Plata Imlive cu Payoneer transfer pe card VISA in lei

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
bbaby
Mesaje: 4
Membru din: 17 Aug 2018, 13:45
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

Salutare tuturor!

Ieri s-a efectuat plata pe Imlive. Optiunea mea este deocamdata Payoneer, transfer pe cardul VISA (card in lei). Banii nu au intrat nici la ora asta, dupa mai bine de 24 h, in conditiile in care bancile sunt deschise, sunt zile lucratoare etc etc. Nu vad niciun motiv. Am vazut discutii cu modele care folosesc PAXUM si se plangeau de aceeasi problema. Intrebarea mea este daca are cineva banii in cardul/contul romanesc pentru plata Imlive din 15 august. Sau, daca stiti vreun motiv - poate e ceva de la VISA? Multumesc. :slightly_smiling_face:
SoulCams Models Studios wanted
tomaadrian
User Junior
User Junior
Mesaje: 54
Membru din: 03 Apr 2016, 15:52
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Intotdeauna platile din payoneer catre o banca romaneasca pot dura pana la 4-5 zile lucratoate. Nu ai de ce sa te panichezi. Uneori bancile se misca mai repede, alteori mai incet.
These users thanked the author tomaadrian for the post:
bbaby (18 Aug 2018, 02:00)
Avatar utilizator
bbaby
Mesaje: 4
Membru din: 17 Aug 2018, 13:45
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

Din pacate, panica va fi mereu dupa 2 tepe luate cu Epassporte si FirstChoice. Incerc sa inteleg logica dupa care se face transferul. Am inteles cand erau sarbatori legale, sau weekend dar de data asta nu se mai leaga nimic. Au fost plati care au intrat in aceeasi zi, numai sa fi fost in timpul programului de lucru. Stupid, nu? :) As vrea sa stiu daca mai este cineva in aceeasi situatie zilele astea. In USA se pare ca a functionat perfect inca de pe 16.
Oricum, multumesc pentru raspuns, Adrian! :)
Avatar utilizator
bbaby
Mesaje: 4
Membru din: 17 Aug 2018, 13:45
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

Chiar nimeni nu primeste plata Imlive cu incarcare pe card in lei? O confirmare sau orice alta informatie ar fi apreciata, macar sa stiu ce e de facut mai departe. Multumesc.
Pacino
Mesaje: 30
Membru din: 13 Apr 2018, 18:48
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Eu am folosit payoneer la inceput de 2 ori,cand a cazut firsthchoice,am card la ing in lei si banii mi-au intrat a doua zi pe la pranz.Poate intre timp lucrurile s-au schimbat.
These users thanked the author Pacino for the post:
bbaby (20 Aug 2018, 15:50)
Avatar utilizator
bbaby
Mesaje: 4
Membru din: 17 Aug 2018, 13:45
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

Au intrat, in sfarsit... Nu are nicio explicatie intarzierea de data asta. De obicei se transfera in aceeasi zi, sau a doua zi, exceptand weekend-urile sau alte sarbatori cu zile libere. Multumesc pentru raspuns, Pacino.
Pacino
Mesaje: 30
Membru din: 13 Apr 2018, 18:48
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

CU placere;)bine ca au intrat!
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”