Laptop pentru noua versiune jasmin

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
ice999
User Activ
User Activ
Mesaje: 234
Membru din: 06 Feb 2015, 10:28
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

sweetgirl scrie: 12 Mar 2020, 01:33
ice999 scrie: 12 Mar 2020, 00:13 what?? Cum adica "noua versiune Jasmin cam"?? Detalii pls :/
Asta noua de pe 2 martie , daca toata lumea se poate loga inseamna ca e ok . Ce laptop ai fiindca eu nu stiu cu ce sa l schimb sunt atatea detalii tehnice impuse de jasmin ca habar nu am ce sa fac. Cand te ai logat ultima data ?!? Nu ti a aparut noua versiune ?!?

Hmm adica cand se instaleaza softul? Pai daca o iau asa, mi-au aparut vreo 20 de versiuni noi in ultimele 6 luni:)). Da, am vazut la sectiunea de news. Mie nu mi se pare nimic schimbat.. Am un laptop cumparat in 2014, HP pavillion i5 cred. Am dat vreo 27 mil pe el, deci nu e cine stie ce:))
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
bogdanxxx
User Junior
User Junior
Mesaje: 91
Membru din: 23 Feb 2011, 18:48
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Buna, nu trebuie sa dai 25000 de lei pe un sistem desktop. Sistemele desktop foarte bune, de regula, sunt triplu la pret fata de un sistem facut din bucati, cu aceleasi componente.
Iti recomand urmatoarea combinatie, pe care o are o prietena. Sta pe 4 site-uri, toate in 720p si ii sta procesorul in maxim 40% (inclusiv Jasmin).
Te va costa in jur de 7000 de lei.
- Procesor Intel Core i9-9900K Coffee Lake-R, 3.60GHz, Socket 1151, box - Chipset seria 300 (aproximativ 2800 de lei)
- Placa de baza Asus STRIX Z390-H GAMING, Socket 1151 (Aproximativ 1000 de lei)
- Placa video ASUS GeForce® GTX 1060 DUAL, 3GB (aproximativ 1000 de lei)
- O sursa de minim 650W (Aproximativ 250 de lei)
- Memorie RAM, minim 16 GB (Aproxiamitv 800 de lei)
- Un SSD de 1TB (De preferat doua, pe unul instalezi Windows si tot ce tine de munca, pe celalalt iti tii ce ai tu prin pc- poze, clipuri, etc)- Aproximativ 1000 de lei, doua SSD-uri de 500GB fiecare.

Cei de la PC Garage iti asambleaza PC-ul la cerere, contra unei sume modice. Le poti da configuratia asta si poate vin ei cu sugestii mai bune pentru sursa, Memorie RAM si SSD.
Dar combinatia de Placa video, placa de baza si procesor, de mai sus, este foarte buna pentru ce ai nevoie. Bafta!
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Nu ai citit cu foarte mare atentie, e si greu ca asa se intampla cand scopul pe topic e altul. Aici cei ce intreaba vin si cu rspunsul. 250mil e raspunsul cuiva care nu stie ce pc sa ia, i se raspunde si continua cu altele. Nu vor sa stie cu adevarat, ca altfel cautau configuratii date mura-n gura de userul @mary24 de ex.

Chiar si eu le-am zis...nu laptop, nu AMD...i7 9900k...si le am zis ca e 40mil.

Ca in configuratia de mai sus nu trebuie placa video, ca ai k-ul, ssd max 250, si luat pe componente de unde e mai ieftin, mai ieftin decat pcgarage. Max 45 cu o placa de baza mai tare.
These users thanked the author WinXPfather for the post:
Mery24 (13 Mar 2020, 12:46)
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Avatar utilizator
bogdanxxx
User Junior
User Junior
Mesaje: 91
Membru din: 23 Feb 2011, 18:48
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Aaa ok, am citit repede si cu stresul meu de pe cap nu mi-am dat seama. Am zis doar sa ajut.
These users thanked the author bogdanxxx for the post:
WinXPfather (13 Mar 2020, 12:14)
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

bogdanxxx scrie: 13 Mar 2020, 11:31 Aaa ok, am citit repede si cu stresul meu de pe cap nu mi-am dat seama. Am zis doar sa ajut.
Multumesc ! util si la subiect ! Am scris mai sus ca am gasit magazin de calculatoare se numeste “ hb computers “care ansambleaza personalizat chiar pt chat! Preturi super ok. Deocamdata am reusit sa intru online a trebuit sa reinstalez wind 10 si si am schimbat harddisku parca cu ssd si e ok acum . Insa va trebui unitate desktop cat mai repede
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

WinXPfather scrie: 13 Mar 2020, 11:28 Nu ai citit cu foarte mare atentie, e si greu ca asa se intampla cand scopul pe topic e altul. Aici cei ce intreaba vin si cu rspunsul. 250mil e raspunsul cuiva care nu stie ce pc sa ia, i se raspunde si continua cu altele. Nu vor sa stie cu adevarat, ca altfel cautau configuratii date mura-n gura de userul @mary24 de ex.

Chiar si eu le-am zis...nu laptop, nu AMD...i7 9900k...si le am zis ca e 40mil.

Ca in configuratia de mai sus nu trebuie placa video, ca ai k-ul, ssd max 250, si luat pe componente de unde e mai ieftin, mai ieftin decat pcgarage. Max 45 cu o placa de baza mai tare.
[/quote
Asa da ! se mai intelege ceva ! Si nu “ i9 9900k lap” “ ” “ uita laptop” “ proc sau placa video” In magazin acesta este pretul pentru i9 9900k ,20000ron ! “Win 10 64 biti. I9 9900k ca sa nu mai ai treaba ceva timp.” ....deci nu i 7 ai zis ,ci i 9
Avatar utilizator
Mery24
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 16 Dec 2015, 13:02
Has thanked: 98 times
Been thanked: 135 times

:writing_hand:
sweetgirl scrie: 13 Mar 2020, 18:34 Asa da ! se mai intelege ceva ! Si nu “ i9 9900k lap” “ ” “ uita laptop” “ proc sau placa video” In magazin acesta este pretul pentru i9 9900k ,20000ron ! “Win 10 64 biti. I9 9900k ca sa nu mai ai treaba ceva timp.” ....deci nu i 7 ai zis ,ci i 9
Dacă am lăsa-o mai ușor cu semnele de exclamație, cu aroganțele nejustificate, și cu atitudinea de "eu știu tot", poate am reuși să înțelegem mai bine mesajul primit. Omul ți-a zis clar și limpede să uiți de laptop pentru că în primul rând este mult mai costisitor decât un pc, fix la aceleași specificații, are durată de viață mai mică, performanță mai mică decât un pc, mai greu de făcut upgrade, la unele componente chiar imposibil. A mai spus că pentru LiveJasmin în niciun caz nu e recomandat procesor și/sau placă video AMD. Placă video chiar deloc, pentru că e k-ul la procesor și este suficient. Dar aici văd că ai citat doar jumătate din text, pentru că voi așa faceți, luați doar ce vreți și vă convine. Că e i7 9900k, că e i9 9900k, ambele procesore sunt potrivite pentru LiveJasmin. Deși recomandat este i9 9900k, "ca să nu mai ai treabă ceva timp", cum zicea și omul care a luat din timpul lui să posteze. Ce e așa greu de înțeles?? Dar nu știu de ce mă mir... că la unele dintre voi v-am făcut scheme și schițe pe privat despre configurații și tot nu ați înțeles nimic, ce ați putea atunci înțelege din doar 3 propoziții? Tot în 100 vă stă și cu schiță. Ce, voi știți! Că noi fim habarniști și nu știm nimic. Dacă realitatea voastră e limitată și nu știți procesa informația primită în dar, nu mai aruncați vina pe alții, voi eternele victime, care nu aveți "noroc". Ba mai mult, veniți și puneți întrebări pe forum, dar se pare că voi aveți deja răspuns la aceste întrebări, știți exact ce aveți de făcut când primiți răspunsuri de la oamenii binevoitori care au luat din timpul lor să vă răspundă, că s-au gândit că într-adevăr aveți nevoie de ajutor. Sunteți și obraznice pe deasupra, îi învățați voi pe ei după. Numai că pe ei nu îi interesează mesajul vostru, că nu ei au cerut ajutor de la voi, ci invers. Ar trebui să știți asta.

Dacă am fi mai recunoscători cu toții, probabil am contribui la o lume mai bună. Spre evoluție. Să învățăm să fim mai smeriți, să știm cum stăm și unde stăm, să apreciem ajutorul primit, într-o lume în care aproape nimic nu e gratis! Acest forum, acești oameni care oferă aici crâmpeie prețiose de ani de zile nu ne datorează nimic, o fac benevol. Informații pe care noi le găsim pe forum gratis, alții le vând pe bani grei. Pentru că vor și pot. Poate dacă ar fi și aici pe bani, altfel i-am percepe și înțelege valoarea.

Și nu în ultimul rând, să fim mai asumați! Că dacă am fi mai asumați nu am mai face postări și la scurt timp să le ștergem. ;)
Salutând nemurirea printre muritori...
bellydancerx
Mesaje: 18
Membru din: 27 Noi 2019, 21:44
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

si de ce i9 si nu amd care i diferenta? va rog nu va suparati. vreau sa stiu
Avatar utilizator
Mery24
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 16 Dec 2015, 13:02
Has thanked: 98 times
Been thanked: 135 times

:writing_hand:
bellydancerx scrie: 13 Mar 2020, 22:04 si de ce i9 si nu amd care i diferenta? va rog nu va suparati. vreau sa stiu
AMD nu e compatibil cu programele create de LiveJasmin. Ei au dezvoltat softurile lor pe Intel. Poate o vor face cândva și pe AMD, dar până atunci mergi pe ce se poate, practic joci cum cântă ei. :slightly_smiling_face:
These users thanked the author Mery24 for the post:
bellydancerx (13 Mar 2020, 22:21)
Salutând nemurirea printre muritori...
bellydancerx
Mesaje: 18
Membru din: 27 Noi 2019, 21:44
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

multumesc frumos mery! am inteles.
These users thanked the author bellydancerx for the post:
Mery24 (13 Mar 2020, 22:57)
Avatar utilizator
Mery24
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 16 Dec 2015, 13:02
Has thanked: 98 times
Been thanked: 135 times

:writing_hand:
bellydancerx scrie: 13 Mar 2020, 22:20 multumesc frumos mery! am inteles.
Și ca să fiu mai specifică, softul LJ merge HD doar cu GPU Intel din procesor. Și de aceea nu e nevoie de placă video dedicată în cazul LiveJasmin, pentru că procesorul oferă tot ceea ce ai nevoie. Probabil că și cu AMD vei reuși să stai online cumva până la un punct, dar nu e recomandat pentru că nu vei fi pe cerințele lor, nu vei putea transmite HD. Posibil și alte erori. Ei pe Intel s-au dezvoltat.
Salutând nemurirea printre muritori...
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1565
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 55 times

STOP !!!!

Sunt confuz.
  • AMD sau INTEL
  • CU sau FARA placa video
  • laptop vs descktop
  • Laptop de firma sau facut pe bucati?
  • i7 sau 9900k ( ce plm e k ala )

Poti sa cumperi cu tot cu windows instalat si antivirus sa fie totul save?

Vreau un antivirus bun sa ma protejeze de virusul asta nou, coronavirus ca sa mearga bine pe sesiune si sa nu il iau de la membrii.
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”