Problema Paxum

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
betterthansex
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 133
Membru din: 15 Oct 2016, 07:38
Has thanked: 11 times
Been thanked: 36 times

Buna . Acum vreo 2 zile am incercat sa transfer banii din Paxum pe card romanesc si nu merge. Imi apare ca optiunea de a transfera pe card Visa nu e disponibila si ca vor rezolva in jur de 4 saptamani. S a mai confruntat cineva cu problema asta ?
SoulCams Models Studios wanted
Agnes
Mesaje: 20
Membru din: 11 Apr 2018, 11:49
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

buna . aceeasi problema si la mine.
ne poate da un sfat cineva cum am putea scoate banii din cont?
betterthansex
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 133
Membru din: 15 Oct 2016, 07:38
Has thanked: 11 times
Been thanked: 36 times

Din ce spun ei merge pe Mastercard. Faza e ca am un portofel plin de carduri si nici unul nu este Mastercard :)) De maine tre' sa umblu sa fac si Mastercard
Agnes
Mesaje: 20
Membru din: 11 Apr 2018, 11:49
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

asa si eu , o sa imi scot banutii de la ei , si dupa o sa le spun adio. prea multe probleme , prea multe erori .
plang dupa firstchoise acum!
Agnes
Mesaje: 20
Membru din: 11 Apr 2018, 11:49
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

betterthansex scrie: 11 Noi 2018, 13:21 Din ce spun ei merge pe Mastercard. Faza e ca am un portofel plin de carduri si nici unul nu este Mastercard :)) De maine tre' sa umblu sa fac si Mastercard
la ce banca o sa iti faci mastercard?
Agnes
Mesaje: 20
Membru din: 11 Apr 2018, 11:49
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

imi comandasem un card nou acum doua luni , care nu mi-a ajuns nici astazi . cel vechi efectiv nu mergea , nu puteam sa scot de la atm , sa fac tranzactii sau sa trasfer banii din paxum pe card paxum
mai aveam ceva banuti pe el , l-am declarat furat cu speranta ca imi primesc cardul nou cat de curand .....snt curioasa daca o sa il primesc si daca banii care mai erau pe el o sa sa transfere pe noul card .
e o mare bataie de cap paxumul pentru modelele independente . de cand a cazut firschoisul m-am gandit in fiecare zi sa ma intorc la studio
betterthansex
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 133
Membru din: 15 Oct 2016, 07:38
Has thanked: 11 times
Been thanked: 36 times

astept poate confirma cineva ca merge cu mastercard , ca sa nu mi fac degeaba al saptesutelea card :))
Avatar utilizator
Mery24
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 16 Dec 2015, 13:02
Has thanked: 98 times
Been thanked: 135 times

:writing_hand: Visa Electron aici. Deocamdată așteptăm, după mai vedem noi ce-om face... :relaxed:
Salutând nemurirea printre muritori...
betterthansex
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 133
Membru din: 15 Oct 2016, 07:38
Has thanked: 11 times
Been thanked: 36 times

Mery , prin Visa nu mai merge. Cand am incercat sa fac transferul a aparut in partea de sus a paginii ca nu se mai poate prin Visa ci doar prin Mastercard .Si apoi ca o sa remedieze in maxim 4 saptamani.
betterthansex
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 133
Membru din: 15 Oct 2016, 07:38
Has thanked: 11 times
Been thanked: 36 times

Errors :

We regret to inform you that Withdrawal to External VISA credit/debit cards is temporarily unavailable. We anticipate return of this option within 4 weeks. In the meantime Withdrawal to External MASTERCARD credit card is still operational and available for use. We apologize for the inconvenience.
Avatar utilizator
Mery24
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 16 Dec 2015, 13:02
Has thanked: 98 times
Been thanked: 135 times

:writing_hand: Știu situația, Better...Nu e nevoie de carduri noi, mastercarduri. Problema este la Withdraw Funds to External Credit Card. Celelalte metode prin care îți intră banii pe IBAN, Withdraw Funds by WIRE Transfer și Withdraw Funds by EFT, funcționează. Până se rezolvă cu transferul pe card, pot fi folosite cele două metode. Și dacă tot îți intră banii în bancă, poți să faci transfer bancar direct, și e mai ieftin decât Paxum cu toate comisioanele aferente.
Salutând nemurirea printre muritori...
betterthansex
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 133
Membru din: 15 Oct 2016, 07:38
Has thanked: 11 times
Been thanked: 36 times

Din ce am auzit nu se va mai lucra cu Visa deloc . Asta pt cei care nu vor transfer bancar direct.
Jimmywhatever
Mesaje: 21
Membru din: 22 Oct 2018, 07:41
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

Dar de ce nu folositi cardul Paxum decat sa transf bani de pe paxum pe cont ?Eu am cardul de la ei si merge perfect sa trasf bani din contul paxum pe paxum card ....
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Din diferite motive care sunt cateva.
These users thanked the author WinXPfather for the post:
betterthansex (14 Noi 2018, 14:25)
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
betterthansex
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 133
Membru din: 15 Oct 2016, 07:38
Has thanked: 11 times
Been thanked: 36 times

Cardul paxum are limita mica , plus ca am auzit ca merge doar la anumite bancomate . Ba chiar la anumite ore :)))
Apropo , confirm ca merge cu Mastercard. Problem solved.
Avatar utilizator
1tinkerbell
Mesaje: 18
Membru din: 27 Ian 2018, 01:23
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

hello:D Dupa ce vinerea trecuta am intampinat si eu problema cu cardul Visa, marti am mers la Raiffeisen si am deschis un card de debit Master Card. Azi am ridicat cardul si am si facut transferul din Paxum,. Banii au intrat in 2 minute. Din cate am observat cursul dolarului este mai ok la Raiffeisen decat la ING.
Taste your words before you spit them out :upside_down_face:
malicemoe
Mesaje: 7
Membru din: 09 Sep 2018, 12:30
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna, am observat ca in contul meu de paxum mi s-a schimbat data la care am dat submit pentru card din 9 septembrie 2018 in 24 octombrie 2018 si nu inteleg de ce.. ce se intampla?

Sunt sigura ca am aplicat pe 9 sept pentru ca am print screen din data respectiva si acum am peste 2 luni de cand am facut-o, teoretic ar trebui sa primesc cardul in curand..
liquid
Mesaje: 25
Membru din: 31 Ian 2015, 07:39
Has thanked: 0
Been thanked: 0

buna eu de 3 zile incerc sa iau legatura cu ei dar inzadar , nu mai pot face nimic nici macar trasferu de pe cont paxum pe card paxum imi da eroare 2
cu toate ca am deja 600 usd convertiti pe cardu paxum nu ii pot scoate de la nici un atm nu mai merge cardu , toate sunt bune pana cand ii dau sa scot bani cu sau fara conversi ca de acolo imi da cardu afara . Stie cineva ce e de facut ? asa cum am spus nesimtiti de la paxum nu au timp sa imi raspunda la email / telefon / tiket

https://imgur.com/a/AgusdHh
carinna888
Mesaje: 1
Membru din: 25 Apr 2018, 01:33
Has thanked: 0
Been thanked: 0

aceias problema o am si eu am 500 usd in cardul paxum si nu pot face nimic cu ei nici macar plati online . mi au raspuns prin mail cei de la paxum si mi au spus sa contactez banca emitenta. dar numarul de customer servicede de pe spatele cardului nu se conecteaza.
wrongturn2020
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 160
Membru din: 08 Mar 2016, 15:00
Has thanked: 10 times
Been thanked: 13 times

Ce se intampla cu paxum? De 2 zile tot incerc sa bag bani pe card dar imi da eroare...a mai intampinat cineva problema asta? Ce se intampla cu ei?
betterthansex
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 133
Membru din: 15 Oct 2016, 07:38
Has thanked: 11 times
Been thanked: 36 times

wrongturn2020 scrie: 22 Noi 2018, 13:04 Ce se intampla cu paxum? De 2 zile tot incerc sa bag bani pe card dar imi da eroare...a mai intampinat cineva problema asta? Ce se intampla cu ei?
Eu am transferat si ieri din paxum pe card romanesc Mastercard si a mers. Daca te referi la cardul lor ...nu stiu.
wrongturn2020
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 160
Membru din: 08 Mar 2016, 15:00
Has thanked: 10 times
Been thanked: 13 times

Da, de cardul lor vorbesc, efectiv ma termina psihic...nu vrea deloc sa mearga 😐 si nici nu imi raspund pe mail
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”