul.. ia apropiete de camera.. vaiii.. nasul tau are pistrui si alunite mici mici .. trebuie sa iti schimbi nasul cu unul din plastic .. stai ca iti trimit eu o clinica buna care au nasuri din material calitativ .. intoarcete.. vaii dar fundul tau e paros .. cum ai stat asa pana acum.. da cu bicul pe fund acum , dute la baie si adu bic si dai parul jos acum in fata mea .. hai sa fim seriosi .. o sa ceara sa se faca toate plastic?? lasa ne frate asa....naturale!!! multi membrii mi au venit in camera si mi au spus.. imi place de tine ca esti naturala . fara interventii.. nu mai spun ca unii in free chat ma criticau ca am silicoane si ca lor nu le place asa ceva ... dar eu sunt naturala , nimic .. nu ma credeau
Melysa
Mesaje: 21
Membru din: 18 Mai 2020, 00:01
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Mery24 scrie: 20 Mai 2020, 06:17 :writing_hand: Eh, Adrian! Multe și în zi de azi cred că ele fac bani saitului, că ele sunt spuma, nu că de fapt saitu' respectiv le-a oferit un loc de muncă, o șansă, o oportunitate, și că la un moment dat se poate întâmpla să fie "concediate". Că în toată treaba este și un sâmbure de adevăr, o fi. Dar când eu "îmi dau demisia" de pe un site, și în locul meu vin 10, și poate cu calități mai multe decât am eu, problema nu o mai pot pune așa, că eu fac bani saitului. Că la un moment dat uite că vine vremea ca saitu' să își bage pula fix în banii făcuți de mine! Asta este valoarea noastră pentru sait în condițiile actuale, ne-o demonstrează chiar el, saitu'. Nimeni, dar absolut nimeni în lumea asta nu este de neînlocuit. Să nu uităm asta!

Uite cum se întâmplă în vremuri de criză. Cum era în 2009 când a început criza? Lumea a rămas fără locuri de muncă, companiile încă existente au făcut condițiile, iar angajații au acceptat că nu au avut de ales. Că abuzuri?Taci și înghiți, că multă forță de muncă, angajatori puțini, și ai nevoie de pâine pe masă. De plecat, unde să pleci? Ei bine, prin 2012-2013 piața de desfacere a luat avânt, multe societăți din diverse domenii și-au deschis/redeschis porțile, iar locurile de muncă au înflorit. Și hop, omul de rând are variante. Se schimbă calimera? Se schimbă! Regulile se dictează altfel acum. Și începe: "uite șefu', mie nu îmi place aerul condiționat că bate prea de-a vintrișul, cafeaua e amară, mai pune și tu niște sutici la salar, un bonus ceva, că de nu, eu mă mut la concurență". În 2009 îi putea spune: Pleacă! În 2013 nu mai poate... Și istoria se repetă, în aceste zile trăim vremuri istorice.

Fix așa se întâmplă și în chat. Când sunt mii de modele online zilnic, nu ai cum să te urci pe piedestal și să îți revendici prestigii, merite. Ori te adaptezi ofertei așa cum este ea, ori pleci. Iar în cazul în care ai fost concediată, îți vezi de viață. Un șut în fund este un pas în față. E bine să vezi binele în tot răul. Dacă ei nu te-au vrut pe tine, nici tu nu îi vrei pe ei, este simplu. Sunt oameni care divorțează după 20 de ani, o viață, și reușesc să meargă mai departe, vei reuși și tu să te desprinzi de LiveJasmin. Ai trăit și înainte de LiveJasmin, o vei face și după. Iar uneori schimbările pot fi sexy, bine-venite, chiar necesare.

E bine să introspectăm. Să ne privim cu ochi critic, exigent. Doar așa putem să evoluăm. Nu suntem în competiție cu nimeni, doar cu noi înșine.

Sănătate și înțelepciune să avem! O:-)
cine face baii site ului ???
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Offtopic!

Membrul, sau de ce nu webmasterul ;).

Poate ai intelege mai bine daca ti-ai imagina ca dau drumu la un site azi, si stai online pe el. Cati bani crezi ca-"mi" faci? Zero, in conditiile in care eu sunt pe minus... Deci "tu faci" bani siteului pentru ca! Poate acum intelegi acest "pt ca", e prea evident sa detailez ! Trebuie sa existe un echilibru perfect pe tot lantul trofic (nr. membri, webmasteri, features & fees etc a platformei, nr. si calitate modele).

Intreb altfel....cine-ti ofera un loc de munca?! O oportunitate de a face niste bani? Ai macar o idee cam ce reprezinta in bani, ce costuri sunt ca tu sa te poti loga? Sa vrei si sa alegi sa te loghezi pe sitele X.

PS: Cine-i face bani lui Amazon? ;) Poate intreba vanzatorul ce are 2 acarete amarate pentru care Amazon la vanzarea lor ii ia un comision. Dar nu cred ca se intreaba astfel ?!...sper...ca le-a listat la vanzare pe Amazon tocmai pt ce ofera platforma, posibilitatea de a-si vinde marfa...
These users thanked the author WinXPfather for the post:
Mery24 (20 Mai 2020, 14:31)
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Avatar utilizator
Mery24
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 16 Dec 2015, 13:02
Has thanked: 98 times
Been thanked: 135 times

:writing_hand:
Melysa scrie: 20 Mai 2020, 12:28cine face baii site ului ???
În timp ce scriam pomelnicul, ți-a răspuns și colegul nostru, WinXPfather, care are perfectă dreptate. Dar dacă tot m-ai întrebat precis pe mine, hai că îți răspund și eu, în completare la ce ți s-a răspuns deja.

Banii se fac împreună, în echipă, fiecare își aduce propria contribuție. Dar noi avem tendința să vedem numai ce facem noi "pentru site", cum le producem noi milioanele, și cât ne este nouă saitul de îndatorat, și ce plecăciuni ar mai trebui să ne facă. Uităm că saitul ne asigură un mod safe de a face bani, ne oferă trafic plătitor (plătire webmasteri cum zicea și colegul nostru, afiliați), ne facilitează modalități de plată fară ca cei care ne plătesc serviciile să ne afle identitatea, ne asigură un trai decent, la unii poate chiar de lux, in unele cazuri acoperă chargebacks, tutoriale pas cu pas, ba chiar în unele situații ne intră ei în pc-uri să ne facă setările, că noi nu ne descurcăm cu tutorialul, podcasts, au oameni plătiți să ne ofere Support (cu mențiunea că în anii trecuți era foarte greu spre imposibil să se ajungă la Support, și acum ne plângem că durează 5 ore să ne răspundă), etc. Ar trebui să fim conștienți că fără toate acestea ar fi imposibil "să facem bani la site". DAR diferența dintre sites și modele este aceea că eu dacă în acest moment îmi șterg contul de pe site, ei într-o zi maxim au alte 10 conturi în loc, și cum ziceam anterior, poate conturi de modele cu calități mai multe decât mine. Saitul nu stă pe loc, își urmează cursul firesc. Eu în schimb, vin și mă smiorcăi pe forumuri că saitul mi-a închis contul, nu pot merge mai departe să îmi văd de viață, și fac afirmații precum (citez): "pe lângă LJ mai sunt doar câteva puține opțiuni și alea nu așa bune", "nu prea sunt opțiuni bune în afară de LJ". Saitul găsește instant opțiuni la fel de bune dacă eu plec, sau poate chiar mai bune. Asta e diferența.

Ne plângem că saitul ia procent. Păi acum toate aceste lucruri nu pot fi făcute gratis, că e muncă de făcut, e logistică, etc, și trebuie și acești oameni să pună o pâine pe masă. Iar dacă vrem caritate, putem merge la diverse asociații umanitare: Ștergem Lacrimi, Crucea Roșie, Fundația Mereu Aproape, ș.a.m.d.

Nu zice nimeni că nu sunt și abuzuri, că aș greși să spun asta, dar hai să privim întregul, nu doar ce ne place nouă.

Ai înțeles acum?
Salutând nemurirea printre muritori...
Melysa
Mesaje: 21
Membru din: 18 Mai 2020, 00:01
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

indiferent ce as zice tot cu ursul tii... Eu nu am spus ca sunt singura care aduce bani pt jasmin ..suntem mii si cu toate astea da de pamant fara motiv cu noi .. fura . de ce fura cand din start iti da doar 30 % , nu toate modelele ajung la 45% sau mai mult ca sa fie bine ... vai de capul nostru .. Eu sincer ma simt mai libera . mai relaxata decand m au inchis .. daca au nevoie de calugarite sa le caute .. oricum ca un sfat .. modele incepatoare .. nu va inscrieti , nu aveti nici o sansa.. incepeti pe alte site uri si dupa o vreme sa va inscrieti pe jasmin .. dar fura ... stiu ce zic .. aveam membrii care veneau la discutii.. fara show . si vedeam clar ce se intamplau cu secundele in pvt ...11,12,13,14,12, s.a,m,d... nu stiu ce treaba ai cu jasmin dar lasati fratilor sa stie lumea . Amin !!
These users thanked the author Melysa for the post:
ice999 (25 Mai 2020, 18:53)
Melysa
Mesaje: 21
Membru din: 18 Mai 2020, 00:01
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

stai ca proasta sa iti rupi matele in tine ca sa aibe ei sa puna paine pe masa .. despre ce vorbim,, daca modelele nu ar aduce bani, nu ar mai avea angajati , mentenanta ..s a r duce dracu la fund ca titanicul .. corect si au dat interesul .. dara fara noi . fara combustie nu misca nimic ... tot tii cu ursul.. inseaamna ca nu ai lucrat si nu sti ce inseamna sa te rupppi in toate gaurile cu tot felul de psihopati si mai mult de atat sa te arda la incasari .. heloo
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Amin!
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”