Jasmin nu mai merge

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Scrie răspuns
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Ce se întâmpla e praf lj membrii nu vb nu e trafic e ceva de groaza mi e scârbă sa mai intru și asta s a întâmplat brusc administratorul spune ca din cauza orelor putine online pe naiba am stat doar 2 zile Per trecută și am avut pvt dar acum e ceva de groaza nu mai intra in pv Și unde sunt membrii nu vb nu intra n pvt ce plm se întâmpla
These users thanked the author sweetgirl for the post:
Corina1969 (21 Feb 2019, 03:10)
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
Mery24
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 16 Dec 2015, 13:02
Has thanked: 98 times
Been thanked: 135 times

:writing_hand: Perioada trecută și eu am avut privat. Deci la tine problema este sigur după sait, nici să nu mai intri. Oricum fiți prea multe voi acolo pe saitul ăla... No, tăt e bine că măcar ț-ai dat sama unde-i baiu’.
Salutând nemurirea printre muritori...
betterthansex
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 133
Membru din: 15 Oct 2016, 07:38
Has thanked: 11 times
Been thanked: 36 times

este o perioda putin mai slabuta , e perioada impozitelor si la ei si la noi. M am uitat la statisticile de anul trecut si e same shit in perioada asta . Asa ca si incasari nu am scazut mult fata de alte luni ,foarte putin , doar ca am stat mai mult in free dar si cand am prins cate un membru bun sau vreun regular...
Totul e sa stam online , chiar daca sunt zile in care stam in free cate o ora doua tot apare cate un membru , nu i bai :)
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Anul asta a fost chiar bine, la noi anul trecut a fost horror, a fost o scadere fata de ianuarie care a bubuit dar stiti vorba aia daca nu curge pica si din putin se face mult.
Membri au fost dar foarte multi chiar spuneau ca nu au bani pt ca au platit taxele si nu erau mem noi erau membri vechi, trece si luna asta si o sa fie bine.In perioade din astea eu am o vorba, regularul face banul, incercati fidelizare mai mult si nu o sa simtiti asa perioadele mai nasoale.
Head up sweet!
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

betterthansex scrie: 15 Feb 2019, 19:22 este o perioda putin mai slabuta , e perioada impozitelor si la ei si la noi. M am uitat la statisticile de anul trecut si e same shit in perioada asta . Asa ca si incasari nu am scazut mult fata de alte luni ,foarte putin , doar ca am stat mai mult in free dar si cand am prins cate un membru bun sau vreun regular...
Totul e sa stam online , chiar daca sunt zile in care stam in free cate o ora doua tot apare cate un membru , nu i bai :)
GlamChatStudio scrie: 15 Feb 2019, 20:23 Anul asta a fost chiar bine, la noi anul trecut a fost horror, a fost o scadere fata de ianuarie care a bubuit dar stiti vorba aia daca nu curge pica si din putin se face mult.
Membri au fost dar foarte multi chiar spuneau ca nu au bani pt ca au platit taxele si nu erau mem noi erau membri vechi, trece si luna asta si o sa fie bine.In perioade din astea eu am o vorba, regularul face banul, incercati fidelizare mai mult si nu o sa simtiti asa perioadele mai nasoale.
Head up sweet!
.

Mersi ! 😐
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Mery24 scrie: 15 Feb 2019, 18:55 :writing_hand: Perioada trecută și eu am avut privat. Deci la tine problema este sigur după sait, nici să nu mai intri. Oricum fiți prea multe voi acolo pe saitul ăla... No, tăt e bine că măcar ț-ai dat sama unde-i baiu’.
Cum adică e problema după sait?cum adică nici sa nu mai intru ? Cum adică fiți prea multe voi acolo pe saitul ăla ? Ce înseamnă no Tăt e bine ca măcar ț-ai dat seama unde- baiu?!?!?
Avatar utilizator
Mery24
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 16 Dec 2015, 13:02
Has thanked: 98 times
Been thanked: 135 times

:writing_hand:
sweetgirl scrie: 15 Feb 2019, 21:47 Cum adică e problema după sait?cum adică nici sa nu mai intru ? Cum adică fiți prea multe voi acolo pe saitul ăla ? Ce înseamnă no Tăt e bine ca măcar ț-ai dat seama unde- baiu?!?!?
Fraza respectivă reprezintă un amalgam de figuri de stil. Credeam că se înțelege de la sine ce am vrut să transmit, dar se pare că nu. Voi explica cu de-amănuntul:

În primul rând când am zis că “Oricum fiți prea multe voi acolo pe saitul ăla”..., am făcut o aluzie/o glumă la postarea de ieri a unei colege care se plângea pe forum că sunt prea multe modele pe Live Jasmin, că videochat-ul nu ar mai trebui promovat, și să nu se mai facă așa multe angajări.

Deci la tine problema este sigur după sait, nici să nu mai intri”. Aici prepoziția “după” este cu sensul de “de pe”, dar am vrut să fiu și eu în “trend” și de asta am folosit-o cu sens eronat. Iar concluzia pe care am tras-o se datorează afirmațiilor tale pe care le faci în sensul că site-ul are o problemă, care îți provoacă scârbă de a mai intra online, deci și prin urmare trebuie evitate neplăcerile în viață. Că tu de fapt asta crezi că este problema esențială, site-ul, nu faptul că tu lucrezi două zile pe perioadă.

No, tăt e bine că măcar ț-ai dat sama unde-i baiu’.” Din nou o aluzie ironică, în stil ardelenesc, a cărui scop era acela de a sublinia și de a te face să conștientizezi că problemele sunt de fapt mai multe. Da, sunt perioade bune și perioade mai puțin bune, dar expresia “o perioadă proastă” nu este sinonimă cu “a munci două zile pe perioadă”. Faptul că ai avut privat când ai muncit două zile pe perioadă a fost o întâmplare, o chestie de conjunctură, ceea ce nu înseamnă că mereu va fi așa, că doar nu va sta nimeni să te aștepte pe tine cu nădragii în vine până te trezești tu să intri online din Crăciun în Paște. Tu acum practic cauți vinovați pentru că ție nu îți merge, site-ul, membrii, oricine este de vină numai tu nu. Nu muncești, nu oferi nimic, dar ai așteptări, și nu știi ce se întâmplă. Păi stai acolo online, o lună, două, trei, zi de zi, ca la oricare alt loc de muncă, și după plânge-te că nu merge. Nu interesează pe nimeni că tu nu muncești, e fix treaba ta ce faci și cum îți trăiești viața, dar asumă-ți! Pentru că mi se pare, și chiar este, extrem de ridicol și dezamăgitor să ai așteptări fără eforturi, să muncești două zile pe perioadă și să te întrebi: (citez)“Și unde sunt membrii nu vb nu intra n pvt ce plm se întâmpla?”(am încheiat citatul).

Ok, LiveJasmin nu vrea să meargă, nicio problemă, că chat-ul nu începe și nici nu se termină cu LiveJasmin. Mai bagă și alte sites, stai acolo minim 8 ore/zi, lună de lună, și după vino și ne povestește!

Asta am vrut să transmit prin fraza respectivă, și nu știu de ce am avut impresia că o să se înțeleagă ce am de zis fără să trebuiască să dezvolt…LOL. Și ca să fie la perfect simplu, iacă făcui și analiză pe text. :slightly_smiling_face:
Salutând nemurirea printre muritori...
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Mery24 scrie: 15 Feb 2019, 23:34 :writing_hand:
sweetgirl scrie: 15 Feb 2019, 21:47 Cum adică e problema după sait?cum adică nici sa nu mai intru ? Cum adică fiți prea multe voi acolo pe saitul ăla ? Ce înseamnă no Tăt e bine ca măcar ț-ai dat seama unde- baiu?!?!?
Fraza respectivă reprezintă un amalgam de figuri de stil. Credeam că se înțelege de la sine ce am vrut să transmit, dar se pare că nu. Voi explica cu de-amănuntul:
Ai haz o pula cu atâtea amănunte unde am zis ca are saitul problema și e treaba mea cât muncesc stați voi sa va uite naiba in Fata calculatorului sa nu mai aveți viața nimica eu la același volum de munca (ore online ) eram foarte mulțumită și mergea nu aveam nevoie sa rup calculatorul in doua ! Eu am o vârsta nu mai sunt de 20 de ani sa stau 10 ore pe zi
În primul rând când am zis că “Oricum fiți prea multe voi acolo pe saitul ăla”..., am făcut o aluzie/o glumă la postarea de ieri a unei colege care se plângea pe forum că sunt prea multe modele pe Live Jasmin, că videochat-ul nu ar mai trebui promovat, și să nu se mai facă așa multe angajări.

Deci la tine problema este sigur după sait, nici să nu mai intri”. Aici prepoziția “după” este cu sensul de “de pe”, dar am vrut să fiu și eu în “trend” și de asta am folosit-o cu sens eronat. Iar concluzia pe care am tras-o se datorează afirmațiilor tale pe care le faci în sensul că site-ul are o problemă, care îți provoacă scârbă de a mai intra online, deci și prin urmare trebuie evitate neplăcerile în viață. Că tu de fapt asta crezi că este problema esențială, site-ul, nu faptul că tu lucrezi două zile pe perioadă.

No, tăt e bine că măcar ț-ai dat sama unde-i baiu’.” Din nou o aluzie ironică, în stil ardelenesc, a cărui scop era acela de a sublinia și de a te face să conștientizezi că problemele sunt de fapt mai multe. Da, sunt perioade bune și perioade mai puțin bune, dar expresia “o perioadă proastă” nu este sinonimă cu “a munci două zile pe perioadă”. Faptul că ai avut privat când ai muncit două zile pe perioadă a fost o întâmplare, o chestie de conjunctură, ceea ce nu înseamnă că mereu va fi așa, că doar nu va sta nimeni să te aștepte pe tine cu nădragii în vine până te trezești tu să intri online din Crăciun în Paște. Tu acum practic cauți vinovați pentru că ție nu îți merge, site-ul, membrii, oricine este de vină numai tu nu. Nu muncești, nu oferi nimic, dar ai așteptări, și nu știi ce se întâmplă. Păi stai acolo online, o lună, două, trei, zi de zi, ca la oricare alt loc de muncă, și după plânge-te că nu merge. Nu interesează pe nimeni că tu nu muncești, e fix treaba ta ce faci și cum îți trăiești viața, dar asumă-ți! Pentru că mi se pare, și chiar este, extrem de ridicol și dezamăgitor să ai așteptări fără eforturi, să muncești două zile pe perioadă și să te întrebi: (citez)“Și unde sunt membrii nu vb nu intra n pvt ce plm se întâmpla?”(am încheiat citatul).

Ok, LiveJasmin nu vrea să meargă, nicio problemă, că chat-ul nu începe și nici nu se termină cu LiveJasmin. Mai bagă și alte sites, stai acolo minim 8 ore/zi, lună de lună, și după vino și ne povestește!

Asta am vrut să transmit prin fraza respectivă, și nu știu de ce am avut impresia că o să se înțeleagă ce am de zis fără să trebuiască să dezvolt…LOL. Și ca să fie la perfect simplu, iacă făcui și analiză pe text. :slightly_smiling_face:
Ai haz o pula cu atâtea amănunte unde am zis ca are saitul problema și e treaba mea cât muncesc stați voi sa va uite naiba in Fata calculatorului sa nu mai aveți viața nimica eu la același volum de munca (ore online ) eram foarte mulțumită și mergea nu aveam nevoie sa rup calculatorul in doua ! Eu am o vârsta nu mai sunt de 20 de ani sa stau 10 ore pe zi ! Vezi sa nu pățești și tu la fel!!!😉
GOTfan
Mesaje: 13
Membru din: 16 Feb 2019, 11:17
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

M a amuzat maxim ultimul tau raspuns si am simtit nevoia sa imi fac cont pentru un reply:))) you.Sweet. Te inteleg perfect... cei ce sunt relativ la inceput au tendinta sa dea milioane de sfaturi cum ca asa si pe dincolo:)))))) ore 'dean prostu asa si cam asta este succesul. Ass si sa nu omit:))))) paturile stil studio/ rege/ printesa.... decorurile luxuri si succesul este garantat!!!! Nu stai on 17919 ore pe zi? O belesti!! Sunt de 15 ani in domeniu si am trait schimbarile industriei si a trebuit sa ma adaptez sau readaptez.. nui usor.. cred ca idea cu 1719180 ore pe zi functioneaza mai mult la fetele de 20 ani dar mai existam si noi cele mai vechiute:))) in fine discutia este extrem de ampla am putea scrie romane pe acest subiect... ma bucur ca cineva in sfarsit mai scrie probleme normale pe acest forum. Nu doar reclame ale studiourilor si totul este roz.. Modelele mai intampina probleme, dar se pare ca atunci cand apare cineva sa le spuna sare toata lumea "orele!!!"" Cacatul praf fix. Hai sa vorbim concret sa nu ne mai dam atat de smart si sa ne coboram modelelor ce intampina probleme sau sa urcam cand este cazul. De ce toti aveti asa o atitudine Smart tot timpul? Care'i idea?
Vorba fetei de sus. Scarba imi este de oamenii ce nu pot cobora nasul si nu pot fi generosi si simpli. Tre sa aratam fix cacatul praf ca asta suntem noi.


O vechitura de model ce nu are pat luxuri:))) si atutudine de piatra :))))asa ma semnez. O seara / zi frumoasa sa aveti!
GOTfan
Mesaje: 13
Membru din: 16 Feb 2019, 11:17
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Scuze ..merry24 te sustin. Am omis numele celui ce a postat. Anyway te sustin:)
GOTfan
Mesaje: 13
Membru din: 16 Feb 2019, 11:17
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

:grin: :grin: :grin:
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Dar n-am inteles care e solutia. Adica am inteles asa: nu dati milioane pe sfaturi, nu jdemii de ore, nu pat cu luxuri preponderente pe laterala dreapta, nu atitudine zambareata. Dar postul este despre LJ ca nu mai merge. Merge sau nu? Nu vad nici o reclama la vreun studio sa metamorfozeze topicul dar nici solutie la de ce nu-mi merge mie LJ model intependent. Vad modele cu multi ani de experienta care zic ce nu conteaza, dar nu zic cu generozitate ce conteaza.
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
GOTfan
Mesaje: 13
Membru din: 16 Feb 2019, 11:17
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Eu nu stiu cum este cu Jasmin pentru ca nu stau pe Jasm doar eram in asentiment cu colega si o inteleg.. magia? Nu este... este vorba de timp dar acceptarea unor perioade mai slabe . Nu am o bagheta magica si nu as putea niciodata sa ma pronunt in acest sens. Doar am dat un reply celor ce induc idea luxului si fake ului constant ce il gasim peste tot... si celor ce spun ca doar orele conteaza... pe bune daca stai 38292 ore obosit si fara vlaga.. sa fie acest aspect solutia vitala? Incercam sa fiu in asentiment cu modelele ce isi pun o intrebare pur si simplu retorica.. de ce nu mai merge x site sau y. Intrebare ce mi am pus o si eu in anumite momente . Modelele independente poate se intreaba putin mai des lucrul asta pentru ca singure trec prin aceste etape si singure se incurajeaza... este normal... si ma mahnesc oamenii ce vin si dau in cap. Pe bune?? Cele de la studio chiar nu au avut niciodata frustrari legate de trafic sau alte aspecte ?
Tot urmaresc forumuri din america unde modele eisi exprima pareri de zi cu zi si probleme reale si fiecare vine cu o incurajare sau cu propriile probleme si nu am vazut in ani de zile de cand urmaresc acel forum ca cineva sa aiba atutudinea romanului....
Modelul independent are intrrbari reale.. cauta in fiecare zi sa se imbunatateasca ... daca vorbim de cele cu familie problema este si mai profunda. Eu doar intelef aceasta latura Reala! Videochatul nu este doar despre lux.. a arata bine in fiecare zi si a face 3738382 ore online. Cum am spus subiectul este amplu... chiar extrem de amplu.
Multumesc si o zi frumoasa sa aveti!
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Eu nu am inteles ca intrebarea ar fi pur si simplu retorica. Si nici altele. Mi-a parut a fi una reala care chiar astepta raspunsuri concrete. Eu nu le am ca le-as fi dat... Acum ceva ani doar am spus de ce se va ajunge aici...

Intervenisem ca nu am vazut ca cineva sa aiba vreo atitudine romaneasca si nici vreo reclama la vreun studio. Din contra cred ca modelele independente sau nu pot intreba real orice si pot primi raspunsuri oricand. Chiar le incurajam....
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Avatar utilizator
Mery24
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 16 Dec 2015, 13:02
Has thanked: 98 times
Been thanked: 135 times

:writing_hand: Bună, GOTfan, și bine ați venit printre noi! :slightly_smiling_face:

Am înțeles ironia în ce mă privește, cu precizarea că nu sunt aici să-mi câștig acoliți (fani, cum îi numiți dumneavoastră), nu am nevoie de susținere și nici nu mă interesează păreri. Ca fapt divers, username-ul meu se scrie Mery24, cu un singur “r”, și cu inițială majusculă “M”, nicidecum “merry24”. Substantivul propriu reprezintă numele unui obiect (lucru, ființă), de aceea l-am scris cu majusculă pentru că așa se scrie corect, și nu trebuie confundat cu substantivul comun, exemplu “fan”. E totuși indicat să scrieți corect numele/username-urile membrilor, și aici cu certitudine nu fac referire la mine, ci la ceilalți membri, acei din perioadele slabe, pentru că aveți o vârstă, după cum ați specificat, iar odată cu vârsta și aștepările cresc. Membrii iubesc fetițele atente la detalii, și foarte posibil să le trezească “bagheta magică”, ceea ce poate să fie mai important decât “decorurile luxuri”, cum le spuneți dumneavoastră.

Toată lumea se aprinde când e vorba despre a munci, despre ore de muncă, ceea ce de astfel cer toate site-urile, ore de muncă, pentru că știu ele de ce. Unii dau vina pe vârstă că nu pot ține pasul cu cerințele și orele de muncă, după cum și colega noastră sweetgirl afirmă: (citez) “Eu am o vârsta nu mai sunt de 20 de ani sa stau 10 ore pe zi !” (am încheiat citatul). Dar să privim Print Screen-ul următor:

Imagine

Această postare a fost scrisă în 17 noiembrie 2010, în urmă cu aproximativ 9 ani, când colega noastră era mai tânără. Într-o postare anterioară, mai prin vară, colega noastră afirma că are 41 de ani, iar din vară, acum are maxim 42 de ani. În 2010 când a scris că ea (citez) “cade lată după 8 ore online” (am încheiat citatul) avea în jur de 33 de ani, ceea ce denotă că starea colegei noastre nu are nicio legătură cu vârsta, ci că asta este starea ei naturală, dar e mai bine să dăm vina pe orice altceva: site, vârstă, etc.

Mergând mai departe… doamna GOTfan, nu zice nimeni că trebuie să muncești “1719180 ore pe zi ”, eu ziceam de 8 ore/zi, ceea ce de astfel este și legiferat în “Codul Muncii Adnotat, Capitolul 1 – Timpul de muncă, Secțiunea 1 – Durata timpului de muncă, Articolul 112, respectiv Articolul 113”: (citez) “Pentru salariaţii angajaţi cu normă întreagă durata normală a timpului de muncă este de 8 ore pe zi şi de 40 de ore pe săptămână. […]În funcţie de specificul unităţii sau al muncii prestate, se poate opta şi pentru o repartizare inegală a timpului de muncă, cu respectarea duratei normale a timpului de muncă de 40 de ore pe săptămână.” (am încheiat citatul). Și subliniez: “cu respectarea duratei normale a timpului de muncă de 40 de ore pe săptămână”. No, deci conform legii nu este sclavie să muncești 40 de ore pe săptămână, și nu scrie nicăieri că odată cu avansarea în vârstă orele de muncă se vor reduce, asta în cazul în care nu ai probleme de sănătate, dar aici nu ține neapărat de vârstă. În momentul de față femeile ies la pensie la 61 de ani, deci dacă ai 42 de ani acum, mai trebuie să muncești încă 19 ani, câte 8 ore/zi, timp de 5 zile pe săptămână. Nu că m-ar interesa cine ce face, eu doar argumentez (legal) că nu este nimic deplasat să muncești 8 ore pe zi, același număr de ore cu oricine altcineva, de orice vârstă.

Dar câți nu muncesc, oare, la fabrici câte 10 ore/zi, 6 zile pe săptămână, și poate pe minimul pe economie, și asta indiferent de vârstă? Pentru că lucrurile sunt simple, nu are legătură cu vârsta, am arătat și în Print Screen-ul de mai sus că nu are...cine vrea să muncească, muncește și se ridică, își depășește condiția, și cine nu are ambiție și voință va trăi veșnic cu nemulțumiri, lipsuri și plângeri de milă nejustificate. Mie îmi place să ajut oamenii, pe mulți i-am ajutat și pe acest forum, dar detest cu desăvârșire plângerea de milă nejustificată. Adică eu stau toată ziua și mă uit la episoade cu detectivul Monk, nu fac nimic ca să îmi fie mai bine, nu fac sacrificii, dar mă plâng că nu îmi merge cum vreau eu, nu îmi pot da seama ce se întâmplă. Eu trebuie întâi să îmi câștig dreptul de a mă plânge, atunci când știu că am făcut totul și nu văd rezultate, abia atunci am acest drept. Acțiune și reacțiune, cunoașterea fără fapte înseamnă moarte. Dacă văd că nu fac nimic ca să îmi imbunătățesc condiția, măcar tac și îmi văd de treabă, am simțul ridicolului. Vorbește cu tine însăți, întreabă-te: merit eu mai mult?

Da, urmăresc și eu forumurile internaționale, citesc zilnic titluri gen "Camming Sucks Right Now", sau “STUPID annoying shit I've heard on cam”, la care am încetat să le mai citesc conținutul. În primul rând pentru că îmi dau o energie negativă, nu îmi folosesc la nimic, adică nu știu cu ce m-ar ajuta să știu ce au mai zis membrii prin camere pe la unele, iar ele consideră că e “shit”, le am pe ale mele destule. Și în al doilea rând, ghici ce? În mare sunt cam aceleași modele care postează în astfel de topicuri , trec anii, și ele tot la stadiul respectiv au rămas și vor rămâne. Se plâng toată ziua, nu le place munca, nu fac nimic pentru viitorul lor, pierd timpul cu mizerii, cu postări fără noimă. De ce modelele de top nu se plâng pe forumuri? Ele nu au zile rele? Sigur că au, dar preferă să se focuseze pe lucruri reale, să acționeze, să construiască, să sacrifice. Noi nu vedem sacrificiul din spatele încasărilor modelelor de top, mulți dintre noi credem că e noroc, vedem doar rezultatul finit, credem că acelor modele le merge bine de când s-au născut, refuzăm să vedem realitatea, cum se pune cărămidă pe cărămidă, nu știm cu ce preț se construiește succesul, vedem doar întregul.

Nu a zis nimeni că este ușor, din contră, chiar am menționat atât eu și cât alții (studiouri) că sunt perioade bune și mai puțin bune. Personal nu am văzut ca studiouri serioase care se respectă să vină cu texte (citez)“decorurile luxuri si succesul este garantat!!!!” (am încheiat citatul), din contră, în anunțurile lor de angajare (vezi postări de la studiourile LourdesStudio, GlamChatStudio, BeYouStudio, LiveCamFetish și altele), menționează că se ajunge la rezultate semnificative prin multă muncă și dedicare. Acum, că sunt și studiouri care mizează doar pe marketing, și ar face orice ca să atragă, prin sloganuri gen, “bani mulți, muncă puțină”, asta e altă poveste, până la urmă fiecare pădure cu uscăturile ei. Pericolul cel mai mare este neputința de a face diferența dintre rău și bine, adevăr și minciună, iar dumneavoastră, GOTfan, aveți o vârstă după cum vă lăudați, și conform acesteia ar trebui să puteți să faceți diferența.

De asemenea, spuneți că: (citez)“Nu stai on 17919 ore pe zi? O belesti!!” (am încheiat citatul). Ba din contră, că nu o belești, că de belit am beli toate la piștăngi, ooo iooo, încă cum, numai să avem de unde! Numa’ vezi că atunci când membrul își vrea pula belită de tine și nu ești acolo pentru pula lui, merge și o dă la alta să i-o belească!

Nu zice nimeni că toate sunt rozosin, dar hai să recunoaștem, cui nu-i place rozosin, aaa??? Chiar și membrilor le place, roz și fragedă! Atunci de ce să nu tragi tare cât ai 20-30 ani, iar la 42 de ani să te doară la patină cum merge LiveJasmin, pentru că tu oricum te-ai realizat în anii de glorie, când ai avut mai multă răbdare, iar dacă mâine se termină videochat-ul (prin absurd), tu ești asigurată pe viață. Iar la 42 de ani, eventual, să fie doar opțional pentru tine să faci chat, nu principala sursă de venit. Dar iară no, ți-ai trăit viața, ai avut o viață, nu ai fost sclavă, ca să o citez pe sweetgirl (citez) “stați voi sa va uite naiba in Fata calculatorului sa nu mai aveți viața nimica” (am încheiat citatul). Că tot veni vorba de asta, mereu aud expresia “tu nu ai o viață”, sau “să îți faci o viață”… Practic pentru voi ce înseamnă a avea o viață, a-ți face o viață? Că în jurul meu văd fete care huzuresc toată ziua și noaptea prin birturi și cluburi, cu tot felul de hăndrălăi și troglodiți, pe discuții hihihi și hahaha, se întâlnesc să vorbească vorbe, că ceva constructiv cu siguranță nu. Sau au un martalog acasă care nu-i în stare nici să își pună singur în farfurie, care pe deasupra mai este și gelos și frustrat că o are mică și nu și-o poate suge singur. Și uite așa trece tinerețea, și ne trezim la 40 de ani că ne părăsește pentru una mai…roz, și nu avem unde ne duce. Se întâmplă mai des decât am crede noi. Despre genul ăsta de viață vorbim, asta ne dorim cu atâta ardoare? De ce să nu lupți pentru tine, pentru a-ți crea o situație financiară bună, și să te doară în bască de toată lumea, ducă-se învârtindu-se cine unde vrea, că tu ești pe pizda ta!

Aveți o vârstă, se presupune că odată cu trecerea anilor ar trebui să devenim mai înțelepți…Dar sunteți superficiale, voi căutați vinovați peste tot, aruncați vina în altă parte, categoric refuzați să vedeți realitatea și să introspectați. Sunteți pe principiul: “Toți mă bat, toți mă înjură, toți îmi bagă pula-n gură!”. Dar îmi spun mie însămi, hai să mai bag și eu pula în gurile lor, măcar o dată, ca să văd cum e, că poate îmi place și prind gustul! Ei prind gustul, desigur. Gustul pulii mele, nu eu pe al lor… Dacă înțelegi ce vreau să zic.

Videochatul nu are o rețetă anume, pe principiul faci asta, cealaltă și o să meargă treaba, tocmai de asta am zis de ore online, dar nu ați înțeles nimic! Atunci când stai online practic te descoperi, vezi care sunt punctele tale forte și care sunt cele slabe, ce ești dispusă să faci și ce nu. Și cu cât stai mai mult online, cu atât mai bine, pentru că videochatul așa se învață, experimentând prin situații practice, concrete, construind relații cu membrii, așa te perfecționezi. Odată ce ai un program consistent și stabil de lucru, restul va veni de la sine, înveți să îți cunoști temerile și să le învingi, temeri pe care toți le-am avut și poate încă le mai avem. Eu aveam două temeri: 1. Mă temeam de 1 star rating, și 2. Aveam trac când îmi intra omul în privat. Adică voiam să intre, ca să produc, desigur; dar în același timp mă și temeam, cum o să se comporte cu mine, dacă nu e mulțumit, dacă îmi cere ceva din ce eu nu fac și atunci pleacă, cum pot eu să îi mulțumesc pe toți și să îi fac să revină, etc. Dar prin muncă și stat online am început să fiu eu însămi, mi-am dat seama că nu trebuie să îi mulțumesc pe toți, că în primul rând trebuie eu să fiu satisfăcută atât financiar, cât și sufletește, să fiu împăcată cu mine însămi, să nu fac lucruri care pe termen lung m-ar periclita emoțional, practic mi-am impus să fiu așa cum sunt în viața reală, să nu accept absolut nimic din ce nu aș accepta în viața mea de zi cu zi. Ca să le depășesc pe toate, a fost nevoie de multă muncă, stat online, experimentat, luptând cu mine însămi întâi de toate pentru că îmi sunt cel mai mare dușman, un dușman înrăit.

Și aici ține strict de fiecare om în parte să lucreze cu el însuși și să depășească tot ce îl ține în loc și/sau îl trage în jos. Nu ai cum să te dezvolți și să reușești altfel, decât fiind acolo, luptând, iar munca e brățară de aur, munca înnobilează omul, nu a omorât pe nimeni din câte știu eu.

Mda…haz, o pulă!
These users thanked the author Mery24 for the post (total 4):
GlamChatStudio (16 Feb 2019, 21:38) • GOTfan (16 Feb 2019, 22:03) • WinXPfather (17 Feb 2019, 00:28) • theselby (18 Feb 2019, 16:23)
Salutând nemurirea printre muritori...
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Cat de frumos poti sa vorbesti Mery, din pacate pentru multe modele cea mai mare greseala pe care o fac este ca-si fixeaza scopuri marunte, cam 90%, sa traiasca de pe o zi pe alta, sa-si ia o casa cu credit pe 240 de ani,sa-si puna sani sau sa-si ia o masina si cat se poate de repede sa faca ceva vreo afacere ca sa nu mai faca videochat, nu-si privesc job-ul ca pe cea mai tare afacere, investitie minima-profit maxim daca muncesti, nu stiu din ce afacere mai poti castiga atatia bani cu o investitie atat de mica pentru ca se poate si fara luxuri vezi chaturbate,mfc and co, iti trebuie atat de putin si cum ai spus si tu in loc sa se gandeasca sa ramana cat mai mult in industrie, nu neaparat ca model,se gandesc cum sa fuga la saracie majoritatea sau sa traiasca acolo de pe o zi pe alta.Nici eu nu intelegeam cand imi spuneau modele ca vor o viata, ma gandeam ca dobitoaca daca oare eu sunt moarta si nu stiu, tarziu am inteles ce vor, o viata asa cum au majoritatea oamenilor la limita saraciei cu un pularau eventual si intretinut si cluburi sau mai stiu eu ce.Pana la urma am renuntat la lupta, era inutila, vrei sa pleci, succesuri,m-am autoeducat ca singura persoana de care trebuie sa-mi pese cu adevarat sunt eu, modele vin si pleaca, mereu va exista cineva care are nevoie de bani pentru o problema, pentru un timp mai lung sau mai scurt dar eu ma incarcam de injuraturi pe la spate, de diverse discutii tot pe la spate, se vedeau persecutate ca le vroiam binele, eu o straina vroiam ca ele sa faca bani pentru ele in primul rand ca se stie clar ca un studio bun tot castiga, daca nu munceste x, munceste y,cineva tot are nevoie de bani, nu, eu batman frate vroiam ca toate sa faca bani si trageam in fel si chip pentru ca-mi parea rau de cineva care facea mai multi bani decat altcineva,nu-mi mai pare, acel cineva care face mai multi bani ii merita.
Da, si eu am ajuns la o varsta, si eu am fost model si am fost model cand nu existau spemii de sites, nici pomeneala sa fac mii de usd pe zi cum se poate acum, sau mai aud celebrul nu mai sunt membri din trecut, ba sunt si de sute de ori am si demonstrat unor modele, modelele nu mai sunt cele din trecut.Ca sa nu mai spun ca foarte multe fete cu facultate efectiv nu au pic de cultura generala dar au pretentia ca membri sa le intre in privat si sa vorbeasca, pai despre ce sa vorbeasca frate cand tu nu stii cine a fost Davinci(un exemplu aleatoriu) in conditiile in care ai google nerestrictionat efectiv iti este lene sa bagi repede acolo sa vezi, macar cateva idei sa legi 2 vorbe, logic ca membrul iti cere show ca doar nu a venit sa-i faci tocana.
De asta nu mai judec pe nimeni, pana la urma fiecare munceste cat poate ca doar nu o sa vina la mine la usa sa-mi ceara, se descurca ele pana la urma asa cum fiecare ne descurcam.
Mie imi place viata mea asa cum este, infara de vreo boala incurabila sau moartea, saracia mi se pare cel mai ingrozitor lucru, dar eu gandesc asa si altii poate, nu este obligatoriu sa gandim toti la fel ca altfel nu ar mai exista atatea paturi sociale.Si da, am vazut oameni saraci si fericiti, am vazut si bogati si nefericiti pentru ca fericirea difera de la om la om,eu nu pot sa fiu fericita daca sunt saraca, si o sa muncesc in continuare cat o sa pot, altul/alta se poate multumi sa traiasca de pe o zi pe alta si sa fie la fel de fericita ca mine, deci sa lasam oamenii sa-si faca fiecare viata cum vor, de cele mai multe ori sfaturile bune sunt vazute prost, esti judecat,pus la zid, in definitiv pentru ce, pentru niste straini care nuu dau 2 bani pe tine cand nu le mai esti de trebuinta............
Ca nu mai vorbesc ca eram privita ca un alien cand spuneam ca pana la urma majoritatea oamenilor muncesc pana mor nu se satura de munca la 25-30 de ani, nu o mai spun nici pe asta din aceleasi motive, fiecare o sa vada la timpul potrivit ce putea sa faca si nu a facut sau ce mai poate face, intr-un fel sau altul se vor descurca.
Vezi topicul celalalt, sunt o frustrata, pai nu ma intorc eu mai bine la viata mea de frustrata decat sa-mi consum energia si timpul sa-i explic cuiva care nu va intelege niciodata lucruri?
Case closed.
These users thanked the author GlamChatStudio for the post (total 3):
Mery24 (16 Feb 2019, 22:43) • WinXPfather (17 Feb 2019, 00:29) • theselby (18 Feb 2019, 16:23)
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Depinde de fiecare ce înțelege prin a fi bogat sau sărac ! Ce e aia sărac ? Sau ce înseamnă bogat ? Dacă ai vila cu piscina înseamnă ca ești bogat ? Sau dacă ai timp liber și ceva bani sa trăiești cum vrei înseamnă ca ești sărac ? In bani consta fericirea sau in timpul și viața ta ? Orele și timpul nu ți le mai dă nimeni înapoi iar viața e foooaaaarte scurta ca sa merite atâta efort pentru o vila cu piscina sau mai știu eu ce bunuri materiale care oricum nu au nicio însemnătate ! Pentru ce ?!? Te face mai fericit o vila ?! Nu! Costuri mai mari responsabilități mai mult volum de munca sa le întreții și viața ta e zero ajungi sa trăiești pt bunuri materiale case mașini sa le întreții ! Așa cum te deplasezi cu ultima serie de BMW și te lupți sa l întretii și bagi munca munca la fel poți sa te plimbi cu Skoda și sa fi foarte fericit fara multe bătăi de cap și ce spune lumea 🙂
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Sweet, bogatia nu sta neaparat intr-o vila cu piscina dar uite ma iau chiar de ex dat de tine si iti spun ceva care inevitabil se intampla ca vrem sau nu vrem, ce sa vezi, imbatranim sau ce sa mai vezi te culci seara bun si te trezesti dimineata bolnav tu sau vre-un membru al familiei, sa te rogi sa nu fie ceva grav ca atunci ai belit pula, o vila inseamna cateva sute de mii de euro, un apartament la banca inseamna zero, un bmw ultimul tip cum zici tu inseamna ceva bani pe cand o skoda iti iei cateva retete, pentru mine acareturile nu inseamna ca sunt bogata sunt o moneda de schimb oricand ai nevoie just in case. Bogatia mai inseamna si sa-mi iau 3 luni liber si sa produc, din cateva chirii fara sa-mi fie frica ca mor de foame, sa nu astept pe holurile vreunui spital de stat cand de abia o sa-mi tarai basinile la mana cuiva care nu are timp de mine pentru ca nu pot sa-l platesc ca ce sa mai vezi, cand ai trecut ultima data pe la un doctor?Ca toti speram ca vom ramane tineri, frumosi si sanatosi dar shit happens.Daca ai muncit cum trebuia si cand trebuia nu trebuie sa mai muncesti pana crapi ca sa intreti acareturile, se intretin singure din diverse altele pe langa si iti pot da alte cateva mii de exemple de genul.
La asta ma refeream, eu nu ma consider bogata dar ma simt in siguranta ca indiferent de ce s-ar intampla infara de a muri subit(este cel mai fericit caz) sa ma pot ajuta pe mine si familia mea daca au nevoie fara sa trebuiasca sa ma bag online la 50 de ani sa am bani sa-mi cumpar pastile,sa-mi permit luxul de a nu mai munci atat de mult si totusi sa-mi vina un banut de undeva,cand am spus ca muncesc nu-ti imagina ca am vreo 7 pogoane de pamant pe care le sap,muncesc pentru ca vreau,cand vreau si cat pot pentru ca am avut grija sa muncesc cand a trebuit.
Tu pana la urma nu ai inteles mai nimic din ce am scris, singurul lucru pe care l-ai inteles este ca bogatia inseamna vila cu piscina, eu gandesc si peste 5,10 ani, tu gandesti azi dar poate ai gene bune si traiesti 80 de ani, o sa-ti dea jasmin pensie?
Si am spus de cateva ori, chiar nu ma intereseaza cum gandesc altii si ce fac cu viata lor, e strict problema lor si atat, nu ma intereseaza decat persoana mea si familia mea restul sunt doar niste straini asa cum esti si tu.

Si ca sa fiu si on topic, nu eu am venit sa spun ca nu mai merge jasmin, tu ai venit, ti s-au dat solutii pe care le negi dar care sunt evidente, ba mai mult ai intors si foaia si ne-ai facut fraieri, pai daca tu stii cel mai bine cum stau lucrurile de ce te plangi?Problema in videochat este ca toata lumea considera ca se poate intoarce oricand are nevoie dar lucrurile nu mai stau asa demult, ti-a spus Mery, Vasile si-o beleste cu alta si pe urma cu alta nu te asteapta pe tine si zilnic intra on zeci de rozachii care vor bani deci sansele scad ca Vasile sa se mai intoarca.Cam asa stau lucrurile ca vrei sau ca nu vrei.
These users thanked the author GlamChatStudio for the post (total 2):
Mery24 (17 Feb 2019, 19:22) • theselby (18 Feb 2019, 15:37)
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

GlamChatStudio scrie: 17 Feb 2019, 09:40 Sweet, bogatia nu sta neaparat intr-o vila cu piscina dar uite ma iau chiar de ex dat de tine si iti spun ceva care inevitabil se intampla ca vrem sau nu vrem, ce sa vezi, imbatranim sau ce sa mai vezi te culci seara bun si te trezesti dimineata bolnav tu sau vre-un membru al familiei, sa te rogi sa nu fie ceva grav ca atunci ai belit pula, o vila inseamna cateva sute de mii de euro, un apartament la banca inseamna zero, un bmw ultimul tip cum zici tu inseamna ceva bani pe cand o skoda iti iei cateva retete, pentru mine acareturile nu inseamna ca sunt bogata sunt o moneda de schimb oricand ai nevoie just in case. Bogatia mai inseamna si sa-mi iau 3 luni liber si sa produc, din cateva chirii fara sa-mi fie frica ca mor de foame, sa nu astept pe holurile vreunui spital de stat cand de abia o sa-mi tarai basinile la mana cuiva care nu are timp de mine pentru ca nu pot sa-l platesc ca ce sa mai vezi, cand ai trecut ultima data pe la un doctor?Ca toti speram ca vom ramane tineri, frumosi si sanatosi dar shit happens.Daca ai muncit cum trebuia si cand trebuia nu trebuie sa mai muncesti pana crapi ca sa intreti acareturile, se intretin singure din diverse altele pe langa si iti pot da alte cateva mii de exemple de genul.
La asta ma refeream, eu nu ma consider bogata dar ma simt in siguranta ca indiferent de ce s-ar intampla infara de a muri subit(este cel mai fericit caz) sa ma pot ajuta pe mine si familia mea daca au nevoie fara sa trebuiasca sa ma bag online la 50 de ani sa am bani sa-mi cumpar pastile,sa-mi permit luxul de a nu mai munci atat de mult si totusi sa-mi vina un banut de undeva,cand am spus ca muncesc nu-ti imagina ca am vreo 7 pogoane de pamant pe care le sap,muncesc pentru ca vreau,cand vreau si cat pot pentru ca am avut grija sa muncesc cand a trebuit.
Tu pana la urma nu ai inteles mai nimic din ce am scris, singurul lucru pe care l-ai inteles este ca bogatia inseamna vila cu piscina, eu gandesc si peste 5,10 ani, tu gandesti azi dar poate ai gene bune si traiesti 80 de ani, o sa-ti dea jasmin pensie?
Si am spus de cateva ori, chiar nu ma intereseaza cum gandesc altii si ce fac cu viata lor, e strict problema lor si atat, nu ma intereseaza decat persoana mea si familia mea restul sunt doar niste straini asa cum esti si tu.

Si ca sa fiu si on topic, nu eu am venit sa spun ca nu mai merge jasmin, tu ai venit, ti s-au dat solutii pe care le negi dar care sunt evidente, ba mai mult ai intors si foaia si ne-ai facut fraieri, pai daca tu stii cel mai bine cum stau lucrurile de ce te plangi?Problema in videochat este ca toata lumea considera ca se poate intoarce oricand are nevoie dar lucrurile nu mai stau asa demult, ti-a spus Mery, Vasile si-o beleste cu alta si pe urma cu alta nu te asteapta pe tine si zilnic intra on zeci de rozachii care vor bani deci sansele scad ca Vasile sa se mai intoarca.Cam asa stau lucrurile ca vrei sau ca nu vrei.
Corect ! Ai foarte mare dreptate . Ne mai descărcam frustrările și nervii pe aici unde sa te plângi când nu merge lj 😀Mery la fel are dreptate cu munca nu ai cum sa nu ai rezultate in orice domeniu într-adevăr eu am cam chiulit asta e nu i problema nu e niciodată f târziu sa remediezi ceva. Consecințele statului offline încep sa se vadă însă nu va rămâne așa acest vdc trebuie stors PINA la ultima picătura cât încă se mai poate sunt într-adevăr niște oportunități pe care nu le întâlnești oriunde
These users thanked the author sweetgirl for the post:
theselby (18 Feb 2019, 15:37)
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Bine ca s-a rezolvat!
These users thanked the author WinXPfather for the post:
theselby (18 Feb 2019, 15:37)
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Corina1969
Mesaje: 1
Membru din: 21 Feb 2019, 02:58
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

In sfarsit,cineva care are aceeasi problema!!!! Nu intra nimeni in privat,nu vorbeste nimeni, asta in cazul in care este cineva in lista,de aproape o saptamana nu am nici macar guesti ,nu mai zic de membrii care apuca doar sa spuna:hello si au si fost scosi din free chat.Astazi am intrat la cateva fete in free si am intrebat daca au probleme,au exact aceeasi problema ca si mine si inca ceva,de pe mozila nu pot sa ma loghez,doar chromul functioneaza.Punctele pentru awards imi apar in free iar daca dau un refresh la pagina nu mi s-au contorizat.Are cineva idee de ce?
ice999
User Activ
User Activ
Mesaje: 234
Membru din: 06 Feb 2015, 10:28
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

Corina1969 scrie: 21 Feb 2019, 03:08 In sfarsit,cineva care are aceeasi problema!!!! Nu intra nimeni in privat,nu vorbeste nimeni, asta in cazul in care este cineva in lista,de aproape o saptamana nu am nici macar guesti ,nu mai zic de membrii care apuca doar sa spuna:hello si au si fost scosi din free chat.Astazi am intrat la cateva fete in free si am intrebat daca au
100% same story si la mine. Nu vreau sa comentez la ce s-a scris mai sus, sunt de acord cu toti intr-o masura mai mare sau mai mica, dupa caz, dar ce am observat...E ca de vreo 2 saptamani merge rau de tot...Lista e goala, am doar 1 guest, maxim 3, zero membri...Si DA, am intalznit cazuri cu membri care au fost, cum ai zis si tu, "scosi din freechat". si un caz SI MAI CIUDAT- un membru care scria ceva dar mie nu imi aparea..si mi-a trimis saracul poza cu ecranul lui. Eu ma enervasem degeaba si intrebam "why aren't you talking to me?" ,CAND el saracul imi raspunsese de 2 ori..si mie NU MI-A APARUT...FOARTE CIUDAT!!!!
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”