Intrebare despre SMConnect de pe Streamate

Discuții generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discuții legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, tableta, smartphone-ul, telefonul fie el iPhone sau Android, probleme cu internetul etc. Orice alte discuții pe teme tehnice sunt binevenite. Tutoriale utile din youtube se pot integra în forum! ⚙️⚙️⚙️
Scrie răspuns
andromaca_mulge_vaca
VIP
VIP
Mesaje: 907
Membru din: 15 Dec 2008, 18:09
Has thanked: 0
Been thanked: 17 times

1. Una din marile, maretele, realizari pentru nervii nostri pe care le-a adus Streamate a fost ca in FREE CHAT puteam accepta in room doar pe membrii platitori, respectiv ceea ce citeam noi ca fiind prezenti in room (Vasile1, Vasile2, Vasile22) stiam sigur-sigur ca sunt membrii platitori si nu aveam lista de "prezenta" inecata in guesti isr la pozitia 99 hopa si Vasile22, care eventual sa mai fie si un regular de sa nici n-apuci sa vezi daca a poposit prin room.....
INTREBARE : stie cineva, in SMConnect cine ne intra in room ? deoarece am cautat si pe linie si pe diagonala si nu am vazut nicaieri in organizarea paginii (Settings) cum pot sa selectez ca sa fiu eu sigura ca toti care intra sunt membrii platitori..... mentionez ca STIU foarte clar ca de vazut ne vad toti , si platitori, si neplatitori, si guestii, dar e important pentru mine sa stiu EU cine sunt cei prezenti in room care sa aibe statutul de membrii platitori deoarece ca sa nu-i bruftuluiesc la rand otova.

2. Una din marile, nefericitele, NErealizari sunt cele TREIZECI de secunde free, care nu se mai justifica in conditiile in care tehnica de transmisie si procesoarele au evoluat cat-de-cat din anul 1999 pana azi cand chiar membrii au computere cu procesoare i9, adica dupa mintea mea se puteau reduce la macar 10 secunde in loc de 30...
INTREBARE : stie cineva daca in SMConnect cele 30 de secunde sunt tot 30 ? eu presupun ca da, desi SMConnect si alte metode tocmai ca promoveaza o mai buna transmisie , aceea care ADICA nu mai justifica necesitatea TEHNICA a celor 30 de secunde, ramanand doar necesitatea juridica (anti reclamatii) pentru care 10 secunde ar fi ARHIsuficiente.
https://www.youtube.com/watch?v=E2cwAnIZXXU
SoulCams Models Studios wanted
andromaca_mulge_vaca
VIP
VIP
Mesaje: 907
Membru din: 15 Dec 2008, 18:09
Has thanked: 0
Been thanked: 17 times

3. and finally, nu vad nici o setare despre cum sa vad eu webcamul membrului, ii dau accept dar imaginea data de el nu apare nicaieri, habar nu am cine e si ce face acolo, ceea ce nu e bine deoarece eu una tin minte mai degraba imaginea lor decat nickname-urile.... am tot cautat si nu vad nici o setare despre webcam-ul membrului care nu-mi apare nici de-al naibii.... s-a intamplat deja de cateva ori, deci nu e ceva accidental.
https://www.youtube.com/watch?v=E2cwAnIZXXU
Avatar utilizator
Cata.Streamate
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 150
Membru din: 04 Ian 2016, 11:31
Has thanked: 30 times
Been thanked: 33 times
Contact:

andromaca_mulge_vaca scrie: 05 Iul 2019, 04:43 1. Una din marile, maretele, realizari pentru nervii nostri pe care le-a adus Streamate a fost ca in FREE CHAT puteam accepta in room doar pe membrii platitori, respectiv ceea ce citeam noi ca fiind prezenti in room (Vasile1, Vasile2, Vasile22) stiam sigur-sigur ca sunt membrii platitori si nu aveam lista de "prezenta" inecata in guesti isr la pozitia 99 hopa si Vasile22, care eventual sa mai fie si un regular de sa nici n-apuci sa vezi daca a poposit prin room.....
INTREBARE : stie cineva, in SMConnect cine ne intra in room ? deoarece am cautat si pe linie si pe diagonala si nu am vazut nicaieri in organizarea paginii (Settings) cum pot sa selectez ca sa fiu eu sigura ca toti care intra sunt membrii platitori..... mentionez ca STIU foarte clar ca de vazut ne vad toti , si platitori, si neplatitori, si guestii, dar e important pentru mine sa stiu EU cine sunt cei prezenti in room care sa aibe statutul de membrii platitori deoarece ca sa nu-i bruftuluiesc la rand otova.

2. Una din marile, nefericitele, NErealizari sunt cele TREIZECI de secunde free, care nu se mai justifica in conditiile in care tehnica de transmisie si procesoarele au evoluat cat-de-cat din anul 1999 pana azi cand chiar membrii au computere cu procesoare i9, adica dupa mintea mea se puteau reduce la macar 10 secunde in loc de 30...
INTREBARE : stie cineva daca in SMConnect cele 30 de secunde sunt tot 30 ? eu presupun ca da, desi SMConnect si alte metode tocmai ca promoveaza o mai buna transmisie , aceea care ADICA nu mai justifica necesitatea TEHNICA a celor 30 de secunde, ramanand doar necesitatea juridica (anti reclamatii) pentru care 10 secunde ar fi ARHIsuficiente.
Buna,

In SMConnect inca nu sunt separati cei fara card fata de cei cu card. Cei 'free' nu vor fi vazuti in chat dar iti pot scrie, guests nu pot scrie decat daca se inregistreaza. Urmeaza sa se faca un update la smconnect care va separa precum in versiunea clasica anterioara, free de cei inregistrati cu cardul.

Cele 30s nu sunt legate de aspectul tehnic ci de faptul ca din punct de vedere legat in SUA nu avem voie sa incasam de la un membru sub 30s. Probabil pe viitor putem sa cautam alternative care ne va permite sa le micsoram la 20-25s dar mai putin de atat nu cred ca va fi posibil.

In ceea ce priveste cam2cam, iti apare requestul la care trebuie sa dai accept iar camera membrului poate fi fie scoasa din browser fie vazuta direct sub feed ul tau. Am atasat niste imagini mai jos.

Imagine


Imagine

Pentru mai multe detalii, ma poti contacta si direct.

Catalina
andromaca_mulge_vaca
VIP
VIP
Mesaje: 907
Membru din: 15 Dec 2008, 18:09
Has thanked: 0
Been thanked: 17 times

Multumesc pentru raspuns.
La mine in room, ori ca dau accept ori ca dau reject tot aia, tot nu-mi apare webcamul membrului, nu am ce sa mut deoarece nu exista.

Asta cu cele "30 de secunde" e tare de tot : adica daca individul poposeste in privat pentru 31 de secunde el , CONFORM LEGISLATIEI cum tocmai ai mentionat-o , el ar trebui sa achite 31 de secunde nu una ... si atat modelul cat si site-ul sa primeasca banii pe 31 de secunde, ceea ce nu mi se pare ca se intampla. ... asta e o chestiune care merita revizuita.

Deci, sa mai asteptam oarece perfectionari la SMConnect.... de exemplu bulinele care insotesc numele membrului sunt gri inchis scrise cu negru , poate le faceti in culori electrice (neon colours) mai aprinse sau mai triste in functie de cat de plin sau gol este walletul omului, asta ar da bine de tot pe un ecran total negru: galben, verde papagal, turquise, fuchsia , ceva de genul asta, in functie de cate categorii de membrii pot fi in room : existing regulars cu/fara bani in wallet, payable members (non-regulars) cu/fara bani in wallet, guests fara wallet.
andromaca_mulge_vaca
VIP
VIP
Mesaje: 907
Membru din: 15 Dec 2008, 18:09
Has thanked: 0
Been thanked: 17 times

...sa-mi continui ideea despre cele 30 de secunde , care imi toaca nervii..... presupun ca legea este destul de ambigua, deoarece la site-ul iFriends cele 30 de secunde erau zero, ba chiar aveau principiul taxarii ca la telefonia mobila "minut inceput egal minut consumat" , adica a dat membrul click , a consumat cinci secunde trebuia sa plateasca un minut intreg, statea in privat X minute si Y secunde, trebuia sa plateasca X+1 minute intregi, indiferent cate secunde consumase din ultimul minut sau din primul minut... la ImLive ei considera cele 30 de secunde ca fiind douazeci si doar in relatia dintre acelasi emitator si acelasi receptor , in prima conectare dintre acestia si doar una singura pe parcusul a 24 de ore calendaristice, adica a intrat receptorul Vasilica22 la emitatorul Rosalinda in FREE CHAT, inseamna ca a stabilit conectarea TEHNICA si daca incepe un privat el deja si-a mancat cele 20 de secunde de stabilire a conectarii, daca insa intrat la ea direct in privat atunci va beneficia de 20 de secunde gratis (pentru stabilirea conectarii) DAR vor fi singurele secunde gratis valabile pentru relatia dintre emitatorul Rosalinda si receptorul Vasilica22 pentru viitoarele 24 de ore, care se contorizeaza de la secunda primei lui conectari.

Puteti si voi sa stabiliti un prag mai mare decat pragul legal, si anume 31 de secunde (in loc de 30) si tinand cont ca fiecare show private are un ID-number puteti sa numarati de cate ori intra receptorul Vasilica22 in ACELASI SHOW sau la ACELASI EMITATOR.
De exemplu, in show-ul ID-number xxx013 , intra Vasilica prima data 8 secunde, a doua oara 9 secunde , a treia oara 7 secunde, a patra oara 8 secunde, total sa spunem 31:05= 32 secunde pac-pac banii la control Vasilica are de plata 32 de secunde (sau chiar un minut intreg) , complet legal.

Nu stiu cati bani ar face site-ul din asta, probabil ca multi, pentru un model sigur ar fi pennies , dar este important sa eliminati aceasta BRESA ORGANIZATORICA pe care scammerii au descoperit-o din practica lor zilnica si pe care o exploateaza cu succes, este o chestiune de respect, de a-i pune la punct.
Pe mine ma scoate din minti faptul ca un tip ca astia imi intra in show de cate ori vrea el, iese prea repede ca sa apuc sa-l blochez, se distreaza maxim si dincolo de ecran imi rade in nas PENTRU CA POATE..... ia sa facem cumva sa nu mai poata.

Iar daca taxati pentru fiecare membru si cele 30 de secunde pe care le dadeati gratis la totalul show-ului, aia da, aia ar fi bani foarte multi pentru site, bani facuti legal fara nici o alergatura dupa vreun trafic suplimentar.
Avatar utilizator
Cata.Streamate
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 150
Membru din: 04 Ian 2016, 11:31
Has thanked: 30 times
Been thanked: 33 times
Contact:

andromaca_mulge_vaca scrie: 10 Iul 2019, 23:48 Multumesc pentru raspuns.
La mine in room, ori ca dau accept ori ca dau reject tot aia, tot nu-mi apare webcamul membrului, nu am ce sa mut deoarece nu exista.

Asta cu cele "30 de secunde" e tare de tot : adica daca individul poposeste in privat pentru 31 de secunde el , CONFORM LEGISLATIEI cum tocmai ai mentionat-o , el ar trebui sa achite 31 de secunde nu una ... si atat modelul cat si site-ul sa primeasca banii pe 31 de secunde, ceea ce nu mi se pare ca se intampla. ... asta e o chestiune care merita revizuita.

Deci, sa mai asteptam oarece perfectionari la SMConnect.... de exemplu bulinele care insotesc numele membrului sunt gri inchis scrise cu negru , poate le faceti in culori electrice (neon colours) mai aprinse sau mai triste in functie de cat de plin sau gol este walletul omului, asta ar da bine de tot pe un ecran total negru: galben, verde papagal, turquise, fuchsia , ceva de genul asta, in functie de cate categorii de membrii pot fi in room : existing regulars cu/fara bani in wallet, payable members (non-regulars) cu/fara bani in wallet, guests fara wallet.
Orice tip de feedback ai depsre SMConnect, te incurajez sa il trimiti direct prin formularul de submit a feedback din interfata. Acestea sunt primite si pot fi luate in considerare.

Daca un membru sta 30s nu i se incaseaza nici un ban, daca sta peste 30s din acel moment incepe sa i se incaseze si daca paraseste din secunda 31 privatul, se plateste pe 1 minut intreg. Aceasta este procedura existenta in momentul de fata ( tind sa cred ca este mai bine pentru un model sa primeasca bani pe un minut intreg decat pe o secunda :) ). Comparand cele 30s la noi care sunt gratis cu alte site uri unde membrii platesc 1 minut de peak si modelul nu primeste nimic din el.
Avatar utilizator
Cata.Streamate
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 150
Membru din: 04 Ian 2016, 11:31
Has thanked: 30 times
Been thanked: 33 times
Contact:

andromaca_mulge_vaca scrie: 10 Iul 2019, 23:48 Multumesc pentru raspuns.
La mine in room, ori ca dau accept ori ca dau reject tot aia, tot nu-mi apare webcamul membrului, nu am ce sa mut deoarece nu exista.

Asta cu cele "30 de secunde" e tare de tot : adica daca individul poposeste in privat pentru 31 de secunde el , CONFORM LEGISLATIEI cum tocmai ai mentionat-o , el ar trebui sa achite 31 de secunde nu una ... si atat modelul cat si site-ul sa primeasca banii pe 31 de secunde, ceea ce nu mi se pare ca se intampla. ... asta e o chestiune care merita revizuita.

Deci, sa mai asteptam oarece perfectionari la SMConnect.... de exemplu bulinele care insotesc numele membrului sunt gri inchis scrise cu negru , poate le faceti in culori electrice (neon colours) mai aprinse sau mai triste in functie de cat de plin sau gol este walletul omului, asta ar da bine de tot pe un ecran total negru: galben, verde papagal, turquise, fuchsia , ceva de genul asta, in functie de cate categorii de membrii pot fi in room : existing regulars cu/fara bani in wallet, payable members (non-regulars) cu/fara bani in wallet, guests fara wallet.
Legat de faptul ca nu vezi camera, in SMConnect tu folosesti external encoder sau folosesti Web Encoder? Scrie-mi te rog direct pe email.

Daca folosesti external encoder in SMConnect, nici un membru nu poate folosi c2c. Aceasta funtioneaza doar prin web encoder.
Avatar utilizator
Cata.Streamate
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 150
Membru din: 04 Ian 2016, 11:31
Has thanked: 30 times
Been thanked: 33 times
Contact:

andromaca_mulge_vaca scrie: 11 Iul 2019, 02:30 ...sa-mi continui ideea despre cele 30 de secunde , care imi toaca nervii..... presupun ca legea este destul de ambigua, deoarece la site-ul iFriends cele 30 de secunde erau zero, ba chiar aveau principiul taxarii ca la telefonia mobila "minut inceput egal minut consumat" , adica a dat membrul click , a consumat cinci secunde trebuia sa plateasca un minut intreg, statea in privat X minute si Y secunde, trebuia sa plateasca X+1 minute intregi, indiferent cate secunde consumase din ultimul minut sau din primul minut... la ImLive ei considera cele 30 de secunde ca fiind douazeci si doar in relatia dintre acelasi emitator si acelasi receptor , in prima conectare dintre acestia si doar una singura pe parcusul a 24 de ore calendaristice, adica a intrat receptorul Vasilica22 la emitatorul Rosalinda in FREE CHAT, inseamna ca a stabilit conectarea TEHNICA si daca incepe un privat el deja si-a mancat cele 20 de secunde de stabilire a conectarii, daca insa intrat la ea direct in privat atunci va beneficia de 20 de secunde gratis (pentru stabilirea conectarii) DAR vor fi singurele secunde gratis valabile pentru relatia dintre emitatorul Rosalinda si receptorul Vasilica22 pentru viitoarele 24 de ore, care se contorizeaza de la secunda primei lui conectari.

Puteti si voi sa stabiliti un prag mai mare decat pragul legal, si anume 31 de secunde (in loc de 30) si tinand cont ca fiecare show private are un ID-number puteti sa numarati de cate ori intra receptorul Vasilica22 in ACELASI SHOW sau la ACELASI EMITATOR.
De exemplu, in show-ul ID-number xxx013 , intra Vasilica prima data 8 secunde, a doua oara 9 secunde , a treia oara 7 secunde, a patra oara 8 secunde, total sa spunem 31:05= 32 secunde pac-pac banii la control Vasilica are de plata 32 de secunde (sau chiar un minut intreg) , complet legal.

Nu stiu cati bani ar face site-ul din asta, probabil ca multi, pentru un model sigur ar fi pennies , dar este important sa eliminati aceasta BRESA ORGANIZATORICA pe care scammerii au descoperit-o din practica lor zilnica si pe care o exploateaza cu succes, este o chestiune de respect, de a-i pune la punct.
Pe mine ma scoate din minti faptul ca un tip ca astia imi intra in show de cate ori vrea el, iese prea repede ca sa apuc sa-l blochez, se distreaza maxim si dincolo de ecran imi rade in nas PENTRU CA POATE..... ia sa facem cumva sa nu mai poata.

Iar daca taxati pentru fiecare membru si cele 30 de secunde pe care le dadeati gratis la totalul show-ului, aia da, aia ar fi bani foarte multi pentru site, bani facuti legal fara nici o alergatura dupa vreun trafic suplimentar.
Fiecare site are sistem de plata diferit. La noi membrii nu isi incarca, conturile cu credite/ tokens s.a.m.d. ci ei platesc direct de pe card. Din acest motiv sistemul de billing difera fata de alte companii.

P.S. o mare parte din acei 'Vasilica', 'Gheorghe' care intra in cele 30s, sunt printre cei mai mari 'big spenders' de pe site. Fiind destul de vechi pe site si cheltuind mai mult decat altii, standardele lor se ridica si le i-a ceva timp pana se decid sa cheltuiasca cu un model.
Daca simti ca anumiti membrii fac abuz de cele 30s, poti trimite report direct din pagina ta legat de acest aspect si membrii respectivi vor fi avertizati.
andromaca_mulge_vaca
VIP
VIP
Mesaje: 907
Membru din: 15 Dec 2008, 18:09
Has thanked: 0
Been thanked: 17 times

Multumiri DEOSEBITE Catalina : mi-a stat peeper-ul in privat 38 de secunde, deci a depasit cele 30 de secunde si pac-pac a platit si nu doar ca a platit 38 de secunde ci a platit UN MINUT INTREG.... un pas mic pentru om, un pas mare pentru omenire, amin !
Chestia asta m-a uns la ficati si mi-a facut o zi minunata :))))
These users thanked the author andromaca_mulge_vaca for the post:
Cata.Streamate (02 Aug 2019, 16:34)
https://www.youtube.com/watch?v=E2cwAnIZXXU
Avatar utilizator
Cata.Streamate
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 150
Membru din: 04 Ian 2016, 11:31
Has thanked: 30 times
Been thanked: 33 times
Contact:

andromaca_mulge_vaca scrie: 31 Iul 2019, 09:19 Multumiri DEOSEBITE Catalina : mi-a stat peeper-ul in privat 38 de secunde, deci a depasit cele 30 de secunde si pac-pac a platit si nu doar ca a platit 38 de secunde ci a platit UN MINUT INTREG.... un pas mic pentru om, un pas mare pentru omenire, amin !
Chestia asta m-a uns la ficati si mi-a facut o zi minunata :))))
Nu pot sa imi dau seama daca, comentariul este serios sau cu putina ironie :D

In orice caz, oricand ai intrebari, nemultumiri despre site, poti lua legatura direct cu mine si o sa incerc sa te ajut :).

Catalina
andromaca_mulge_vaca
VIP
VIP
Mesaje: 907
Membru din: 15 Dec 2008, 18:09
Has thanked: 0
Been thanked: 17 times

Era cat se poate de serios, ironie zero : faptul ca dupa ce mi-am expus aici nemultumirea privind taxarea peeper-ului iata ca s-a produs repararea imediata a acestui fapt (desi defectiunea dateaza de jjjj de ani de zile !!!) asta este chiar wow.
Deci multumiri deosebite , draga Catalina si fara nici un fel de ironie.
Din punctul meu de vedere , peeper-ismul gratuit era chestia care ma scotea din minti cel mai mult in conditiile in care mai toti au calculatoare de ultima si penultima generatie si din 2-3-5 peeper-eli , conectandu-se deci foarte rapid, isi fac treaba gratuit si pa.... adica nu este normal sa am peeperi loiali, aceiasi peeperi de la o saptamana la alta care intra de 3-5 ori intr-o sesiune si maine din nou tot el, si saptamana viitoare din nou tot el, adica asta este smecherie si deci trebuia sa i se gaseasca ac de cojoc.... deci bravo.

PS : la layout-ul sesiunii in SMConnect ar trebui sa facem un click sa putem ascunde tot cartusul acela vertical din dreapta paginii in care ne numara ping-ul, in acest fel ni s-ar putea lati spatiile pentru conversatie si spatiul imaginii proprii , poate in curand or sa putem vedea si webcamul membrului.
These users thanked the author andromaca_mulge_vaca for the post:
Cata.Streamate (07 Aug 2019, 18:19)
https://www.youtube.com/watch?v=E2cwAnIZXXU
betterthansex
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 133
Membru din: 15 Oct 2016, 07:38
Has thanked: 11 times
Been thanked: 36 times

haha Andromaca . Eu i am dresat , daca trage vreunul cu ochiul a dat de dracu:))
Avatar utilizator
Cata.Streamate
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 150
Membru din: 04 Ian 2016, 11:31
Has thanked: 30 times
Been thanked: 33 times
Contact:

andromaca_mulge_vaca scrie: 02 Aug 2019, 18:01 Era cat se poate de serios, ironie zero : faptul ca dupa ce mi-am expus aici nemultumirea privind taxarea peeper-ului iata ca s-a produs repararea imediata a acestui fapt (desi defectiunea dateaza de jjjj de ani de zile !!!) asta este chiar wow.
Deci multumiri deosebite , draga Catalina si fara nici un fel de ironie.
Din punctul meu de vedere , peeper-ismul gratuit era chestia care ma scotea din minti cel mai mult in conditiile in care mai toti au calculatoare de ultima si penultima generatie si din 2-3-5 peeper-eli , conectandu-se deci foarte rapid, isi fac treaba gratuit si pa.... adica nu este normal sa am peeperi loiali, aceiasi peeperi de la o saptamana la alta care intra de 3-5 ori intr-o sesiune si maine din nou tot el, si saptamana viitoare din nou tot el, adica asta este smecherie si deci trebuia sa i se gaseasca ac de cojoc.... deci bravo.

PS : la layout-ul sesiunii in SMConnect ar trebui sa facem un click sa putem ascunde tot cartusul acela vertical din dreapta paginii in care ne numara ping-ul, in acest fel ni s-ar putea lati spatiile pentru conversatie si spatiul imaginii proprii , poate in curand or sa putem vedea si webcamul membrului.
Ok, ma bucur in cazul acesta! :relaxed:

Legat de layout, in aproximativ 1-2 saptamani vom face modificari iar bara aceea de meniu cu widgets din partea dreapta va disparea si acolo vor fi adaugati membrii. Deci modificari se fac constant la el si speram ca noul layout sa fie mult mai placut de modele decat cel din prezent! :relaxed:
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Tehnice”