Sunt deprimata si nu am cu cine sa vorbesc deschis.

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Scrie răspuns
Justagirluk
Mesaje: 11
Membru din: 21 Iun 2019, 23:45
Has thanked: 4 times
Been thanked: 0

Buna! Simt ca asta e singurul loc in care pot sa fiu sincera si deschisa si sper ca imi pot gasi alinarea.. Sunt foarte de deprimata si nu am cu cine sa vorbesc despre asta pentru simplul fapt ca nu pot spune oricui ca fac videochat. Hai sa va spun cateva detalii despre mine. Locuiesc in Uk de cativa ani buni si aici am inceput sa fac videochat pentru ca eram satula de munca ...in fine, la inceput mi-a mers bine, apoi mai slabut o buna perioada de timp dar apoi mi-am dat seama ca e vina mea in mare parte pt ca devenisem delasatoare. Pe vremea aia eram cu fostul meu prieten cu care am locuit impreuna pana anul trecut cand a decis sa se desparta de mine, el este un tip foarte ambitios, genul workaholic, a muncit foarte mult, acum are propriul bussines, am muncit si eu destil facand videochat si am adus destui bani in casa, el nu a avut niciodata nimic de comentat cu privire la ceea ce fac. Ne doream, sau asa cred, ca ne doream amandoi un viitor impreuna. Imi doream sa ma las la un moment dat de videochat si sa lucrez impreuna cu el la afacerea pe care o are acum. Nu imi mai doresc sa lucrez pentru altcineva din varii motive. Dupa ce ne-am despartit m-am simtit nevoita sa imi iau un job care nu imi place si nici nu imi aduce bani suficient incat sa ma intretin singura. Am continuat sa fac videochat si am inceput sa fac mai multi bani ca inainte si desigur mai mult decat fac la jobul meu normal...asa ca am renuntat la a mai lucra full time si am preferat sa lucrez part time si sa fac videchat in zilele libere...parca nu imi vine nici sa renunt inca la jobul meu de tot, pt ca macar am o siguranta sau nu stiu...cu tot ce fac adunat, ma desurc sa imi platesc chiria, billuri, mancare etc. Mentionez ca am ramas singura in apartament si am cheltuilei destul de mari, daca m-as muta cu altcineva nu as mai putea face videochat deci nu as avea mai multi bani, prin urmare imi e bine asa deocamdata...Problemele mele sunt urmatoarele: nu stiu in ce directie merg cu asta, fac ce fac dar as vrea sa imi fac un plan ca la un moment dat sa pot renunta la acest job pt ca totusi nu vreau sa fiu camgirl pana la pensie..Imi doresc totusi sa am o afacere a mea pentru ca nu m-as mai vedea lucrand pt altcineva pe viitor. Cand eram cu prietenul meu stiam ca asa se va intampla dar afacerea era oricum a lui asa ca la despartire eu nu m-am ales cu nimic desi am contribuit si eu..in fine..incerc sa pun bani deo-parte dar este greu pt ca nu fac chiar atat de multi bani lunar, avand jobul meu de zi la care castig putin, imi mai raman 16-17 zile pe luna de videochat si trag cat pot dar nu e suficient si nu apuc sa strang mare lucru..poate mai incolo imi voi lua un imprumut de la banca ca sa pot investi in ceva..nu stiu,...
O alta mare teama a mea e faptul ca nu pot spune nimanui ceea ce fac, nu am multi prieteni si aia pe care ii am prefer sa ii mint si sa nu mentionez ceea ce fac, pur si simplu nu pot si aleg sa mint. e mai ok asa, nu m-ar ajuta cu nimic sa spui cuiva ceea ce fac si pt ca oricum nu ar intelege..apoi ma mai tem ca in momentul in care o sa imi fac un iubit, cum as putea sa-i spun ceea ce fac? chiar nu pot, asa ca prefer sa stau singura...stiu, e trist dar asta e. Va rog nu ma judecati, sau daca o faceti, nu fiti duri cu mine, dar simt ca asta este singurul loc in care imi pot descarca toate fricile si temerile pt ca videochatul este o mare parte din viata mea si cred ca avem cu totii asta in comun, iar cineva din exterior nu ar putea intelege la fel de bine. Nu stiu de ce as scris aici, dar am simtit nevoia sa ma eliberez cuiva si poate ca o parere sau alta ma mai alina cumva. Poate par foarte dramatica ,dar asa ma simt, fara nici o directie si fara niciun ajutor.
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Oh imi pare rau sa te vad asa pierduta, nehotarata, cred ca te-a dat cumva peste cap si despartirea de fostul. Ai foarte multe optiuni pentru a reduce si chiar a elimina starea de depresie.. crede-ma ca vorbesc din proprie experienta.. eu inca sunt pe pastile si de depresie...

Important de spus.. atat timp cat poti functiona.. poti duce chiar si 2 joburi... inca nu esti in depresie.. poate te simti singura.. izolata.. nehotarata.. lipsa de incredere in tine etc.. dar inca nu e depresie. Depresia "adevarata" sa ii zic asa.. e atunci cand deja nu mai poti functiona.. te simti fara scop pe lume... ai un amalgam de emotii negative fara un motiv anume..nu ai energie... te izolezi, nu vrei sa mai auzi de nimeni si nimic etc.. si in stari depresive foarte severe.. se poate ajunge si la ganduri de suicid sau stare aproape vegetativa.. nu mai intru in detalii ca sa nu te sperii!!!

Parerile mele cat pot de sincer:

1. Daca s-a terminat relatia.. ce mai cauti in UK? E o tara scumpa, cu climat care induce starile depresive, Romanii nu sunt vazuti chiar ok etc etc etc In Romania ai cheltui mult mai putin fata de UK... esti aproape de familie, probabil nu o sa te mai simti asa de singura si izolata etc
2. Daca zici ca nu te vezi lucrand pentru altii... ce mai cauti la jobul part time? Dedica tot timpul video chatului si vei castiga in cativa ani cat altii intr-o viata... iar in anii astia ai tot timpul sa te gandesti ce afacere vei deschide cu banii castigati.
3. Practici video chat si te simti singura? Hm... probabil nu vezi videochatul inca la adevarata valoare.. cand ai atatia barbati care iti canta in struna cum sa te simti singura? Implica-te si tu mai mult cu clientii care merita.. si e imposibil sa te mai simti singura... traieste-ti viata... descopera.. calatoreste .. ca timpul trece.. Vescan.. tic tac
Pana te pui la punct, descarca-te aici ca e un mediu bun!!! Te pup, ai grija de tine!
These users thanked the author SAD^^EYES for the post:
Justagirluk (13 Iul 2019, 22:24)
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Buna, daca te ajuta cu ceva sa stii ca exista oameni specializati care te pot ajuta, inteleg dorinta de a impartasi sub anonimat unor persoane straine temerile si gandurile tale dar crede-ma ca nu este o solutie pe termen lung, oricine isi poate da cu parerea dar poate parerile noastre nu sunt ceea ce trebuie pentru ca fiecare vedem o problema din punctul nostru de vedere, uite eu gandesc ca Ionut, nu m-as simti singura facand videochat, mi-as asuma total ceea ce fac fata de prieteni.(bine o fac de ani buni, indiferent ca am cunoscut pe cineva acum sau in urma cu 20 de ani, ma simt libera, este un sentiment extrem de misto iar cine ma judeca nu o face in fata,eu una nu am avut experiente nasoale,infara de picat fata si spus ca nu ma cred nu am intalnit oameni care sa fuga de mine, mai mult chiar imi cauta compania desi eu nu sunt o fire sociabila, ma simt bine cu mine, nu am nevoie de acceptare and shit, probabil varsta)
Deci vezi, tu poate nu ai face niciodata asta, vazusem o chestie amuzanta pe instagram care spunea cam asa ''Voi astia care ati trait toata viata cu frica despre ce spune lumea,ati aflat pana la urma ce a spus?'',amuzanta dar si adevarata, pana la urma in viata noastra conteaza exclusiv doar persoanele cele mai apropiate nu prietenii care azi vin si maine pleaca si daca esti doctor, nu pleaca pentru ca faci videchat, pleaca pentru ca oamenii uneori isi despart drumurile din varii motive, neinteresante de altfel si neimportante.
Incearca intai sa te cunosti pe tine, sa vezi ce iti doresti de fapt, toate starile naspa pleaca din interiorul nostru, acolo este buba, acolo trebuie sa lucrezi cu tine, stiu persoane afectate grav de videochat dar nu videochatul le-a afectat ci faptul ca au facut ceva din constrangere, fie financiara, fie de alta natura, nu l-e a placut, s-au simtit vinovate oarecum desi crede-ma ca nu-i pasa nimanui.Uite iti dau exemplu celebru care circula pe fb si pe tot social media si de care toata lumea a ras,a facut bascalie si tot tacamul, cazul fetei 1000 de euro, este imposibil sa nu-l stii, fata aia asa injurata,mistocarita, etc este cu adevarat LIBERA si ca ea sunt multe, indiferent ca lumea o desconsidera, ca rade de ea, nu-i pasa, a vrut sa devina virala si a devenit indiferent de felul cum a facut-o.
Sunt din ce in ce mai multe fete care au inceput sa-si asume, sunt acele fete care nu au inhibitii, traiesc asa cum vor ca doar o viata avem and shit nu putem sa multumim pe toata lumea dar este suficient sa ne multumim pe noi insine, cred ca este partea cea mai importanta.Poate nu esti facuta pentru videochat, poate nici pentru slujba cealalta dar cu siguranta trebuie sa existe ceva pe lumea asta care sa-ti placa, incearca sa ajungi acolo, ca cauti in tine ceea ce vrei ca nu pare sa stii momentan.
Incearca si un psihoterapeut, in ziua de azi cand traim in era fake social media si adunam frustrari ca x si-a luat nu stiu ce masina pe care de fapt a inchiriat-o pentru 2 zile sa-si traga niste poze cu ea, este necesar sa facem diferenta intre real si fake si sa ne dispersam oarecum de frustrari voite sau nevoite.Forte multe probleme din prezentul nostru sunt legate si de trecut chiar daca aparent au legatura cu prezentul, psihoterapeutii te pun in legatura cu tine, o sa afli cine esti si ce vrei cu adevarat singura daca esti putin deschisa la minte si cauti raspunsuri.
Succes acolo, sper sa-ti gasesti linistea.
These users thanked the author GlamChatStudio for the post:
Justagirluk (13 Iul 2019, 22:24)
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Jimmywhatever
Mesaje: 21
Membru din: 22 Oct 2018, 07:41
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

Hey girl :)
Esti un pic confuza dar este ok :) Si eu cred ca te-a cam debusolat despartirea de fostu' dar se intampla des,oamenii se mai despart dupa x ani poate si dupa o viata :)Nu inseamna ca are cineva vreo vina !E plin de barbati misto pe pamantu' asta thank God!
Cum bine zicea cineva aici de ce ce nu vii back in Romanica ?E fain aici si poti sa intalnesti oameni noi cu care sa vb ( nu trebuie neaparat sa le zici cu ce te ocupi pt ca te vor judeca no matter what ) dar sigur ai avea o stare de spirit mai buna plus ca daca renunti la jobul part time poti face doar videochat ( more money ) .
Ce sunt nebuniile astea ca NU stiu in ce directie ma indrept ?Te indrepti inspre directia banilor si a bunei dispozitii:)Tre sa stim exact unde ne indreptam ?Eu sincer habar nu am where im going but guess what ?I'm on my way :D Crezi ca stie vreunu dintre noi EXACT unde sa indreapta ?:)in ce directie ?nah
Mai zici ca nu vrei sa fii cam girl pana la batraneti ...Bun atunci ,iti trebe un plan ca sa eviti lucru asta ,corect?Pt orice plan ai nevoie de bani iar videochatul iti da sansa asta !
Acuma daca tie nu iti place deloc ceea ce faci this cam thing ,atunci e alta poveste ...
Cred ca trebuie sa ne dam seama exact ce vrem si ce NU .De obicei dupa 30 ani se intampla asta :)
Ps.Daca iti zic ca doar simplu fapt ca esti healthy si probabil foarte tanara si dragutza ar trebui sa te bucure ,ar ajuta ?:)
NikyJonnes
Mesaje: 2
Membru din: 03 Iul 2019, 18:37
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Se pare ca treci printr-o perioada dificila in viata. Sa stii ca nu o sa fie mereu asa, toate trec si mereu vin vremuri mai bune. Depresia e o chestie serioasa si daca vezi ca nu reusesti sa iti imbunatatesti starea psihica, sugerez sa vizitezi un psiholog, te poate ajuta foarte mult sa iti pui totul in ordine. Ca sa iti poti pune viata in ordine, trebuie sa fii si tu ok. Sper sa reusesti sa treci peste perioada asta!
Avatar utilizator
KaylinDream
Mesaje: 16
Membru din: 05 Iul 2019, 14:29
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times
Contact:

Cunosc pe cineva in aceeasi situatie. Cand simti ca nu mai poti acolo, sfatul ei este sa intorci in Romania. Nu se merita sa fii singura si trista in UK. Daca vii in Romania cu videochat te poti intretine usor avand in vedere ca sigur faci destui bani pentru economia de aici. Cat despre partea depresiva, poate se va remedia indata ce remediezi si situatia ta actuala. Daca nu, nu este nicio rusine sa mergi la psiholog. Depresia nu este o gluma :). Nimeni nu te va judeca
Justagirluk
Mesaje: 11
Membru din: 21 Iun 2019, 23:45
Has thanked: 4 times
Been thanked: 0

SAD^^EYES scrie: 11 Iul 2019, 01:48 Oh imi pare rau sa te vad asa pierduta, nehotarata, cred ca te-a dat cumva peste cap si despartirea de fostul. Ai foarte multe optiuni pentru a reduce si chiar a elimina starea de depresie.. crede-ma ca vorbesc din proprie experienta.. eu inca sunt pe pastile si de depresie...

Important de spus.. atat timp cat poti functiona.. poti duce chiar si 2 joburi... inca nu esti in depresie.. poate te simti singura.. izolata.. nehotarata.. lipsa de incredere in tine etc.. dar inca nu e depresie. Depresia "adevarata" sa ii zic asa.. e atunci cand deja nu mai poti functiona.. te simti fara scop pe lume... ai un amalgam de emotii negative fara un motiv anume..nu ai energie... te izolezi, nu vrei sa mai auzi de nimeni si nimic etc.. si in stari depresive foarte severe.. se poate ajunge si la ganduri de suicid sau stare aproape vegetativa.. nu mai intru in detalii ca sa nu te sperii!!!

Parerile mele cat pot de sincer:

1. Daca s-a terminat relatia.. ce mai cauti in UK? E o tara scumpa, cu climat care induce starile depresive, Romanii nu sunt vazuti chiar ok etc etc etc In Romania ai cheltui mult mai putin fata de UK... esti aproape de familie, probabil nu o sa te mai simti asa de singura si izolata etc
2. Daca zici ca nu te vezi lucrand pentru altii... ce mai cauti la jobul part time? Dedica tot timpul video chatului si vei castiga in cativa ani cat altii intr-o viata... iar in anii astia ai tot timpul sa te gandesti ce afacere vei deschide cu banii castigati.
3. Practici video chat si te simti singura? Hm... probabil nu vezi videochatul inca la adevarata valoare.. cand ai atatia barbati care iti canta in struna cum sa te simti singura? Implica-te si tu mai mult cu clientii care merita.. si e imposibil sa te mai simti singura... traieste-ti viata... descopera.. calatoreste .. ca timpul trece.. Vescan.. tic tac
Pana te pui la punct, descarca-te aici ca e un mediu bun!!! Te pup, ai grija de tine!
Mersi mult pentru incurajari. Ca sa raspund intrebarii tale.. eu una nu ma mai vad traind in Romania din mai multe motive.. imi place aici si deocamadata prefer sa raman aici atat cat am sa pot. Eu m-am intors in Romania acum cativa ani si am continuat sa fac videochat de acasa dar pur si simplu nu a mers. Aia a fost cea mai slaba perioada din punct de vedere al incasarilor. Nu stiu nici acum sigur de ce dar cert e ca nu as mai risca. Eu nu sunt apropiata de familie asa ca nu ma ajuta nimic sa fiu langa ei, eu avand doar parintii mei, pt ca sunt singura la parinti. Imi doresc ca pe viitor sa am o afacere si sa fiu independenta financiar. Cred ca in Uk sunt sanse mai mari sa faci ceva in domeniul asta pt ca in Romania te lovesti de birocratie si multe altele. Stiu despre ce borbesc pt ca am avut o afacere impreuna cu fostul meu si pt ca am intampinat tot felul de probleme, am ales sa placam inapoi, ramanand cu un gust amar fata de ce se intampla in Romania. Nu zic ca nu se poate si in Romania sa te realizezi sau sa ai afacerea ta dar e mult mai greu. Este vb si despre mentalitate.. sunt multe aici.. Da, stiu ca videochatul are mare potential si recent am inceput sa investesc mai mult timp si energie si vad ca se poate si imi merge mai bine. Deocamadata ma tem sa renunt la jobul meu normal pt ca in videochat totusi, se poate intampla sa iti mearga o perioada bine, apoi te poti duce iar in jos. Nu vreau sa fiu pesimista dar as vrea sa imi strang ceva bani pt zile negre in caz ca vor veni, dar oricum este bine sa ai bani pusi deoparte.
Am sa mai scriu aici si am sa incerc sa citesc tot forumul asta pt ca e de mare ajutor. O zi frumoasa!
Justagirluk
Mesaje: 11
Membru din: 21 Iun 2019, 23:45
Has thanked: 4 times
Been thanked: 0

Jimmywhatever scrie: 11 Iul 2019, 09:02 Hey girl :)
Esti un pic confuza dar este ok :) Si eu cred ca te-a cam debusolat despartirea de fostu' dar se intampla des,oamenii se mai despart dupa x ani poate si dupa o viata :)Nu inseamna ca are cineva vreo vina !E plin de barbati misto pe pamantu' asta thank God!
Cum bine zicea cineva aici de ce ce nu vii back in Romanica ?E fain aici si poti sa intalnesti oameni noi cu care sa vb ( nu trebuie neaparat sa le zici cu ce te ocupi pt ca te vor judeca no matter what ) dar sigur ai avea o stare de spirit mai buna plus ca daca renunti la jobul part time poti face doar videochat ( more money ) .
Ce sunt nebuniile astea ca NU stiu in ce directie ma indrept ?Te indrepti inspre directia banilor si a bunei dispozitii:)Tre sa stim exact unde ne indreptam ?Eu sincer habar nu am where im going but guess what ?I'm on my way :D Crezi ca stie vreunu dintre noi EXACT unde sa indreapta ?:)in ce directie ?nah
Mai zici ca nu vrei sa fii cam girl pana la batraneti ...Bun atunci ,iti trebe un plan ca sa eviti lucru asta ,corect?Pt orice plan ai nevoie de bani iar videochatul iti da sansa asta !
Acuma daca tie nu iti place deloc ceea ce faci this cam thing ,atunci e alta poveste ...
Cred ca trebuie sa ne dam seama exact ce vrem si ce NU .De obicei dupa 30 ani se intampla asta :)
Ps.Daca iti zic ca doar simplu fapt ca esti healthy si probabil foarte tanara si dragutza ar trebui sa te bucure ,ar ajuta ?:)
Buna! Mersi mult pentru raspuns!
M-ai intrebat de ce nu vin inapoi in Romania, am raspuns mai sus cuiva care m-a intrebat acelasi lucru.. mie chiar imi place aici, locuiesc intr-o zona frumoasa, singura acum si imi place multe aspecte ale vietii de aici, faptul ca nimeni nu are treaba cu tine, fiecare isi vede de viata lui mai mult sau mai putin, fara de Romania unde exista o cu totul ala mentalitate. Nu vreau sa par nu stiu cum, dar o data ce pleci din Romania, daca ai o experienta buna, incepi sa vezi lucrurile altfel. Cu privire la videochat si daca imi place sau nu, sincer sunt multe aspecte care imi plac la acest job, sunt si altele care nu imi plac, cred ca ceea ce ma motiveaza sa intru online sunt banii desigur: D
Cand vad ca fac bani parca nu imi mai vine sa ies. Azi noapte de ex am stat pana la miezul noptii online, apoi de demineata m-am trezit ca sa merg la jobul meu de zi. Sincer am sa mai astept putin sa imi stang ceva bani, apoi cred ca voi renunta la job pt ca nu se merita, daca as reusi sa ma mentin constant cu castigurile as reusi sa pun destul deoparte, eu nefiind o persoana foarte cheltuitoare, daca am sunt scop precis cred ca reusesc sa fiu disciplinata. Problema mea e ca ma simt destul de dezamagita din cauza fostului, dar asta e, faptu e consumat. Cred ca videochatul nu mi-a mers mult timp pt ca in momentul in care a inceput sa imi mearga mai prost m-am cam resemnat si nu am dat totul sa caut o solutie si sa explorez tot ce se poate ca sa fac sa imi mearga. Ma rog sincer sa imi mearga din ce in ce mai bine:)) este singura mea alinare, cand intru online mai uit de una alta, ma mai si enervez cand nu fac bani dar asta e. Cu asumarea faptului ca fac ceea ce fac, mai am probleme, nu pot sa mint, inca mai tremur la gandu ca poate ma vede cineva pe net si afla mama si tata si fac amandoi infarct. Dar incerc sa fiu pozitiva, nu ma tortureaza atata de tare gandul incat sa ma las . Am observat ca atragem ceea ce gandim. O zi faina!
Maria14
Mesaje: 8
Membru din: 09 Iul 2019, 11:51
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Buna,

Cu siguranta despărțirea te-a debusolat. Faptul că ai contribuit si tu la afacerea fostului si nu ai primit nimic in schimb spune multe despre caracterul lui, asa ca nu ai pierdut nimic. Oamenii vin si pleaca!

Aud multe persoane din toate domeniile ca vor sa aiba propria afacere si ca nu isi doresc sa lucreze pentru altcineva. Parerea mea este ca nu e atat de nasol sa lucrezi pentru altcineva. Pana la urma ai un venit asigurat si griji puține. In schimb, o afacere presupune foarte mult timp dedicat si riscul de a avea pierderi.

Cand am inceput activitatea asta am presupus că nu va afla nimeni. Si cat timp am lucrat nu a aflat nimeni. Ulterior, la mult timp după ce am renuntat un labagiu a dat de mine si nu s-a pus în locul meu nici macar o secunda si m-a "parat" cunoștințelor. Toată situatia m-a demoralizat. Ceea ce vreau sa spun este ca oricine se apuca de camming trebuie ca în momentul în care intră online sa se gândească ca lumea poate afla. Poate afla imediat, mai târziu sau niciodată. Aici depinde foarte mult de tipul de site pe care lucrezi si de cat de prezenta si cunoscută esti.

Recomand celor care doresc sa evite pe cât posibil diverse situatii sa aiba setările pentru social media (conturile personale) private, de preferat pozele de profil sa nu fie selfie-uri, sa nu folosească paypal si sa nu divulge nimic personal clienților, sa nu stea cu fata in prim plan pe camera, sa fie mai depărtată de obiectiv, un machiaj diferit fata de viata reala, eyelinerul face minuni pentru ochi, sculpting, haine diferite.
P.s. părinții tăi nu vor afla niciodată

O altă recomandare este sa nu faci niciodată ceva pe bani putini oricât de prost ar merge. Know your value and add tax.

Unii oameni sunt sex positive si nu au nimic cu acest job. Cum a zis si Glam, unii după ce au aflat de partea asta a mea chiar mi-au căutat prezenta Si nu in chestiuni legate de job. Altele au fost de părere că am învățat multe lucruri legate de viata, chiar dacă sunt chestii care m au demoralizat.

In ceea ce priveste relația cu un alt partener. Si pe mine m a pus pe gânduri. Si cei care mi au raspuns au dreptate: daca exista atracție, va intelege si va trece peste. Dacă nu, are balta peste. Daca nici asa nu merge, ne putem lua pisici/câini 😂😂😂. Exista cineva pentru noi pe undeva. Iti recomand sa nu pierzi contactul cu lumea si sa te afunzi in job pentru ca exista riscul sa te izolezi si asa nu vei putea cunoaște pe cineva.

Pe ce site uri lucrezi?

O zi faina!
Justagirluk
Mesaje: 11
Membru din: 21 Iun 2019, 23:45
Has thanked: 4 times
Been thanked: 0

Buna! Mersi pt incurajari! Tot ce spui este adevarat dar acum depinde de situatia fiecaruia si aici ma refer la a ne asuma ceea ce facem. Este dificil si sincer multi nu accepta treaba asta, unii poate sunt si invidiosi pt ca si-ar dori sa aiba bani mai multi dar din frustrare aleg sa arunce cu vorbe aiurea..cu privire la afacere, da am contribuit cu e am putut dar asta nu mai conteaza acum, ceea ce imi doresc e sa imi fac ceva al meu pt viitor. Nu stiu inca ce, dar posibilitati sunt endless.. eu cred ca trebuie sa fi facut pt asta, nu oricine poate sa faca asta, trebuie sa fi disciplinat , sa iti asumi riscuri si sa ai animite abilitati pt bussines. Nu stiu in ce masura le am, dar cert e ca lucrez la asta, in primul rand mentalitatea este importanta, mindset cu se spune. Cand tu este pe ideea ca poti fii dependent si esti o pers care se automotiveaza( self- motivated) pur si simplu nu poti accepta ideea de a fi sub comanda cuiva. Nu e rau sa lucrezi pt cineva, de ex sa fi medic, sau sau ai o cariera intr-un domeniu cu perspective bune dar trebuie sa fi pasionat de acel ceva. Iar, o data ce te-ai obisnuit cu un stil de viata este greu sa renunti la acel stil, este deprimant.
Lucrez pe adultwork si pe streamate. Imi plac siturile astea 2 pt ca sunt mai safe asa, ambele situri au free chat dar poti opta sa nu permiti guestilor sa-ti intre in chat, astfel incat iti scad sansele de a fi vazuta randoom de un vecin, sau un unchi care poate accesa siteul ‘din greseala’ pt simplu fapt ca trebuie sa fi membru platitor. As incerca si altele daca as sti vreunul care sa fie cat de cat la acelasi nivel cu cele mentionate mai sus.
Maria14
Mesaje: 8
Membru din: 09 Iul 2019, 11:51
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Mai greu sa te găsească cineva pe site urile astea doua. In privinta guest ilor pe streamate am impresia ca ei totusi pot intra in camera, chiar dacă ție nu iti apar. Sa infirme/confirme cineva care stie mai bine.

Se înregistrează private urile mai rar pe ele, dar sunt cazuri. Mai cauta din cand sa vezi daca e ceva pe google si trimite DMCA - sa nu trimiți niciodată cu datele personale, nume fictiv întotdeauna. Revin cu recomandarea machiaj si vestimentație complet diferite de viata reala, fata mai putin fix in obiectiv, cand te masturbezi poti sa iti pui părul putin pe fata, sa stai pe o parte sau cu capul înclinat în spate. Din moment ce nu ai legătura cu cb, mfc altele de free chat I wouldn't worry too much. Ai putea sa încerci si imlive :-??, dar aici poate iti raspunde cineva care are mai multa treaba cu domeniul.
Maria14
Mesaje: 8
Membru din: 09 Iul 2019, 11:51
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Încă ceva,

Să verifici pe adultwork sa nu iti apara buletinul afisat la public. Găsești la verified. Am văzut câteva persoane cărora le apare.
Justagirluk
Mesaje: 11
Membru din: 21 Iun 2019, 23:45
Has thanked: 4 times
Been thanked: 0

NikyJonnes scrie: 11 Iul 2019, 10:35 Se pare ca treci printr-o perioada dificila in viata. Sa stii ca nu o sa fie mereu asa, toate trec si mereu vin vremuri mai bune. Depresia e o chestie serioasa si daca vezi ca nu reusesti sa iti imbunatatesti starea psihica, sugerez sa vizitezi un psiholog, te poate ajuta foarte mult sa iti pui totul in ordine. Ca sa iti poti pune viata in ordine, trebuie sa fii si tu ok. Sper sa reusesti sa treci peste perioada asta!
Mersi pt raspuns! Sincer, nu stiu ce sa cred despre faptul ca problemele trec, trec dar vin altele si tot asa, sunt multe de spus aici, eu nu am fost prea fericita niciodata, totul pleaca din copilarie, probleme in familie, etc, nici ca adult nu sunt fericita. Cat despre psihologi si ideea de a merge la un psiholog, nu stiu dar eu nu pot sa concep ideea de a plati un om care nu ma cunoaste si care nu stie nimic despre viata mea doar ca sa ma ascute iar apoi sa imi dea asa zisele "sfaturi profesionale". poate functioneaza pt altii dar eu nu cred ca u psiholog imi va rezolva mie problemele. Citim carti despre self help sau alte carti motivationale. Toate sunt la fel si vorbesc despre acelasi lucru: cum sa acceptam viata asa cum e ea, adica sa ne multumim cu ce avem , count your blessings iar in rest suck it up ca toata lumea are problemele. Asta nu e chiar asa, nu toata lume are probleme la acelasi nivel. Unii sunt mai bine altii mai rau, viata nu e corecta sincer. Eu cred si in noroc desii unii oameni pretind ca nu exista noroc sau ghinion, ei bine atunci cum numesti faptul ca unii oameni au boli grave din nastere sau dobandite pe parcursul vietii? nu aleg nici tara in care ne nastem sau familia, pana si faptul ca nu ne nastem cu aceleasi capacitati intelectuale este incorect. Tot ce putem face este sa ne educam pe parcursul vietii si sa investim in dezvoltarea intelectului nostru cat si in dezvoltarea personala. Ar mai fi multe exemple dar astea sunt cele mai relevante. Desigur, avem si resposabilitatea de a ne inbunatati viata asa cum putem pentru ca intr-o anumita masura avem control asupra vietii noastre, dar nu in totalitate. Eu asa gandesc, nu stiu daca am in totalitate dreptate dar sunt curioasa cum gandesc altii.
Maria14
Mesaje: 8
Membru din: 09 Iul 2019, 11:51
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Eu fac psihoterapie si sunt mult mai bine fata de cum eram cand am inceput. Acum depinde si de problemele pe care le ai. Cel mai important este interiorul tau si cum reușești să te motivezi. Uneori trebuie sa iti setezi niste goal uri, sa încerci chestii noi, domenii noi, sa iti faci prieteni. O nouă relație ti ar putea da un alt tonus si te poate face sa te simti valorizata si optimistă.

Ai probleme cu energia, "cheful de viata"?
Justagirluk
Mesaje: 11
Membru din: 21 Iun 2019, 23:45
Has thanked: 4 times
Been thanked: 0

Este bine daca te-a ajutat terapia, cred ca cel mai mult conteaza persoana cu care vorbesti, intrucat nu toti terapietii sunt buni. Cea mai mare problema a mea cu privire la a-mi face prieteni noi sau un iubit nou, ar fi faptul ca nu ma simt comod sa vorbesc despre ceea ce fac. De cand fac videochat am avut un singur prieten si eram deja impreuna in momentul in care am inceput iar el a fost deacord si nu an avut nicio problema. Am avut o singura prietena care facea si ea asta, am cunoscut-o pe un site, dar apoi prietenia s-a stricat pt ca nu eram prea compatibile. Restul prietenilor am ales sa nu le spun pt ca nu erau genul de oameni care ar fi privit treaba asta cu ochi buni, erau mai mult din cercul fostului...acum ca sunt singura ma gandesc cum as putea sa spun unui tip: stii fac videochat, asa, relaxata ca si cum ar fi cel mai firesc lucru..sincer eu nu stiu cum procedeaza alte persoane pentru ca sunt sigura ca au mai fost si altii in postura asta dar eu cred ca teama de a fi judecat exista. Sincer inca nu vreau sa renunt pentru ca alta sursa de venit mai buna nu am, banii sunt buni si sunt propriul meu boss, cui nu-i place asta ? Imi place ceea ce fac mai mult decat altceva si imi asum faptul ca exista anumite riscuri si dezavantaje, dar asta e. Ma simt putin trista din cauza situatiei personale in care ma aflu dar prea multe nu am ce sa fac. Faptul ca stau in Uk unde sunt departe de toti cei care ma cunosc si care m-ar putea judeca, imi da un oarecare sentiment de libertate.
Maria14
Mesaje: 8
Membru din: 09 Iul 2019, 11:51
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Cred ca exista oameni si oameni. Cred ca sunt persoane pe care daca le întrebi ce părere au despre vc iti spun ca au o părere proastă, dar cand sunt puși în fața unei persoane cu care exista chimie lucrurile se schimbă. Incerca sa cauti persoane open-minded, care au caracter, testează-le si poti sa le spui pur si simplu daca consideri ca sunt ok. Ascunsul sub preș nu este o soluție pentru ca nu ai posibilitatea sa dezvolti o relație ok. Si de preferat sa nu ii spui niciodată username ul tau. Nu are rost sa vada cineva ce faci tu mai exact.

Fa un abonament la sala. Este bine sa faci sport dimineata pentru a avea mai multa energie si a stimula secretia de serotonina. Iesi cu prietenii tai în weekend uri în pub uri. Nu te închide în tine pt ca faci asta. Nu ai de ce . Multe fete care fac vc au prieteni, soti.

E greu momentul cand dezvălui asta. Stiu ca e greu. Pana la urma poti sa lasi si o scrisoare daca iti este prea greu să vorbești cu el despre asta.

Dar pana acolo .. Trebuie să si cunosti pe cineva!
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Justagirluk scrie: 13 Iul 2019, 22:23 Este bine daca te-a ajutat terapia, cred ca cel mai mult conteaza persoana cu care vorbesti, intrucat nu toti terapietii sunt buni. Cea mai mare problema a mea cu privire la a-mi face prieteni noi sau un iubit nou, ar fi faptul ca nu ma simt comod sa vorbesc despre ceea ce fac. De cand fac videochat am avut un singur prieten si eram deja impreuna in momentul in care am inceput iar el a fost deacord si nu an avut nicio problema. Am avut o singura prietena care facea si ea asta, am cunoscut-o pe un site, dar apoi prietenia s-a stricat pt ca nu eram prea compatibile. Restul prietenilor am ales sa nu le spun pt ca nu erau genul de oameni care ar fi privit treaba asta cu ochi buni, erau mai mult din cercul fostului...acum ca sunt singura ma gandesc cum as putea sa spun unui tip: stii fac videochat, asa, relaxata ca si cum ar fi cel mai firesc lucru..sincer eu nu stiu cum procedeaza alte persoane pentru ca sunt sigura ca au mai fost si altii in postura asta dar eu cred ca teama de a fi judecat exista. Sincer inca nu vreau sa renunt pentru ca alta sursa de venit mai buna nu am, banii sunt buni si sunt propriul meu boss, cui nu-i place asta ? Imi place ceea ce fac mai mult decat altceva si imi asum faptul ca exista anumite riscuri si dezavantaje, dar asta e. Ma simt putin trista din cauza situatiei personale in care ma aflu dar prea multe nu am ce sa fac. Faptul ca stau in Uk unde sunt departe de toti cei care ma cunosc si care m-ar putea judeca, imi da un oarecare sentiment de libertate.
Faci confuzie mare intre psihologie si psihoterapie, nici un psihoterapeut nu-ti va spune ce sa faci, aia se numeste inductie, nimeni nu are cum sa stie ce este bine pentru tine, tu singura trebuie sa gasesti raspunsurile nicidecum sa ti le induca cineva.Ai o conceptie foarte gresita, sunt mii de oameni pe care terapia bine facuta i-a ajutat foarte mult, un terapeut bun te pune pe tine in legatura cu tine, ti-am mai scris chestia asta dar cred ca nu ai citit sau nu ai inteles, nu iti spune sa faci x lucru, fiind un strain evident ca nu te cunoaste de asta nici nu te va judeca nici nu-ti va spune pentru ca profesional stie ca nu are cum sa-ti spuna dar te va asculta si te va ajuta sa gasesti singura raspunsurile.

Ai profilul omului deprimat, poti gasi asta la un simplu search in google, probleme din copilarie, pesimism, lupta cu propriul EU, izolarea avand in minte ca ce faci este ceva gresit si neacceptat de societate, regres in urma unui traumatism psihic(despartirea de o persoana draga,fostul iubit), deci ai putea sa cauti ajutor, ba mai mult chiar ai nevoie.

Citind carti si mai ales ca dupa cum spui nu crezi in ele,izolarea si tot ce ai spus in posturi nu te vor ajuta, mai mult cred ca vei avansa in deprimare cu timpul. Toti au spus sa iesi in lume, nu neaparat sa le spui ca faci videochat, chiar crezi ca oamenilor le pasa de asta, iesi pur si simplu , socializeaza superficial, nu trebuie sa-ti povestesti viata, cunoaste oameni noi si lasa-i sa te cunoasca cum esti tu, stand in casa si facand scenarii pesimiste nu te va ajuta deloc.

Succes acolo sa depasesti momentul.
These users thanked the author GlamChatStudio for the post:
WinXPfather (14 Iul 2019, 11:30)
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
bebelina
User Junior
User Junior
Mesaje: 73
Membru din: 12 Ian 2008, 18:17
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

Pot sa te intreb de ce te-ai despartit de prietenul tau ?nu esti obligata sa raspunzi daca nu vrei .
Avatar utilizator
1tinkerbell
Mesaje: 18
Membru din: 27 Ian 2018, 01:23
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Hello there :* Imi pare rau sa aud ca treci prin asa ceva . Anul trecut cam din aprilie pana in ianuarie anul acesta am trecut printr-o perioada sa zicem .....asemanatoare. Eu una, nu mai puteam dormi, nu aveam energie absolut deloc , de intrat online intram haotic pentru ca ... de ce nu?( abia devenisem model independent ). Pe mine m-a destabilizat complet o "relatie" daca o pot numi asa .....insa mi-am dat seama ca nu neaparat legatura respectiva m-a adus in starea aia ci si faptul ca aveam probleme nerezolvate, frustrari and so on. Nu o sa intru in detalii pt ca postul nu este despre mine dar iti pot spune cum am reusit sa ma adun si sa ad lucrurile intr-o lumina pozitiva .
1. Izolarea nu este o solutie ! aproape toata vara am stat doar in casa, fumam, beam cafea, plangeam, munceam cand apucam . Oamenii sunt fiinte sociale, izolarea nu face bine in aproape nici o circumstanta :relaxed: Daca te izolezi ii dai timp mintii tale sa gandeasca prea MULT . Ai nevoie de distragere, de distractie, de oameni noi in jurul tau si da poti face conversatii superficiale . In perioada mea "neagra" am inceput sa scriu intr-un jurnal, sa ma descarc acolo , sa pun pe foaie toate gandurile mele negre. Atentie ! nici negarea nu este o solutie ... accepta perioada asta din viata ta dar lupta si nu o lasa sa te copleseasca.
2. Ce este bun in viata mea ? Efectiv m-am fortat sa fac niste biletele pe care sa notez toate lucrurile pentru care sunt recunoscatoare in viata mea sau pentru care am fost fericita ca le-am realizat ( poti scrie orice, de la faptul ca ti-ai luat pantofii preferati pana la faptul ca esti recunoscatoare ca esti sanatoasa ) . In momentul in care mai am stari de anxietate, despachetez random cate 2-3 biletele si imediat trec la o stare mult mai buna.
3. Nu totul este despre bani ! Ok , facem videochat in mare parte pentru castigurile materiale dar... doar pentru asta ? eu mult timp cat am privit activitatea asta asa si ma gandeam "vreau bani ! " atunci munceam cel mai greu. Online am gasit si persoane de nadejde si persoane amuzante si persoane care sa ma faca sa ma simta dorita in momentul in care in viata personala am trecut printr-o deceptie. in perioada "neagra" faptul ca am fost online pe mine m a ajutat. Era singura mea distragere !
4. Frica nu ajuta :relaxed: din cate am citit , esti foarte tematoare in privinta multor aspecte. Face your fears :D . Dupa ce m-am apucat de videochat , vreun an si ceva, doar gandul de a spune verde in fata cuiva ca fac chat ma ingrozea. Cateva persoane apropiate stiau si atat . Altii banuiau dar nu aveau confirmarea mea :))). Ma consuma foarte mult gandul, ca ce or zice , ce gandesc despre mine si tot asa. Pana cand intr-o seara am cunoscut pe cineva random in club, am vb si cand m-a intrebat ce fac m-am simtit curajoasa :D I-am spus cu ce ma ocup si ce crezi ? nu m-a scuipat, nu m-a injurat nu am simtit ca ma judeca. Foarte putine persoane vor avea curajul sa te blameze daca te aud ca o spui cu nonsalanta nu cu rusine. Nu am tinut legatura cu acel barbat dar asa mi-a dat o stare de bine . Asumarea este o arma si o mare calitate in acelasi timp.
Din propria experienta, iti spun sincer ca legea atractiei este cat se poate de reala. Cu cat tu, te gandesti obsesiv la lucrurile mai putin bune din viata ta, la ce vor gandi oamenii despre tine ca faci videochat, la faptul ca daca renunti la jobul tau stabil poate ai perioade proaste in activitatea de videochat FIX de situatii de genul vei avea parte. Am simtit-o pe propria piele si atunci mi-am dat seama ca DOAR EU sunt propriul meu dusman si ca TOT EU pot deveni cel mai bun prieten al meu. Incepeti ziua cu un gand pozitiv , cu afirmatii pozitive !
In incheiere iti las titlurile a 2 carti care pe mine m-au ajutat enorm : Puterea prezentului scrisa de Eckart Tolle , Ce spui dupa Buna ziua scrisa de Eric Berne .
Succes si sper ca postul meu sa te poata ajuta :*
These users thanked the author 1tinkerbell for the post (total 2):
Maria14 (15 Iul 2019, 10:56) • Justagirluk (07 Mar 2020, 22:49)
Taste your words before you spit them out :upside_down_face:
Justagirluk
Mesaje: 11
Membru din: 21 Iun 2019, 23:45
Has thanked: 4 times
Been thanked: 0

1tinkerbell scrie: 15 Iul 2019, 09:42 Hello there :* Imi pare rau sa aud ca treci prin asa ceva . Anul trecut cam din aprilie pana in ianuarie anul acesta am trecut printr-o perioada sa zicem .....asemanatoare. Eu una, nu mai puteam dormi, nu aveam energie absolut deloc , de intrat online intram haotic pentru ca ... de ce nu?( abia devenisem model independent ). Pe mine m-a destabilizat complet o "relatie" daca o pot numi asa .....insa mi-am dat seama ca nu neaparat legatura respectiva m-a adus in starea aia ci si faptul ca aveam probleme nerezolvate, frustrari and so on. Nu o sa intru in detalii pt ca postul nu este despre mine dar iti pot spune cum am reusit sa ma adun si sa ad lucrurile intr-o lumina pozitiva .
1. Izolarea nu este o solutie ! aproape toata vara am stat doar in casa, fumam, beam cafea, plangeam, munceam cand apucam . Oamenii sunt fiinte sociale, izolarea nu face bine in aproape nici o circumstanta :relaxed: Daca te izolezi ii dai timp mintii tale sa gandeasca prea MULT . Ai nevoie de distragere, de distractie, de oameni noi in jurul tau si da poti face conversatii superficiale . In perioada mea "neagra" am inceput sa scriu intr-un jurnal, sa ma descarc acolo , sa pun pe foaie toate gandurile mele negre. Atentie ! nici negarea nu este o solutie ... accepta perioada asta din viata ta dar lupta si nu o lasa sa te copleseasca.
2. Ce este bun in viata mea ? Efectiv m-am fortat sa fac niste biletele pe care sa notez toate lucrurile pentru care sunt recunoscatoare in viata mea sau pentru care am fost fericita ca le-am realizat ( poti scrie orice, de la faptul ca ti-ai luat pantofii preferati pana la faptul ca esti recunoscatoare ca esti sanatoasa ) . In momentul in care mai am stari de anxietate, despachetez random cate 2-3 biletele si imediat trec la o stare mult mai buna.
3. Nu totul este despre bani ! Ok , facem videochat in mare parte pentru castigurile materiale dar... doar pentru asta ? eu mult timp cat am privit activitatea asta asa si ma gandeam "vreau bani ! " atunci munceam cel mai greu. Online am gasit si persoane de nadejde si persoane amuzante si persoane care sa ma faca sa ma simta dorita in momentul in care in viata personala am trecut printr-o deceptie. in perioada "neagra" faptul ca am fost online pe mine m a ajutat. Era singura mea distragere !
4. Frica nu ajuta :relaxed: din cate am citit , esti foarte tematoare in privinta multor aspecte. Face your fears :D . Dupa ce m-am apucat de videochat , vreun an si ceva, doar gandul de a spune verde in fata cuiva ca fac chat ma ingrozea. Cateva persoane apropiate stiau si atat . Altii banuiau dar nu aveau confirmarea mea :))). Ma consuma foarte mult gandul, ca ce or zice , ce gandesc despre mine si tot asa. Pana cand intr-o seara am cunoscut pe cineva random in club, am vb si cand m-a intrebat ce fac m-am simtit curajoasa :D I-am spus cu ce ma ocup si ce crezi ? nu m-a scuipat, nu m-a injurat nu am simtit ca ma judeca. Foarte putine persoane vor avea curajul sa te blameze daca te aud ca o spui cu nonsalanta nu cu rusine. Nu am tinut legatura cu acel barbat dar asa mi-a dat o stare de bine . Asumarea este o arma si o mare calitate in acelasi timp.
Din propria experienta, iti spun sincer ca legea atractiei este cat se poate de reala. Cu cat tu, te gandesti obsesiv la lucrurile mai putin bune din viata ta, la ce vor gandi oamenii despre tine ca faci videochat, la faptul ca daca renunti la jobul tau stabil poate ai perioade proaste in activitatea de videochat FIX de situatii de genul vei avea parte. Am simtit-o pe propria piele si atunci mi-am dat seama ca DOAR EU sunt propriul meu dusman si ca TOT EU pot deveni cel mai bun prieten al meu. Incepeti ziua cu un gand pozitiv , cu afirmatii pozitive !
In incheiere iti las titlurile a 2 carti care pe mine m-au ajutat enorm : Puterea prezentului scrisa de Eckart Tolle , Ce spui dupa Buna ziua scrisa de Eric Berne .
Succes si sper ca postul meu sa te poata ajuta :*
Buna ! Am sa incep prin a-ti spune ca sunt 100 % de acord cu tot se ai spus mai sus.. In primul rand sunt constienta de faptul ca izolarea nu este buna, iar ei nici nu imi doresc asta, doar ca nu este atat de simplu sa gasim persoane cu care sa fim macar cat de cat pe aceasi lungime de unda. Am cateva prietene cu care mai ies atunci cand pot ele, pt ca fiecare are viata lui , familie, job etc. asa ca nu pot avea pretentia sa fiu o prioritate in viata cuiva, dar inteleg asta si ma bucur ca le am si pe alea. In schimb alte persoane de la care aveam pretentii mai mari, nici macar nu ma cauta stiind ca nu sunt chiar ok, o persoana care este fizic mai aproape de mine si ar fi fost comod sa ne vedem mai des. M-am saturat sa fiu eu cea care initiaza o iesire sau ceva, isi face planuri cu sotul ei, familia, surorile, poate eu nu mai am loc, poate are problemele ei, cine stie. Eu am invatat un lucru in viata: este bine ca atunci cand intri in orice relatie, fie ea de prietenie sau de iubire, sa nu ai prententii prea mari de la celalalt, pentru ca atunci apare dezamagirea, cand cel de langa tine nu iti indeplineste asteptarile...Aveam incredere oarba in fostul meu iubit, sunt multe spus aici dar nu are rost, postarea ar fi prea lunga. Venisem in tara asta in ideea de a face bani multi ca el sa deschida o afacere. Au fost sacrificii multe, nu iesiri, nu distractii sau vacante multe, anii au trecut, el fiind workaholic, a ajuns sa imi spuna ca s-a racit de mine si e din vina mea..am innebunit, m-am blamat, m-am urat...de fapt acum am inteles ca el a fost un las, a plecat din casa in care locuiam, cerand sa luam o pauza, dar el de fapt a plecat de tot si dus a fost. A venit cu bomba ca e gata, nu a existat nici macar o discutie la telefon, nedorind sa vorbeasca, ce sa mai zic de o discutie face2face ca doi oameni normal ce avu avut o relatie de 7 ani.. mai bine de jumate de an m-am chinuit, suferind, sperand sa se intoarca..dar el nimic, recent am aflat ca are pe altcineva, si cred ca de asta a si plecat...asta e viata...inca nu mi-am revenit dar incet incet sper ca o sa ma vindec. Vreau sa mai fac videochat si trag cat pot pt ca vreau sa imi pun niste bani de-oparte, cat pot. Eu altceva nu am facut pana acum si alt job nu imi aduce banii astia plus alte avantaje.. Este greu sa vezi ca toate visele avute candva , sa am o afacere impreuna si o viata frumoasa cu cel care urma sa imi fie sot, s-au spulberat. L-am pus pe un piedestal si a gresit. Am invatat ca nimic nu este vesnic si am mai invavat ca trebuie sa ma pun pe mine pe primul loc si sa invat sa ma iubesc...Cand ma simt singura ies din casa, merg la shoping, iesi la o cafea sau ies cu catelul in parc. Noroc ca il am pe el, desi nu stiu pt cat timp pt ca are cancer.. incerc sa ma bucur de ceea ce am si sa imi fac viata frumoasa cum pot. Si da, legea atractiei chiar functioneaza, dar trebuie sa crezi foarte tare si sa te vizualizezi avand deja toate lucrurile pe care ti le doresti ca si cum le ai deja, este crazy dar chiar functioneaza.
O zi placuta!
Justagirluk
Mesaje: 11
Membru din: 21 Iun 2019, 23:45
Has thanked: 4 times
Been thanked: 0

bebelina scrie: 15 Iul 2019, 02:07 Pot sa te intreb de ce te-ai despartit de prietenul tau ?nu esti obligata sa raspunzi daca nu vrei .
Am raspuns mai detaliat intr-o postare, dar motivul principal a fost faptul ca el muncea foarte mult pentru ca voia sa aiba propria lui afacere si asa s-a racit de mine, conform spuselor lui, ulterior am aflat ca isi gasise pe altcineva.
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”