Problema Paxum

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

E obligatoriu sa folositi paxum? De curiozitate.
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
SoulCams Models Studios wanted
wrongturn2020
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 160
Membru din: 08 Mar 2016, 15:00
Has thanked: 10 times
Been thanked: 13 times

Asta avem momentan, asta s-a tot recomandat...nu cred ca problema acum e ce metoda de plata avem, ci cum gestionam situatia asta..octav nici nu mai raspunde la mailuri, unii oameni pierd bani. Deci e normal sa ne ingrijoram..acum cateva luni era ridicat in slavi paxum
Avatar utilizator
Mery24
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 16 Dec 2015, 13:02
Has thanked: 98 times
Been thanked: 135 times

:writing_hand: Noi vrem banii după Paxum!
Salutând nemurirea printre muritori...
bebelina
User Junior
User Junior
Mesaje: 73
Membru din: 12 Ian 2008, 18:17
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

eu nu am intampinat nici o problema cu paxum , cardul mi-a venit dupa 3 luni ,octav mi-a raspuns de fiecare data la intrebari si chiar azi pe zi la ora 16;00 am scos bani dupa el .
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Solutie a gestionarii e eventual si schimbarea metodei de plata... Doar am zis... In rest Paxum e functional cu erorile si limitele sale.
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
wrongturn2020
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 160
Membru din: 08 Mar 2016, 15:00
Has thanked: 10 times
Been thanked: 13 times

Totusi care e faza cu paxum prepaid mastercard(sepa) mie imi arata submitted de ceva timp dar nu a fost printat sau livrat inca...de ce ne trimit alt card? si de ce nu mai poate fi asta folosit? aveti idee? ca la mail nu vor sa raspuda..
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Pentru ca inca de la inceput au anuntat ca sunt temporare. Dupa cum ii este si numele.
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
wrongturn2020
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 160
Membru din: 08 Mar 2016, 15:00
Has thanked: 10 times
Been thanked: 13 times

Corect :') :') nu stiam exact despre ce e vorba :)))
Avatar utilizator
DiamondSoul
User Junior
User Junior
Mesaje: 97
Membru din: 17 Sep 2010, 08:35
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

RIP Paxum, am si eu cam 100$ pe el si nu merg scosi de la bancomant sau plati online, nu am incercat sa ii transfer pentru ca am doar carduri VISA si din cate am citit nu merg trasferati, tare ma bucur ca nu depind de ei, aplicatia este praf si la cate erori are la un moment dat imi zicea ca am 12.000$ in cont si ca am depasit limita :')
wrongturn2020
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 160
Membru din: 08 Mar 2016, 15:00
Has thanked: 10 times
Been thanked: 13 times

Totusi...a trecut cineva pe skrill? mi se pare putin dubios, ca ma pune sa alimentez contul inainte de a-l verifica...
Ionela88999
User Junior
User Junior
Mesaje: 78
Membru din: 06 Oct 2017, 05:18
Has thanked: 4 times
Been thanked: 11 times

Hello!Poate ma ajuta cineva!Am facut card la raiffeisen MASTERCARD,l-am atasat la paxum si imi da eroare:Your card is not supported,try another one.A mai patit cineva asa?Cum ati rezolvat?Multumesc!
betterthansex
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 133
Membru din: 15 Oct 2016, 07:38
Has thanked: 11 times
Been thanked: 36 times

Ionela88999 scrie: 26 Noi 2018, 12:32 Hello!Poate ma ajuta cineva!Am facut card la raiffeisen MASTERCARD,l-am atasat la paxum si imi da eroare:Your card is not supported,try another one.A mai patit cineva asa?Cum ati rezolvat?Multumesc!
Hmm. Eu am la Bt. Am facut transfer acum cateva zile si a mers. Nu stiu ce sa zic , vad ca au din ce in ce mai multe probleme in ultima vreme. Poate ar fi mai bine sa luam in considerare si alte metode de plata..
Avatar utilizator
quenette
Mesaje: 17
Membru din: 16 Apr 2018, 18:02
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Eu am primit sambata 900 dolari prin epayment de la chaturbate totul ok!Apoi am mai cerut 300 de dolari banii facuti sambata.Duminica vad mailul ca a trimis chaturbate banii da nu apar in epayment .Am zis ok cine stie au intarzieri au nu au trecut 24 ore!luni dimineata vad ca banii s au intors inapoi in contul chaturbatului zicea chaturbatul ca nu a putut fi livrata ca epayment wallet e incorect !Azi am setat din nou metoda de plata si iar am primit mail de la chaturbate ca se potriveste epayment wallet cu ce au si ei dar banii tot nu i au trimis inca !Mai astept pana maine epaymentul nu a raspuns inca!A mai primit cineva plati prin epayment zilele astea?Poate fi blocat contul meu de epayment?
Ionela88999
User Junior
User Junior
Mesaje: 78
Membru din: 06 Oct 2017, 05:18
Has thanked: 4 times
Been thanked: 11 times

@quenette titlul topicului este:Problema PAXUMMMM!Ce treaba are epayment?Noi discutam de PAXUM!Epayment si PAXUM nu sunt acelasi lucru!Ai inteles acum ca topicul este despre PAXUM?
Eu am o problema,pe care am expus-o mai sus,si care se poate sa nu fie vazuta,desi fiind la subiect datorita unora ca tine care posteaza lalele in zona de trandafiri.Tin sa precizez ca topicul este despre PAXUM,si ca aici sunt probleme legate de PAXUM!Al naibii PAXUM.
Sper ca scriind de atatea ori sa te fi spalat un pic pe creier sa-ti aduci aminte de PAXUM!!!
Avatar utilizator
quenette
Mesaje: 17
Membru din: 16 Apr 2018, 18:02
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Am inteles!IImi pare rau ca am postat aici!
Avatar utilizator
quenette
Mesaje: 17
Membru din: 16 Apr 2018, 18:02
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

De graba ,stres am scris aici si nu am vazut ca puteam scrie la sectiunea epayment!
Bfx
User Junior
User Junior
Mesaje: 64
Membru din: 18 Sep 2015, 21:24
Has thanked: 35 times
Been thanked: 1 time

Din aprilie astept cardu lu peste si chiar azi ma gandeam sa le cer cei 40 $ inapoi. A mai cerut cineva banii inapoi? Asta chiar e bataie de joc.
betterthansex
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 133
Membru din: 15 Oct 2016, 07:38
Has thanked: 11 times
Been thanked: 36 times

nici mie nu mi mai merge sa transfer prin Mastercard. si nici prin Visa. Alta optiune n am , cardul lor nu l am . Great , alti bani blocati
betterthansex
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 133
Membru din: 15 Oct 2016, 07:38
Has thanked: 11 times
Been thanked: 36 times

i am dat mail lui Octav , mi a raspuns ca Visa nu merge pt urmatoarele 3 saptamani cica. In privinta cardului meu Mastercard mi a zis ca banca emitenta nu accepta acest tip de tranzactii . Saptamana trecuta a mers cu card Mastercard de la BT, acum nu mai accepta banca tranzactia lol.
mireya_sb
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 188
Membru din: 25 Noi 2011, 22:36
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

betterthansex scrie: 30 Noi 2018, 18:49 nici mie nu mi mai merge sa transfer prin Mastercard. si nici prin Visa. Alta optiune n am , cardul lor nu l am . Great , alti bani blocati
Nu vad de ce sa ai banii blocati. Nu merge Visa, MasterCard...… asta este, .Ai posibilitatea sa faci transfer prin EFT. Timpul de asteptare este acelasi ( 2-3 zile lucratoare) , comisión 6 $. Am vazut si pe pe alte forumuri multa lume panicata referitor EFT, dar nu tot in acelasi cont iti intra banii? Doar cardul visa, MasterCard e atasat la un numar de cont :)
These users thanked the author mireya_sb for the post:
WinXPfather (02 Dec 2018, 18:59)
betterthansex
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 133
Membru din: 15 Oct 2016, 07:38
Has thanked: 11 times
Been thanked: 36 times

Stiu de eft , deja am facut tranzactia . M am referit ca nu mai am varianta sa i primesc pe card si imi era mult mai usor pe card decat in cont.
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Da, dar de ex la 10k economisesti minim 300$ plus timp, nervi etc...
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”