Transfer Paxum

Discuții generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discuții legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, tableta, smartphone-ul, telefonul fie el iPhone sau Android, probleme cu internetul etc. Orice alte discuții pe teme tehnice sunt binevenite. Tutoriale utile din youtube se pot integra în forum! ⚙️⚙️⚙️
Scrie răspuns
marcel88
Mesaje: 8
Membru din: 11 Sep 2015, 22:00
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Salutare. De curand mi-a ajuns cardul paxum si azi mi-au intrat banii de pe flirt. Am incercat sa pun banii pe card la Withdraw fund->external credit card unde am noul card paxum adaugat insa imi da urmatoarea eroare:
Unfortunately your card is not supported. Please try another card.
Cum e posibil sa nu fie cardul compatibil din moment ce este emis de ei?
L-am sters si l-am adaugat iar dar am aceeasi problema
Precizez ca este deja activat cardul
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
Mery24
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 16 Dec 2015, 13:02
Has thanked: 98 times
Been thanked: 135 times

:writing_hand: Ca să transferi fonduri din contul tău Paxum pe cardul Paxum, tu nu ai nicio treabă cu Withdraw Funds to External Credit Cards, asta este cu totul altceva, și de asta îți dă eroarea respectivă. Vei avea în vedere următorii pași:

1. Din bara de sus alegi Transfer Funds.

2. Ți se va deschide o pagină cu mai multe opțiuni, dintre care tu alegi Between Your Accounts.

3. Dacă cardul tău Paxum a fost activat cu succes, la To Account vei putea selecta cardul respectiv.

4. La Amount scrii suma pe care vrei să o transferi, dar să te asiguri că lași în cont 0,25 $ pentru taxa de transfer.

5. Transfer Frequency - selectezi Once.

6. Coupon (optional) – lași liber.

7. Dacă ai activate Approval Codes ți se va cere un cod. Acestea sunt niște coduri care întăresc siguranța contului tău și în mod normal ți-au fost trimise prin e-mail imediat ce ți-a fost activat contul Paxum. Dacă nu le găsești, poți să le mai ceri încă o dată: Security Transaction Approval - Request Transaction Approval Codes.

8. După ce ai completat toate punctele, click Continue și gata. În mod normal, banii ar trebui să intre instant pe cardul tău Paxum. De asemenea, trebuie să ai în vedere limitele de transfer spre cardul tău + limite tranzacții ATM zilnice.

Mult succes! :relaxed:
These users thanked the author Mery24 for the post (total 4):
bebelina (07 Sep 2018, 00:59) • WinXPfather (07 Sep 2018, 01:16) • SAD^^EYES (07 Sep 2018, 11:46) • Adrian (17 Sep 2018, 22:07)
Salutând nemurirea printre muritori...
bebelina
User Junior
User Junior
Mesaje: 73
Membru din: 12 Ian 2008, 18:17
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

vreau sa iti multumesc pentru post Mery si eu aveam nevoie .
Avatar utilizator
Mery24
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 16 Dec 2015, 13:02
Has thanked: 98 times
Been thanked: 135 times

:writing_hand: Cu multă plăcere, bebelina! O:-)
Salutând nemurirea printre muritori...
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Tehnice”