Ifriends!

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Scrie răspuns
coco_ch
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 155
Membru din: 28 Aug 2010, 21:02
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

De astazi, ifriends NU MAI EXISTA ((((
This month marks the 20th anniversary of the creation of the iFriends platform.
"For 20 exciting years, more than 100,000 "video chathosts", 10,000 marketing partners and other stakeholders have grown with us, realizing financial goals, raising families, paying off mortgages & car loans, putting children through college, and more....

But much can change in 20 years. In 2018 alone, the FCC-mandated demise of "net neutrality", new legislative developments out of Washington DC, and certain costly patent litigation efforts have further transformed the business landscape in which we operate.
So, it is with some regret – but also with an enormous sense of pride and gratitude in what we have all achieved together – that we elect to use this 20-year anniversary milestone as a natural and organic moment to discontinue the platform, and to express our gratitude to you for twenty years of fellowship, support and for being our "iFriends". As we wind down the service in an orderly and responsible manner, it is at this harmonious juncture that we say to our iFriends, "we are hereby closed for business."
in order to be irriplaceable, one must always be different
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
quenette
Mesaje: 17
Membru din: 16 Apr 2018, 18:02
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Sper sa nu urmeze si altele!
Avatar utilizator
SFG2707
VIP
VIP
Mesaje: 515
Membru din: 19 Sep 2010, 19:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

:((((((((( Singurul site de care eram atasata sufleteste....


De ce s-a ajuns aici? Cine stie mai multe despre declinul lor?
coco_ch
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 155
Membru din: 28 Aug 2010, 21:02
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ZILNIC deschideam o sesiune. crede-ma ca nu a existat niciun semn!! in urma cu 7 ore postau pe twitter chestii normale, despre sesiuni. .Nimic nu a prevestit chestia asta. NIMIC.
Eu personal sunt socata - mai ales ca "am avut ouale intr-un singur cos" . Nu cred ca voi reusi sa gasesc un alt site "asemanator".... imi pare nespus de rau
in order to be irriplaceable, one must always be different
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Au fost 20 ani minunati. Odihneasca-se-n pace! Multumim Ifriends!

PS: Era inevitabil SFG. Si totul prevestea...de ani de zile...s-a chinuit mult in metastaza... E ca-n natura, cine nu se adapteaza moare. Da, mai e unul pe faras dar nu se cade sa-l nominalizam ca oricand are sanse de revitalizare?!
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Avatar utilizator
Anna89
Mesaje: 32
Membru din: 29 Apr 2018, 02:00
Has thanked: 13 times
Been thanked: 1 time

Nu este corect sa spuneti ca nu au fost semne ca Ifriends va inchide :)
Stau pe el de peste 9 ani si stiu cam tot ce misca pe acolo,eram la curent cu tot si de mult timp acest site se chinuie sa ramana pe piata. Au facut o gramada de schimbari, respect minim pentru fete cand sunt probleme si asa mai departe.Traficul era inexistent,cei care mai erau pe ifriends erau membrii vechi, prea putini noi. De cateva luni bune faceau bani doar fetele care aveau regularii lor si cam atat.Am tinut legatura cu fete de top si se pangeau mereu ca de la o saptamana la alta banii sunt din ce in ce mai putini.Era de asteptat.
Multe fete au plecat si au luat membrii cu ele. Este vina lor ca nu au stiu sa se gestioneze,in loc sa bage banii in promovare ei faceau schimbari inutile cum ar fi o culoare sau prostii de astea...le-am zis de atatea ori si nimic.Multe s-au stricat dupa faza cu fcp,toate celelalte site-uri au fost corecte si au avut respect pentru modele,sa le anunte ,sa ofere suport si asa mai departe...cei de la ifriends nu s-au deranjat nici macar sa anunte sau sa ne tina la curent,ba din contra cand te duceai sa intrebi iti dadeau raspunsuri automate si te si ignorau daca puneai alte intrebari de bun simt.Multe s-au saturat de lipsa asta de respect si au plecat si usor usor a inceut sa moara:)
Deci...semne au fost multe daca te uitai putin si era de asteptat de mult.
Aceeasi lipsa de respect a fost si la sfarsit...nici nu s-au deranjat sa ne dea email sa anunte.Stiai ca s-a inchis doar daca voiai sa intri pe site.
Si mie imi pare rau ca au inchis dar este numai vina lor ca nu a mai mers.Traficul si promovarea sunt vitale la un site de videochat, iar ei nu investeau deloc in asta.
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Incercau promovarea Ana, numai ca in felul lor, cu resurse foarte putine ca nu aveau de unde. Promovarea costa enorm, si lupta cu free-urile acum e aproape imposibila. Sunt pe val si au resurse mari. If a pierdut lupta inca din 2006. De atunci au aparut semnele. Nu au facut nimic atunci sa se reorienteze cu cerintele pietii. Apoi moartea vine de la sine ca un tavalug, ca toate se leaga. Nu promovare, nu trafic, nu membri, nu modele, nu bani de sustinere si se inchide cercul. Moartea e destul de lenta, pana realizeaza ca nu mai e nici o sansa si nu mai are rost sa sustii o gaura.

Pana la final pentru multe modele a fost un site super ok. Dar a nu se confunda incasarea cu profitul. Trebuie luate in calcul si cheltuielile... Si nesansa previzibila pentru viitor.

100% pentru membru adus era o minune! Cati nu au profitat de scalvii ce-i scuturau acolo. IF avea oferta asta naiva crezand ca acel membru va ramane pe platforma lor... Zic naiva, ca membrul venit cu modelul va pleca cu aceasta sau alta:). Si nu era ca era ban pe ban...pe ei ii costa asta...procesare, sustine platforma etc. Adica pentru ei nu era ban pe ban.

Apoi 100$ pentru model nou referat daca in 6 saptamani facea 120 ore online. Gresit o data ca e fara o suma target dar mai naspa pentru ei ca nu era per CNP ci per screenname. Adica daca un studio refera modelul si ii facea mai multe screennames pentru fiecare screenname incasa suta de para. Gaura gratuita pentru site.

Tools pentru webmasteri subti dar mai nasol ca nu au implicat mai mult si modelul. Ziceam ca au pierdut in 2006-2007 lupta odata cu crestea LJ. Care a venit fulgerator cu noutati cat si cu un program de afiliere genial...pe atunci... S-a intamplat ce s-a intamplat acum 5 ani cu aparitia Chaturbate pentru LJ.

Au pierdut cu idiotenia de inregistrare! Stupida...greoaie fara de sens. LJ instant.

Nu au vrut volum pe site. Greu sa ramai mic intre imperii.

Si incet incet, fara buget nu mai existi. Cum sa rezisti cand de ex acum peste tot e CB cum era pe vremea cand trebuiau sa faca chestii, LJ.

Mai e un site aproape de situatia asta. Ca afliat fac suma cea mai mare pe el dar asta nu poate sa ma insele si sa nu vad realitatea, trendul... Dar nah, opaci la orice sugestie. Peste ani vor face anuntul...

Pana la urma nu se intapla nimic deosebit. Piata isi urmeaza viata...
These users thanked the author WinXPfather for the post (total 2):
GlamChatStudio (20 Oct 2018, 16:42) • Mery24 (11 Noi 2018, 20:44)
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Desi inca ma bantuie toate amintirile posibile,ifriends fiind sitele meu de suflet nu pot sa nu-i dau dreptate lui Marius,noi inca faceam sume huge pentru un site in cadere libera ,am vazut semnele dar am tot sperat,pacat ca ei nu le-au vazut.
Pentru mine ziua cand s-a inchis a fost ca si cum mi-a murit un prieten foarte drag,de asta nici nu am scris,mi-am revenit greu pentru ca tot ce reprezint,tot ce stiu,tot ce am devenit se datoareaza acestui site pe langa munca mea ca model.Acolo am spus primul Hi si acolo am facut cea mai grea scoala posibila..videochatul.
La ora actuala sunt uimita cum modelele cer sa stea pe sites fara free chat,ca fost model de top pe sites doar fara free chat nu as mai putea la ora actuala sa lucrez pe un site fara free,te extermina psihic asteptarea mai ales cand timpul de lucru este de zeci de ore zilnic,pe free daca esti intradevar model si nu te concentrezi numai pe factorul ban,mai razi,mai faci o caterinca,timpul trece altfel,este altceva.
In timp lucrand cu studioul in sistemul multi sites am vazut ca daca nu ai macar un site cu free chat efectiv innebunesti ,te ia capul,cel putin daca ai si ceva multi ani de vchat,va incurajez sa treceti peste,sa nu mai cautati sites cu privat direct,sunt bune ca secundare si nu ma pot plange personal dar free chatul este smecherie si nu am crezut vreodata ca o sa spun asta daca ma intorc in timp 2006-2010.

Move on fetelor,lumea nu se termina cu un site,incercati sa evoluati pentru ca doar evoluand invatam,pacat ca unele sites sunt inca obtuze si mai ales profitati cat puteti,maxim de ce aveti azi pentru ca maine poate sa nu mai existe din toate punctele de vedere,cade site-ul,o boala,God knows si parerile de rau nu vor aduce nimic.

Bafta acolo!
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Jimmywhatever
Mesaje: 21
Membru din: 22 Oct 2018, 07:41
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

Pacat pt ce s-a intamplat cu IF si indeed erau semne DAR ...erau zile cand se faceau bani cu membrii lor ,nu adusi din alte parti ...eu am facut acum 2-3 sapt $1000 /zi ...poate zilele ce au urmat nimic ,dar ...era un site fain cu lume faina si suport foarte ok ( ifelt like home):)Intrebarea este daca exista un site apropiat de el ....sau va exista ?:)Nu zic neaparat fara free i'm ok with it ...Tot aud ca mai e un site pe lista care se va duce in jos,care sa fie oare ?:)O zi faina va doresc :)
Avatar utilizator
DiamondSoul
User Junior
User Junior
Mesaje: 97
Membru din: 17 Sep 2010, 08:35
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

V-ati primit restul de banii de la Ifriends? Eu trebuia sa primesc peste 300$ din Reserve si nu am primit decat 16$ :upside_down_face: Current Reserve Balance scade in fiecare saptamana dar banii nu ii primesc, le-am dat un email saptamana trecuta si nimic, cred ca ar trebui sa imi iau gandul de la ei :grimacing:
Jimmywhatever
Mesaje: 21
Membru din: 22 Oct 2018, 07:41
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

Au fost si sunt ff corecti ,eu am primit exact ce scrie in contul de if ca trebuie sa primesc .Le poti scrie pe Tw rasp in max 24 h ore .Nu-ti lua gandul de la bani !( Niciodata ) ,sunt ai tai si ii vei primi :)daca ai primit doar $16.00 inseamna ca sapt aia ai facut $160.00 si urmeaza sa vina restul in fiecare sapt ,nu se trimit toti odata .Hope it helps !Zi faina sa ai:)
Avatar utilizator
DiamondSoul
User Junior
User Junior
Mesaje: 97
Membru din: 17 Sep 2010, 08:35
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Jimmywhatever scrie: 31 Ian 2019, 10:22 Au fost si sunt ff corecti ,eu am primit exact ce scrie in contul de if ca trebuie sa primesc .Le poti scrie pe Tw rasp in max 24 h ore .Nu-ti lua gandul de la bani !( Niciodata ) ,sunt ai tai si ii vei primi :)daca ai primit doar $16.00 inseamna ca sapt aia ai facut $160.00 si urmeaza sa vina restul in fiecare sapt ,nu se trimit toti odata .Hope it helps !Zi faina sa ai:)
Stiu cum functioneza platile si ca nu trimit totii banii o data, am lucrat aproape 2 ani pe site, nu am facut 160$ ci am avut aproape 3000$ facuti intr-o luna, bani care trebuiau sa intre pe parcursul lunii ianuarie.

Am reusit intre timp sa rezolv ceva, raspunsul primit de la ei a fost ca " The releases were on hold automatically by the system due to model account inactivity." Nu stiu cum s-ar fii asteptat sa mai fiu activa la ei pe site din moment ce siteul a fost inchis ':) Saptamana viitoare imi voi primi banii dupa spusele lor, acum ramane de vazut.
These users thanked the author DiamondSoul for the post:
Jimmywhatever (04 Feb 2019, 07:11)
Jimmywhatever
Mesaje: 21
Membru din: 22 Oct 2018, 07:41
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

Hmmm sa stii ca la mine au incetat platile lol ,le voi scrie si eu :)merci .Sigur vor trimite tot ,no doubts :)
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”