Laptop pentru noua versiune jasmin

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

salutare !! ce laptop trebuie pentru noua versiune jasmincam?am inteles ca neaparat windows 10 insa sunt atatea detalii tehnice si nu stiu ce laptop sa aleg . nu as vrea sa cumpar si sa nu fie compatibil pt noul jasmincam! va rog cateva exemple de laptopuri sau calculatoare ,unitate etc compatibile stie cineva ? laptopu are windows 7 home premium, procesor intel(R) CORE i5 CPU M480@2,67GHZ 2,66 GHZ, INSTALLED MEMORY (RAM) 3,00 GB,64 operating system.as putea sa i schimb memoria stiu ca 4 ,00 gb e minim? sau acest laptop nu mai e compatibil pt jasmincam?cu atatea detalii tehnice pt cei care nu cunosc pt ce laptop sa optezi ca nici nu stii ce procesor deci cateva exemple de echipamente ar fi super nici nu am idee ce pret ??? adminu mi a spus ca minimum required specifications nu e recomnadat pt noua versiune jasmincam!!!deci ce laptopuri vor astia de 7000 ,10.000 ron??
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Uita laptop...
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

WinXPfather scrie: 11 Mar 2020, 23:37 Uita laptop...
am inteles,deci sistem desktop!! si ce unitate ,ca au sistem de operare linex, endless,ubuntu!!!??? :grimacing: ubuntu e sistem operare???deci cum sa fac ca pe jasmin nu mai prinzi adminu cu orele !! chiar nu stiu ce sa cumpar !!!daca merg cu lista in magazin cu echipamentul cerut nu ai cu cine vb ..
ice999
User Activ
User Activ
Mesaje: 234
Membru din: 06 Feb 2015, 10:28
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

what?? Cum adica "noua versiune Jasmin cam"?? Detalii pls :/
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

ice999 scrie: 12 Mar 2020, 00:13 what?? Cum adica "noua versiune Jasmin cam"?? Detalii pls :/
Asta noua de pe 2 martie , daca toata lumea se poate loga inseamna ca e ok . Ce laptop ai fiindca eu nu stiu cu ce sa l schimb sunt atatea detalii tehnice impuse de jasmin ca habar nu am ce sa fac. Cand te ai logat ultima data ?!? Nu ti a aparut noua versiune ?!?
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Win 10 64 biti. I9 9900k ca sa nu mai ai treaba ceva timp.
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

WinXPfather scrie: 12 Mar 2020, 03:50 Win 10 64 biti. I9 9900k ca sa nu mai ai treaba ceva timp.
Mersi!
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Deocamdata m am gandit sa merg pe minimum required specification . Ei cer minimum si recommended specification unde intradevar te costa in jur de 25000 ron . La minimum required cer procesor i3 -2310E or above bineinteles. Intrebarea mea este ce fel de procesor este caut pe net nu gasesc asa ceva si daca procesorul intel (R ) core i5 CPU M480@2,67ghz 2,66 ghz se incadreaza aici la minimum required?! Deocamdata vreau pe minimum si in timp voi upgrada !
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Dupa cum ai intrebat initial chiar am crezut ca vrei sa stai pe lj...scuze.
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

WinXPfather scrie: 12 Mar 2020, 10:38 Dupa cum ai intrebat initial chiar am crezut ca vrei sa stai pe lj...scuze.
Pai si pe lj nu se poate sta decat cu echipament de 250 milioane?!? Din moment ce ei cer si minimum required? Intradevar nu voi avea good image sau hd insa asta e situatia deocamdata in acest moment ! Daca nu am laptop de 4000 euro nu ma mai pot loga pe lj?!?
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Daca vrei laptop da...dai mult...dar pc e 40milioane...poti da 25 si sa te "chinui" pe ultima pagina. E chestie doar de optiune personala. Ai intrebat, ti s a raspuns, ce alegi de tine depinde.
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

WinXPfather scrie: 12 Mar 2020, 11:42 Daca vrei laptop da...dai mult...dar pc e 40milioane...poti da 25 si sa te "chinui" pe ultima pagina. E chestie doar de optiune personala. Ai intrebat, ti s a raspuns, ce alegi de tine depinde.
Stiu perfect ce spui insa upgradarea se poate face si dupa un anumit timp! 250 mil nu sunt impotriva sa dau pt calitate insa aceasta este situatia acum pe moment ! Ceea ce nu inseamna ca nu ma mai pot loga pe lj nici macar pe ultima pagina !e ceva chin dar asta este pe moment pina upgradez la echipament de 4000 €
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Daca zici tu...deci stii ce mai intrebi?:)
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
bellydancerx
Mesaje: 18
Membru din: 27 Noi 2019, 21:44
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

vor.... unii mai si avem))))) intrebarea este daca nu sunt si mai dusi un pic))))) :grin:
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Asta e alta poveste;)
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

bellydancerx scrie: 12 Mar 2020, 13:44 vor.... unii mai si avem))))) intrebarea este daca nu sunt si mai dusi un pic))))) :grin:
Sa -ti fie de bine! Asta nu inseamna ca trebuie sa jignesti! Ai pus la paranteze de parca numai tu stii ce spui acolo ))))))()()()())))))))))))))).|.
bellydancerx
Mesaje: 18
Membru din: 27 Noi 2019, 21:44
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

nu am jignit pe nimeni... am spus fix ceea ce mi se intimpla mie, chiar am postat un lucru la care mi as fii dorit sa se gaseasca cineva care sa spuna daca are aceeasi problema pc performant, web , etc net adica toate cele pt lj.spun fix ceea ce este adica daca cineva doreste sa investeasca o poate face asa cum spunea si fata ce va intreba de cum r trebui sa arate o configuratie pc, insa la cum merg lucrurile chiar trebuie sa tragi linie si sa vezi daca se merita asta o spun dupa 10 ani de activitate de model independent si vreo 2 de studio.
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

bellydancerx scrie: 12 Mar 2020, 13:44 vor.... unii mai si avem))))) intrebarea este daca nu sunt si mai dusi un pic))))) :grin:
Nu sm inteles nimic din vor ...ce vor?unii mai si avem ..ce avem?!? daca mai sunt si dusi un pic!! Cine?!? Hai sa spunem lucrurilor pe nume! Eu chiar am vrut sa stiu daca poti lucra pe jadm cu minimum care il cer ei adik wind 10 64 biti processor intel core i3 2310 E sau e vrajeala ( astia sunt parametrii in minimum required care ii impune jasm nu i am inventat eu , sunt scrisi clar in news ) ?! Memorie minim 4 gb ram , sau e vrajeala ?!? Chiar nu ne mai putem intelege om cu om ?!? In news scrie clar minimum required si recomended required care pleaca de la 4000€!!!! Adica daca ei specifica si minimum probabil nu t lumea isi permite recommended de 4000€ , de ce nu e luat in considerare si minimum required???de ce din start se spune ca cu minimum required nu poti intra online ?!? Din moment ce jasm a dat si varianta asta !!!
bellydancerx
Mesaje: 18
Membru din: 27 Noi 2019, 21:44
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

https://www.googleadservices.com/pagead ... RBR&adurl= RAM 16GB ASTA AM EU DE ANUL TRECUT INSTALAT E DESTUL DE BINE RAPORT CALITATE SI FORTA E ALEGEREA FIECARUIA ACUM E UN DESTOP FACUT DIN PIESE DE MINE
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Descriere produs

Procesor – Intel i7

Memorie Ram – 8 GB

Unitate stocare – HDD

Capacitate HDD – 250GB

Interfață HDD – SATA 3

Placă video – Incorporată / integrată Intel HD

Iesiri video – Display port – HDMI

Iesiri USB – 4xUSB 2 – 2x USB 3

Audio

Placă rețea – 10/100/1000

Tip carcasă – Tower

Sistem Operare – Windows 10 Pro

Configuram orice sistem la cerere Gaming sau Office Am gasit asa ceva pe un site hbcomputer la doar 1000 ron cum naiba ?!?Aceasta configuratie e ok?
bellydancerx
Mesaje: 18
Membru din: 27 Noi 2019, 21:44
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

iti trebuie cineva ce cunoaste ce componente poti adapta ti am dat ex de procesor bun ce duce bine si crede ma stiu ce spun , am logi net cit vor si acum astept precum tutankamon la chat sa revada feed) cred ca softul lor inca nu e bine pus la punct acum profita sa ne adaptam
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Pt lj in nici un caz AMD!!! Proc sau placa video.
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”