MOTIVE SA LUCREZI CU STREAMATE

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Cata.Streamate
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 150
Membru din: 04 Ian 2016, 11:31
Has thanked: 30 times
Been thanked: 33 times
Contact:

Salut,

M-am gandit ca ar fi o idee geniala sa va scriu cateva randuri de ce este bine sa lucrati cu Streamate.

O sa mentionez cateva motive sub forma 1. 2. 3. ... in postari separate.

Hai sa incepem cu #1 motiv care consider ca este foarte important de stiut avand in vedere ca primesc aceasta intrebare destul de des de la modele sau studiouri. :blush:

CHARGEBACK-urile pe Streamate sunt acoperite indiferent de situatie. Deci nu este necesar sa faceti sume colosale sau sa indepliniti anumite criterii pentru a fi protejate/protejati impotriva chargeback-urilor, deoarece acestea vin 'by default'.

Facand o paranteza, imi aduc aminte prin 2009 cand m-am apucat sa lucrez ca model pe un anumit site si eram frustrata constant cu gandul ca anumite plati imi vor fi deduse din cont doar pentru simplul fapt ca un membru si-a schimbat parerea. Cu incasari de 1-2000$ maxim/ luna sa te trezesti intr-o zi ca ai un chargeback de 1200$ - nu vreti sa va imaginati ce frustrare am avut, nici nu stiam cum sa reactionez.

In prezent, modelele pot sta relaxate deoarece aceasta problema este direct acoperita de catre site.

Imagine
These users thanked the author Cata.Streamate for the post (total 3):
beyoustudio (08 Feb 2019, 21:20) • theselby (10 Feb 2019, 06:37) • GlamChatStudio (11 Feb 2019, 00:37)
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”