Ce morții masii are lj

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

meowmeow scrie: 30 Oct 2019, 11:37 Eu zic sa bagam sabiile in teaca. Vanity is definitely my favorite sin si pot aprecia si ostilitatea, daca este justificata. Nu putem arunca noroi in toate fetele de acasa, doar pentru ca isi spun pasul pe forum. Atitudinea de genul "Noi suntem OK, voi nu sunteti" este dezechilibrata total. In primul rand pentru ca nu cunoastem persoanele sau situatia sa ne dam cu parerea si in plus nu poti cere tuturor sa fie un leu rece si feroce, si e ok ca unele dintre noi sa ne plangem cand am ajuns la capatul rabdarii. E terapeutic uneori. Impartasirea experientei este benefica, pentru ca zici: " mai sunt si altii si eu care credeam ca sunt asa importanta pe site incat sa ma saboteze in mod intentionat doar pe mine" si asa scapi de momente paranoide. Poate ar trebui o rubrica pe forum, numita "pity party" pe care leii paralei sa nu o acceseze lol.
Sfaturile sunt bune, daca sunt oferite pe un ton adecvat, nu atitudine de tipul zeu- plebeu.
Or fi si cauze pierdute intre modelele independente, asa cum sunt si pe la studiouri. Desigur, noi oitele fara baci avem multe bube pentru ca nu avem o armata de oameni in spate. Avem lucruri de imbunatatit? Absolut , noi ne-am facut singure training si ne adaptam mai incetisor. Noi suntem magazinul de cartier, in timp ce studiourile sunt ca un mare supermarket. Advertising si tot tacamul nu cred ca deranjeaza pe cineva, poate pe ice, dar lol asta e alta discutie. Ce deranjeaza este ca, tu (magazin de cartier) nu vei primi un bec mare si luminos (de la electricianul sef) pentru ca nu esti un mare supermarket, desi ti se spune ca totul este perfect in magazinul tau. Totusi, tu nu primesti HD decat dupa 6-8 luni, exclusive badge decat dupa 239874389743895 ani, nici macar un rahat de retweet pe twitter lol. Decat atat am avut de zis. In rest, sa auzim doar de bine!
Sa inteleg ca postul a fost strict pentru vaicareala sau vreti si alte pareri?Ca sa stim, nu de altceva dar sa ocolim subiectul si sa va lasam in lacrimile Jasminului.
Pot sa te intreb ceva? Cu ce te ajuta acel badge ca noi nu avem si nici studio mare nu suntem?Nici nevoie de el nu avem ca multe alte modele independente.Poate nu ma cunosti, banuiesc ca la mine te-ai referit, mereu am fost pro modele independente care stiu ce fac, am si specificat ca sunt modele independente fara baci care sunt top bani si nici badge nu au ca am verificat.
Scuza-ma dar de ani de zile multi am incercat sa deschidem capete desi nu aveam nici un interes, sub anonimat e usor sa scrii chestii cand numele si prenumele lipsesc ;)
Ca te-ai ofuscat pentru am spus adevarul pe alt ton e problema ta, te vom lasa sa o elucidezi in timp.Sa stii ca unii nu ne-am nascut cu studiouri, am fost modele cu zero sanse la fel ca si acum, niciodata nu s-a schimbat nimic, si eu cand eram model erau studiouri cu facilitati si totusi.......
Un model bun nu are nici o scuza daca este model bun, mai mult s-ar enerva asa cum o faceam si pe vremea noastra si le aratam contrariul, unele chiar o fac se bat cu studiouri mari dar exista un pret pe care majoritatea nu sunt dispuse sa-l plateasca si nu or sa fie niciodata.
Daca vrei un umar sa plangi nu aici il vei gasi, nu te va ajuta cu nimic ca mai sunt inca 10 care trec prin aceasi situatie, sunt sute care nu trec.
Este un caz in forum al unui model care ani de zile nu a facut bani in jasmin desi se chinuia, s-a dus pe chaturbate si a facut furori, toata stima, asta este atitudinea de om care vrea.
Acum te las ca nu pare ca aveti nevoie de o scuturare, am scris special postul asa, il puteam cosmetiza frumos, sa va plang de mila in timp ce ma durea in cot.
Succese!
These users thanked the author GlamChatStudio for the post:
Studio20 (18 Noi 2019, 22:41)
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Nu a generalizat nimeni si nici pe cazuri punctuale concrete nu s-a discutat. Eu doar am enuntat o "frustrare" a unor webmasteri care suna cam asa: se plang de trafic peste tot si in restul timpului lor se chinuie sa stearga contentul de peste tot. Idee ce am regasit-o oarecum si aici. Pot detalia mult cat de prost vad unele modele domeniul, si acest mod de a vedea lucrurile il integreaza ca mod de viata. Asta nu deranjeaza pe nimeni, dar devin obositoare cand dau cu parerea. Si apropo, ele o fac cu atotstiinta. Sunt locuri de discutii unde te ia capul, si sa vezi acolo reactie cand emiti o umila parere, care, atentie, e sustinuta de toata logica de pe Pamant.
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
meowmeow
Mesaje: 47
Membru din: 02 Oct 2014, 17:04
Has thanked: 0
Been thanked: 3 times

Ma dau in vant dupa incaierarile online! LOL Am probleme, dar a fi un ghiocel plapand care nu tine la tavaleala nu este una dintre ele, deci nu sunt ofuscata. Ai spus un lucru cheie...nu te cunosc si nu ma cunosti, de aceea a emite judecati de valoare este gresit "nu mai poti sa faci milioane sub cearceaf si sa te dai sfanta, banii vin cu un pret", "and bagati cardul in bancomat si va strofocati ca va ia paxum nu stiu ce rahat de comision pe banii munciti cu mari chinuri 3 zile pe sapt 5 ore maxim" etc etc. Tocmai de aceea Win, ai perfecta dreptate, nu trebuie generalizat. Nu ma plang de content pe net pentru ca sincer nu ma intereseaza. Daca aduce vizitatori in plus even better.
Unde ai dreptate Glam, este ca te enervezi si daca ne bagam pret de o postare in "pity party" nu inseamna ca nu incercam sa ne luptam cu vantul potrivnic sau sa gasim o alta barca. O fac de ani buni. Uite ca umarul de plans gasit aici, m-a motivat destul si chiar si "atacul" tau a facut bine, desi data viitoare cand vrei sa ma scuturi virtual, ma poti numi c****, dar nu tampitica in mod indirect, desigur. Te consider o femeie inteligenta, ca atare trebuie sa ne pastram pe linia de plutire a respectului. Pace? :)
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Studiourile angajează Modele de 42 yo ?🤔😊
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Da, angajeaza. Depinde ce inseamna acei 42 ani. Daca sunt 42 ani de irosire, probabil nu. Daca sunt 42 de ani de acumulare de burti si frustrari din invidii gratuite, 42 de ani fara a face un minim de efort pentru un minim de educatie, nu-si va pierde nimeni timpul acolo unde nu s-a auto-investit. 42 ani vin de cele mai multe ori cu rigiditate, prejudecati si blocaje... Dar sunt exceptii. Exceptiile sunt angajate.
These users thanked the author WinXPfather for the post:
sweetkitty (11 Noi 2019, 18:19)
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Burțile se dau rapid jos ,mai greu cu educația ....😂😀dar cred ca nici la facultate nu e prea târziu , nu?🤔😊
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Miau miau,enervatul pentru mine in industria asta este zero de vreo 3 ani, nici cel mai tare subiect ever, nici chiar unul despre mine nu m-ar putea enerva, asa ca, sa trecem peste.
Tot nu mi-ai raspuns de ce iti trebuie acel badge, ca iti pot arata modele cu badge de 1-2 k la perioada si modele fara badge, ca nu lucreaza exclusiv, intre 5-12-15 k la perioada, sa vedem daca acel badge conteaza cu ceva, nu conteaza, unul de vrea sa faca o laba sau sa invete cum sa-si faca conturing cu iluminator nu cauta daca Maricica are exclusive, se uita daca are ata sa lege 2-3 vorbe cu ea :')

Am spus ca am scris postul special mai agresiv si dupa 18 ani de industrie cred ca puteam sa scriu un post in care imi plangeam si eu de mila si voi cu mine daca vroiam, i am not stupid!

Mai citeste si alte forumuri si o sa vezi ca tot ce am scris sunt facts, cel mai mult modelele sunt interesate de comisionul paxum si de cum sa nu o vada Gica de la 3, cum sa-si stearga videourile de pe net, cum sa faca in 5 ore 1000 dolari si alte aberatii de genul.Nu ti-am scris tie special un PM.


Sper ca am lamurit problema.
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

sweetgirl scrie: 30 Oct 2019, 18:20 Burțile se dau rapid jos ,mai greu cu educația ....😂😀dar cred ca nici la facultate nu e prea târziu , nu?🤔😊
Facultate oricand si relativ usor se poate face, dar poate sa insemne fix nimic.
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Avatar utilizator
AmelieSlade
Mesaje: 28
Membru din: 11 Iul 2019, 12:50
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

A fost o perioada mai slaba, toate am trecut prin asta, dar nu trebuie sa te panichezi. Pentru mine de cateva zile a inceput iar sa mearga foarte bine!
Memsy
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 139
Membru din: 19 Mar 2019, 03:40
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times

Citind acest topic inteleg ca jasmin indeamna modelele sa isi aduca singure trafic din social media si in acelaisi timp le interzice orice forma de contact cu membrii in afara siteului - cum vine asta? Nu e absurd?
Si recomandarea "sa vii cu ceva nou" eu nu prea o inteleg pentru ca jasmin nici nu ofera prea multe posibilitati de a veni cu ceva intr-adevar nou, in afara de poze si videos, outfit-uri noi, schimbari de look si de decor, etc ce altceva se mai poate face pe site?
La un moment dat membrii oricum se plictisesc de orice, trebuie constant ceva nou gen poze si videos pentru a fi incarcate pe site, ceea ce mananca din timpul de stat online al modelului. Pe ideea asta trebuie lucrat foarte mult offline pentru creare de content dar macar de ar exista posibilitatea de a veni intr-adevar cu ceva nou, ca poze si videos face toata lumea.
Daca un model vrea sa faca ceva gen reality show sau un scenariu ceva de exemplu cu mai multe persoane trebuiesc inregistrate si persoanele respective, daca vrea sa lucreze pentru o tura de exemplu cu un prieten sau prietena pe post de invitat sau invitata - la fel trebuie cont separat de cuplu sau group, cel putin pe jasmin.
Deci e cam dificil de a veni intr-adevar cu ceva nou pe jasmin, cu ceva ce nu mai face nimeni altcineva.. Sunt cam prea multe reguli si limitari.
Cel mai bine e sa se lucreze in sistem multi-site adica pe mai multe sites deodata pentru ca nici un site nu merita exclusivitate daca nu ofera niste avantaje ferme in schimb gen trafic si incasari garantate.
Avatar utilizator
KaylinDream
Mesaje: 16
Membru din: 05 Iul 2019, 14:29
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times
Contact:

Eu iti recomand sa te calmezi. LJ are o perioada de normalizare. Au fost promotii dupa promotii si normal ca membri si-au cam terminat banii momentan. O data ce se normalizeaza si revin membri cu forte proaspete o sa iti faci inapoi sumele. Doar nu te stresa :)
These users thanked the author KaylinDream for the post:
Studio20 (18 Noi 2019, 22:40)
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

meowmeow scrie: 28 Oct 2019, 10:27 Este din ce in ce mai greu pentru ca site-ul a decis asta, greutatea asta nu s-a pogorat peste noi din ceruri ca un dat al sortii lol. Site-ul a decis sa isi depasesca cu mult atributiile de platforma online si decide cine, cum, de ce si cand. Am inteles ca le pasa de buzunarul in care intra banii, deci oitele fara baci au devenit negre in timp. Cineva ar crede ca oitele negre nu sunt de fapt asa de negre, daca indeplinesc toate conditiile impuse, nu? Ei bine, nu conteaza. Da, stiu replica aia cu "muta-te pe alt site blah blah yada yada", "ca viata nu este cinstita" si alte est europenisme cu care lucram. Ramane totusi o intrebare, i-ar afecta cu ceva daca ar renunta la discriminare in anul de gratie 2019? Banii au acelasi miros, aceeasi valoare si culoare indiferent de unde vin. Sau nu? I-am intrebat pe ei, dar stim modus operandi, tu le arati ca laptele este alb si ei vor sa te convinga de negrul superb pe care il are.

Uite ca s-a rezolvat si cu discriminarea. Si modelele independente sunt exclusive...
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
ice999
User Activ
User Activ
Mesaje: 234
Membru din: 06 Feb 2015, 10:28
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

Voi ati vazut macar pe ce pagina apare LJ daca scrii "live sex"? Primul apare Chaturbate, apoi Imlive, si altele, iar Jasmin NICI MACAR nu e pe prima PAGINA :(. Apare abia in al 3-lea rand pe a 2=a pagina de rezultate...

chiar ca, CE MORTI MASII ARE? Ce naiba fac frate? Nu erau ei cei mai tari? Voi ce credeti?
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

ice999 scrie: 29 Dec 2019, 01:43 Nu erau ei cei mai tari? Voi ce credeti?
Suntem 2020 :) tu ai ramas prin 2015... Dar nici nu poti compara mere cu pere. CB e nr.1 de ani dar e si altceva, potential infinit dar pt cine poate si are cu ce.

Iat discutia e lunga si s-a tot facut. Si de mine si de @Nord, si altii...
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
andromaca_mulge_vaca
VIP
VIP
Mesaje: 907
Membru din: 15 Dec 2008, 18:09
Has thanked: 0
Been thanked: 17 times

pai e normal sa apara ca fiind cele mai cautate site-urile care dau moka la bobor: chaturbate, bonga, stripchat, camsoda, cams4, alea-alea.... fin'ca le cauta boboru'.... ca doar nu s-or calca doritorii in picioare la alea de 9.99 cockonetzi / minut, cred.
https://www.youtube.com/watch?v=E2cwAnIZXXU
ice999
User Activ
User Activ
Mesaje: 234
Membru din: 06 Feb 2015, 10:28
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

Mda...trist. Oricum o parte din vina o are si managementul LJ. Adica e un site misto cu potential, si ar putea face ceva sa devina din nou number one. Deci nu e doar vina concurentei
Avatar utilizator
Studio20
VIP
VIP
Mesaje: 650
Membru din: 20 Apr 2011, 10:44
Localitate: WorldWide
Has thanked: 22 times
Been thanked: 8 times
Contact:

Daca vreti ajutor pe LJ, v-am pregatit aici o oferta speciala: viewtopic.php?f=26&p=109009#p109009
Studio 20. Cel mai mare si mai cunoscut studio de videochat din lume. 20 de locatii, 5 tari, 3 continente.

Excelam Impreuna!

http://www.studio-20.ro
Memsy
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 139
Membru din: 19 Mar 2019, 03:40
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times

A mai observat cineva ca pe jasmin au scos free chat-ul pentru guests la liber asa cum a fost pana acum si acum guests mai pot doar alege din vreo cateva fraze standard sa trimita in chat care le apar aleatoriu?

Say something:

Select what to say:

How's going sweetheart / Wow darling, you look good! / Hello baby! / Do you work out? / Do you like to dance?

To chat with no limits, Create Free Account

Deci daca vor chat liber trebuie sa se inregistreze ca si membri; eu ma intrebam e ce sunt asa tacuti pe de o parte, si pe de alta parte de ce imi trimit unii intr-una fraze gen ''do you workout'' sau ''do you like to dance'' de nenumarate ori wtf. Am crezut ca fac misto de mine dar astea sunt fraze standard alese de ei din lista aleatoare care le apare. Pai asa e de inteles de ce pare pustiu. Pe deasupra, de parca nu ar fi fost de ajuns, au mai dat si optiunea de ''Mute Guests'' in Settings dar la ce sa mai dai Mute? Ca au doar cateva fraze din care pot alege sa trimita in chat.
ice999
User Activ
User Activ
Mesaje: 234
Membru din: 06 Feb 2015, 10:28
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

Exact Memsy, e cineva cu mentalitate reatda in schipa lor de management. Cine frate i-a angajat, chiar sunt enervanti cu unele decizii. Ati vazut acum ca au introdus o noua "politica" pt pozele de profil=))))))))astia inventeaza reguli dupa ce viseaza noaptea probabil..altfel nu-mi explic...
Avatar utilizator
pixma
Mesaje: 25
Membru din: 29 Mar 2015, 19:49
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ice999 scrie: 09 Feb 2020, 06:43 Exact Memsy, e cineva cu mentalitate reatda in schipa lor de management. Cine frate i-a angajat, chiar sunt enervanti cu unele decizii. Ati vazut acum ca au introdus o noua "politica" pt pozele de profil=))))))))astia inventeaza reguli dupa ce viseaza noaptea probabil..altfel nu-mi explic...
Ce politica? Ce au introdus?
ice999
User Activ
User Activ
Mesaje: 234
Membru din: 06 Feb 2015, 10:28
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

Policy change on LiveJasmin
We have updated our Profile Picture requirements

From today onward, the requirements for Profile Pictures on LiveJasmin have changed.

This was necessary to better follow the stricter age verification requirements of certain countries.

You may find the new general policy on this Wiki page.

Examples for girl category have been updated here.

We are reviewing all accepted Profile Pictures, and any that do not meet the new requirements will be rejected on 15 February.

Please be sure to check if your Profile Picture meets the requirements, so you can keep your position on LiveJasmin.
ice999
User Activ
User Activ
Mesaje: 234
Membru din: 06 Feb 2015, 10:28
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

Deci JUR ca nu am vrut sa scriu asta si nu o scriu cu intentie rea, ci din pur soc. Voi ati vazut cum a EXPLODAT practic numarul de modele online pe LJ? De obicei ma uit mereu cate modele sunt seara la categoria GIRL. Si sunt in medie cam 300-350 in free si 120-140 in pvt (350 la sfarsit de perioada, adica rar).

Ei, de vreo 3 zile incoace...ma crucesc nu alta.. Vad ca sunt 700 (SAPTE SUTE) de modele online la categoria Girl...Initial am crezut ca e clar o eroare, dar vad ca de 3 nopti incoace numai asa sunt, PESTE 700. Si am verificat cateva conturi, si intr-adevar sunt multe conturi noi, gen de 1 luna-doua. Acum intrebarea mea e: s-au deschis dintr-o data multe studiouri in Columbia, sau Brazilia, sau ce p*m, pe bune, mi se pare SOCANT. Si inainte sa sara cu gura (cine se simte, bineinteles), chiar mi se pare ciudat ca asa DINTR-O DATA a explodat numarul de la 300 la peste 700...Nu am mai vazut asa ceva de cand sunt
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”