Videochat acasa

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Scrie răspuns
CristinaFlorin
Mesaje: 4
Membru din: 11 Ian 2019, 14:25
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Doresc impreuna cu sotul sa facem videochat.avand si o fetita de 4 ani,vrem sa facem de acasa.4 ore dimineata la cuplu si doar eu seara 4-5 ore...aparatura performanta avem,limbi straine stim,dar desi ne-am documentat pe net despre acasta industrie,nu ne strica si cateva sfaturi din partea voastra.in primul rand,pentru inceput cateva luni,imi pot introduce un cont bancar la o anumita banca in dolari si sa fim platiti direct in acel cont?dorim sa incercam pt inceput pe livejasmin si mfc.
Orice sfat din partea voastra este binevenit.Va multumim
SoulCams Models Studios wanted
UniqueAttitude
User Junior
User Junior
Mesaje: 51
Membru din: 11 Dec 2015, 05:46
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Singurele sfaturi pe care le pot da : 1. Nu faceți la cuplu, mai bine faci la single. 2. Cele 4 ore dimineața și 4-5 seara, leagă-le cumva să fie 8-9 ore, din nou, la single. Succes! :)
These users thanked the author UniqueAttitude for the post:
CristinaFlorin (16 Ian 2019, 11:10)
CristinaFlorin
Mesaje: 4
Membru din: 11 Ian 2019, 14:25
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Din ce am urmarit pe livejasmine,cel putin dimineata,nu sunt mai mult de 25 de cupluri.si peste jumatate sunt tot timpul in privat.nu stiu de ce spui nu la cuplu.poate ca daca facem la cuplu,nu mai am sanse sa fac bani la single?oricum,multumesc pt sfat
UniqueAttitude
User Junior
User Junior
Mesaje: 51
Membru din: 11 Dec 2015, 05:46
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Am spus că ar fi de preferat la single, pentru că ai menționat faptul că ați dori să stați la cuplu 4 ore online. Pentru a face performanță (sau mă rog, niște sume decente), e nevoie de cel puțin 8-9 ore online, mai ales la început (indiferent de categoria pentru care ați opta - single sau cuplu). În plus, la cuplu, membri sunt axați mai mult pe show (asta însemnând 5-10 minute de privat, până își 'rezolvă' treaba), pe când la single stau mai mult de vorbă, se atașează, se îndrăgostesc, stau la povești (asta depășind cu mult 10 minute de privat). Cu alte cuvinte, mai eficientă este varianta menționată mai sus. Plus că, pentru bărbați (soțul, în cazul tău) nu e deloc ușor să o tot 'culce' și 'trezească' la 'cheremul' membrilor, s-ar putea să ajungeți (nu vă doresc) să nu mai aveți viață sexuală, astfel.
Avatar utilizator
Nord
User Activ
User Activ
Mesaje: 254
Membru din: 25 Aug 2014, 11:22
Localitate: Maramures
Has thanked: 0
Been thanked: 13 times
Contact:

Nu am inteles niciodata de ce cineva ar dorii sa lucreze la cuplu! La cuplu exista doar dezavantaje, banii adevarati se fac la categoria female, iar daca sotul tau vrea sa te ajute poate sa se ocupe de partea tehnica de suportul tau, de a se ocupa de retelele de socializare, promovare etc, !
Sfaturi generale pentru webmasteri incepatori/medii :Tips for webmasters | Live Cams
CristinaFlorin
Mesaje: 4
Membru din: 11 Ian 2019, 14:25
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Foarte interesant si de folos sfaturile.multumesc
These users thanked the author CristinaFlorin for the post:
UniqueAttitude (20 Ian 2019, 22:23)
UniqueAttitude
User Junior
User Junior
Mesaje: 51
Membru din: 11 Dec 2015, 05:46
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Nord scrie: 17 Ian 2019, 12:27 Nu am inteles niciodata de ce cineva ar dorii sa lucreze la cuplu! La cuplu exista doar dezavantaje, banii adevarati se fac la categoria female, iar daca sotul tau vrea sa te ajute poate sa se ocupe de partea tehnica de suportul tau, de a se ocupa de retelele de socializare, promovare etc, !
Probabil partea masculină a cuplului vrea ca nu cumva partea feminină să își asume toate meritele pentru sumele obținute , motiv pentru care vor și ei să se simtă utili. Un alt motiv ar fi faptul că, ideatic, pare smecher "oricum ne-o tragem, hai să ne și îmbogățim din asta". Asta probabil determină cuplurile să încerce, rezultatul fiind mereu același, tipa trece pe single, sau se lasă, spunând "ăștia mint când vehiculează sumele alea enorme câștigate din chat". A nu se înțelege că fac referire la autorii postării.
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”