La ce banca sa-mi fac card pt paxum?

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Anna89
Mesaje: 32
Membru din: 29 Apr 2018, 02:00
Has thanked: 13 times
Been thanked: 1 time

Am fost nevoita sa-mi fac cont la paxum acum, i-am dat si mail lui Octav , sper sa imi aprobe repede(la voi cat a durat aprobarea?) dar am o nelamurire sa-i zic asa...am inteles ca poti transfera banii din contul paxum pe un card de ro(fiind cea mai rapida solutie)....1>Trebuie cardul de ro sa fie tot pe numele meu ?(intreb desi cred sigur ca trebuie) 2>la ce banca sa-mi fac card de ro? Am inteles ca NU merge cu brd si bcr ...dar voi la ce banca aveti si sunteti multumiti?
In cat timp ajunge cardul de la paxum?
ma gandesc sa fac un card de ro, sa-mi fac transfer pana ajunge acel card de la paxum....am inteles ca dureaza cam mult:(
Va rog mult sa-mi lasati raspunsuri/sugestii/sfaturi si va multumesc anticipat:)
Spor la banuti!
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
Mery24
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 16 Dec 2015, 13:02
Has thanked: 98 times
Been thanked: 135 times

:writing_hand: Bună, Anna89!

1. Din momentul în care am trimis e-mail domnului Octav și l-am rugat să îmi verifice contul, a durat vreo 10 ore aproximativ până să fie verificat.

2. Da, banii din contul Paxum se pot transfera pe un card românesc. Modalitățile de transfer Paxum sunt: Withdraw Funds by EFT, Withdraw Funds by WIRE Transfer și Withdraw Funds to External Credit Card.

3. Cardul trebuie să fie pe numele tău. “Please note that all withdrawals have to go only to PERSONAL card to the name on your account. We do not accept withdrawals to third party entities in order to comply with anti-money laundering requirements.

4. Eu colaborez cu Banca Transilvania și nu am întâmpinat probleme. Știu și de Raiffeisen Bank că funcționează bine cu Paxum, la un curs foarte bun. De evitat ING și BRD. Cât despre BCR, să știi că o amică folosește BCR, numai că funcționează doar cu transfer EFT.

5. Card Paxum nu am, dar din câte am citit prin diferite surse, poate să dureze și o lună până ajunge, poate mai mult. Limita de retragere prin card Paxum este de 1000$/zi, în două tranzacții, fiecare a câte 500$.
These users thanked the author Mery24 for the post:
Anna89 (31 Iul 2018, 11:07)
Salutând nemurirea printre muritori...
Avatar utilizator
Nord
User Activ
User Activ
Mesaje: 254
Membru din: 25 Aug 2014, 11:22
Localitate: Maramures
Has thanked: 0
Been thanked: 13 times
Contact:

Cu email lui Octav contul mi-a fost aprobat intr-o ora de la deschidere si asta fix cand era nebunia aia! Cardul/contul trebuie sa fie pe numele tau! Eu am cont la BT si deocamdata totul merge ca pe roate! Nu am card Paxum si nici nu doresc sa-mi fac eu retrag banii fie prin EFT sau Wire asta in functie de suma pe care trebuie sa o retrag si de cursul valutar!
These users thanked the author Nord for the post:
Anna89 (31 Iul 2018, 11:07)
Sfaturi generale pentru webmasteri incepatori/medii :Tips for webmasters | Live Cams
LAURA77
Mesaje: 2
Membru din: 15 Iul 2018, 08:09
Has thanked: 0
Been thanked: 0

salut spunetimi va rog e ok daca fac wire transfer deocamdata inca nu am card paxum; sint probleme cu wire?
la ce banca ai facut wire transfer? mi-e cam frica sa fac wire mi-e sa nu se piardea banii pe drum si sa nu ajunga nici in banca in cont si nici sa se intoarca inapoi in contul de la paxum;
cit a durat pina ai primit banii in cont prin wire la tine?
merci mult
Avatar utilizator
Anna89
Mesaje: 32
Membru din: 29 Apr 2018, 02:00
Has thanked: 13 times
Been thanked: 1 time

LAURA77
Nu am folosit WIRE deci nu te pot ajuta.
Am folosit Withdraw Funds to External Bank Card de cateva ori, am la Raiffeisen cont si card, si primeam in cateva minute, ultima data a durat 2 zile deci probabil ca nu merge mereu asa repede.
Din ce am mai auzit la altii, cu WIRE dureaza cateva zile.
Sper sa-ti raspunda cineva care a folosit si stie.
Succes!
Ionela88999
User Junior
User Junior
Mesaje: 78
Membru din: 06 Oct 2017, 05:18
Has thanked: 4 times
Been thanked: 11 times

Anna89 scrie: 31 Iul 2018, 01:57 Am fost nevoita sa-mi fac cont la paxum acum, i-am dat si mail lui Octav , sper sa imi aprobe repede(la voi cat a durat aprobarea?) dar am o nelamurire sa-i zic asa...am inteles ca poti transfera banii din contul paxum pe un card de ro(fiind cea mai rapida solutie)....1>Trebuie cardul de ro sa fie tot pe numele meu ?(intreb desi cred sigur ca trebuie) 2>la ce banca sa-mi fac card de ro? Am inteles ca NU merge cu brd si bcr ...dar voi la ce banca aveti si sunteti multumiti?
In cat timp ajunge cardul de la paxum?
ma gandesc sa fac un card de ro, sa-mi fac transfer pana ajunge acel card de la paxum....am inteles ca dureaza cam mult:(
Va rog mult sa-mi lasati raspunsuri/sugestii/sfaturi si va multumesc anticipat:)
Spor la banuti!
1.Da ,cardul de RO,trebuie sa fie pe numele tau .
2.Ai 2 variante :
-BT-dar la bt cardul e visa,iar pe visa nu merge-Withdraw Funds to External Credit Card
-Raiffeisen-e ok,dar daca ai sume mai mari de scos de la 10.000 de lei in sus si nu faci wire banca da reject nu stiu de ce .Ti se intorc banii in paxum.
BCR,BRD,ING -nu merge
Ca idee sa stii ca si FIRSTBANK(fost Piraeus),si CEC bank merg f bine.Nu te intreaba nimeni de sanatate.
These users thanked the author Ionela88999 for the post:
Anna89 (23 Feb 2019, 23:13)
Ionela88999
User Junior
User Junior
Mesaje: 78
Membru din: 06 Oct 2017, 05:18
Has thanked: 4 times
Been thanked: 11 times

LAURA77 scrie: 22 Feb 2019, 16:31 salut spunetimi va rog e ok daca fac wire transfer deocamdata inca nu am card paxum; sint probleme cu wire?
la ce banca ai facut wire transfer? mi-e cam frica sa fac wire mi-e sa nu se piardea banii pe drum si sa nu ajunga nici in banca in cont si nici sa se intoarca inapoi in contul de la paxum;
cit a durat pina ai primit banii in cont prin wire la tine?
merci mult
Daca ai sume peste 5000 USD renteaza wire,daca nu nu are rost sa faci.
Eu folosesc wire de 2 ori pe luna,de un an si nu am avut nicio problema,merge foarte bine cu BT.
Dupa ce ai primit mail cu :transaction completed,a2a zi ai banii.Ca idee daca as da wire la ora asta,maine pe la 10-11 de dim as primi mail ca e completed,poimaine la 10 de dim am banii in cont.
Fa wire linistita,e ok,nu se intampla nimic.Banii intra la timp:)!
VEZI CONTUL PE CARE FACI WIRE SA FIE IN $ NEAPARAT!
Succes
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”